Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 3/14/2023 at 4:14 PM, Nikonman said:

Dzwięk z FM6 jest milszy dla ucha niż z StreamX Signature... minus taki ,że tu mam 13stacji a tam 100 000....Ale porównując takie jak Jedynka ,Trójka to FM wygrywa...lepsze wrażenie stereo i ocieplenie .

O, właśnie. Mam FM6 i starego TOG. Obydwa grają świetnie. Szkoda, że Cyrus nie potrafił wyprodukować porządnego wyświetlacza z RDS.
A co do stacji, to u mnie coraz częściej Dwójka, znaczy PR2.

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot mam oryginalny do radia.To funkcjonuje.

Chodzi mi o to ,że jak odpalam TV albo kablówkę (dwa różne piloty w tym jeden bluetoth) to tuner mi się załącza samoistnie.Świeci się czerwona dioda czuwania a odpala się sam wyświetlacz z napisem Cyrus FM6 i tak se świeci z 2 min.W tym czasie nie reaguje na żadne przyciski na urządzeniu gdyż oficjalnie jest w stanie czuwania.Po dwóch min gaśnie wyświetlacz.Po załączeniu tunera już normalnie przyciskiem albo z pilota dedykowanego mam stacje na której został wyłączony np 05 ale już z częstotliwością 87,5 i wtedy trzeba na pilocie wybrać ponownie 5 i wskakuje prawidłowa stacja pod tą 05.

Poluje na FMX gdyż podobno jest duuuużo lepszy od FM7 ,FM7,5  ,FM6 ,I nieudanego DAB 8,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. U mnie nic takiego nie ma i nie było. Ale ja nie mam kablówki ani tv. Tylko radio, cd i iphone/streamer.

Dźwiękowo, to z tych dwóch co mam trudno się zdecydować - byc moze wskazałbym na vintagowego Remote only TOG. Do tego jego wyświetlacz jest czytelniejszy niż w FM6, mimo braku RDS. No, ale wymaga osobnego pilota i nie pasuje wyglądowi do bardziej współczesnego zestawu.

A w czym ten FMX miałby być lepszy od FM6? Z tego co widzę, FMX nie ma RDS, i do tego ma ograniczoną ilość programowanych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Czy monobloki aPA 7 zagrają lepiej z dedykowanym pre aCA 7 (połączenie po XLR), niż z nowszym Pre2 Dac po RCA. Posiadam od niedawna połączenie po RCA, ale pojawiło się na aukcji PRE aCA 7 i tak się zastanawiam, czy warto zmieniać przedwzmacniacz na starszy model tylko ze względu na możliwość połączenia po XLR.

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, belami napisał:

Mam dylemat. Czy monobloki aPA 7 zagrają lepiej z dedykowanym pre aCA 7 (połączenie po XLR), niż z nowszym Pre2 Dac po RCA. Posiadam od niedawna połączenie po RCA, ale pojawiło się na aukcji PRE aCA 7 i tak się zastanawiam, czy warto zmieniać przedwzmacniacz na starszy model tylko ze względu na możliwość połączenia po XLR.

Myślę ,że połączenie XLR na odległościach rzędu metra z końcówkami mocy nie przyniosą Ci korzyści dźwiękowych.Ja bym szedł w nowsze raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, belami napisał:

Mam dylemat. Czy monobloki aPA 7 zagrają lepiej z dedykowanym pre aCA 7 (połączenie po XLR), niż z nowszym Pre2 Dac po RCA. Posiadam od niedawna połączenie po RCA, ale pojawiło się na aukcji PRE aCA 7 i tak się zastanawiam, czy warto zmieniać przedwzmacniacz na starszy model tylko ze względu na możliwość połączenia po XLR.

Według mnie sens wejścia w starszy model by mógł być wtedy, gdybyś miał też wejście XLR w pre. A z tym jest problem, bo chyba tylko takie rozwiązanie było w modelu Pre XLR i potem odeszli od tego.
W dodatku czy sonicznie lepsze jest pre aCA, czy pre XLR, czy też grają tak samo - nie wiem.

