Skocz do zawartości
IGNORED

Allo Sparky USBridge ?


Maniol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przeczytaniu tego wątku zaciekawił mnie USBridge i mam pytanie. W tej chwili używam maliny podłączonej po USB do DAC z modułem Amanero.

Do samego dźwięku nie mam żadnych zastrzeżeń, ale pierwsze załączenie utworu powoduje trzask i połączenie czasami traci synchronizację.

Wnioskuję, że Amanero z Allo Sparky USBridge zgrywa się bardzo dobrze a po aktualizacji firmware Amanero może odtwarzać pliki DSD.

Czy w moim przypadku lepiej wymienić malinę na Allo Sparky USBridge + Amanero czy do maliny dokupić DigiOne i podłączyć do DAC przez COAX pomijając Amanero, przy założeniu, że źródłami dźwięku będą głównie pliki FLAC 24/192 lub TIDAL HiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź.

 

Dodam że najnowsze firmware do Amanero 2003be nie jest jeszcze wspierane w dietpi.

Ale wspierane jest np.

2003be-71a (to wersja firmware, tak ?) czyli dla USB_ID(0x16d0, 0x071a) - to jest wersja Amanero?

Jak mogę sprawdzić jakie mam Amanero i z jakim firmwarem? Updatowełeś Amanero? Jak się to robi?

 

A tak schodząc na ziemię, to fajny jest ten YMPD. Dziś ogarniałem streaming radia. Udało mi się ale tylko dla streamów MP3. WMA10 48k.m3u i WMA9 96k.m3u nie szły.

Zapisałem je sobie jako Zapisane kolejki (Save gueue), ale teraz chciałem je pozmieniać i nie wiem jak taką zapisaną kolejkę wykasować. Jak to zrobić?

Jeszcze jakby można było w tym odtwarzaczu odtwarzać Tidala to już byłoby super. Na razie jadę Tidalem przez BubbleUPnP.

 

SQUEEZELITE potestuje. Ma chyba wszystko.

 

Ciekaw jestem czy ktoś wychwycił jakąkolwiek różnicę w jakości przy odtwarzaniu przy pomocy MPD, GMRENDER, czy też SQUEEZELITE.

 

Acha i czy kroś korzystał z jakiegoś klienta MPD na androida np. M.A.L.P. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2003be-71a (to wersja firmware, tak ?) czyli dla USB_ID(0x16d0, 0x071a) - to jest wersja Amanero?

Jak mogę sprawdzić jakie mam Amanero i z jakim firmwarem? Updatowełeś Amanero? Jak się to robi?

 

Nie można sprawdzić wersji wgranego firmware, tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

masz linka do oprogramowania do flashowania amanero, w środku jest też instrukcja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się to robi?

Sciągasz ze strony Amanero pakiet do programowania. Po rozpakowaniu zobaczysz instrukcję i program do updatowania softu ConfigTool.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeczytaniu tego wątku zaciekawił mnie USBridge i mam pytanie. W tej chwili używam maliny podłączonej po USB do DAC z modułem Amanero.

Do samego dźwięku nie mam żadnych zastrzeżeń, ale pierwsze załączenie utworu powoduje trzask i połączenie czasami traci synchronizację.

Wnioskuję, że Amanero z Allo Sparky USBridge zgrywa się bardzo dobrze a po aktualizacji firmware Amanero może odtwarzać pliki DSD.

Czy w moim przypadku lepiej wymienić malinę na Allo Sparky USBridge + Amanero czy do maliny dokupić DigiOne i podłączyć do DAC przez COAX pomijając Amanero, przy założeniu, że źródłami dźwięku będą głównie pliki FLAC 24/192 lub TIDAL HiFi.

 

Tu wszyscy piszą (i w wątku maliny), że Allo bije Malinę wiec kupiłem Allo. Maliny nie miałem. Od kiedy używam nie mam kłopotów z LOCKOUT-ami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gram na Dacu Exogal Comet może macie doświadczenie z tym Dacem czy lepiej będzie po USB- Allo Sparky USBridge

czy po coaxialu DigiOne

 

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gdzieś przeczytałem, że tak jest optymalnie

jak przełączam to dla mnie różnice są na granicy percepcji

na flacach oczywiście

 

A ty co proponujesz?

