Skocz do zawartości
IGNORED

Kino Domowe / Stereo 50 na 50 - cena 6-7 max.


East

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast jak odpalić na tym Amplitunerze? Może ktoś powiedzieć?

 

Umiesz czytać kolego? Napisałem ci wcześniej, żebyś sobie sprawdził czy masz najnowsze oprogramowanie w tym amplitunerze, bo opcja miała być dodana wraz z aktualizacją firmware'u. Zacznij od tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem, ale nie działa, potem dojdę.

 

A da się stremować płytę CD odpalaną w komputerze po WIFI do ampli?

Pliki z dysku przez Media Player lecą, ale CD za cholerę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się stremować płytę CD odpalaną w komputerze po WIFI do ampli?

East , nie obraź się ,ale jesteś koronnym przykładem jak można sobie skomplikować na pozór proste sprawy. Kupiłeś amp. KD, więc sprzęt typowo do odtwarzania filmów, a następnie piszesz o odtwarzaniu muzyki z CD przez kompa , streamingu itp.

Jak już masz to Onkyo, to kup za 300,- używany CD podłącz i słuchaj. Prościej , pewniej i lepsza jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek, wyżej napisane jest, że bluray Onkyo będzie zakupiony.

 

Uczę się i odkrywam możliwości streamingu i stąd pytanie czy w ogóle się da, a jeśli tak, to w jaki sposób streamować płytę cd z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor , przy każdej zabawie się czegoś uczymy :)

Dla mnie w streamingu szczególnie po BT czy WiFi jest za dużo zmiennych ( a w audio i tak ich jest sporo, by dokładać sobie następne :)). Kiedyś próbowałem , na zasadzie właśnie zabawy, odkrywania nowych możliwości bo przecież za takie możliwości zapłaciłem kupując sprzęt, jednak ciągłe wkurzanie się , że coś się tnie, spada przesył bo jest burza, bo konfiguracja nie taka i na kompie coś trzeba przestawić, zresetować ruter bo nagle nie wiadomo dlaczego się nie łączy, jest na dłuższą metę nie do przyjęcia. A na koniec dostajemy produkt gorszej jakości niż normalna płyta CD odtworzona z normalnego odtwarzacza. Za dużo problemów do rozwiązowywania za mało słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek właśnie z tym się borykam:) Ciągle coś ;)

 

A tak naprawdę to nie wiem czy w ogóle po WIFI przez media player można streamować muzykę CD z napędu w kompie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy to prawda, że PS4 nie odpala płyt CD i muzyki se nie posłucham na PS4 ?

Prawda.

O aktualizacji nie słyszałem.

Jeśli wyjdziesz cyfrowo bo i tak będzie amplituner to nie rozumiem dlaczego miałby być inny.

Onkyo 353 kupić ?

Czy może jakieś Onkyo CD ?

 

Tylko nowy i tylko Onkyo :)

Zakup BD jej bez sensu. To kup podstawowy model CD onkyo tego za tysiaka.

 

przykładem może być S4 Home- który pomaga dobierać używany sprzęt - i nic z tego nie ma.

ewentualnie podziękowania.

Bardzo dziękuję.

Niestety ale jedna rodzynka nie tworzy dobrego słowa o branzy później. Dlatego rozumiem takie podejście. No cóż staramy się każdego dnia.

 

4k chyba nie wykorzystam, skoro nie mam TV 4k prawda?

Prawda. A BD 353 nie jest 4K :)

 

Zmienić na połączenie kablowe, albo chociaż jakieś WiFi, BT to porażka przecież...

Po WiFi nie pójdzie mu YT.

MAsz tam spotify i wszystko to co jest na YT. Więc nie komplikuj i przede wszystkim ciesz sięjakością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda.

O aktualizacji nie słyszałem.

Jeśli wyjdziesz cyfrowo bo i tak będzie amplituner to nie rozumiem dlaczego miałby być inny.

 

Zakup BD jej bez sensu. To kup podstawowy model CD onkyo tego za tysiaka.

 

 

Bardzo dziękuję.

Niestety ale jedna rodzynka nie tworzy dobrego słowa o branzy później. Dlatego rozumiem takie podejście. No cóż staramy się każdego dnia.

 

S4Home, a można puszczać muzykę z napędu cd w kompie po wifi na amplituner za pomocą windows media player?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor 7 (5.0 zestaw).

 

A Denona z Wharfedale sprzedałem przed zakupem.

To jeszcze subik. Aby mieć kino.

East , nie obraź się ,ale jesteś koronnym przykładem jak można sobie skomplikować na pozór proste sprawy. Kupiłeś amp. KD, więc sprzęt typowo do odtwarzania filmów, a następnie piszesz o odtwarzaniu muzyki z CD przez kompa , streamingu itp.

Jak już masz to Onkyo, to kup za 300,- używany CD podłącz i słuchaj. Prościej , pewniej i lepsza jakość.

Niestety ale to jest trafna uwaga. Cały temat polega na dobieraniu, co zrobić zeby było lepiej. A po prostu od podstaw jest to słąbo ogarnięte.

Ale, ale :)

Swoją drogą to ciekawe. Bo całkiem możliwe że WMP potrafi po sieci prześłać też CD, chodź pytanie czy pozwoli mu na to bufer :/

 

S4Home, a można puszczać muzykę z napędu cd w kompie po wifi na amplituner za pomocą windows media player?

Właśnie Ci odpowiedziałem że nie sprawdzałem.

Ale technicznie jest to możliwe. Bo nie różni się od plików. Problemem może być bufor. Prędkość odczytu płyty jest wolniejsza niż przesyłanie po sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały temat o Bóg wie czym, a kończymy na streamowaniu płyty CD z kompa :D

 

Po WiFi nie pójdzie mu YT.

