Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw pod Tidal'a - odtwarzacz strumieniowy + porady do przemeblowania pokoju


JJW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiaj z żoną do skutku. Skoro to twoja pasja/hobby to chyba możesz sobie pozwolić na coś?

Ta opcja lepszego dac do cc to może być ok. Ja miałem super efekty z Auralic aries mini plus dac mojo od chorda. Nie wiem, na ile cc daje wystarczająco dobry materiał do potencjalnego dacka. Ale może może.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dróg jest faktycznie wiele.

Yamaha NP-S303 kładzie troszkę większy nacisk na detal , Bluesound na ciepło ale to niewielkie różnice. Wygoda obsługi Tidal jest lepsza w Bluesound Node 2 https://www.tophifi.pl/systemy-bezprzewodowe/systemy-bezprzewodowe-bluesound/bluesound-node2.html, Spotify fajniej działa z Yamahą.

Może wypożycz sprzęt za kaucją, albo wpadnij potestować jeden i drugi. Ewentualnie do podstawowych zastosowań i bez szans na dodatkowego zewnętrznego DAC brałbym WXAD10 https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-av/yamaha-musiccast-wxad-10.html. Za 666zł to fajne urządzenie.

 

Jeśli najważniejszy jest Tidal i jego jakość oraz wygoda obsługi to stawiam na Bluesound Node2

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z MQA w Tidalu na android TV. W aplikacji na android wygląda jakby maksymalna jakość to 44.1/16. Natomiast jak jest z Tidalem na kodi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po wgraniu tej wtyczki i zalogowaniu na konto Tidala mam dostęp do materiału MQA. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy faktycznie jest MQA czy zwykłe HiFi. Na ekranie jest tylko informacja o FLAC, tyle, że FLAC może być 24 bitowy jak i 16 bitowy. Jak miałem amplituner do mogłem odczytać na wyświetlaczu ilość bitów i częstotliwość próbkowania, teraz przy DAC-u nie mam tej możliwości, Wiem, że nie jest to jakaś bardzo ważna kwestia ale po prostu jestem ciewawy czy da się już na androidzie uzyskać w Tidalu najlepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) kupno yamaha WXAD-10 za 600 zł - urządzenie z DAC i ma Musiccast (testowałem yamaha 803d i appka przypadła mi do gustu - jakoś tak sprawniej to działa niż sam Tidal, ma tunein etc). Cena 600 zł

 

6) opcja bluesound node 2 - z tego co widzę same pochwały, kosztuje to minimum 2200 (za wzmaka dałem 2800 używany) więc pytanie czy to ma sens kosztowy i o ile wzmak za kilka lat pójdzie za 2k to obawiam się, że o bluesound może być już cicho. No ale może warto?

 

Akurat tak się zdarzyło, że dzisiaj przesiadłem się ze wspomnianej Yamahy WXAD10 na Bluesound Node 2.

U mnie gra to z Arcamem A38 i kolumnami Tannoy XT8F.

 

Yamahę kupiłem dlatego, że po zakupie kolumn i wzmacniacza nie miałem już kasy, a streamer musiałem mieć. W sumie to ze swojej roli się wywiązała. Daje dostęp do Tidala, Spotify, jest DLNA i radio internetowe. Na radiu to się akurat naciąłem, bo ta Yamaha nie oferuje stacji na której mi bardzo zależało. Aplikacja prawdę mówiąc taka sobie. Spotify, radio internetowe, czy muzyka z NASa obsługuje się spoko, ale obsługa Tidala to raczej droga przez mękę. Wiecznie kręcące się kółeczko. Mam telefon Huawei P9, więc to raczej nie wina telefonu.

 

Początkiem roku miałem na testach Bluesound Node 2. No i tu jest jest przesiadka jakościowa pod każdym względem. Przede wszystkim aplikacja. To jest cud, miód, orzeszki. Wszystko śmiga bez zacięć, lagów itp. Żadnych kręcących się kółeczek. Poza tym w porównaniu z aplikacją Yamahy w BluOs można:

- ściszać z aplikacji

- przewijać utwory nawet w Tidalu

- obsługuje MQA

- ma tryb Gaplless

Poza tym wśród stacji radiowych znalazłem swoją ulubioną stację :)

Dodatkowo na korzyść BN2 przemawia fakt, że ma dwa wyjścia optyczne, ma wyjście na subwoofer, oraz można podłączyć do niego jedno inne źródło po optyku np. TV (jest przejściówka w zestawie).

Jedyny minus, to BN2 nie ma DLNA, więc podłączenie dysku NAS dla laika może być kłopotliwe, bo trzeba podawać ścieżki itp.

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, tu też wygrywa BN2. Jest więcej szczegółów, więcej przestrzeni, jest bardziej melodyjnie.Nie są to jakieś kosmiczne różnice, ale jak wiadomo w tym światku decydują niuanse.

 

Ja jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Obecnie na allegro jest wystawiona jedna sztuka BN2 za około 1800pln. Ja się skusiłem i jestem bardzo zadowolony. Moja Yamaha wylądowała na olx. Tak jak wspomniałem za te pieniądze to dobry sprzęt, ale po prostu BN2 oferuje zdecydowanie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rigidigi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem roku miałem na testach Bluesound Node 2. No i tu jest jest przesiadka jakościowa pod każdym względem. Przede wszystkim aplikacja. To jest cud, miód, orzeszki. Wszystko śmiga bez zacięć, lagów itp. Żadnych kręcących się kółeczek. Poza tym w porównaniu z aplikacją Yamahy w BluOs można:

- ściszać z aplikacji

- przewijać utwory nawet w Tidalu

- obsługuje MQA

- ma tryb Gaplless

Poza tym wśród stacji radiowych znalazłem swoją ulubioną stację :)

Dodatkowo na korzyść BN2 przemawia fakt, że ma dwa wyjścia optyczne, ma wyjście na subwoofer, oraz można podłączyć do niego jedno inne źródło po optyku np. TV (jest przejściówka w zestawie).

