Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy system - budżet ok 25-30.000


Zakkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cayin A70T to rewelacyjny wzmacniacz już na starcie, a jeśli go jeszcze obsadzić dobrymi lampkami to dźwięk wędruje na jeszcze zauważalnie wyższy poziom.

Zdecydowanie się zgadzam.

Jeśli skontaktujesz się z nami lub bezpośredni oz producentem to możliwe jest także wykonanie kolumn Studio 16 HZ pod specjalne zamówienie, Zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak i brzmienie. Więc polecam i zapraszam.

Jeśli jednak chciałbyś to odsłuchać wcześniej to polecam Ci sprawdzić PMC Twenty 22, Dali Epicon 2.

Zapraszam Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Kompletuje nowy system w w/w pułapie cenowym. Chciałbym zestawić następujący tor audio. Wzmacniacz Cayin A-70T mk2, źródło Yamaha cd s 3000 i kolumny coś z Studio 16hz.Pokój odsłuchowy 16m2 w prostokącie muzyka w stylu Sarah mclachlan .Haroula Rosę , Adele. Czy to ma sens. Może inne propozycje .

Świetny wybór. Ten wzmacniacz + Minasy lub Arcady są nie do pobicia w tych pieniądzach. Osobiście wybrałbym Arcady 3.5 + Cayin A70 mk2 + tańsze źródło może być nawet używane. Będziesz używał wyłącznie odtwarzacza cd czy również plików? Sprawdzony w tym zestawieniu jest przetwornik LKS DA004 + do wyboru niedrogi streamer lub cd.

Odsłuchałem kilka takich zestawów i to jest genialne granie w podanym budżecie. Do sklepów to będziesz chodził jedynie się pośmiać :)

Jak masz czas to zapraszam do Łodzi posłuchać Arcad lub najwyższych Ethosów.

 

Przy takim budżecie zdecydowanie pozostają odsłuchy i jeszcze raz ODSŁUCHY! Jest wiele ciekawych rozwiązań, które warto przeanalizować i przetestować.

Niech najlepszym przykładem będzie set oparty na świetnym wzmacniaczu lampowym Ars-sonum Filarmonia SJ (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i kolumnach Audio Academy Rhea (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz odtwarzaczu Vincent CD-S7 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Innym przykładem jest system Vincent SV-237MK (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) z kolumnami APertura Armonia (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz odtwarzaczem Musical Fidelity M3scd (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Nie wiem, czy są to lepsze, czy gorsze brzmieniowo systemy, to musisz sam ocenić. Każdy inaczej odbiera dźwięk i definiuje jakość.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Ta propozycja to ma być żart? Zapraszam Was z tymi wypasami do siebie porównamy z nowymi paczkami S16Hz, których nigdy nawet nie widzieliście.. Ja te darczypyski Rhea już słuchałem i to nie jest nawet poziom starych Dali za 1kzł. Także proszę o minimum powagi.

 

Wrażenia z odsłuchu poniżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ta propozycja to ma być żart? Zapraszam Was z tymi wypasami do siebie porównamy z nowymi paczkami S16Hz, których nigdy nawet nie widzieliście.. Ja te darczypyski Rhea już słuchałem i to nie jest nawet poziom starych Dali za 1kzł. Także proszę o minimum powagi.

 

Padło kilkanaście propozycji, a Ty jak zawsze wjeżdżasz z hejtem na jedną firmę. Jesteś jakiś niedowartościowany? Masz jakiś kompleks związany z AA Rhea? Tobie brzmienie może się nie podobać (ale to Twoja subiektywna opinia i można o tym napisać w sposób normalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło kilkanaście propozycji, a Ty jak zawsze wjeżdżasz z hejtem na jedną firmę. Jesteś jakiś niedowartościowany? Masz jakiś kompleks związany z AA Rhea? Tobie brzmienie może się nie podobać (ale to Twoja subiektywna opinia i można o tym napisać w sposób normalny).

Różnimy się tym, że ja słuchałem Studio 16Hz i AA Rhea a Ty niestety nie. To jest opinia wszystkich uczestniczących w porównaniu osób a trochę ich było. Wierz mi wszyscy 100 razy bardziej doświadczeni od ciebie.

