Skocz do zawartości
IGNORED

Cewki Polink - opinie


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko wtedy po co w ogóle jeść tę żabę ;-)

Zmiana na powietrzną o mniejszej rezystancji daje chociaż małą nadzieję ....

Generalnie cewki rdzeniowe po prostu wnosza wieksze znieksztalcenia niz cewki powietrzne. Nie zawsze roznica jest duza, ale mozna ja zauwazyc. Zalezy od przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: wymienił te cewki i posłuchał zmian jakie zaszły. Raz przy piwie a w następny dzień przy jakimś drinku a kiedy indziej z ręką w majtkach.

Jak będzie lepiej to zostaw a jak gorzej to wlutuj te brakujące 0,5 Ohma 10W w przewód głośnikowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy za wpisy.

 

Cewki trafiły do Polinku na pomiary rezystancji i indukcyjności.

 

Kolumny z których je wymontowałem to dwu drożny monitor Dynaudio z końca lat 90tych. Craft. 15 litrów, br strojony do 42Hz.

 

17cm midbas polipropylen + magnes i 28mm jedwab na górze (Esotar)

 

Cała ta akcja z cewkami wynika z tego że w kolumnie znajduje się regulacja poziomu średnich tonów, zrealizowana za pomocą trzech cewek.

W kolumnie znajduje się hebelek który rozdziela sygnał dla 0/-1,5/+1,5 dB na midbas, jedna duża cewka powietrzna zawsze jest na sygnale w szeregu do głośnika, a hebelek w pozycji 0dB dołącza równolegle drugą małą cewkę powietrzną, obniżając tym wartość indukcyjności i rezystancje, dla +1.5dB dołączana jest druga,jeszcze mniejsza cewka powietrzna, a dla -1.5dB pracuje tylko ta jedna duża cewka powietrzna, jak się okazało po pomiarach w Polink, nie ma ona drutu 0,8mm tylko 1mm. (dokładnie 0,95mm)

 

Chciałbym po prostu pominąć te plątaninę kabli, hebelek i ceweczki i dać prosty układ, tylko na jednej cewce w szeregu do głośnika, i taka cewka wg Polink powinna mieć 0,7mH i 0,46 Ohma i dalej drut 1mm. (suma tych dwóch cewek dla sygnału na 0dB)

 

W między czasie, użyłem cewek jakie znalazłem w domu na drucie 1.8mm o bardzo zbliżonej indukcyjności ale o rezystancji 0,18 Ohm (zamiast 0,46 Ohm) i tak jak kilku kolegów zasugerowało, bas zamiast nabrać muskułów, zanikł cześciowo, gra wyżej, ale subiektywnie go brakuje.

 

Tak wygląda zwrotnica, uproszczona dla sygnału 0 dB.

 

schemat.jpg

 

i jeszcze fotka całej zwrotki.

 

jest tu też oczywiście regulacja wysokich tonów, tym razem na rezystorach, którą też pominąłem i dałem jeden rezystor jaki wyliczyłem dla sygnału 0dB.

 

76952036.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że drut nawojowy może być ogólnie kiepskiej jakości. Na pewno kiepskiej jakości jest emalia na tym drucie. Schodzi pod paznokciem, po jednokrotnym odwinięciu drutu z cewki zostaje czysta nie izolowana miedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że drut nawojowy może być ogólnie kiepskiej jakości. Na pewno kiepskiej jakości jest emalia na tym drucie. Schodzi pod paznokciem, po jednokrotnym odwinięciu drutu z cewki zostaje czysta nie izolowana miedź.

Mam kilkanaście cewek od nich i niektóre lutowałem kilka razy, nie zaobserwowałem objawów o których piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkanaście cewek od nich i niektóre lutowałem kilka razy, nie zaobserwowałem objawów o których piszesz.

Ja też nie zaobserwowałem by izolacja się łuszczyła.

Polink te cewki nawija drutem w emalii termospiekalnej.

Zakupy sprzed kilku miesięcy i wcześniej, to były zawsze cewki wysokiej jakości, starannie wykonane opisane i zapakowane.

Firma się przykłada i dba o najwyższe standardy obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się również podpiszę pod wysoką rzetelnością firmy, to była 4 para cewek jaką w Polink kupiłem.

Obsługa, kontakt, opakowanie, wszystko jak należy.

Nowe cewki zgodnie z oczekiwaniami, utwardziły bas, nabrały niskie tony dynamiki.

Jest więcej masy, ataku, zniknęło trochę bas refleksowego buczenia.

 

Polecam jednym słowem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki z Polinka,o których mówię mają już kilka dobrych lat. Może od tego czasu już się nie trafiają z łuszczącym się lakierem.... Byłoby bardzo miło....

No i nie wszystkie miały takie defekty z emalią drutu nawojowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam cewki polinka kupione nawet w 2004 r . Używam ich to prototypowania, maja naprawdę ciężkie życie, co chwile podłączane, przewalane w pudle z dziesiątkami innych cewek. Nic się nie łuszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polink przysłał cewki

 

20171117_134517.jpg

 

teraz finalnie pytanie, sygnał + do cewki na wewnętrzne uzwojenia czy na zewnętrzne..?

Nie ma znaczenia, ale oba kanały tak samo w myśl zasady... symetrii. W myśl reguł symetrii. I a propos cewek Mundorfa, to nie kupujcie ich. Są droższe i gorsze, jakim prawem płacić więcej za niemiecki marketing? Podpisuję się pod dobrymi opiniami o Polinku. We firmie kupowałem bardzo wiele i nigdy się nie zawiodłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.