Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  243 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Skoro nawet What HiFi od 10 lat nie zmienia swojego pierwszego miejsca i czempiona 🙂 Cyrusa CDi jako najlepszego odtwarzacza CD w jego zakresie cenowym to wybór jest oczywisty. Żadne CDt i przetworniki Hegla, budować system w całości oparty na Cyrusie, zwłaszcza że mają tak udanego CDeka w ofercie. Osobiście znam osoby grające od kilku lat z CDi, bardzo go sobie chwalą za walory brzmieniowe. 

Tak jest🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krzysz napisał:

Stąd pytanie:

1. Zostawić Hegla jako DAC i dokupić transport CD-T ? 

2. W miejsce powyższych kupić cedek CD-I ? (no i zasilacz wiadomo, bo trzeba; i podpiąć to do sekcji analogowej w PRE, bo cyfrowa jest wyraźnie słabsza)

3. Zmienić DVD 8 na CD-T?

4. Zostawić tak jak jest

A czy masz podpięte pod Hegla jakieś inne źródło niż CD? Jeśli wykorzystujesz go tylko do jednego źródła to ja bym poszedł w CDi zostawiając sobie furtkę w postaci rozbudowy o PSX-R.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz DAC osobno. Po co mnożyć przetworniki ? CD-I ma przetwornik, a CD-T to czysty transport. Reszta jest ta sama. Usuwając z „pokładu” DAC-a CD-T działa wyłącznie jako transport cyfrowy. Eliminacja dodatkowych obwodów pozwala skupić się na odtwarzaniu danych i przekazywaniu ich do wyjścia cyfrowego o wysokiej wydajności.

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, hlary napisał:

To zależy czy masz DAC osobno. Po co mnożyć przetworniki ? CD-I ma przetwornik, a CD-T to czysty transport. Reszta jest ta sama. Usuwając z „pokładu” DAC-a CD-T działa wyłącznie jako transport cyfrowy. Eliminacja dodatkowych obwodów pozwala skupić się na odtwarzaniu danych i przekazywaniu ich do wyjścia cyfrowego o wysokiej wydajności.

Brzmi logicznie - tez tak uważam. Co prawda Hegel hd20 obiektywnie brzmi lepiej niż Dac w Pre Cyrusa ale... przesiadka nie boli, oba połączenia dają zadowolenie. 

A jaka jest Twoja (Wasza) opinia na temat zamiany zestawy Cyrus na all in one Naim Superuniti ? (Miałem kiedyś Unitiqute - brzmienie budżetowe ale ergonomia super.) Bo wkrótce to będzie z 7 klocków, pełno kabli itd.; zmęczony już jestem. Audiofilem nie jestem - pcham się, trochę bez sensu,  w coraz droższe klocki a w zasadzie to tylko rocka słucham, więc jakościowo jest to raczej kicha  i bardzo często brzmi to u mnie fatalnie; im drożej tym gorzej. A u ojca na tanich Nad-ach i Dali świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzysz napisał:

Brzmi logicznie - tez tak uważam. Co prawda Hegel hd20 obiektywnie brzmi lepiej niż Dac w Pre Cyrusa ale... przesiadka nie boli, oba połączenia dają zadowolenie. 

A jaka jest Twoja (Wasza) opinia na temat zamiany zestawy Cyrus na all in one Naim Superuniti ? (Miałem kiedyś Unitiqute - brzmienie budżetowe ale ergonomia super.) Bo wkrótce to będzie z 7 klocków, pełno kabli itd.; zmęczony już jestem. Audiofilem nie jestem - pcham się, trochę bez sensu,  w coraz droższe klocki a w zasadzie to tylko rocka słucham, więc jakościowo jest to raczej kicha  i bardzo często brzmi to u mnie fatalnie; im drożej tym gorzej. A u ojca na tanich Nad-ach i Dali świetnie. 

Naima znam tylko z odsłuchów. Natomiast dla mnie Cyrus to detale i przestrzeń i ja to bardzo lubię. Rockowe płyty są w większości zrealizowane słabo i Im lepszy sprzęt tym wyraźniej Ci to pokaże. Mam natomiast kilka rockowych albumów takich jak:

Mars Volta "De-loused..."

Black Sabbath "13"

Alice in chains "The devil put..."

brzmią na Cyrusie zabójczo szczególnie Mars Volta.

Jest trochę dobrze zrobionego rocka no ale przecież nie będziesz wybierał płyt, które brzmią dobrze tylko te, które Ci się podobają.

Nam wydaje mi się  z większym kopem co do rocka na pewno się przyda i Naim chyba jest mniej chimeryczny jeśli chodzi o produkcje niż Cyrus 🙂

Miałem kiedyś Nad i rzeczywiście dużo więcej wybaczał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysz napisał:

w zasadzie to tylko rocka słucham, 

To masz łatwiej niż inni.

