Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw pod Tidal'a - odtwarzacz strumieniowy + porady do przemeblowania pokoju


JJW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę aby :

Auralic Aries Mini

Bluesound Node 2

 

grały lepiej od onkyo 6170 na wyjściu rca oba te pudełeczka będą tak czy siak potrzebować dac'a

 

 

A słuchałeś tych pudełeczek i tego Onkyo?

Jeśli nie to posłuchaj, ja akurat znam dobrze wszystkie

 

pierwszy z nich na ~80% odpada właśnie ze względu na ios choć apka w auralic słyszałem że wymiata.

 

 

 

Aries Mini potrzebuje urządzenia z iOS tylko do konfiguracji, potem można już używać z Androidem

z jednej strony odradzasz sieciowe a zaraz po tym proponujesz dwa inne

 

 

Nie odradzam sieciowych, proponuję sieciowe, ale moim zdaniem znacznie lepsze od wymienionej przez Autora wątku trójki.

Podaję też propozycję dobrze grającej w swoim budżecie używki.

Do tego nie przekreślam Maliny, a podaję alternatywy, zwłaszcza dla osób, które nie chcą się bawić czymś takim jak owa Malina właśnie (z różnych względów, co jestem w stanie zrozumieć).

 

Zapomniałem jeszcze wcześniej napisać:

Node 2 obsługuje MQA, nie pamiętam jak z Ariesem

Radio oczywiście wszystkie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki dac w jakiej cenie? daj przykłady tych używek tak kilka linków bo niby jest ich dużo.

 

 

Szukałbym wśród M-Dac, Audio GD, ze starszych może Matrix Mini...Wisi też aukcja Hegla HD 20 w trochę wyższej cenie ( nie moja i nie mam z nią nic wspólnego ). Może jakieś Aune? Nie wiem, sam niedawno szukałem DACa do lampy i stanęło na HD 10 - byłem nieco ograniczony budżetem (choć akurat fajnie zgrał mi się z moim systemem). Musisz polegać na swoim uchu i bazować na własnych odczuciach. Tu nie ma idealnej recepty, bo każdy z nas ma inną percepcję. W myśl klasyka : "jeden lubi córki ogrodnika, drugi jak mu nogi śmierdzą" ;)

Ja, szukając DACa dostałem złotą radę i warto się nią kierować: idealny przetwornik powinien, jak najmniej wnosić swego "narzutu" do systemu. I uparcie będę twierdził, że każdy z powyższych DACów zagra lepiej, niż odtwarzacz do 2k. I jeszcze moja mała uwaga - tylko źle tego nie odbierz - na Twoim wzmacniaczu każdy z w/w DAC-ów może zabrzmieć tak samo. Mało tego, zakupiony przez Ciebie DAC będzie zapewne najlepszym elementem Twego toru :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby :

Auralic Aries Mini

Bluesound Node 2

 

grały lepiej od onkyo 6170

 

A ja sądzę bo miałem 6170 a teraz mam NODE 2.

NODE dźwiękowo lepszy, super obsługa, wszystko super szybko działa, no i tidal mqa świetna szybka aplikacja na androida - polecam

Ariesa nie słuchałem bo nie ma mqa i dobrej apki na androida więc od razu go wykluczyłem

 

Ale i tak planuję go podpiąć pod wypasionego DAC audiosynergii na Soekrisie.

 

P.S NODE 2 ma wbudowany zasilacz dość rozbudowany na pewno lepszy niż wtyczkowy w ariesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz polegać na swoim uchu i bazować na własnych odczuciach.

 

Nie sądzisz że toi ciężkie w przypadku gdy się szuka sprzętu używanego :) ?!

I jeszcze moja mała uwaga - tylko źle tego nie odbierz - na Twoim wzmacniaczu każdy z w/w DAC-ów może zabrzmieć tak samo. Mało tego, zakupiony przez Ciebie DAC będzie zapewne najlepszym elementem Twego toru :)

No nie bardzo rozumiem tego zdania tym bardziej że nie wiesz jaki sprzęt posiadam :)

 

NODE ...... super obsługa, wszystko super szybko działa, no i tidal mqa świetna szybka aplikacja na androida - polecam

Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo rozumiem tego zdania tym bardziej że nie wiesz jaki sprzęt posiadam :)

Jasne. Mea culpa. Sugerowałem się sprzętem autora tematu, który posiada budżetową Yamahę.

Nie sądzisz że toi ciężkie w przypadku gdy się szuka sprzętu używanego :) ?!