 

a tak swoją dorgą to chyba nie powinniśmy tu o tym pisać tylko w wątku lks-a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale to wyszło w kontekście Sparky ;) Bo faktycznie i u mnie mniej unlockow po usb ze sparkiego nizli z rpi. Pewnie zakłócenia. Kończąc zatem ot ;) - ja nic nie proponuje, bo tez zauważam zmiany na granicy psychopercepcji :) ale niby im niższy filtr dpll tym lepiej. Na flacach 44.1 to i llbw leci, czy to po usb czy po gołym i2s. Dlatego zapytałem - bo przy bardziej gęstych plikach usb oraz sparky dużo poprawiaja aczkolwiek nadal ideału nie ma... unlocki, przy niższych ustawieniach dpll, nadal występują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Sparky całe zasilanie liniowe. Router też. W tej chwili używam Volumio. Możecie mi napisać czy Diet Pi jest lepszym rozwiązaniem. Bo wychodzi mi że więcej osób własnie tej platformy używa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekzawa, rambo54- nic namieszane, to zależy od kości daca i daca jakie oferuje filtry. U mnie na auto czy którymś z wyższych filtrów również nawet przy dsd256 nie ma unlockow. Ale jeśli kość/dać oferuje niższe (czy w ogóle wybór) filtry, które są znacznie bardziej podatne na jittera, to próbując wycisnąć ile się da dochodzi się do unlockow przy gęstszymi materiale. Wrzucałem gdzieś linka do bloga hifiduino gdzie problem był rozpracowywany na bazie bufallo II dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekzawa, rambo54- nic namieszane, to zależy od kości daca i daca jakie oferuje filtry. U mnie na auto czy którymś z wyższych filtrów również nawet przy dsd256 nie ma unlockow. Ale jeśli kość/dać oferuje niższe (czy w ogóle wybór) filtry, które są znacznie bardziej podatne na jittera, to próbując wycisnąć ile się da dochodzi się do unlockow przy gęstszymi materiale. Wrzucałem gdzieś linka do bloga hifiduino gdzie problem był rozpracowywany na bazie bufallo II dac.

Amanero, które masz na wejściu karmi kość Sabre sygnałami I2S z jiterem na poziomie 2ps. To już ekstremalnie mały jiter i nawet nietoperz nie usłyszy zniekształceń jakie wprowadza do sygnału wyjściowego z DAC.

Grzebiąc w ustawieniach dpll sam prosisz się o kłopoty. Jitera na tak niskim poziomie poprawić dpll już nie można. Zwiększając dalej jego tłumienie przez dpll otrzymujesz unloki. Włącz tryb AUTO, który dla I2S powinien być optymalny. Jeżeli unloki nadal będą występować to poszukaj w instrukcji czy dostępny jest jeszcze niższy tryb tłumienia i przełącz się na te ustawienia.

Z tego co piszesz wnioskuje że nie odróżniasz ustawień tłumienia jitera od filtrów.

 

W tej chwili używam Volumio. Możecie mi napisać czy Diet Pi jest lepszym rozwiązaniem

Dietpi jest bardziej uniwersalne ze względu na duży wybór odtwarzaczy i dodatkowego oprogramowania, które do strumieniowania muzyki nie każdemu jest potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amanero, które masz na wejściu karmi kość Sabre sygnałami I2S z jiterem na poziomie 2ps. To już ekstremalnie mały jiter i nawet nietoperz nie usłyszy zniekształceń jakie wprowadza do sygnału wyjściowego z DAC.

Grzebiąc w ustawieniach dpll sam prosisz się o kłopoty. Jitera na tak niskim poziomie poprawić dpll już nie można. Zwiększając dalej jego tłumienie przez dpll otrzymujesz unloki. Włącz tryb AUTO, który dla I2S powinien być optymalny. Jeżeli unloki nadal będą występować to poszukaj w instrukcji czy dostępny jest jeszcze niższy tryb tłumienia i przełącz się na te ustawienia.

