Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner do kolumn


mariuszitb

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kolumny Yamaha NS-BP200 z zestawu PianoCraft MCR-550. Nie wiem jaki wzmacniacz/amplituner wybrać. Maksymalnie mogę przeznaczyć do 1000zł. I nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że wzmacniacz o większej mocy niż kolumny może je spalić ? Dlatego boję się kupić czegoś nie znając się. Proszę o radę i konkretne przykłady wzmacniaczy wyłącznie Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno nie można jednoznacznie powiedzieć, że mocniejsz wzmacniacz spali kolumny, tak naprawdę to szybciej uszkodzisz kolumny słabym wzmacniaczem, który przy wyższym poziomie głośności wprowadza mnóstwo zniekształceń, które są bardzo niebezpieczne szczególnie dla głośnika wysokotonowego.

Aby zaproponować konkretny model, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 10m2, Generalnie słucham radia np. eska . Tak więc pop. Na brzmieniu się nie znam, polubiłem klimat Yamahy Pianocraft MCR-640. Może kolega zaproponować jakieś brzmienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że wzmacniacz o większej mocy niż kolumny może je spalić ? Dlatego boję się kupić czegoś nie znając się. Proszę o radę i konkretne przykłady wzmacniaczy wyłącznie Yamahy.

Jak chcesz nowy wzmacniacz z yamahy to zobacz co oferują sklepy do 1000 i bierz na co możesz sobie pozwolić.

Co do mocniejszego wzmacniacza od kolumn to do końca się tak nie przejmuj.Jak nie będziesz świrował z głośnością to będzie Ci to grało być może nawet całkiem przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kolumny z zestawu Pianocraft to łatwe w napędzeniu konstrukcje.

Każdy nowy wzmacniacz stereo Yamahy bez problemu się z nimi spasuje.

Jeśli szukasz nowych urządzeń to dobrym wyborem będzie wzmacniacz stereo model A-S201 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s201.html lub amplituner R-N301 https://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/yamaha-r-n301.html, który oferuje większą funkcjonalność.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, zdecydowanie pod względem jakości dźwięku najlepiej sprawdzi się NAD C316 BEE (https://www.q21.pl/nad-c316-bee-dostawa-gratis.html). Będzie to na pewno zakup na lata i nawet jeśli w przyszłości zmienisz kolumny na lepsze, wzmacniacz będzie mógł pozostać.

Natomiast w założonym budżecie proponuję wzmacniacz Denon PMA-720AE (https://www.q21.pl/denon-pma-720ae.html) lub Pioneer A-20 (https://www.q21.pl/pioneer-a-20.html). Denon jest bardziej miękki, ciepły i spokojniejszy. Pioneer natomiast to granie bardziej analityczne, dokładne.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega słucha przede wszystkim RADIA, więc szuka AMPLITUNERA. W tym budżecie i wyższości wzmacniacza nad amplitunerem nie ma co się rozwodzić.

 

Proponuję podstawowy model AT stereo- Yamahy, Onkyo, czy Pioneera. Jakość i funkcjonalność podobne, ceny również. (Około tysia będzie.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Niekoniecznie amplituner. Zależy mi, żeby było wyjście AUX, bym mógł radia można słuchać z internetu i muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebujesz wejscie.

A swoją drogą to raczej wymienia się monitory od zestawu Pianocrafta a nie elektronikę, która jest zdecydowanie lepsza.

1000 zł to dużo do tych kolumn jeśli weźmiesz pod uwagę używany sprzęt. Wybór jest aż za szeroki.

Z nowych wzmaków Denon 720 i Pioneer A20 z tym że przy nich akurat Denon sprawdzi się lepiej.

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.