Zdaję sobie sprawę, bo sam kupiłem sporą część sprzętu z drugiej ręki. Nie wyobrażam sobie jednak zakupu bez wcześniejszego odsłuchu - albo u właściciela, albo w swoim systemie (po wpłacie zaliczki). Sam, gdy coś sprzedaję, zawsze daję możliwość 2-3 dniowego przetestowania sprzętu, po wpłacie kaucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek1976

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikelite

 

Obudowa Bluesound Node 2 jest gumowana czy to normalny plastik?

 

Plastik ale sprawia wrażenie jakby był pokryty czymś antypoślizgowym.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Bluesound Node 2 jest gumowana czy to normalny plastik?

 

Właśnie tak jakby była gumowana, dość ciężki jest, świetna jakość wykonania całego urządzenia również w środku.

Jak się weźmie do ręki to od razu czuć że to nie badziewie. Bardzo przemyślane urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolor jaki masz? zastanawiam się czy biały nie będzie trudny w utrzymaniu czystości.. hmm

 

Biały. Ale raczej to jest kremowy-naprawdę fajnie to wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup chromecast audio i podłącz do dowolnego DACa, rozwiązanie jest znacznie efektywniejsze niż odtwarzacze z wbudowanym.

 

Mam pytanie-jak podłaczyć tego Chromecasta do DAC-a, on ma jedno wyjście Jack, 3,5, hmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyjście jack jest jednocześnie wyjściem optycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyjście jack jest jednocześnie wyjściem optycznym.

 

Dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę rownież polecić Bluesound Node 2, pod warunkiem, ze nie ma potrzeby wyjścia po USB, którego w nim nie uświadczymy.

 

Oprócz tego prawie same zalety:

 

1. Wygodna aplikacja

2. MQA

3. Gapless

4. Dobra jakość dźwięku z wewnętrznego DAC’a, całkiem niezłe zasilanie

5. Niezła cena i wykonanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj natomiast poprzedniego modelu N-50 do N-50AE, model N-50 to raczej odpowiednik najnowszego N-30AE.

 

Czym się kierujesz porównując te dwa modele? Czy w N-30ae siedzi DAC AK4480 (jak w N-50)? Jakoś nie mogę się doszukać informacji a na stronie pioneera jest tylko lakoniczne info "2ch DAC Parallel Drive"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dzięki wszystkim za komentarze i opinie. Powoli wracam do siebie po weselu ale zaczął mi się układać w głowie plan na upgrade.

 

Na 95% zmienię w pierwszej kolejności wzmacniacz bo to już najwyższy czas. Tą Yamahę kupiłem okazyjnie i w ciemno nie mając żadnego pojęcia o audio.

Do Tidala tymczasowo pójdzie Malina + audiotrak.

 

Node2 wygląda w tej chwili najlepiej ale poczekam jeszcze co się wydarzy w najbliższym czasie na rynku streamerów i odtwarzaczy sieciowych. Na paczce aż tam bardzo mi nie zależy zwłaszcza jeżeli musiałbym za nią dać 2 razy wiecej żeby grała na podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ariesa nie słuchałem bo nie ma mqa i dobrej apki na androida więc od razu go wykluczyłem

 

 

Dementując, Aries obsługuje MQA mniej więcej od czerwca tego roku. MQA przyszło z aktualizacją firmware+apka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na testy Bluesound Node 2 i tak testuje pół dnia jestem zaskoczony ogólnie masa plusów:

 

Fajne małe kompaktowe pudełeczko, i nawet waży te prawie 2 kilo cukru :D

Wyjście rca, toslink, coax czyli można podłączyć bez problemu np dwa wzmacniacze, wejście toslink można np podłączyć chromecasta albo tv!

Podczerwień można zaprogramować swój pilot do np volume\ pause \ next.

Trigger out zawsze się przyda.

Możliwość wyłączenia diod podświetlających.

 

Aplikacja na androida BluOS po prostu rewelacja, kosmos śmiga to jak lala jestem pod mega wrażeniem tidal, radia wszystko ładuje się od strzała.

 

Jedyny minus jak na razie dla mnie to że spotify jest obsługiwane przez oryginalną aplikację bo wolał bym jednak mieć wszystko w jednej aplikacji, może nie jest to możliwe technicznie kto wie.

 

Jeśli chodzi o dźwięk w porównaniu do mojego poprzedniego źródła czyli amplitunera onkyo rz810 którym puszczałem dźwięk przez zone do wzmacniacza, nie ma efektu ,mega wow ale jest lepiej dźwięki są bardziej dociążone, czuć większą głębie podoba mi się.

 

Pudełeczko na 100% u mnie zostanie w przyszłości jedynie planuję dokupić dac'a i spiąć to razem.