Z tego co piszesz wnioskuje że nie odróżniasz ustawień tłumienia jitera od filtrów.

 

 

Dietpi jest bardziej uniwersalne ze względu na duży wybór odtwarzaczy i dodatkowego oprogramowania, które do strumieniowania muzyki nie każdemu jest potrzebne.

 

Może przeniesiemy te dyskusję do klubu LKS? Jestem zainteresowany szczegółowym objaśnieniem funkcji DPLL i FILL. Zacytuje ten post w klubie LKS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. To porozmawiajmy już bardziej szczegółowo tamże.

Tu tylko kończąc ot - słowo komentarza. @Marku - wydaje mi się, że sam zbudowałeś tło dla własnych wniosków. Wyszliśmy z rozmowy o Sparky'm, który jest obecnie świetną opcja jeśli chodzi o transport USB. Rzecz oczywista. Padło stwierdzenie o unlockach - a jako, że się zdarzają i jest to sytuacja, która występuje w pewnych okolicznościach u wszystkich (lks003/ess9018->dpll->gęstość pliku), chodziło tylko o opisanie stanu faktycznego (przy jakich wartościach Tomusiowi się nie przydarzają) a nie jakieś celowe 'kombinowanie'. Nie chodzi o grzebanie, tylko o sprawdzenie ogólnie dostępnych dla użytkownika, w tym konkretnie dacu, z menu, ustawień. Przy trybie auto unlocki nie występują nigdy. Natomiast korelacja jittera i dpll do której się odnośiłem w kontekście kości ESS9018:

"The DPLL has adjustable bandwidth. Setting the bandwidth to its lowest value results in maximum jitter reduction. However if the bandwidth is “too low”, the DPLL will loose lock and you will hear dropouts. Thus the usable lowest bandwidth setting is one where no dropouts occur."

Zerknij:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (+linki w części o dpll) - wydaje mi się, że dość ciekawe gość ma obserwacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTAWIENIE DPLL

 

DAC Sabre wykorzystuje pętlę Phase Lock do zablokowania sygnału wejściowego. Dla I2S blokuje się do bitclock .

 

Wartości DPLL: Pasmo DPLL może być ustawione na następujące wartości: "najniższy", "niski", "średni-niski", "średni", "średni-wysoki", "wysoki", "najwyższy" i "najlepszy"; istnieje także 128-krotne ustawienie, które najwyraźniej mnoży wartości przepustowości x128.

 

DPLL ma regulowaną szerokość pasma. Ustawienie przepustowości na najniższą wartość powoduje maksymalną redukcję fluktuacji (jitera). Jeśli jednak przepustowość jest "zbyt niska", blok DPLL straci przepustowość, a usłyszysz przerwania (zbyt duże tłumienie !). W związku z tym ustawienie użytecznego najniższego pasma to takie, w którym nie ma przerw w dostępie.

O tym pisałem :)

 

Ustawienie "Najlepsze" (Auto) działa przez cały czas dla wszystkiego

"Najniższa" działa dla wejścia SPDIF, ale nigdy nie działa dla wejścia I2S, z wyjątkiem kilku wyjątkowo modowanych urządzeń I2S. Zatem najniższe ustawienie zależy od formatu wejściowego

Najniższe ustawienie zależy od przychodzącej częstotliwości próbkowania. Im wyższa częstotliwość próbkowania, tym wyższe najniższe ustawienie

Najniższe ustawienie nie działa, gdy DAC jest zimny (zaraz po zasilaniu-0n). Okres "rozgrzewki" trwa 15-30 minut

 

"Najniższy" jest 64 razy mniejszy w I2S niż "Najniższy" w SPDIF (1/64 to samo ustawienie w SPDIF)

"Niski" jest 32 razy mniejszy w I2S niż "Najniższy" w SPDIF

"Mid-Low" jest 16 razy mniejszy w I2S niż "Najniższy" w SPDIF

"Środek" jest 8 razy mniejszy w I2S niż "Najniższy" w SPDIF

"Średnio-wysokie" jest 4 razy mniejsze w I2S niż "Najniższe" w SPDIF

"Wysoka" jest 2 razy mniejsza w I2S niż "Najniższa" w SPDIF

"Najwyższy" jest taki sam jak "Najniższy" w SPDIF

 

Okreslenia najniższy (najbardziej tłumiony jiter), ....Srednio, ....najwyższy odnoszą się do jitera.

