Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do heco music style 900


lemon2028

Rekomendowane odpowiedzi

Z Caspianem może być trochę słabiej. Głównie do MS900 polecam NAD C356, bo to się fajnie zgrywa, dobra kontrola basu, szeroka scena, duża głębia, otwarty środek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie do MS900 polecam NAD C356, bo to się fajnie zgrywa, dobra kontrola basu, szeroka scena, duża głębia, otwarty środek.

 

Ja mam co prawda Heco Aurora 700, ale potwierdzam wszystko co S4Home o NAD 356 napisał.

Od dzisiaj gra u mnie wersja po przeróbce przez muda44.

 

"NAD C356, bo to się fajnie zgrywa, dobra kontrola basu, szeroka scena, duża głębia, otwarty środek." - wszystko na TAK.

 

Pilot działa super, szeroka skala regulacja głośności, nawet po cichu. No i wygląd mi się podoba. Kawał czarnego kloca, ładnie niebieskie podświetlenie.

 

Uważam, że krok do przodu bo Xindaku A06.

 

Dzięki za dobre rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Xindak A-06 vs NAD C356BEE , oczywiście z moimi kolumnami Heco Aurora 700 i w moim domu, więc całkowicie niemiarodajne i nie porównywalne z niczym :)

 

Xindak jest:

 

- cięższy,

- wg mnie mocniejszy,

- gra głośniej,

- ma więcej basu,

- ma gorszy pilot, mniejszą regulację potencjometrem

- brak standby

 

Nad 356, mój akurat jest po przeróbce:

 

- słabszy od Xindaka

- cały gra dużo lepiej, szczegółowiej, przyjemniej, jakość na +

- mniejszy bas, ale lepszej jakości, zróżnicowany,

- scena na szerokość i w głąb,

- wokale

 

Xindak tak o nim myślę, to taki tani mocarz. Ma mega j*bnięcie, ale brakuje mu środka i góry.

Nie sprzedaję go.

 

NAD 356.

 

Słabszy, rozkręciłem go bez problemu na 15 godzinę, nie wiem ile tam do końca jeszcze jest.

 

Cała reszta jest super, to czego szukałem, polepszenie środka i góry, polepszenia sceny sobie nie wyobrażałem nawet, dostałem gratis.

 

Ciekaw jestem i co teraz.

Heco Aurora przy dobrej amplifikacji grają jak raz droższe, NAD 356 modzie od muda44 nie do przebicia do 6 tys zł.

Mam już hajend? Bo to będzie razem ponad 10 tys, czy jeszcze za mało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem napisać, że gwiazdą w tym serialu są kolumny Heco Aurora / Music Style.

 

Zmiany wzmacniaczy u mnie, dołożenie DAC są tylko dodatkiem.

 

Zmiany osprzętu nie zmieniają kolumn. Dodają to tu, to tam.

 

Kupiłem je, słuchając w S4Home, na ampli Pioneer SX-20, wartości kilkuset złotych.

 

A jak grają u mnie, to wystarczy przyjechać pod Rybnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 cm od ściany. Basu jest dużo, dla mnie w sam raz, ale ja lubię bas. Dlatego kupiłem Heco. Pokój 35m2 7x5 otwarty na kuchnię i resztę domu. Kolumny stoją na środku szerszej ściany od siebie około 2.5m. Słucham na przeciw na kanapie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale Ty masz mniejszy pokój. U mnie kolumny nagłaśniają praktycznnie cały dom, bo jest otwarty. Ale najlepiej grają na kanapie naprzeciw.

Uważam, po kilku odsłuchach w domach i salonach audio, że niejeden zdziwiłby się jak u mnie gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To mój poprzedni temat. Jest w nim zdjęcie u mnie w domu. Kolumny stoją naprzeciw kanapy, po obu stronach drzwi tarasowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam z 20 metrów,dobrze kolego pamiętasz,odsunięcie na 1/3pokoju od ściany dopiero coś daje,co więcej już po wielu testach widzę że bas zależy od nagranej płyty,na dwóch płytach muszę odsuwać od ściany dalej by było dobrze,a na innych standardowe ustawienie bliżej ściany i jest pięknie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już hajend? Bo to będzie razem ponad 10 tys, czy jeszcze za mało?

 

Z takim sprzęciorem to w zakładce "Start" trochę już wstyd pisać... Następne tematy twórz już tylko i wyłącznie w zakładce Hi End ;););)

 

Poprawiłeś mi humor :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim sprzęciorem to w zakładce "Start" trochę już wstyd pisać... Następne tematy twórz już tylko i wyłącznie w zakładce Hi End ;););)

 

Poprawiłeś mi humor :-D

 

Jestem beton i ze "Startu" się nie wynoszę ;)

 

Doświadczenie wiecie, że mam małe, ale to co udało mi się dzięki Waszej pomocy poskładać przez niecały rok na forum, gra dla mnie super.

 

Mam najlepszy zestaw, ze wszystkich, które miałem wcześniej, każda zmiana dała dużo na +.

 

Kolumn nie wymienię myślę, że długo.

 

A wzmacniacz, to się zobaczy, gdyby do NAD 356 dodać moc Xindaka, to się pewnie skuszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś koleś na Youtube ma heco Aurora z xindakiem,jest zadowolony raczej,te heco to ciepłe dość kolumny,trzeba suchego detalicznego wzmaka,ale zależy co kto lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, jaki masz zestaw i czego słuchasz?

