Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

Zamiaruję jednak sprawdzić takie połączenie, ponoć przynosi to wielkie korzyści... 

Dużo różnych rzeczy słyszę, ale na 2 różnych parach kolumn nie byłem w stanie za bardzo rozróżnić czy Cyrus 8.2 gra z PsXR czy bez... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dużo różnych rzeczy słyszę, ale na 2 różnych parach kolumn nie byłem w stanie za bardzo rozróżnić czy Cyrus 8.2 gra z PsXR czy bez... 

Jestem skłonny w to uwierzyć, dlaczego nie? Zawsze jednak staram się wyrobić sobie swoje zdanie, o ile oczywiście mam szansę. Nie jest to dla mnie bynajmniej żaden priorytet, toteż traktuję to raczej w kategoriach doświadczalnych 😉 dam Wam znać, jeśli uda mi się posłuchać PSU-XR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Zawsze jednak staram się wyrobić sobie swoje zdanie, o ile oczywiście mam szansę

Tak najlepiej, dlatego też mimo dobrych opinii pożyczyłem przed zakupem. Zakupu już nie było. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, u Ciebie jest jeszcze jeden element słyszenia... 😉 Gdybyś dorwał zasilacz używkę to też byś wiele usłyszał. A że urządzenie było z salonu to i inny tryb słuchania został uruchomiony. Ty zwyczajnie nie lubisz nowych urządzeń. 

 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o coś innego, był z salonu od Pana Michała, jak dobrze pamiętam ... Mniejsza.

Dwa, że już wtedy mogłeś mieć uszkodzonego 8.2. Jedno jest pewne, jak komuś nie podszedł jakiś Cyrus bez zasilacza to dodanie zasilacza tego nie zmieni.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Bart73 napisał:

co wnosi PSU-XR do transportu CDt-XR

Bartek, dzięki bardzo za ten cynk.

Przeczytałem. Jakiś już czas chodziło mi po głowie, aby wypożyczyć zasilacz i sprawdzić go z transportem... Tylko boję się, że jak raz posłucham, to już nie będzie mi się podobać moje granie bez PSU 😔 karwa twarz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ w recenzji zabrakło jednego w zasadzie drugiego PSU - bo co by było gdyby były dwa zasilacze do dwóch klocków ? ktoś poskąpił... 😉

no i punktu widzenia laika elektryka, jak mam jeden to obowiązkowo do wzmacniacza. to musi dać lepszy efekt niż z transportem.

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, ro35 napisał:

no i punktu widzenia laika elektryka, jak mam jeden to obowiązkowo do wzmacniacza. to musi dać lepszy efekt niż z transportem.

Edytowane 32 minuty temu

Moim zdaniem też największa szansa na usłyszenie korzyści z opcjonalnego, zewnętrznego  zasilacza to kierunek na przedwzmacniacz a nie transport. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę podobnie jak Wy, dlatego tym bardziej jestem ciekaw, co wniosłoby podłączenie zewnętrznego, dedykowanego zasilacza do CDt-XR... Średnio, hmmm, wierzę w testy publikowane w prasie, i zwykle wolę sam się przekonać o tym, czy o tamtym 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co stosować dodatkowy zasilacz do transportu cd skoro san producent o swoim produkcie napisal:

"Transport został wyposażony w nowy mechanizm „Servo Evolution”, który ma za zadanie odczytać jak najwięcej informacji z płyty już za pierwszym razem. CDt-XR podobnie jak reszta urządzeń z tej serii posiada kompletnie przebudowaną sekcję zasilającą. Zastosowane zasilacze są teraz znacznie sztywniejsze oraz cichsze w porównaniu do poprzednich konstrukcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja podpinałem PSX do starego Dvd8, który służy jako transport i byłem zdziwiony jakie zmiany wnosił, mimo, ze logicznie wydaje się , ze: no jak? Ten sam dvd jak cewek z PSX - zupełnie inny sprzęt.

Próbowałem z Pre2Dac. Ogromna różnica. Nawet na wyjściu słuchawkowych bardzo duża zmiana na plus.

Z X-Power także fundamentalna zmiana. 

Te zasilacze są niezbędne, niestety. Windują one u mnie brzmienie na inny poziom. I to te starsze PSX-R, bez "2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2023 o 11:46, Bart73 napisał:

Warto przeczytać

Czytanie nie zastąpi słuchania 🙂 Ja nie czekałem na artykuł ,kupiłem PSX-R a ,podpiąłem do CD 8X i jestem mile zaskoczony. Nie ma tu jakiegoś przeskoku o klasę ,czy efektu na kolana.