 

Odrzuciłem pioneery\onkyo bo apka to nie porozumienie a na support w przyszłości nie ma co liczyć, soft BluOS wydaję się dużo bardziej przyszłościowy tym bardziej że urządzenia NAD'a również z niego korzystają.

A i drugi minus cena 2200 pln mogło by być taniej :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełeczko na 100% u mnie zostanie w przyszłości jedynie planuję dokupić dac'a i spiąć to razem.

 

Nie bardzo rozumiem, Node2 będziesz używać jedynie jako transport a dodatkowy DAC będzie podpięty do niego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma robić tylko za transport to po co w ogóle je kupowałeś? Nie lepiej było chromecasta za 95% tej ceny kupić? Na dzień dobry zostałyby ci w kieszeni 2k na zakup DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj funkcjonalność tego pudełeczka do chromecasta(mam chromecasta też), ten blueos i apka na androida to majstersztyk, a daca kiedyś kupie nie powiedziałem że teraz :)

 

Tym co kupują cocktaila x50 czy Auralic Aries też powiesz po co kupują?! lepiej niech chromcasta kupią.. nie można tak każdy ma swoje potrzeby i różne systemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound ma jedną przewagę nad chromecastem - Dobrej jakości DAC, i dlatego kosztuje nie 150 zł, tylko 2k. To wszystko. Jeśli ktoś potrzebuje streemera to proszę bardzo, ale jeśli jeszcze zamierzasz kupować i tak oddzielny DAC to oznacza, że za ten w bluesaundzie zapłaciłeś bez potrzeby. Jeśli ktoś chce się bawić na bogato, to proszę bardzo, ale nie doradzałbym innym wyrzucania pieniędzy w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedna tylko wiele zalet wyjścia rca \toslink \ coax \ trigger out \ sterowanie pilotem \ lan \ wejście toslink \ bluetooth aptx \ możliwość rozbudowana o głośniki bezprzewodowe. Ja akurat mam dwa systemu audio w domu także te rzeczy mi się przydają.

 

I najważniejsze punkt świetny software o to przecież chodzi w sieciowcach i domniemam że support w przyszłości będzie istniał nie jak to jest w innych markach.

 

Cena moim zdaniem powinna być coś koło ~ 1600 zł i każdy by był zadowolony.

 

W przypadku samego chromecasta jesteś zmuszony korzystać a różnych apek na tel każda do czegoś innego o ile spotify np działa super stabilnie to tidal woła o pomstę do nieba, wiem bo siedziałem na nim sporo czasu tak samo testowałem malinkę nie tędy droga ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos MQA i Pionka to z tego się dowiedziałem to N-70ae to obsłuży na pewno. N-50ae ze wzgledu na ten sam chip Sabre w dac powinien tez dac radę (niepewne źródło informacji). O N-30ae nic nie wiem. Może Q21 coś sie w temacie wypowie? Otatnie pytanie pozostało bez odpowiedzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym roku nie zmienię raczej innych elementów systemu.

Docelowo jednak chcę kupić Haiku Audio Bright mk3 i myślałem o Studio 16Hertz Canto Grand, jeszcze nie słuchałem ich ale słyszałem dobre opinie.

Słucham głównie rocka - Pink Floyd, Dire Straits, Deep Purple, trochę popu Bruno Mars, Funk&Jazz

 

 

 

To się porobiło... Całe to audio, cholerna zaraza....

Mój skromny budżetowy zestaw zadowalał mnie w dosyć dużym stopniu do czasu odsłuchu poniższego.

 

Zestaw się zmienił, zamówiony i już się nie mogę doczekać :)

W przyszłym tyg powinien wyglądać tak: Haiku Audio Bright mk3, Pylon Audio Diamond Monitor, IC Haiku-audio i przewody głośnikowe Equlibrium TUNE 11 LIGHT.

Po wygrzaniu zestawu będę zamawiał Bluesound Node2 i mam nadzieję, że taki setup wystarczy mi na kilka dobrych lat.

 

Mimo niedużego doświadczenia z audio w kilku salonach/sklepach miałem okazję już być i w tym miejscu dziękuję bardzo za obsługę Panu Tomkowi z Audio-On z Czechowic-Dziedzic. Pozdrawiam :)

 

Dzięki wszystkim za komentarze i opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie i na mnie przyszła pora, pozbywam sie DACMagic 100 i zasilacza Tomanek (ten już sprzedany) Dac do wzięcia za 450 zł na gwarancji. Szukam sieciowca, na plan odsłuchów pójdą takie pozycje jak Onkyo 6170, Pionek 50AE (do tego narazie jestem najbardziej przekonany) i Oppo Sonica DAC. myślałem też trochę o rozwiązaniu typu chromecast i dac ale chce coś, co bedzie miało wbudowaną apke Tidala i fajnie jak bedzie radio internetowe (dla żony). Pioneera słuchałem kilka tygodni temu ale w salce salonowej i bez porównania bezpośredniego bo nie było na to czasu.

