Skocz do zawartości
IGNORED

Google Chromecast i Chromecast Audio


tiruriru

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę powiedzcie mi tak pokrótce czym się różnią obydwa urządzenia. Czy zwykły chromecast to to samo co wersja audio + hdmi?

 

Którą wersję lepiej kupić, potrzebuję tylko do radia internetowego i spotify/tidal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromcast audio w takim razie bedzie dla ciebie rozwiazaniem. Ma wyjście analogowe i cyfrowe. Chromcast zwykły ma wyjście HDMI wiec raczej sie nie sprawdzi, chyba ze audio puszczasz przez telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poza złączami to praktycznie te same urządzenia? W tej chwili podłączał bym do amplitunera, więc wychodzi, że lepiej wybrać wersję z hdmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio

 

Plusy:

- najtańszy i najwygodniejszy sposób osieciowania sobie sprzętu audio, strefowo, z wsparciem największej firmy internetowej na ziemi

- możliwość strumieniowania w jakości bezstratnej, do tego obsługa dźwięku 24/96 (w tej cenie to K.O. dla konkurencji)

- CENA, cena, cena …kupujesz do każdego pomieszczenia po jednym, podłączasz do tego, co tam gra i już…

- prosty interfejs, aplikacja sterująca wszystkimi Chromecastami to kwintesencja: prosto, łatwo i do celu

- wraz z Chromecast (video) tworzymy cały ekosystem, kolejny duży plus (o video cast jeszcze coś u nas przeczytacie btw – wcześniejsze wpisy znajdziecie tutaj i tu …przy okazji opisu Netfliksa)

- po uruchomieniu HDR gra to bardzo przyjemnie, bez większych zastrzeżeń odnośnie jakości brzmienia (także przy połączeniu analogowym)

- wreszcie Google zrobiło coś, co nie jest dziwadełkiem (wcześniejsze, nieudane projekty urządzeń i usług audiowizyjnych), a bardzo pożytecznym i użytecznym urządzeniem.

 

Minusy:

- brakuje wspieranych aplikacji wykorzystujących pełen potencjał urządzenia (bezstratna transmisja, 24/96)

- drobne problemy w działaniu, co prowadzi do konieczności restartu stacji

- kabel kosztuje, wiadomo, ale wtyk / konwerter optyczny 3,5mm za 2zł mogli dać w pudełku

- bardzo lekkie to, podatne na poruszenie, z kablami (zasilanie i audio) trudne do umiejscowienia (przydałby się jakiś magnetyczny klips, czy też montaż na rzep)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyście cyfrowe z chromcecast jest optyczne, prawda? Pytam, bo mam tylko jedno wejście optyczne w dacu, do którego jest już podłączony telewizor, za to mam dwa wolne wejścia koaksjalne. Czyli nie da się łatwo podłączyć chormecasta do wejścia koakslanego? Ewentualnie czy da się strumieniować dźwięk z nowego TV (android) do chormecasta, wtedy optyk w moim dacu się zwalnia?

 

Przy okazji jeszcze jedno pytanie: co będzie lepsze (w sensie jakości audio) tindal z telefonu -> chormecast -> dac czy tindal z telefonu -> malina -> dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jeszcze jedno pytanie: co będzie lepsze (w sensie jakości audio) tindal z telefonu -> chormecast -> dac czy tindal z telefonu -> malina -> dac?

 

Moim zdaniem, jeżeli obydwa urządzenia tylko transportują plik w postaci cyfrowej do DAC, nie powinno byc zadnych roznic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Przy okazji jeszcze jedno pytanie: co będzie lepsze (w sensie jakości audio) tindal z telefonu -> chormecast -> dac czy tindal z telefonu -> malina -> dac

 

W przypadku maliny telefon robi tylko za pilota, nie przesyłasz muzyki z telefonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku maliny telefon robi tylko za pilota, nie przesyłasz muzyki z telefonu

 

W przypadku chromcast jest identycznie, aplikacja pracuje na urzadzeniu a nie w telefonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku chromcast jest identycznie, aplikacja pracuje na urzadzeniu a nie w telefonie.