 

Mam w podpisie. Aurora 700, Nad 356 po przeróbce u muda44, dac pcm1794 z trafem z toroidy.pl i do tego chromecast po optyku. Słucham sam nie wiem czego, w sumie wszystkiego. Mój ulubiony to Luther Vandross R&B lata 80/90, dance, trance, disco, pop w stylu Phil Collins, Dire Straits, Grechuta, Wodecki, Sade, Tina Turner, Sabaton, Hammerfall, Rammstein. Jaki humor, taka muzyka. Nie słucham klasycznej, rapu, hiphopu, ostrego metalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś koleś na Youtube ma heco Aurora z xindakiem,jest zadowolony raczej,te heco to ciepłe dość kolumny,trzeba suchego detalicznego wzmaka,ale zależy co kto lubi

 

Z NAD'em to też fajnie to współgra. 356 to dobry wzmacniacz jak na swoją cenę, a zgrywa się naprawdę dobrze z Aurorami! ;)

 

W kwestiach odsłuchów klientów, też zachwycają się w połączeniu z Atoll'em, no ale to już co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie aż się prosi NuPrime IDA8

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac

 

Wzmacniacz w każdym calu lepszy od podobnych w tej cenie NADów, Yamah, czy Roksanów

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć jasno iż Aurory są na tyle ciepłe i uniwersalne że można je połączyć z różnymi wzmakami i chętnie z nimi współpracują.

 

Z chęcią zapraszam do salonu na odsłuch by porównać które brzmienie według was jest najlepsze :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć jasno iż Aurory są na tyle ciepłe i uniwersalne że można je połączyć z różnymi wzmakami i chętnie z nimi współpracują.

 

 

Z chęcią zapraszam do salonu na odsłuch by porównać które brzmienie według was jest najlepsze :)

 

Pozdrawiam.

 

Na tyle ciepło i gęsto,by nie dawać ciepłych gęsto grających ampli lub wzmaków,jak sądzisz?bo to by za bardzo mydło wyszło

 

W tej cenie aż się prosi NuPrime IDA8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wzmacniacz w każdym calu lepszy od podobnych w tej cenie NADów, Yamah, czy Roksanów

 

Dźwięk lekko ocieplony z pełnym basem ma ten wzmacniacz,to czy ja wiem? ciepłoty i basu dodatkowego tym kolumnom raczej nie trzeba,nie sądzisz? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle ciepło i gęsto,by nie dawać ciepłych gęsto grających ampli lub wzmaków,jak sądzisz?bo to by za bardzo mydło wyszło

 

Znaczy się z Marantz też był dobierany pod te kolumny chociaż gra ciepło, lecz ja jednak by z tym uważał. Na pewno Denon będzie się miał ciężko zgrać z nimi - dźwięk będzie przebasowiony, za ciepły, szczegółowość będzie uciekać. Mowa tu o podstawowych modelach.

 

Pamiętajmy że Aurory posiadają dosyć dużo już tego basu, lecz to też w wielkim stopniu zależy od akustyki pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle ciepło i gęsto,by nie dawać ciepłych gęsto grających ampli lub wzmaków,jak sądzisz?bo to by za bardzo mydło wyszło

 

 

 

Dźwięk lekko ocieplony z pełnym basem ma ten wzmacniacz,to czy ja wiem? ciepłoty i basu dodatkowego tym kolumnom raczej nie trzeba,nie sądzisz? :-)

 

Posłuchaj - tyle sądzę

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamaszkę 803d, która gra z Heco i powiem Wam szczerze, że po 2,5 miesiącach słuchania dopiero odczułem, że cały zestaw "doszedł" do siebie.

Oto cała historia:

Na początku po zmianie na Aurory 700 z 803d z B&W683s2 z rn602, który drażnił mnie całokształtem był efekt WOW, w końcu pojawił się bas i jeb**** którego w b&w nie było.

Efekt wow minął, i jakoś troszkę czułem że coś w tym graniu brakuje chociaż i tak było o niebo lepsze niż poprzedni zestaw.. pomyślałem, że może to kwestia wygrzania albo akustyki która jest fatalna ale... po miesiącu czułem już różnicę w wygrzaniu - było lepiej ale nadal mi coś brakowało.

Generalnie nie lubie ostrych kłujących wysokich tonów i słuchając na pure direct kolumny grały dla mnie super, ale z czasem jednak jakby bas jeszcze się pogłębił natomiast na niektórych utworach brakowało mi góry, która była jakby wycofana, wokale też jakby trochę schowane.

Ostatnio spróbowałem wyłączyć pure direct (ok tydzień temu) i podkręcić nieco trebles, ku mojemu zaskoczeniu po tygodniu słuchania różnistych kawałków czuję że to jest to. Zadowolenie z zakupu nie minęło, wręcz przeciwnie, chyba odnalazłem mój wymarzony dźwięk - w muzyce jest więcej szczegółów i jakby wokale zrobiły się wyraźniejsze i poprawiła się ogólna dynamika. Myślę że aurora 700 w swojej kategorii cenowej przebije wiele kolumn...

Po raz kolejny jestem miło zaskoczony i myślę że przy takiej formie odsłuchu już pozostanę, ewentualnie myślę nad zmianą kabli bo moje są trochę krótkie gdy wysuwam kolumny to dłuższych odsłuchów, posiadam audioquest type 4, polecono mi jakiegoś chorda w cenie 50/60mb, warto zmieniać? co uzyskam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.