Jedyny minus, to BN2 nie ma DLNA, więc podłączenie dysku NAS dla laika może być kłopotliwe, bo trzeba podawać ścieżki itp.

 

To co wyżej to chyba obecnie standard w tego typu gotowych urządzeniach. Aries Mini bezproblemowo obsługuje DLNA oraz Spotify. Stacje radiowe masz listę plus dodajesz własne przez podanie ścieżki url. Dysk NAS z obsługa DLNA Auralic widzi bez problemu. Apka na iOS oraz android i konfiguracja przez www lub iOS. Aktualizacja softu i nowe funkcje średnio co 1-2 m-ce. Dodatkowo podaje ilość przesyłanych bitow live jeżeli to kogoś podnieca ;)

7d55006c0b2152c4d9f6a37bbeea3ff1.jpg

 

Wady... po uruchomieniu aplikacji potrzeba średnio ok 2-5 sek na odnalezienie Auralic. Później działa już płynnie.

Mógłby jeszcze sam pobierać meta dane do plików FLAC i byłoby idealnie ;) To ponoć działa z ROON ale to płatna opcja.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To co wyżej to chyba obecnie standard w tego typu gotowych urządzeniach. Aries Mini bezproblemowo obsługuje DLNA oraz Spotify. Stacje radiowe masz listę plus dodajesz własne przez podanie ścieżki url. Dysk NAS z obsługa DLNA Auralic widzi bez problemu. Apka na iOS oraz android i konfiguracja przez www lub iOS. Aktualizacja softu i nowe funkcje średnio co 1-2 m-ce. Dodatkowo podaje ilość przesyłanych bitow live jeżeli to kogoś podnieca ;)

7d55006c0b2152c4d9f6a37bbeea3ff1.jpg

 

Wady... po uruchomieniu aplikacji potrzeba średnio ok 2-5 sek na odnalezienie Auralic. Później działa już płynnie.

Mógłby jeszcze sam pobierać meta dane do plików FLAC i byłoby idealnie ;) To ponoć działa z ROON ale to płatna opcja.

 

 

Może coś źle szukam, ale na stronie producenta i w google play store nie znalazłem żadnej aplikacji auralica na androida :-\

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej to chyba obecnie standard w tego typu gotowych urządzeniach.

Kolega @rafalopatika rozważa m.in dwa urządzenia, z którymi akurat miałem bezpośrednią styczność i wypisałem mu różnice.

Więc nie wiem, czy to taki standard z opcjami które wymieniłem, bo we wspomnianym urządzeniu Yamahy tych opcji nie ma, a taki znany producent.

 

Poza tym o Auralic mini nie było wspominane. Po drugie BN2 jest bardziej funkcjonalny niż Auralic, a cena podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rigidigi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym o Auralic mini nie było wspominane. Po drugie BN2 jest bardziej funkcjonalny niż Auralic, a cena podobna.

 

Jak bardziej funkcjonalny BN2 skoro nie obsługuje dysków NAS i nie jest zgodny z DLNA? O obsłudze Spotify Direct tez nie wspomniano (może ma nie wiem), a Auralic to ma.

 

Aries Mini możesz sterować z dowolnego urządzenia przez przeglądarkę www. Obsługa przez HTML5. Wpisujesz adres IP urządzenia w przeglądarce i konfigurujesz, można skonfigurować wszystkie parametry od zera. Działa to od ok pol roku o ile dobrze pamietam. Potem można pobrać dowolną aplikacje, nie koniecznie od Auralic. Mona bez problemu sterować aplikacją od Linn, Lumin i inne. Jest zgodny z ich standardem. Sprawdzałem na Android v4.3 lub v4.4 i działa z Galaxy S3.

 

Auralic wspiera tez usługę ROON, warto o tym poczytać, a BN2 tez?

 

Wiec gdzie ta większa funkcjonalność BN2? Niech każdy kupi co mu pasuje, ale nie wmawiajcie ludziom kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound ma obsługę dysków NAS, oraz doskonale współpracuje z ROONEM https://roonlabs.com/partners/bluesound.html

Ma też apkę na Androida, Windowsa i urządzenia z jabłkiem.

I Spotify Connect.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bluesound ma obsługę dysków NAS.

 

No tak, ale ktoś tu napisał pare postów wcześniej ze odbywa się to w jakiś utrudniony sposób. Nie znam BN2, ale skoro działa to ok :)

Wyglada na to ze to podobne urządzenia z mini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

wszystko się zgadza ale chomecast nie ma coaxial audio tylko optyk a to bardzo istotne optyk tylko przesył do 96khz coxial do 192.

 

To bardzo ważny argument ,

 

Druga sprawa chromecast nie ma usb aurleic ma podłączasz usb z plikami dsd i odpalasz wszystko za pomocą telefonu leosze i wygodniejsze od pc przewód i dac

 

Ja też odradzam Ci kupowanie drogiego streamera patrząc na to jak szybko tracą funkcjonalność. Ale taki jest już rozsądny, z dobrym daciem zrobi robotę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

słaby nie ma coaxial audio ani dsd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ujemny naprawdę uwierz mi  przerabiałem chromecast  zródło musi tez byc dobre test chomecast +roksan dac

bluesound n100  tidal master po prostu przepaść.

chromecast nie ma tidala swojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.