Jest jednak zmiana ,która powoduje ,że nawet nie chce mi się sprawdzać jak PSX-R wpłynie na dźwięk wzmacniacza 🙂 Nie chcę kupować kolejnego,bo nie mam miejsca .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baltfan napisał:

Jest jednak zmiana ,która powoduje ,że nawet nie chce mi się sprawdzać jak PSX-R wpłynie na dźwięk wzmacniacza 🙂

Zachęcam aby jednak w wolnej chwili poznać pełnię możliwości swojego piecyka. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Krzysz napisał:

Te zasilacze są niezbędne, niestety. Windują one u mnie brzmienie na inny poziom. I to te starsze PSX-R, bez "2".

ja żadnego windowania nie słyszałem - głupi kabel RCA potrafi u mnie zrobić sporą różnice, a w ślepym (nie chodzi tylko o ślepy, w nie ślepym też jak była różnica to znikoma) teście nie potrafiłem ocenić czy Cyrus 8.2 dac jest włączony z PSXR2 czy bez.. (włączała mi żona - raz włączając PSXR2 raz nie - oba były w tym czasie zasłonięte żebym nie widziął gdzie się palą lampki)

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Adam 38 napisał:

swojego piecyka.

Oczywiście zrobię to :) Jak znajdę chwilę czasu na ustawienie sprzętu tak ,aby wszystkie elementy były z zasięgu kabla PSX-R. Wydaje mi się ,że aktualnie mój 8 vs2 gra bardzo dobrze i z kolumnami jakie do niego mam podłączone nie chcę tego zmieniać.

PSX-R dlatego do cd ,gdyż służy mi on za transport do przetwornika Audio-Gd i tu słychać bardzo wyraźnie zmiany :) Oczywiście na innym wzmacniaczu/kolumnach. Na pewno większa jest różnica po podłączeniu PSX-r jak podłączenie cyfrówki za 1,5 tysiąca po takiej za 3 stówki :) Taniej wychodzi kupić używanego PSX-R  :)

Zasilacz nie zdejmuje tzw. zasłony z dźwięku ,bo jej nie ma ,a bardziej oczyszcza go z brudu wydobywając z dźwięków jeszcze więcej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dodaniu zasilacza do wzmacniacza całe brzmienie nabierało sprężystości, dynamiki, werwy. Słyszałem też lepsze różnicowanie na wysokich tonach. Po odłączeniu zasilacza jakby cała para, energia uchodziła z brzmienia, jak sportowiec bez formy. A góra traciła czytelność. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8vs i psx-r.  Aż sobie przed chwila posłuchałem różnicy, aby mieć takie świeże odczucia. Sam wzmacniacz też fajnie gra. Ale dodanie Psx-r to cisza w nagraniu , większa precyzja przy ustawieniu dźwięków w głąb, głosy ,instrumenty to dostaje większej czytelności i wyrazistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. Nowy Arcam A15 (na świeżaka) jest całkiem podobny do Cyrusa 8.2 z zasilaczem psxr2. Trochę mniej dołu pasma jak w systemie Cyrusa ale w zamian bez delikatnego ogonka, jest z lepszą kontrolą. Za  to otwarcie, akcent na górnej średnicy identyczny!. Też tnie "szczypie"  po uszkach na albumie Kate Bush "The kick inside". Troszkę więcej ciepła i swobody na średnicy i basie miały stare Cyrusy. Arcam jest jeszcze bardziej zwarty, konturowy w całym paśmie. Można ułożyć fajną drabinkę od najbardziej jasnego i konturowego brzmienia po najcieplejsze i najbardziej swobodne wśród brytyjskich producentów takich jak (Arcam, Cyrus, Exposure, Rega, Naim).

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baltfan napisał:

Oczywiście chodziło ci o porównanie odtwarzaczy DAD -1 z DAD-3 ?

Zdecydowanie DAD-3 ,to model pozycjonowany wyżej od DAD-1 . 

Tak, o te modele. I jak się ma do tego Cyrus CD7? 

Edytowane przez _Kamol_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/25/2023 at 1:44 PM, _Kamol_ said:

Tak, o te modele. I jak się ma do tego Cyrus CD7? 

E,  ja pytałem już o to wielokrotnie.

Tzn. jakie są różnice między serią DAD, a CD.

Pytałem też o to, które vintagowe odtwarzacze Cyrusa są godne polecenia, a których lepiej unikać.

Nikt nigdy nie odpowiedział. Odpowiedzi w rodzaju „DAD jest starszy” nie liczę.

On 11/25/2023 at 3:31 PM, baltfan said:

Nie sądzę ,żeby ktoś ci odpowiedział na to pytanie 🙂

Na pewno w Cyrusie jest ciągły postęp w źródłach cyfrowych .Czym nowsze urządzenie ,tym lepiej .

Ja pytałem o trwałość i niezawodność. Czyli o mechanikę.

W przypadku sprzętu vintage to ważne cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TAtomicus napisał:

E,  ja pytałem już o to wielokrotnie.

Tzn. jakie są różnice między serią DAD, a CD.

Pytałem też o to, które vintagowe odtwarzacze Cyrusa są godne polecenia, a których lepiej unikać.

Nikt nigdy nie odpowiedział. Odpowiedzi w rodzaju „DAD jest starszy” nie liczę.

Ja pytałem o trwałość i niezawodność. Czyli o mechanikę.

W przypadku sprzętu vintage to ważne cechy.

Na jakiejś aukcji tylko znalazłem wzmiankę że DAD grają bardziej analogowo co może wynikać z kości TDA Philipsa, a nowsze na Burr Brown PCM bardziej przejrzyście i neutralnie, ale też mniej muzykalnej i sucho. Nie wiem ile w tym prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.