Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Nikonman napisał:

Unikalna smycz Cyrus 40Years w kolorze zielonym z czarnymi napisami. 😉

Strzelam, że jednak oprócz smyczy 🙂 wyjdzie coś w stylu Uniti od Naima. Pewnie klasa D bo... wiadomo czemu. Oby w końcu za czymś wyglądało (Cyrusie zapłać komuś, niech Wam zaprojektuje takie ładne pudełko jak Nova PE od Naima) i grało jak przystało na Cyrusa czyli pełna (również otwarta) średnica, konturowy, szybki z kapitalnym atakiem bas i rozdzielcza oraz otwarta góra. Dobra, to nie koncert życzeń. Pewnie skończy się na smyczy...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/2/2024 at 6:24 PM, Adam 38 said:

Pan Bartosz zachęca to znaczy, że już zna wynik testu i brzmienie spodobało się redakcji AV. Poczytamy.

Zapytam bardzo poważnie, czy jest szansa na rocznicowy wzmacniacz (40 urodziny Cyrusa w tym roku) w stylu Nait 50 lub w stylu Uniti Nova PE tylko nie na końcówkach w klasie D? Jest w planach jakiś urodzinowy prezent dla miłośników starego Cyrusa ?

Mamy co nieco w planach, wiadomo rok rocznicowy. Proszę śledzić oficjalne kanały informacyjne, będziemy informować w swoim czasie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ten czas nie był za odległy... bo korci jakiś Caspian czy inny Soul Note.

Jednak sercem zawsze przy starym, niepowtarzalnym Cyrusie 8.2 + PSXR2. Wyjątkowe połączenie ciepła, otwarcia, powietrza, dynamiki, proporcji konturu do wypełnienia i zwinności. Zawsze radośnie, zawsze w tempo.

Cyrusie wróć na 40 urodziny do swojego starego brzmienia. Dodaj trochę ciepła na średnicy i mocniejszego uderzenia na wyższym basie, nie bądź jak Hegel.

 

 

 

025ae4cba3fa736563a1.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę ciekawość mnie zżera:

jak gdyby seria pre2dac jest już serią archiwalną, aktualnie mamy classic pre, potem coś już bardzo drogie go.

widzę różnice, classic ma xlry i wejście gramofonowe. poza tym czy są między nimi (classic, pre2dac) jakieś istotne różnice w dźwięku? czy tylko kwestie użytkowe?

 

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/7/2024 at 6:18 PM, ro35 said:

trochę ciekawość mnie zżera:

jak gdyby seria pre2dac jest już serią archiwalną, aktualnie mamy classic pre, potem coś już bardzo drogie go.

widzę różnice, classic ma xlry i wejście gramofonowe. poza tym czy są między nimi (classic, pre2dac) jakieś istotne różnice w dźwięku? czy tylko kwestie użytkowe?

 

Technologicznie, produkty powstawały w takiej kolejności: najpierw był pre2dac, później Pre2Dac Qx, później Pre2Dac QXR. Classic Pre zastąpił Pre2dacQXR. 

Classic PRE w porównaniu do Pre2DAC to jakieś 10 lat różnicy, jak nie więcej. Różni się wszystkim, i sekcją analogową i cyfrową 🙂

A tymczasem w Hifi i Muzyka 2/2024 recenzja Stream XR + PSU-XR, dzisiaj znalazłem w swoim Empiku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
20 godzin temu, rafikdm napisał:

Panowie czy mając Cyrusa Cdt jest sens wymieniać na Cyrus CD XT SE2?

WG mnie nie. Zamierzałem zmienić swojego CD T na CDT XR, ale posłuchałem (ok. 21 minuta). I to DAC tworzy muzykę. CD T odtwarza płyty naprawdę dobrze. Zostawiłem swojego CD T i w miejsce Audiolaba M-DAC+ kupiłem Musical Fidelity m6x DAC. Różnica ogromna. Scena szersza, głębsza, dźwięk stał się pełniejszy. Jak stwierdziliśmy z żoną dźwięk wypełnił cały pokój. Zainwestuj w dobrego DAC-a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.03.2024 o 19:43, Boskidiego napisał:

Szukam końcówek mocy i pre z Cyrusa. Mam kolumny Proac d28. Słyszałem że świetnie się zgrywa. Tym bardziej że zależy mi na dynamice.

Czy jakiś klubowicz ma na zbyciu?

Tak.Mam do sprzedania Pre2Dac.Kompletny z kartonami.3letni.Pierwszy wlasciciel.

IMG_3295.jpeg

IMG_3299.jpeg

IMG_3297.jpeg

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Redaktora z Krakowa pełny odtwarzacz CD Cyrus z serii XR. Wypada całkiem dobrze, bo w sumie cała seria XR jest naprawdę bardzo okej, tyle że... Doprawdy nie wiem, gdzie on tam słyszy to ciepłe granie? Mam czysty transport XR i on nie jest ani ciepły, ani zimny, tylko akuratnie taki, jak jest nagrana płyta. Owszem, może zagrać miękko i ciemno, ale może też pokazać jazgot i ostrość, zależnie co tam zapodamy. I ja go właśnie za to bardzo lubię, bo każda płyta może zagrać całkiem inaczej - o to chodzi 👍

A może to jest kwestia tego przetwornika w CDi-XR? Albo źle zestawionego systemu u Redaktora? 🤔 Albo istotnie tak ma być... Ktoś, coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zachęcony entuzjastyczną recką Pana W.P. dotyczącą wzmacniacza X wypożyczyłem to urządzenie na prezentację. No cóż, jeżeli tak brzmi wzmacniacz, który "znika z toru", który gra niesamowicie  szybko, niesamowicie dynamicznie i wiernie temu co dostanie ze źródła to ja nie mam pytań... Piecyk gra soczyście, miękko, spokojnie, jest mocno podbarwiony zniekształceniami harmonicznymi co akurat może się podobać. I jest baaardzo ładny.

No ale, jeżeli teraz porównany go do serii XR od Cyrusa to jak Pan W.P. nazwie ich brzmienie? Super znikające z toru, super szybkie, super dynamiczne i super wierne ? Innej opcji nie widzę. Ja już odpuszczam recenzje Pana W.P. - za dużo w nich "zniekształceń harmonicznych - czytaj  $" a za mało wierności, tego co jest faktycznie 😉

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ja już odpuszczam recenzje Pana W.P.

Dobrze napisane 👍 ja tam zwykle oglądam zdjęcia, zwłaszcza te rozbierane, oraz wywiady z ciekawymi ludźmi... Chociaż i niektóre wstępniaki też są interesujące, zwłaszcza te o zacięciu historycznym. I tyle. Same pseudo-testy to już czyste wodolejstwo, bajdurzenia małego Kazia po zsiadłym mleku i ogólnie kółeczko wzajemnej adoracji, do tego z mnóstwem błędów, literówek, fatalnej interpunkcji, itp. 

No dobra, nie pastwię się już więcej nad Redaktorem, biorę rower i jadę do lasu 🚲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.