Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widze Luksz, ze rozumiesz o co mi chodzilo ze srodkiem, no wiadomo - co kto lubi - jednak ujednolica to barwe. Fakt, Dynie cieplaki, Cyrus teeez jednak po cieplejszej stronie, Cedek Atoll-a tez dociaza wokal (chociaz on z pewnoscia najwiecej kasztani w moim sytemie, za duzo tego dobrego. Nie wiem Lukasz co dalej, zostaje ze mna 8-2 bo uwazam, ze ma potencjal, Dynie X14 chociaz maja te wysokie odstajace od poziomu srodka i dolu to jednak mozna z nich sporo wycisnac, moze faktycznie sprawdzic CD-T i wtedy jak nie zatrybi cos sprzedawac z moich klamotow. Caly czas mam w pamieci barwe wokali z Dayensa Menuetto - powiem Wam, ze jakas pieprzona synergia z Dyniami bo byly tak potwornie realistyczne barwowo a plastyka i myzykalnoscia to kosil wszystko co do tej pory slyszalem, tak Cyrusa tez. Mial jeden maly minus, jakby ciut za mocno podana czesc (nizsza) wysokich tonow, tylko nie wiem czy znowu moj CD Atolla nie nasmiecil... Pogadam z Planeta Dzwieku czy ciagnac CD-t bo bedzie poprawa barwy w stosunku do CD Atolla jako transport czy to nic nie da.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Widze Luksz, ze rozumiesz o co mi chodzilo ze srodkiem, no wiadomo - co kto lubi - jednak ujednolica to barwe. Fakt, Dynie cieplaki, Cyrus teeez jednak po cieplejszej stronie, Cedek Atoll-a tez dociaza wokal (chociaz on z pewnoscia najwiecej kasztani w moim sytemie, za duzo tego dobrego. Nie wiem Lukasz co dalej, zostaje ze mna 8-2 bo uwazam, ze ma potencjal, Dynie X14 chociaz maja te wysokie odstajace od poziomu srodka i dolu to jednak mozna z nich sporo wycisnac, moze faktycznie sprawdzic CD-T i wtedy jak nie zatrybi cos sprzedawac z moich klamotow. Caly czas mam w pamieci barwe wokali z Dayensa Menuetto - powiem Wam, ze jakas pieprzona synergia z Dyniami bo byly tak potwornie realistyczne barwowo a plastyka i myzykalnoscia to kosil wszystko co do tej pory slyszalem, tak Cyrusa tez. Mial jeden maly minus, jakby ciut za mocno podana czesc (nizsza) wysokich tonow, tylko nie wiem czy znowu moj CD Atolla nie nasmiecil... Pogadam z Planeta Dzwieku czy ciagnac CD-t bo bedzie poprawa barwy w stosunku do CD Atolla jako transport czy to nic nie da.

 

Adam może spróbuj odsłuchać kolumn z berylem u góry. Wpadaj do Poznania np. miedzy świętami, a nowym rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzieki za zaproszenie, w koncu ktos w zasiegu odwiedzin pociagiem. Jak bede mial sie wybierac z moja do Poznania na zakupy postaram sie z Toba skontaktowac, moze uda mi sie posluchac moich plyt CD na Twoim systemie, bardzo jestem jego ciekaw.

 

Weź wszystko co potrzebujesz :) wpadaj nawet z drugą połówką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki, zeby w pelni poznac mozliwosci 8-2 i X14 sciagam transport CD-t. Skoro CD Atoll-a u mnie najlepiej gra z piecem Atoll-a (moim zdaniem), to trzeba sprawdzic firmowy naped pod wzmacniacz Cyrus-a. No i w koncu osobiscie przekonam sie czy transport ma duze/male/zerowe znaczenie dla jakosci brzmienia bo tutaj z kim nie rozmawiam to calkiem odmienne doswiadczenia.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po podlodze i scianie widac, ze pokoik byl tworzony z mysla o systemie audio heh, bede musial pomyslec o takiej sciance u mnie. Mialem dzisiaj podlaczyc u siebie CD-t a nawet go z kartonow nie wyjalem, ten dzisiejszy swiatowy dzien xxx tak mna sponiewieral ze zaraz zasne ze sluchawkami na globusie. Do jutra i ... bawcie sie dobrze!