 

Ktoś testował te klocki łeb w łeb ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i na mnie przyszła pora, pozbywam sie DACMagic 100 i zasilacza Tomanek (ten już sprzedany) Dac do wzięcia za 450 zł na gwarancji. Szukam sieciowca, na plan odsłuchów pójdą takie pozycje jak Onkyo 6170, Pionek 50AE (do tego narazie jestem najbardziej przekonany) i Oppo Sonica DAC. myślałem też trochę o rozwiązaniu typu chromecast i dac ale chce coś, co bedzie miało wbudowaną apke Tidala i fajnie jak bedzie radio internetowe (dla żony). Pioneera słuchałem kilka tygodni temu ale w salce salonowej i bez porównania bezpośredniego bo nie było na to czasu.

 

Ktoś testował te klocki łeb w łeb ???

Daj znac jak odsluchasz Oppo Sonica Dac. Sam sie do niego przymierzam bo moze to byc swietne urzadzenie ale niestety kolejny raz nie mam gdzie go przetestowac bo mieszkam w Irlandi a tutaj slabo z rynsztunkiem audio. Ostatnio w sklepie (niby) hifi jak spytalem o marke Pathos, to zostalem zabity pytaniem czy to nie jest przypadkiem DIY ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odradzam Ci kupowanie drogiego streamera patrząc na to jak szybko tracą funkcjonalność. Ale taki jest już rozsądny, z dobrym daciem zrobi robotę

https://sklep.rms.pl/nuprime-wr-100d-wr100d-odtwarzacz-strumieniowy-dlna-multiroom-allplay

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZARAZ odwiozą mnie do Tworek !!! Mam podobny problem, nie będę zakładał kolejnego wątku.

Miałem/mam AV Onkyo 807 i monitor audio RX6 + chromecast po optyku. Zmiany na lepsze to kolumny kolumny Focal Aria 926 i wzmacniacz Atoll in100se.

 

Problem - ten sam. Czego używać do odtwarzania Tidal na wzmaku (i radia tunein). Przeczytałem ten i kilka innych wątków i szału można dostać. Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości dźwięku ale nie za każdą cenę (żadne streamery za 3k etc). Stremuję obecnie też na chromcast muzykę z servera DLNA ( hifi cast +DLNA, jakość 24/96) Widzę kilka opcji:

 

1) jak dotychczas chromcast+analogowo do wzmaka (+mam, tanie jak barszcz, działa; - tidal się wiesza, połączenie chromcast po analogu chyba nie jest optymalne)

 

2) dokupienie DAC - jakiego? dacmagic za 600 zł? a może jakiś chińczyk z dobrym dac na pokładzie na kości PCM 1794 lub AK 4490? poczytałem sporo dobrych opinii. Funkcjonalność appka została by ta sama ale teoretycznie cc->DAC->wzmak jakość lepsza, cena <1000 zł

 

3) kupno yamaha WXAD-10 za 600 zł - urządzenie z DAC i ma Musiccast (testowałem yamaha 803d i appka przypadła mi do gustu - jakoś tak sprawniej to działa niż sam Tidal, ma tunein etc). Cena 600 zł

 

4) raspberry pi + dac (jaki?) - nie jestem pewien jak to działa ale podobno jakoś można to spiąć z Tidalem za niewielkie pieniądze i działa :)

 

5) a może najtańszy streamer Yamaha 303 albo Pioneer N30 za ok 1600 zł? - plus taki, że pilotem klikam 1 i rusza playlista z Tidal (tak było w Yamaha)

 

6) opcja bluesound node 2 - z tego co widzę same pochwały, kosztuje to minimum 2200 (za wzmaka dałem 2800 używany) więc pytanie czy to ma sens kosztowy i o ile wzmak za kilka lat pójdzie za 2k to obawiam się, że o bluesound może być już cicho. No ale może warto?

 

To chyba wszystkie opcje. A może o czymś zapomniałem? Tak jak pisałem - jakość dźwięku, użyteczność, cena. Jakiś kompromis :) Szukam złotego środka. Co radzicie? Ja już wariuje :) (dodam, ze zona jak zobaczy kolejną bździnę za 2k to może dojść do rękoczynów i nie jest to kwestia stać/nie stać tylko raczej dylematu - na cholerę ci to także to nie kwestia uzbieram w przyszłości).

 

Dzięki za wszystkie konstruktywne rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.