Zamiast walić bezmyślnie w klawiaturę wpadaj z Rhea i sam się przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór. Ten wzmacniacz + Minasy lub Arcady są nie do pobicia w tych pieniądzach. Osobiście wybrałbym Arcady 3.5 + Cayin A70 mk2 + tańsze źródło może być nawet używane. Będziesz używał wyłącznie odtwarzacza cd czy również plików? Sprawdzony w tym zestawieniu jest przetwornik LKS DA004 + do wyboru niedrogi streamer lub cd.

Odsłuchałem kilka takich zestawów i to jest genialne granie w podanym budżecie. Do sklepów to będziesz chodził jedynie się pośmiać :)

Jak masz czas to zapraszam do Łodzi posłuchać Arcad lub najwyższych Ethosów.

 

Ta propozycja to ma być żart? Zapraszam Was z tymi wypasami do siebie porównamy z nowymi paczkami S16Hz, których nigdy nawet nie widzieliście.. Ja te darczypyski Rhea już słuchałem i to nie jest nawet poziom starych Dali za 1kzł. Także proszę o minimum powagi.

 

Wrażenia z odsłuchu poniżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szymon 100% !

Zarówno w kwestii Arcad+A70Tmk2+LKSa ale i w kwestii Rhea.

 

Nie mam na celu ośmieszania wręcz żadnego producenta, ale odsłuchując Rhea miałem identyczne odczucia jak w Twoim opisie.

Przez chwilę zastanawiałem się czy ja mam spaczony gust czy coś tu jest nie tak, a przesłuchałem wtedy sporo kolumn. To były jedyne, które totalnie odstawały od reszty, podejścia zrobiłem dwukrotnie w 2 różnych miejscach i za każdym razem to samo, z różną elektroniką. Już pal licho wykonanie, z samym dźwiękiem było kiepsko.

 

Jasne, że gusta są różne, zwłaszcza tyczy się to audio, ale nie rozumiem kompletnie jak to w ogóle można porównywać np. do Minasów i podobnej klasy kolumn (o Arcadach nie wspominając).

Nie ma w mojej opinii grama złośliwości, lansowania jednego a poniżania drugiego, ot. obiektywna opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Różnimy się tym, że ja słuchałem Studio 16Hz i AA Rhea a Ty niestety nie. To jest opinia wszystkich uczestniczących w porównaniu osób a trochę ich było. Wierz mi wszyscy 100 razy bardziej doświadczeni od ciebie.

Zamiast walić bezmyślnie w klawiaturę wpadaj z Rhea i sam się przekonasz.

 

Rozmowa z osobą na Twoim poziomie nie ma najmniejszego sensu, a tym bardziej porównywanie z Tobą czegokolwiek. Prośba abyś skończył hejt w stosunku do tej jednej konkretnej firmy bo to już się robi żałosne.

 

Dla informacji nie posiadam kolumn AA. Słuchałem kolumn Studio 16hz Minas Anor 2 krotnie i polecam odsłuch. Pewnie będą osoby zarówno zadowolone, ale również takie którym granie nie przypadnie do gustu. Analogicznie będzie w przypadku AA.

PS.

 

Z szacunku do drugiej osoby "ciebie" piszę się z dużej litery.

 

Nie mam na celu ośmieszania wręcz żadnego producenta, ale odsłuchując Rhea miałem identyczne odczucia jak w Twoim opisie.

Przez chwilę zastanawiałem się czy ja mam spaczony gust czy coś tu jest nie tak, a przesłuchałem wtedy sporo kolumn. To były jedyne, które totalnie odstawały od reszty, podejścia zrobiłem dwukrotnie w 2 różnych miejscach i za każdym razem to samo, z różną elektroniką. Już pal licho wykonanie, z samym dźwiękiem było kiepsko.

 

Jasne, że gusta są różne, zwłaszcza tyczy się to audio, ale nie rozumiem kompletnie jak to w ogóle można porównywać np. do Minasów i podobnej klasy kolumn (o Arcadach nie wspominając).

Nie ma w mojej opinii grama złośliwości, lansowania jednego a poniżania drugiego, ot. obiektywna opinia.

 

Wpis taki jest przykładem, że można w sposób normalny wyrazić swoją opinie- super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim wzmacniaczem lampowym wybitnie zagrałyby Diapason Adamantes III. ( Żonie strasznie się spodobały)

Jak się żonie podobają to podstawa dobrego grania. Do 16m2 spokojnie możesz wstawić 3 drożne podłogówki. Proteza nie będzie konieczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na Chario Millenium 2. Słuchałem je w komplecie z SET42 SE i to już można nazwać w wielu aspektach graniem docelowym.

