Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hlary napisał:

Patrzę na stronę Natemataudio.pl i tam Cyrus CDT-XR to cena 12.499 zł, a Cyrus CDI-XR to cena 8.999 zł. Dlaczego CDI jest tańszy niż CDT ? Przecież CDI powinien mieć dodatkowo DAC. Ale też może grać chyba jako transport jeżeli się nie mylę (ma digital output). W sumie mają te same wyjścia plus wyjścia w CDI cinch. Więc w czym jest taka różnica na korzyść CDT ? 

Bo to wygląda na pomyłkę. CDT jest tańszy od CDI. A tu CDT-XR zdecydowanie droższy CDI-XR. Ale cena podana obowiązuje, więc kto pierwszy ten lepszy. Muszą sprzedać za tyle ile jest w ogłoszeniu. 

 

 

Można też nieco taniej rzeczony transport kupić

https://nautilus2.pl/odtwarzacze-cd/32996-cyrus-cdt-xr-5060020434242.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 14:33, robertsss napisał:

Dzień dobry wszystkim miłośnikom Cyrusa. Mam taki zestaw składający się z przedwzmacniacza Pre i końcówki mocy 6 Power. Niestety przedwzmacniacz się zepsuł. Pan naprawiający ustalił ,że jest zwarcie w transformatorze. Pewnie nie dostanę nowego, używanego pewnie też nie. model AM-TX230/PRE. Można go przewinąć ale potrzebne mi są jego napięcia. Dlatego mam do was pytanie gdzie pisać, żeby to ustalić. Dzięki za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam

Sprzęt naprawiony, gra to super. Ale zauważyłem, że mam uszkodzony plastikowy pierścień naokoło pokrętła głośności. Ten co zakrywa zielone diody LED. Czy ktoś a Was ma używkę do sprzedania, lub gdzie szukać? Pozdrawiam Curusomaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Serią XR jest to dobry moment by kupić, dystrybutor wyprzedaje resztę towaru, nie zostało wiele sztuk i ceny nie powrócą już to tego poziomu. Warto się pospieszyć 🙂

On 5/22/2023 at 5:44 PM, Łukasz_62438 said:

Również ja zwróciłem na to uwagę. To chyba raczej nie jest pomyłka, i coś musi być na rzeczy, lecz tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś od producenta... Gdyby istotnie sekcja samego napędu była taka sama w odtwarzaczu, to ludziska kupowaliby tańsze urządzenie, wykorzystując jedynie transport bez przetwornika 🤔 na kanale Cyrus na YT zaś mówią wyraźnie, że goły napęd jest znacząco cichszy z uwagi na brak sekcji konwertera... Zatem może i pełny odtwarzacz jest tańszy nie bez powodu, a transport ma mniej elementów i wyższą cenę (?). 

CDt-XR jest lepszy jako transport cyfrowy i jest przeznaczony do współpracy z najwyższej jakości DAC-ami. Jeżeli porównamy jakość sygnału na wyjściach cyfrowych, CDt-XR wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2023 o 14:26, Bart73 napisał:

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Serią XR jest to dobry moment by kupić, dystrybutor wyprzedaje resztę towaru, nie zostało wiele sztuk i ceny nie powrócą już to tego poziomu. Warto się pospieszyć 🙂

Cześć Bartku 🙂

Ja kupiłem. Po 2 tygodniach spędzonych z transportem XR oceniam go jako zaje*isty, i tyle. Jutro odbieram. 

Zatem mój CDt jest do wzięcia, chciałbym 2200 zł. Chętnych zapraszam na priv. 

Pozdrawiam! 

2 godziny temu, Krzysz napisał:

Przepraszam ale jaki/który dystrybutor? bo w IEC żadnego odniesienia do marki Cyrus. Tzn jeden link - pusty...

Zapytaj w Na Temat Audio. 

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Krzysz said:

Przepraszam ale jaki/który dystrybutor? bo w IEC żadnego odniesienia do marki Cyrus. Tzn. jeden link - pusty...

Firma EIC od wczoraj formalnie nie jest dystrybutorem marki Cyrus i wyprzedają swój towar.