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się świętowanie i kończy się pobyt wypożyczonego transportu CD-t. Obiecalem, że napiszę parę zdań jak to u mnie wypadło, trzeba pamiętać, że piszę to mając kolumny Dynaudio, które mają swoją! wyraźnie zaznaczoną barwę (są po ciepłej stronie a wysokim brakuje  blasku oraz ich rozdzielczość oraz rozdzielczosc środka jest tylko przeciętna). Dla mnie CD-t razem z 8-2 DAC zagrał dynamicznie, z bardzo dobrze kontrolowanym basem, który jest w optymalnej na moje ucho ilości (nie ma się do czego przyczepić, jeżeli chodzi o dół).Wokale mają bardzo dobre wypełnienie ale są moim zdaniem ciut podgrzane! - dla mnie to już troszkę za dużo do Dynaudio X14 (można to uznać za moje czepialstwo jednak bardziej surowe a zarazem prawdziwe/realistyczne barwy wokali pokazał z X14 Dayens Menuetto, zresztą nie tylko wokali, cały środek (instrumenty tu operujace) zyskał na braku delikatnego ocieplenia jakie wprowadza Cyrus, więc tu  da się lepiej (na mój gust!). Wysokie tony - tu moim zdaniem Cyrus (CD-t +8-2DAC)nie do końca potrafi "przebić się" przez ten sklejony i lekko przygaszony pomysł na wysokie Dynaudio excite, może inaczej, wysokie w Cyrusie nie są podbite więc nie dodadzą/naprawią tego czego "poskąpiło" Dynaudio a rozkleić wysokich w excite nie potrafił żaden piec jaki u siebie mialem, nawet operujący wyraźnie! większą ilością góry od Cyrusa i wyższą jej rozdzielczością Menuetto. Tu Dynaudio "spartolilo" te maluszki (w końcu wyższe i dużo droższe serie muszą być w czymś lepsze). Podsumowanie: CD-t nie sprawi, że nasze kolumny przeskoczą swoje ograniczenia i nie doda im wysokich oraz ich nie "rozklei", dęciaki, talerze perkusyjne nie dadzą ułudy obecności prawdziwych instrumentów w naszym pokoju jeżeli kolumny tego nie potrafią. Na to liczyłem ale z moimi X 14 muszę o tym zapomnieć. A i pamiętajcie, ten opis jest bardzo surowy!, poprzeczkę postawiłem bardzo, bardzo wysoko. Dla wielu brzmienie jakie daje Cyrus i Dynaudio to będzie end game. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na wyjeżdzie i z przetwornikiem ze słuchawkami do iPad ale za to jaki utwór a szczególnie ten wlasnie wykon gdzie wizja taksamoż ważna jest :

 