Żaden znany mi Naim włącznie z moim SN3 nawet! plus zasilacz HiCap DR, żaden Cyrus 8.2 z zasilaczem psxr2 czy  Cyrusy i9XR, i7XR, Trigon Exxceed, heed Lagrange nie czuje tak rocka jak Exposure 3510. Bezdyskusyjnie najlepsza dynamika na basie, brak emfazy na górnej średnicy jak w niektórych Naimach czy każdym Cyrusie, najlepiej oddany kontur, barwy instrumentów i wokali najmniej porobione. Jak ktoś nie lubi rocka to grając z Exposure chyba zmieni zdanie. To samo w elektronice.

Wokale zrozumiem, że ktoś może chcieć bardziej podgrzane ale przez to ujednolicone i oszukane barwowo (naim) czy bardziej wyciągnięte w soprany - czytaj krzykliwe ( Cyrus) ale rocka i elektroniki nic z ww klamotów tak nie zagra jak Expo 3510. Reszta albo będzie za bardzo ospała albo za miękka i ciepła albo za bardzo chuda, bez wypełnienia i jazgotliwa. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Adam 38 napisał:

Żaden znany mi Naim włącznie z moim SN3 nawet! plus zasilacz HiCap DR, żaden Cyrus 8.2 z zasilaczem psxr2 czy  Cyrusy i9XR, i7XR, Trigon Exxceed, heed Lagrange nie czuje tak rocka jak Exposure 3510. Bezdyskusyjnie najlepsza dynamika na basie, brak emfazy na górnej średnicy jak w niektórych Naimach czy każdym Cyrusie, najlepiej oddany kontur, barwy instrumentów i wokali najmniej porobione. Jak ktoś nie lubi rocka to grając z Exposure chyba zmieni zdanie. To samo w elektronice.

Hehe pozostałych nie słuchałem, ale porównując z 8.2 to taki efekt dał mi Hypex nc252, właśnie najbardziej odczuwalny w rocku i metalu. Naturalność, a jednocześnie wykop bez 'robienia" dźwięku. Exposure w D klasie 😛 czy tradycyjne AB?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2023 o 13:04, Adam 38 napisał:

Wokale zrozumiem, że ktoś może chcieć bardziej podgrzane ale przez to ujednolicone i oszukane barwowo (naim) czy bardziej wyciągnięte w soprany - czytaj krzykliwe ( Cyrus) ale rocka i elektroniki nic z ww klamotów tak nie zagra jak Expo 3510. Reszta albo będzie za bardzo ospała albo za miękka i ciepła albo za bardzo chuda, bez wypełnienia i jazgotliwa. 

Podpisuje sie pod opisem brzmienia Naima i Cyrusa: dobre ucho.

Ten Exposure to sporo pieniądzów. Zostanę chyba przy Cyrusie 🙂 

Ps: Wracając do cedeka:  

Cyrus Cd-i względem starszego CD8 SE czy brzmienie tutaj tak poszło do przodu, ze CD8 SE raczej sobie odpuścić czy jednak jest to wciąż bdb cedek i dla takiego nie-audiofila jak ja znaczących różnic nie będzie? Innymi słowami: albo goły cd-i albo cd8se z psx-r w tej samej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krzysz napisał:

 

Cyrus Cd-i względem starszego CD8 SE czy brzmienie tutaj tak poszło do przodu, ze CD8 SE raczej sobie odpuścić czy jednak jest to wciąż bdb cedek i dla takiego nie-audiofila jak ja znaczących różnic nie będzie? Innymi słowami: albo goły cd-i albo cd8se z psx-r w tej samej kwocie?

Odpuść sobie CD8 SE.Ten odtwarzacz trapi problem z software ,z czytaniem płyt, z odtwarzaniem,z zawiechami. Jak działa to jest ok. Poczytaj sobie zagraniczne fora what hifi i inne. Nikt tego nie poleca.

Moim zdaniem kup sobie CD-t albo bardziej uniwersalnego CD-i i ewentualnie w ramach upgrade PSX-R2.

Nie wchodź w nieudane starsze modele. Jest też gdzieś na OLX   CD-XT SE2 i to mógłby być złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Nikonman napisał:

Odpuść sobie CD8 SE.Ten odtwarzacz trapi problem z software ,z czytaniem płyt, z odtwarzaniem,z zawiechami. Jak działa to jest ok. Poczytaj sobie zagraniczne fora what hifi i inne. Nikt tego nie poleca.

Moim zdaniem kup sobie CD-t albo bardziej uniwersalnego CD-i i ewentualnie w ramach upgrade PSX-R2.

Nie wchodź w nieudane starsze modele. Jest też gdzieś na OLX   CD-XT SE2 i to mógłby być złoty środek.