Tak czy inaczej radzę zacząć od posłuchania kilku systemów najlepiej w warunkach prywatnych i wybrać ten jedyny, na którym będziesz mógł się wzorować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Top hi-fi Posnania.

Czy negocjacja ceny jest możliwa lub jakiś rabat przy kupnie kilku elementów.

Zawsze jest możliwość negocjacji.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie jak zawsze przy wyborze 16hz-aa pojawia się ogień. Zaproponujcie i tyle,chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wyda 30k bazując wyłącznie na opiniach z forumka :)) a ode mnie do autora wątku jedna rada- jak sie zbyt dużo naczytasz i będziesz się sugerował tym co czytasz to i usłyszysz to co wyczytałeś. Dlatego nietypowa propozycja ,wybierz kilka zestawów na odsłuch i zrób ślepy test tzn nie patrz co jest podłączone i zaufaj duszom,wtedy kupisz to co brzmi dobrze a nie to co ma dobrą prase i marketing szeptany

 

Uszom nie duszom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest możliwość negocjacji.

Ile urywacie z nowych Bowersów?

 

Panowie no właśnie. Po co ta Wojna. Q21 wypożyczy Wam AA my Studio 16 HZ. Proszę niech każdy sam sprawdzi.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście słuchaj ile się da i wypożyczaj sprzęt. Musisz poświęcić czas na odsłuchy po naprawdę nietrudno zostawić u któregoś sprzedawcy 30tys.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Właśnie ktoś wyłapie chwilowe uniesienie i lezysz :) A klient podjarany to klient nie myślący . Przypomina mi się historia ze znanego kasyna gdzie gość po trafieniu jackpota na automacie 1,2mln po fachowym podejściu obsługi zostawił 50k napiwku obsłudze:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nietypowa propozycja ,wybierz kilka zestawów na odsłuch i zrób ślepy test tzn nie patrz co jest podłączone i zaufaj duszom,wtedy kupisz to co brzmi dobrze a nie to co ma dobrą prase i marketing szeptany

Tak to "najlepszy" wybór..

Kto się odważy..?

ale co będzie gdy amplituner kina wygra starcie z droższym stereo..?:)

..przecież na forach audio go zjedzą..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektowne ale suchawe nawet z lampą.

Chyba Octave :)))

Z moją lampką pięknie śpiewały. Na tle większości dzisiejszych wypasów to ulta mega hi end. Zawsze zostaje Russell K lub Focal Aria z głośnikami za 2$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Z pentodą / tetrodą było za sucho natomiast dla odmiany z triodą gm70(grafit) / 845 za wolno.

Tak czy siak wlał wylał - ogólnie słabo.

 

Chyba Octave :)))

Z moją lampką pięknie śpiewały. Na tle większości dzisiejszych wypasów to ulta mega hi end. Zawsze zostaje Russell K lub Focal Aria z głośnikami za 2$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pentodą / tetrodą było za sucho natomiast dla odmiany z triodą gm70(grafit) / 845 za wolno.

Wszystko zależy od zestawienia. Ja mam inne doświadczenie z GM70, na pewno dynamiki jej nie brakuje. Stoi u mnie na biurku taki jeden typ :)

Jakie to były konkretnie wzmacniacze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolida-AR-Octave

Evolution845-Delta Studio gm70

Polecam posłuchać z poniższym, u mnie tworzył z nimi zgrany duet. Mocy było aż nadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Szymon 100% !

Zarówno w kwestii Arcad+A70Tmk2+LKSa ale i w kwestii Rhea.

 

Nie mam na celu ośmieszania wręcz żadnego producenta, ale odsłuchując Rhea miałem identyczne odczucia jak w Twoim opisie.

Przez chwilę zastanawiałem się czy ja mam spaczony gust czy coś tu jest nie tak, a przesłuchałem wtedy sporo kolumn. To były jedyne, które totalnie odstawały od reszty, podejścia zrobiłem dwukrotnie w 2 różnych miejscach i za każdym razem to samo, z różną elektroniką. Już pal licho wykonanie, z samym dźwiękiem było kiepsko.

 

Jasne, że gusta są różne, zwłaszcza tyczy się to audio, ale nie rozumiem kompletnie jak to w ogóle można porównywać np. do Minasów i podobnej klasy kolumn (o Arcadach nie wspominając).