ps://youtu.be/3NnQ8HCYoVQ

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Kończy się świętowanie i kończy się pobyt wypożyczonego transportu CD-t. Obiecalem, że napiszę parę zdań jak to u mnie wypadło, trzeba pamiętać, że piszę to mając kolumny Dynaudio, które mają swoją! wyraźnie zaznaczoną barwę (są po ciepłej stronie a wysokim brakuje  blasku oraz ich rozdzielczość oraz rozdzielczosc środka jest tylko przeciętna). Dla mnie CD-t razem z 8-2 DAC zagrał dynamicznie, z bardzo dobrze kontrolowanym basem, który jest w optymalnej na moje ucho ilości (nie ma się do czego przyczepić, jeżeli chodzi o dół).Wokale mają bardzo dobre wypełnienie ale są moim zdaniem ciut podgrzane! - dla mnie to już troszkę za dużo do Dynaudio X14 (można to uznać za moje czepialstwo jednak bardziej surowe a zarazem prawdziwe/realistyczne barwy wokali pokazał z X14 Dayens Menuetto, zresztą nie tylko wokali, cały środek (instrumenty tu operujace) zyskał na braku delikatnego ocieplenia jakie wprowadza Cyrus, więc tu  da się lepiej (na mój gust!). Wysokie tony - tu moim zdaniem Cyrus (CD-t +8-2DAC)nie do końca potrafi "przebić się" przez ten sklejony i lekko przygaszony pomysł na wysokie Dynaudio excite, może inaczej, wysokie w Cyrusie nie są podbite więc nie dodadzą/naprawią tego czego "poskąpiło" Dynaudio a rozkleić wysokich w excite nie potrafił żaden piec jaki u siebie mialem, nawet operujący wyraźnie! większą ilością góry od Cyrusa i wyższą jej rozdzielczością Menuetto. Tu Dynaudio "spartolilo" te maluszki (w końcu wyższe i dużo droższe serie muszą być w czymś lepsze). Podsumowanie: CD-t nie sprawi, że nasze kolumny przeskoczą swoje ograniczenia i nie doda im wysokich oraz ich nie "rozklei", dęciaki, talerze perkusyjne nie dadzą ułudy obecności prawdziwych instrumentów w naszym pokoju jeżeli kolumny tego nie potrafią. Na to liczyłem ale z moimi X 14 muszę o tym zapomnieć. A i pamiętajcie, ten opis jest bardzo surowy!, poprzeczkę postawiłem bardzo, bardzo wysoko. Dla wielu brzmienie jakie daje Cyrus i Dynaudio to będzie end game. 

Adam , przy całym szacunku do Dynaudio ale przy secie CDT + 8.2 DAC + zasilanie to te kolumny juz są dużo za słabe. X18 już w miarę OK ale ja nie jestem fanem Dynaudio i w ich cenie i dużo niższej są ale moim zdaniem znacznie lepsze paczki.

Lezą u mnie Audiovector SR 1 Signature ale do Curusa ich nie zaproponuję .To obudowa praktycznie zamnkięta i potrzebują nawet w niewielkim pomieszeniu nasycenie w dolnej średnicy , Cyrus tego nie robi .

Te moje monobloki pod niego (Audiovector SR 1 Signature) to fajnie gra.

Weź Adamie do Cyrusa Spendor , Harbethy , PMC czy duńskie Davone a myślę że bardzo zadowolony będziesz .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Nowego Roku Koledzy!

A że forum audio to od siebie polecę kilka dla mnie kapitalnych kawałków. Może ktoś jeszcze nie zna, może polubi :)

to jedziemy z singlami:))

1. The Temptations - Papa Was A Rollin'Stone,

2. Aarron Neville - Hercules,

3. The O'Jays - Now That We Found Love, 

No i powiedzcie co byłyby warte nasze klamoty bez świetnej muzy? Ano nic! :)

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego. Pora zapisać się do klubu z Cyrusem Lyric. Kombajn gra z CG 16 Hz w wersji podstawowej. I gra bardzo dobrze. Po przerzuceniu u siebie w domu 11 innych wzmaków w ciągu ostatniego roku wybór padł na Lyrica w kolorze białym ( dla zainteresowanych estetów/ek powiem tylko , że nie jest całkowicie biały , raczej z odcieniem szarego ). Z Lyrica jestem zadowolony poza jednym szczegółem , widzi wszystkie sieci sąsiadów , mojej niestety nie. Coś czuję,że czeka mnie zakup nowego routera. W tym miejscu chciałbym podziękować koledze Luk77 za utwierdzenie w wyborze i koledze Adam38, którego posty przy moich poszukiwaniach były nieocenioną pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę i pomalutku nam się Klub rozrasta. Mlodydg masz wyżej Kolegę z monitorami S16hz, już jeden z kierunkow, które warto sprawdzić jest. A i ja może już niedługo dzięki uprzejmości producenta będę mógł poznać najwyższą wersję CG z moim Cytruskiem :). Ogromnie jestem ciekaw czy całościowo będzie to piękna muzyczna uczta. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.