1 hour ago, Łukasz_62438 said:

Cześć Bartku 🙂

Ja kupiłem. Po 2 tygodniach spędzonych z transportem XR oceniam go jako zaje*isty, i tyle. Jutro odbieram. 

Mówiłem, uważaj z PSU-XR, jak podłączysz będziesz musiał znaleźć na niego pieniądze 🙂 Jak nie masz budżetu, lepiej nie testuj 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bart73 napisał:

Mówiłem, uważaj z PSU-XR, jak podłączysz będziesz musiał znaleźć na niego pieniądze 🙂 Jak nie masz budżetu, lepiej nie testuj 🙂

Chodzi o to, by gonić króliczka, lecz go nie łapać 😉 jutro poproszę chłopaków o podłączenie PSU-XR, jeśli tylko będzie taka możliwość. Nie to, że mam budżet, lecz chciałbym się przekonać, co on faktycznie wnosi do brzmienia. Jakby coś, to będzie na Ciebie 😜

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/2/2023 at 7:39 PM, Nikonman said:

Kto jest oficjalnym dystrybutorem marki Cyrus w Polsce ?

Na tą chwilę rezygnujemy z dystrybucji, plan jest taki, żeby współpracować bezpośrednio ze sklepami.

 

Zapraszam do odwiedzenia strony w j. polskim, jeszcze nie wszystko jest przetłumaczone, ale podstawowe informacje są.:

pl.cyrusaudio.com

Zapraszam także do śledzenia nowego profilu na facebook-u:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093451591018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania: Czy zamiana Pre2Dac + PSX-R  na Integrę 8.2 QXR Dac+ PSX-R  i używanie go jako preamp ma sens?

Zależy mi na tym nowym Dac.   Pre2 QXR Dac dla mnie za drogi. Zasilacz mam (super dopala brzmienie)

Czy jednak mój obecny Pre będzie wyraźnie lepszy brzmieniowo od Integry z nowym dac?

Nie jestem ortodoksyjnym audiomaniakiem. Słucham rocka, nie mam żadnego tzn audiofilskiego albumu.

Proszę o rzeczowe opinie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzysz napisał:

Pytania: Czy zamiana Pre2Dac + PSX-R  na Integrę 8.2 QXR Dac+ PSX-R  i używanie go jako preamp ma sens?

Zależy mi na tym nowym Dac.   Pre2 QXR Dac dla mnie za drogi. Zasilacz mam (super dopala brzmienie)

Czy jednak mój obecny Pre będzie wyraźnie lepszy brzmieniowo od Integry z nowym dac?

Nie jestem ortodoksyjnym audiomaniakiem. Słucham rocka, nie mam żadnego tzn audiofilskiego albumu.

Proszę o rzeczowe opinie. Dzięki

Wydaje mi się że to co zyskasz na lepszym DAC to stracisz na preampie "obciążonym" niepotrzebnie końcówką mocy, której nie używasz czyli stracisz na jakości systemu dzielonego w pewnym sensie.

No ale różne się dzieją rzeczy w audio więc i ten pomysł może mieć sens.

Abym bym szukał pre2dac z lepszym dac.

W dniu 12.04.2023 o 09:24, belami napisał:

Mam dylemat. Czy monobloki aPA 7 zagrają lepiej z dedykowanym pre aCA 7 (połączenie po XLR), niż z nowszym Pre2 Dac po RCA. Posiadam od niedawna połączenie po RCA, ale pojawiło się na aukcji PRE aCA 7 i tak się zastanawiam, czy warto zmieniać przedwzmacniacz na starszy model tylko ze względu na możliwość połączenia po XLR.

Ja testowałem swój system zarówna z rca jak i xlr. Zostałem z rca. Dla mnie grało lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sławoj napisał:

Ja testowałem swój system zarówna z rca jak i xlr. Zostałem z rca. Dla mnie grało lepiej.

Ano właśnie. Z mojego skromnego doświadczenia, potwierdzonego choćby w ostatni piątek odsłuchami u jednego zacnego Kolegi, wynika podobna prawidłowość. Połączenia zbalansowane XLR nie są lepsze od RCA, chyba że mówimy o naprawdę dual-mono urządzeniach od wejścia do wyjścia, bez symetryzatorów, lub o bardzo długich przewodach. W innych przypadkach wcale nie poprawia to brzmienia, a często wręcz je pogarsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, TAtomicus napisał:

Czy to coś poważnego?