Nie ma w mojej oThirty Seconds to Marspinii grama złośliwości, lansowania jednego a poniżania drugiego, ot. obiektywna opinia.

 

Error...i...pusty śmiech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon 100% !

Zarówno w kwestii Arcad+A70Tmk2+LKSa ale i w kwestii Rhea.

 

Nie mam na celu ośmieszania wręcz żadnego producenta, ale odsłuchując Rhea miałem identyczne odczucia jak w Twoim opisie.

Przez chwilę zastanawiałem się czy ja mam spaczony gust czy coś tu jest nie tak, a przesłuchałem wtedy sporo kolumn. To były jedyne, które totalnie odstawały od reszty, podejścia zrobiłem dwukrotnie w 2 różnych miejscach i za każdym razem to samo, z różną elektroniką. Już pal licho wykonanie, z samym dźwiękiem było kiepsko.

 

Jasne, że gusta są różne, zwłaszcza tyczy się to audio, ale nie rozumiem kompletnie jak to w ogóle można porównywać np. do Minasów i podobnej klasy kolumn (o Arcadach nie wspominając).

Nie ma w mojej oThirty Seconds to Marspinii grama złośliwości, lansowania jednego a poniżania drugiego, ot. obiektywna opinia.

 

Error...i...pusty śmiech...

 

Error to ci wskoczył z tym Thirty Seconds to Mars

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Error to ci wskoczył z tym Thirty Seconds to Mars

 

Przepraszam, chciałem napisać: bardzo kulturalna wypowiedź bez grama złośliwości... ;-))) a tu taki błąd się wkradł ;-)))

 

nie rozumiem kompletnie jak to w ogóle można porównywać np. do Minasów i podobnej klasy kolumn (o Arcadach nie wspominając).

 

I żeby nie było, w 4d literach mam ten Wasz p...ny agresywny marketing...

Nie lubię Gargamela i jego kota ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dobrze, że Grzegorz pisze... "Każde urządzenie należy właściwie zestawić z tym drugim i trzecim i to zagwarantuje równowagę tonalną . Zarówno ScanSpeak 9700 jak i Morel Elitte 338 jak i wiele innych głośników może być zestawione w taki sposób iż nie pokaże swoich walorów brzmieniowych które często są naprawdę bardzo szczególne."

 

To przywraca wiarę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I żeby nie było, w 4d literach mam ten Wasz p...ny agresywny marketing...

 

 

Też mamy w tych literkach twoje frustracje więc z łaski swojej nie zaczynaj i nie śmieć tu jeśli nie masz w wątku nic konkretnego do powiedzenia.

Do nabijania postów (co bardzo lubisz robić widzę) masz bocznicę, tam się możesz rozwijać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś_44798 vel Ziko369 vel Ziko369Junior vel Agnieszka itd...

Około rok temu odgrażałeś się, że zaprezentujesz nam swój hi-end "za grosze" i własną koncepcję brzmienia. Czekaliśmy aż poślesz córkę do przedszkola bo ponoć przeszkadzała w odsłuchu. Miałem osobiste zaproszenie.

Jak przyszedł termin wizyty (wrzesień tego roku) zacząłeś się wykręcać i wymyślać niestworzone historie.

Pomimo mojej osobistej sympatii do Ciebie nie posiadasz niestety wiarygodności ponieważ nigdy nie została zweryfikowana. Zamiast tworzyć kolejne klony lepiej wklej zdjęcia własnego systemu i zaprezentuj go wreszcie światu.

Nieustannie czekamy na realizację Twoich obietnic i ich sprawdzenie w praktyce. Piszę to bez złośliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Szymek...ja nie muszę być wiarygodny bo niczym nie handluje...

A Wy niestety tak...

 

 

Nigdy nie pisałem, że mam HIEND... ;-) nie mam takich potrzeb...ale swoje wymagania co do dźwięku mam...

Nie piszę na forum dla czyjejś sympatii...mam wystarczająco dużo przyjaciół :-) i ważniejsze rzeczy do robienia od udowadniania "kto ma dłuższego"...

 

PS. Nieraz obiecuję sobie wiele rzeczy ale to tylko obietnice...nie wszystkie realizuje...

 

Pozdrawiam oczywiście serdecznie bo mimo wszystko trochę nauki z Twoich postów wynika... ;-)

 

Obiecuję, że nie będę już atakował Twoich "kolegów"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.