Jeszcze dodam że jak Cyrusa lubię tak z cdkami wszystkimi, które miałem to niestety miałem problem. 6se rozjechał się tak że nawet jak trafił do serwisu w Niemczech to napisali mi że nie są w stanie naprawić. CDi kupiony jako nowy i problem ale tu była gwarancja więc wymienili mi czy coś. Już nie pamiętam i do dziś jest ok. Cd xt se2, który mam teraz również od czasu do czasu ma problemy: a to płyty nie czyta, a to nie chce oddać. Na szczęście po resecie jakoś wraca do normy i tak się bujamy ale postanowiłem że jak się zrypie to w kwestii cd przechodzę na inny brand. Trudno, nie będzie kompletu ale ju ż mam "po korek"🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój Cd XT SE ma już parę lat na karku to zaleca się czyszczenie soczewki (szczelina to i się kurzy,palenie papierosów przez poprzednich właścicieli.) Ew kupno i wymiana lasera Sanyo SF-HD850. 

Można sprawdzić nr wersji serva oraz oprogramowania.

Aby sprawdzić, jaką masz wersję:

1) upewnij się, że odtwarzacz jest w trybie czuwania (widoczne czerwone światło)
2) następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania ( 1, - informacja o wersji oprogramowania, 2, -data wydania firmware'u oraz 3, -informacje o wersji serwa ) pojawią się w oknie wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nikonman napisał:

Jeśli Twój Cd XT SE ma już parę lat na karku to zaleca się czyszczenie soczewki (szczelina to i się kurzy,palenie papierosów przez poprzednich właścicieli.) Ew kupno i wymiana lasera Sanyo SF-HD850. 

Można sprawdzić nr wersji serva oraz oprogramowania.

Aby sprawdzić, jaką masz wersję:

1) upewnij się, że odtwarzacz jest w trybie czuwania (widoczne czerwone światło)
2) następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania ( 1, - informacja o wersji oprogramowania, 2, -data wydania firmware'u oraz 3, -informacje o wersji serwa ) pojawią się w oknie wyświetlacza.

Super. Dzięki za info. U mnie jest tak

1. Ver 5V0

2. 2 Jun 2011

3. Servo 3V0

Czy laser można za pomocą jakiejś płyty czyszczącej czy tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz taką płytę czyszczącą to jak najbardziej tak. Jeśli czujesz się na siłach to trochę IPA na waciku.Ale nie za dużo aby nie rozkleić soczewki. Są tutoriale jak do tego się dostać.Laser kosztuje ok 55zł jak coś.

Odtwarzacz był produkowany w latach 2011-2013

https://www.cyrusaudio.com/products/cdxt-se2/

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Klubowicze, 

zrobię mały OFF TOP 🙂

Zapraszamy serdecznie na prezentację urządzeń brytyjskiej marki Cyrus, która odbędzie się w piątek 20 stycznia w godzinach 12-19. w naszym salonie w Warszawie.

Spotkanie będzie okazją, żeby zapoznać się z najnowszym, premierowym zasilaczem PSU-XR, jak również z pozostałymi komponentami linii XR. Dodatkowo pokażemy najnowsze urządzenia z linii Classic, czyli AMP i PRE.

Spotkanie uświetni obecność Bartosza Hajbowicza z firmy Cyrus.

Na Temat Audio.jpg

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nikonman napisał:

Aby sprawdzić, jaką masz wersję:

1) upewnij się, że odtwarzacz jest w trybie czuwania (widoczne czerwone światło)
2) następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania ( 1, - informacja o wersji oprogramowania, 2, -data wydania firmware'u oraz 3, -informacje o wersji serwa ) pojawią się w oknie wyświetlacza

Cześć, dzięki za te informacje - nie wiedziałem o tym i pozwoliłem sobie skorzystać. U mnie (Cyrus CDt) wyświetla się tylko jeden parametr, Ver 1V2. Dalej jest już tylko nazwa modelu (CDt) i No Disc. Nie ma nic więcej, czy tak ma być, czy też da się to jakoś wyświetlić? 

I jeszcze jedna prośba, o jakiej płycie czyszczącej mówicie i czy to faktycznie działa? Ja zwykłem czyścić wacikiem, no ale to zawsze jakieś ryzyko jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Cześć, dzięki za te informacje - nie wiedziałem o tym i pozwoliłem sobie skorzystać. U mnie (Cyrus CDt) wyświetla się tylko jeden parametr, Ver 1V2. Dalej jest już tylko nazwa modelu (CDt) i No Disc. Nie ma nic więcej, czy tak ma być, czy też da się to jakoś wyświetlić? 

I jeszcze jedna prośba, o jakiej płycie czyszczącej mówicie i czy to faktycznie działa? Ja zwykłem czyścić wacikiem, no ale to zawsze jakieś ryzyko jest... 

Który masz rok prod?