Edytowane 4

Sprawdź kabel łączący źródło ze wzmacniaczem (cinch).Możliwy jest też brak styku w kablach głośnikowych.

Sprawdź dokręcenie śrubek we wtykach BFA (od strony wzmacniacza).

Bezwzględnie Na WYŁĄCZONYM WZMACNIACZU !

Jak efekt by się powtarzał,to najpierw trzeba by szukać możliwego zwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

witam,

przeczytałem zawartość, conieco wiem więcej.

sporo tu było na temat polityki cenowej dystrybutora i nowości. ale mam pytanie. jak się ma aktualnie stosunek cena/wartość starszych elementów cyrusa takich jak cdi czy pre2dac qxr (teraz około 4999zl) do konkurencji?

konkretnie czy teraz np. pre2dac qxr warto kupić ? 😉

końcówka mocy jaką aktualnie mam to dosyć wydajny prądowo rotel rb-1582mk2 (raczej nie będę zmieniał) i kolumny elac vela 407 (raczej nie będę zmieniał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

...ja mam Pre2Dac, niestey bez QXR, także czekam na opis wrażeń.

 

W dniu 25.10.2023 o 20:08, ro35 napisał:

konkretnie czy teraz np. pre2dac qxr warto kupić ? 😉

 

Moje wrażenia są bardzo pozytywne ale to raczej z zasilaczem Psx-R, który zmienia ten Pre w taką małą petardę.

Co do sekcji Dac to jest ok, nie miałem okazji porównać wejść analogowych z cyfrowymi, tzn jedynie z DVD8 Cyrus, ale nawet tu  było słychać ze sekcja analogowa jest raczej lepsza, jesli nie duuużo lepsza. A co do daca, to ja swojego Hegla Hd20 sprzedałem, bo jednak , mimo ze Hegel obiektywnie lepszy to Pre Cyrusa lepiej się zgrywało z końcówkami Cyrusa. Zasilacze niestety trzeba mieć żeby to grało "porywająco". Tzn u mnie, w  każdym urządzeniu Cyrusa, do którego podpiąłem PSX-a, był efekt Wow! i wyraźna, ogólna poprawa brzmienia. PS: przepraszam za chaotyczny wpis. PS2 jakbyś chciał się pozbyć tego Pre to daj proszę znać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wrażenia trzeba trochę czasu, jakieś pierwsze jednak są... np. cd (myryad - nie najgorszy) podłączony po spdif (dac cyrusa) i analogu. i po cyfrze gra to znacznie ciszej, co robi trudność w porównywaniu. (na rotelu tego nie ma)

z drugiej strony nie liczę na wiele. raczej na zaspokojenie swojej ciekawości, kaprysu, sprawdzeniu czy zestaw do kina domowego może grać fajnie w stereo. bo mam całkiem niezły sprzęt do kina, główna jednostka to procesor rotela rsp-1576mk2, określana też jako przedwzmacniacz z funkcją dekodowania sygnałów wielokanałowych.

a to nie tania rzecz ten procesor, swego czasu wyceniany na ok 13000zl, jako że już nie produkowany to tophifi rok temu pozbywał się za całkiem przyjemny dla klienta pieniądz. i jak tu porównywać do tego pre cyrusa za 5000zl (no gdzieniegdzie za ponad 8kzl) ?

trochę klocków do podłączenia jest, ilość konfiguracji spora, bo: cd (dac cirrus logic), streamer na akm, rotel z wolfsonem a cytrus ponoć na ess. czasu na to trzeba...

może kiedyś będę chciał się pozbyć cyrusa. na pewno nie w najbliższym czasie 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Renia239 napisał:

Transport nie był podłączony stał z boku może się zepsuł 🙂

cyrys.jpg

Dzięki serdeczne choćby za to jedno, jedyne zdjęcie 😊👏🍺

5 godzin temu, hlary napisał:

Cyrus CD T i zastanawiam się czy będzie progres związany z zakupem Cyrus CD T XR

Oj będzie, bardzo duży progres. Sam dokonałem takiej zmiany przed kilkoma miesiącami, i jestem ogromnie zadowolony 👍

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.