Mam nadzieję ż teraz jest wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby po polsku a jakbym czytał po angielsku. Translator nie zadziałał i brak mi podstaw w tym temacie. Ni cholery nie kumam co to jest ten DPLL i jego rożne przepustowości :( - jak możesz Marek objaśnij to jakoś łopatologicznie najlepiej w wątku LKS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak przepustowość jest "zbyt niska", blok DPLL straci przepustowość, a usłyszysz przerwania (zbyt duże tłumienie !). W związku z tym ustawienie użytecznego najniższego pasma to takie, w którym nie ma przerw w dostępie.

O tym pisałem :)

 

 

no właśnie :) a za wiki o jitterze (i tu mogę już mieszać bo fakt, nie moja bajka):

Jitter może również powstać na skutek interferencji międzysymbolowej, czyli zależeć będzie ściśle od następujących po sobie symboli danych.(..) W przypadku transmitowania długiego ciągu jedynek lub zer, wystąpienie impulsu o przeciwnej polaryzacji spowoduje zmianę stanu sygnału, ale z powodu ograniczenia pasma transmisyjnego nie jest możliwe otrzymanie spadku idealnie pionowego, lecz będzie on miał pewne nachylenie. Sygnał nie zdąży więc uzyskać pożądanego poziomu przed kolejną zmianą. W ten sposób otrzymujemy gwałtowne skoki fazy, na krótkim odcinku czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie kosztował więcej niż 20zł i będzie zapewniał niezaburzony kontakt elektryczny pomiędzy wymaganymi pinami, to choćby miał i metkę nordosta - mogę wziąć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu ograniczenia pasma transmisyjnego nie jest możliwe otrzymanie spadku idealnie pionowego, lecz będzie on miał pewne nachylenie

Dlatego jitera nie da się zredukować do zera. Tam gdzie występują sygnały cyfrowe, zawsze występuje też jiter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące sygnałów cyfrowych i jitter'a ? A co z sygnałami w takim komputerze gdzie prędkości są dużo większe a jakoś nie ma problemu z niepoprawnym działaniem czy to pamięci czy procesora. Jak to się ma jedno do drugiego ? przecież tu i tam to zera i jedynki jedynie odległości w przypadku audio mogą być większe co za tym idzie pojemności.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DAC ma dobre SPDIF to polecają raczej Allo DIGIONE, czemu ma służyć takie kombinowanie na USBridge?

 

Jeśli chodzi o moje próby z zasilaniem to u mnie wygrał Tomanek, dał lepsze rezultaty niż iPower + Tomanek i oczywiście lepsze niż iPower samodzielny. Nie będę się rozwodził i dzielił włos na czworo, krótko mówiąc na Tomanku słucha się najmilej tzn. dźwięk jest najbardziej "analogowy" i muzykalny, chce się słuchać głośniej i głośniej ;) Ale żeby nie było ostrzejsza muzyka nadal brzmi świeżo i tam gdzie trzeba agresywnie, na pewno nie ma efektu zamulania. Na początku jest wrażenie, że jest jakby ciszej, ale po krótkim czasie można się przekonać, że w każdym aspekcie brzmienia jest lepiej wyraźniej i dokładniej. Oceniam że do pełnej dyspozycji Tomanek potrzebował jakiś 10-15 godzin grania, jeśli miałby możliwość wymiany kabla 230V byłoby jeszcze lepiej. Nie wiem czy nie skuszę się na mały tuning w tym zakresie, w domenie cyfrowej nawet wymiana na taki Belden 19364 może być sporym zaskoczeniem na plus.

 

który tomanek?

 

dał lepsze rezultaty niż iPower + Tomanek

iPower - Skarky + Tomanek - USBridge, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.