Jeśli tak, to chromcast, jak dla mnie, wygrywa, bo mailna to dużo zabawy z instalowaniem i w sumie nawet chyba też droższa jest. Tylko jeszcze czy da się strumieniować dzwięk z TV z androidem do chromcast?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dlatego wybrałem chromcast, bardzo wygodny. Miałem tez malinke wczesniej ale jakos mi ten soft nie lezał. Jednak wiem ze teraz jest tego sporo wiecej i sama malinka ma wiecej mozliwosci ale co kto lubi. Mi sie chrmocast audio sprawdza i od paru miesiecy sie nie zawiesił wiec ok. Nie mam wiedzy jak to jest z tym strumieniowaniem, w teorii powinno sie dać, ale praktyka to co innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast działa bardziej jak furtka, przez którą aplikacja ją obsługująca może przesłać dane. Przykładowo, odpalasz tidala na smartfonie i to apka wykrywa że w twojej sieci jest dostępny chromecast. Jeśli wybierzesz przesył audio z tidala, ten mówi chromecastowi "stary pobudka" i od tej chwili to chromecast bierze na siebie przesyła danych, a apka na smartfonie staje się pilotem. Krótko, jeśli w aplikacji, z której korzystasz na komputerze czy smartfonie nie zaimplementowano obsługi chromecasta to nie powalczysz. Choć to co jest dostępne, według mnie wystarcza.

 

Malina to po prostu komputer, wszystkie systemy/programy na niej uruchomione będą mogły korzystać z jej zasobów, choć oprogramowanie też jest w pewien sposób ograniczone. Niektóre rzeczy również da się obejść jak na przykład tidal, którego natywnie na malinie nie uświadczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można chromecastem sterowć z laptopa

 

Mozna, jak mam w domu wlaczonego laptopa, chromcasta i telefon i sa w tej samej sieci i maja uruchominego spotifaja to w trakcie odtwarzania na pojawiaja mi sie dostepne wszystkie urzadzenia. Tym sposobem laptop moze byc pilotem dla chromcasta, albo pilotem moze byc smartfon pelna dowolnosc, przynajmniej tak to działa ze spotifajem, nie wiem jak tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawsze zależni jesteśmy od aplikacji, ze spotify jest jak piszesz, natomiast tidal jako aplikacja pc nie widzi chromecasta, coć po zalogowaniu na stronę już podobno tak spod przeglądarki www :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify ma wzorcowo zrobione sterowanie poprzez swoją aplikację szkoda, że inni tego nie robią.

 

Tak jak napisał Oxygenethief sterowanie z dowolnego urządzenia w tej samej sieci ale nie tylko.

Spotify sterować można gdy urządzenia są w różnych sieciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej

Podłącze sie z pytaniem

 

Korzystam z chromecasta audia i tidala w wersji na ios - czesto mam problem z zawieszaniem sie aplikacji i zrywaniem polaczenia z chromecastem - ponadto przewijanie utworow to jest tragedia - czekasz minute i brak reakcji

 

Czy to kwestia aplikacji Tidala czy chromecasta?

Czy jakis odtwarzacz sieciowy nie rozwiaze tych problemow- np wxcad 10?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem Chromecasta - najlepiej jednego z nich, ale.... Chciałbym jednocześnie móc odtważać video z sieci - Netflix, Youtube, filmy z domowego NASa Synology tak aby uzyskać dźwięk najwyższej jakości włącznie do 5.1. Chcialbym również słuchać muzy, zwłaszcza w lepszej jakości - TIDALa, czy FLACów ze swojego NASa...

I aby to wszystko połączyć wychodzi mi, że powinienem zakupić Chromecasta 2 i podłączyć go po HDMI do wejścia Amplitunera (mam ONKYO TX-SR604E) - wówczas materiały video wypuszczałbym po wyjściu HDMI do TV a dźwięk zostawałby "wyłuskany" na kolumny....

 

Powiedzcie mi, czy faktycznie taki Chromecast 2 daje wyłuskać po HDMI "prawdziwe" audio 2.0, 2.1, czy 5.1 z materiałów filmowych a ze ścieżek audio np z TIDALa, czy FLACów faktyczy bezstratny dźwięk jak z Chromecasta AUDIO ??? Mam nadzieję, że Chromecast 2 obsługuje wszystkie te same apki audio dając to audio cyfrowo na HDMI (np TIDAL, SPOTIFY...) co Chromecast Audio daje cyfrowo na wyjście optyczne...

 

Doszukałem się np na forach, że Chromecast 2 podaje z Netflixa dźwięk DD+ a nie DD i jeżeli "odbiornik" (czy to TV, czy ampli) tego nie obsługuje, to realnie otrzymujemy dźwięk 2.0, czy 2.1...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.