 

Nie wiem jak w ogóle ma być ten dźwięk z YT dostarczony do amplitunera, ale nie rozumiem stwierdzenia " po WiFi nie pójdzie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bluetoeph działa i cd i YouTube i wszystko.

 

Po wifi nie działają płyty cd i o to pytam ;)

 

Przy pliku z dysku klikam tylko (rzutuj do urządzenia) i gra.

Gdy wchodzę na CD to nie ma tej opcji i nie idzie jak odpalić>

 

Płyta CD z Windows Media Player po Bluetooph idzie bez problemu.

 

Po WIFI opcja strumieniowania jest tylko przy pliku Mp3. Przy WIFI nie aktywa jest opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jakieś zakręcone kombinacje... Ja korzystam z AirPlay na Maku i iPhonie, z iTunes pod Windows także działa bezproblemowo. Ciekawe czy płyta CD odpalona w iTunes da się odtwarzać przez AirPlay? Myślę że tak, ale nie mam jak sprawdzić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem przez Music Serwer tak jak pliki mp3.

 

Widać taki błachy problem itp.

A nikt nie wie czy się w ogóle da, a jeśli się da, to jak to zrobić.

 

Windows Media Player po włożeniu płyty dezaktywuje ikonkę do streamingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Niestety ale to jest trafna uwaga<br />

S4Home , dzięki ale dlaczego " niestety" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać taki błachy problem itp.

A nikt nie wie czy się w ogóle da, a jeśli się da, to jak to zrobić.

 

A ty za to także nie wiesz, a walisz tylko tekstami "nikt nic nie wie", od początku tego tematu. Widocznie nikomu nie przychodzi do głowy takie utrudnianie sobie życia, żeby korzystać z Windows Media Playera, odtwarzać w nim CD i to streamować do amplitunera... Rusz leniwe cztery litery i sprawdź przynajmniej czy po AirPlay zadziała, zainstalowanie iTunes to parę minut roboty, AirPlay pewnie i tak masz odpalony w amplitunerze więc w kilka minut sprawdzisz czy zadziała. Ale pewnie lepiej się uprzeć na WMP i jojczeć, że nikt nie wie i dlaczego nie działa... :P Nawet sprawdziłbym to sam z czystej ciekawości, ale po pierwsze jestem poza domem, a po drugie nie mam nawet napędu CD w laptopie, o płytach CD nie wspominając :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, coś się wreszcie "dało" i "ktoś wiedział" ;P Nie ma za co.

 

AirPlay to naprawdę dobra opcja, jakość 16bit/44.1kHz czyli taka jak na płycie CD, do tego transfer po sieci LAN/WLAN zamiast kulawego BT narażonego na zakłócenia. Polecam! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym chwalić, normalne sprzęty i to jeszcze nie do końca skompletowane (tymczasowo uzupełniony zestaw): amplituner Marantz SR5011 + Monitor Audio Bronze 2 jako fronty + Monitor Audio Vector V20 (tymczasowo jako centralny) + Monitor Audio Vector V10 (tymczasowo jako surroundy) + subwoofer BK Electronics P12-300SB-FF.

 

Do tego ze sprzętów "okołokinowych" TV LED Philips 47" (w planach zmiana na coś większego i nowszego), player Roku 3 z zainstalowanym Plexem i NAS z biblioteką filmów. Dookoła jeszcze wala się sprzęt sieciowy (modem, router, switch i access point), listwy zasilające i dwie konsole. Z tego względu i z powodu odwlekającego się przemeblowania nie odważyłem się jeszcze pokazać tego wszystkiego na forum :) Aha, cały zestaw jest na maksa minimalistyczny, bo nie lubię mnożyć bez potrzeby sprzętów, może jakbym miał na to czas, miejsce itd. to bym podchodził inaczej, ale jest tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zanskarix.

 

 

Troszkę zmienię temat.

Po zakupie zestawu i podłączeniu wszystko śmiga świetnie.

 

TV mam 60 cali SHarp 3d.

 

I teraz pytanie, nie mam HDR, nie mam 4k nie mam Atmos. I pytanie czy brnąć w to, czy okaże się jak z 3d, który TV kupiłem 5 lat temu za grube pieniążki. Konsola, BluRay wszystko śmiga świetnie.

 

I pojawia się teraz to całe 4k, czy będzie tak jak z 3d, na chwilę i potem coś kolejnego, aby ludzie kupowali sprzęt i wymieniali, a to i tak na dłużej nie zostanie. Podobnie z filmami, płyty DVD wmieniali z BluRay, teraz na 4K płytę, a film ten sam.....

 

Warto gonić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />I pojawia się teraz to całe 4k, czy będzie tak jak z 3d, na chwilę i potem coś kolejnego, aby ludzie kupowali sprzęt i wymieniali, a to i tak na dłużej nie zostanie.<br />

Nie chcę być złym prorokiem , ale nim 4k będzie powszechnie nadawane to trzy razy zdążysz zmienić TV i to z bardziej prozaicznego powodu. Gwarancja pewnie na 2-5 lat ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy na bluray już się pojawiają na 4K - i będzie tego więcej

neftlix z tego co wiem, tez juz jakies tam seriale puszcza 4K

 

to się rozwija - ceny moze jeszcze duze blu ay bo okolo 100-150zl za film - ale patrzac ile kiedys kosztowaly bly ray , a ile teraz kosztują to ..... :0

ja ostatnio w media kupilem warcrafta i wielki mur - po 40zl filmy - więc tak na rpawdę dobra cena i nie ma co narzekac

będąc wkinie z całą rodziną, zaplacisz znacznie więcej ;) i niekoniecznie będzie lepiej :)

duzy ekran to nie wszystko jak to mówią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.