Ja mam CD-t rocznik 2019 i mam wersje 1Ver4.  i potem jest nr seryjny. To wszystko.

Więcej wyświetla się w poprzednich modelach.

 

Płytka to takie coś :

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/plyta-czyszczaca-hama-cd-1?gclid=CjwKCAiAzp6eBhByEiwA_gGq5Osih8sSpCFfVegc-V6tnEM5hUivELtGFgqnkhlAjUf5baay4vsWWxoCEg0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Warto odtwarzacz cd w aucie tym przelecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nikonman napisał:

Który masz rok prod?

Ach, żebym to ja wiedział... Kupiłem używany, choć króciutko, jakieś 5 lat temu - zatem to może być rocznik 2017-18, tak myślę. U mnie po wyświetleniu "Ver 1V2" już nie pokazuje nic więcej.

Dzięki za tę płytkę, zakupię i wypróbuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Marcinzp napisał:

W moim Lyric napęd ma czasem problem z wciągnięciem, lub wysunięciem płyty CD. Czy można samemu coś zaradzić w tym temacie?

Jeśli płytka cd jest odrobine grubsza niż inne to napęd może jej nie wciągać do środka.

Wkładasz wtedy delikatnie do pierwszego oporu i naciskasz przycisk EJECT i elegancko się wciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinzp napisał:

W moim Lyric napęd ma czasem problem z wciągnięciem, lub wysunięciem płyty CD. Czy można samemu coś zaradzić w tym temacie?

Masz najnowszy soft? U mnie sporadycznie pojawiał się problem wysuwania. Po aktualizacji nie zauważyłem problemu. Nie wiem czy to zasługa ostatniej wersji oprogramowania, czy humorki temu Lyricowi przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Nikonman napisał:

Jeśli płytka cd jest odrobine grubsza niż inne to napęd może jej nie wciągać do środka.

Wkładasz wtedy delikatnie do pierwszego oporu i naciskasz przycisk EJECT i elegancko się wciąga.

Dzięki, nie wiedziałem o tym. Sprawdzę przy następnej okazji 😉 

22 minuty temu, japs napisał:

Masz najnowszy soft? U mnie sporadycznie pojawiał się problem wysuwania. Po aktualizacji nie zauważyłem problemu. Nie wiem czy to zasługa ostatniej wersji oprogramowania, czy humorki temu Lyricowi przeszły.

Soft 2.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Drodzy Klubowicze, 

zrobię mały OFF TOP 🙂

Spotkanie uświetni obecność Bartosza Hajbowicza z firmy Cyrus.

Na Temat Audio.jpg

Pan Bart uświetniał w przeszłości klub Cyrusa na AŚ. Niestety zbył się gdy padały niewygodne pytania od właścicieli Cyrusów😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, japs napisał:

Pan Bart uświetniał w przeszłości klub Cyrusa na AŚ. Niestety zbył się gdy padały niewygodne pytania od właścicieli Cyrusów😞

Pan Bart ma robić dobry PR w świecie i nakręcać sprzedaż.Że ciulaty Cadence to nie ma tematu.Kupujesz Streamera za 10k i męcz się bo my Panie nie wspieramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Cyrus podniósł ceny niektórych urządzeń ? Ceny  w PLN.

                            2019    2020     2021      2023

Classic PRE         ----- > ----- > -----  > -----

Classic AMP        ----- > ----- > ----- > 11499

6DAC                 4999 > 6199 > 4999 > 4999

6DAC QXR          7799 >8999 > 7999 > 7999

8.2DAC               6999 > 8499 > 6999 > 7999

8.2DAC QXR      9499 >10999 >9999 > 9999

Pre2DAC             4999 > 5799 >  5999 > 5999

PRE2DAC QXR    7299 > 8499 > 8999 > 8999

DAC X Sig        12999 >14999 > 14999 > 14999

X-power              4999 > 5999 > 6999 > 6999

Stereo 200         7999 > 8999 > 9999 > 9999

Mono X SIg      11999 > 14999 >14999 > 15999

Stream Xa           5999 > 6999 > 7999 > 7999

Stream X Sig       6599 > 7999 > 8999 > 9499

PSX R2               3399 > 3999 > 4499 > 5999

Phono Sig           5999 > 7499 > 7999 > 7999

CD-t                 3999 > 4499 > 4499 > 4999

CD-i                   4999 >5999 >5999 >  6299

CD-xt Sig            7999 >8999 > 6999 > 9999

QXR moduł     2999 > 2999 > 2999 > 2999

------------------------------------------------

ONE                 2999 > 3999 >3499 > 4199

ONE HD           4199 > 4899 > 4499 > 5799

ONE CAST        6499 >  6599 > 5999 > 6999

ONE LINEAR    1999 > 3699 > 1999 > 1999

LYRIC              11900 > 13999 > 13999 > Koniec produkcji

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.