Ja bym wolał mieć nowszy model, bardziej uniwersalny i z cyfrowymi wejściami Pre2 DAC , z wyświetlaczem i dokładną regulacją głośności, choć trzeba wydać więcej.
Czyli podobnie jak to już wcześniej odpisał Nikonman.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pre aCA 7 ma wyjście XLR, lecz jest to sprzęt zapewne dwudziestoletni. W tej chwili mam Pre2 Dac, więc raczej zostanę przy nowszym sprzęcie.

Z drugiej strony aCA jest z tego samego okresu co posiadane monobloki aPA 7.5 i było dedykowane właśnie do nich. Korci mnie złożenie takiego zestawu, ale dodatkowo dojdzie koszt przewodów XLR i zrobi się znowu niemała kwota do wydania, tylko po to, aby spełnić zachcianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim miłośnikom Cyrusa. Mam taki zestaw składający się z przedwzmacniacza Pre i końcówki mocy 6 Power. Niestety przedwzmacniacz się zepsuł. Pan naprawiający ustalił ,że jest zwarcie w transformatorze. Pewnie nie dostanę nowego, używanego pewnie też nie. model AM-TX230/PRE. Można go przewinąć ale potrzebne mi są jego napięcia. Dlatego mam do was pytanie gdzie pisać, żeby to ustalić. Dzięki za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam

Edytowane przez robertsss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 14:33, robertsss napisał:

Dzień dobry wszystkim miłośnikom Cyrusa. Mam taki zestaw składający się z przedwzmacniacza Pre i końcówki mocy 6 Power. Niestety przedwzmacniacz się zepsuł. Pan naprawiający ustalił ,że jest zwarcie w transformatorze. Pewnie nie dostanę nowego, używanego pewnie też nie. model AM-TX230/PRE. Można go przewinąć ale potrzebne mi są jego napięcia. Dlatego mam do was pytanie gdzie pisać, żeby to ustalić. Dzięki za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam

Cześć, zapytaj tutaj: https://cyrus-service.eu/

To jest serwis Cyrusa w Bielefeld w DE, bardzo kompetentni i uczynni ludzie, powinni pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Cześć, zapytaj tutaj: https://cyrus-service.eu/

To jest serwis Cyrusa w Bielefeld w DE, bardzo kompetentni i uczynni ludzie, powinni pomóc. 

Nie powiedziałbym. Jak miałem problemy z zepsutym Lyricem, to dwa razy nie odpowiedzieli na moje maile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

CD XT Se2 co prawda nie słyszałem, bo to jest starszy model, lecz mam u siebie na testach najnowszy transport z serii XR. I muszę powiedzieć, że to naprawdę pięknie gra, daleko lepiej od wersji Signature. Chyba się polubimy... 

 

IMG_20230522_124805_01.jpg

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

CD XT Se2 co prawda nie słyszałem, bo to jest starszy model, lecz mam u siebie na testach najnowszy transport z serii XR. I muszę powiedzieć, że to naprawdę pięknie gra, daleko lepiej od wersji Signature. Chyba się polubimy... 

 

IMG_20230522_124805_01.jpg

No ładny on ale nie mój target finansowy a i jeszcze psx do serii XR wypadało by dokupić a to dodatkowe parę tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sławoj napisał:

No ładny on ale nie mój target finansowy a i jeszcze psx do serii XR wypadało by dokupić a to dodatkowe parę tysi.

Uroda nie jest jego jedyną zaletą 😊 działa bardzo cicho i płynnie, delikatnie wczytuje płyty, i nie grymasi nawet przy najbardziej porysowanych cdr-ach... Zaś dodatkowy zasilacz tutaj chyba nie daje aż tak dużego progresu, jak przy wzmacniaczach lub preampie, przynajmniej tak się pocieszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

Uroda nie jest jego jedyną zaletą 😊 działa bardzo cicho i płynnie, delikatnie wczytuje płyty, i nie grymasi nawet przy najbardziej porysowanych cdr-ach... Zaś dodatkowy zasilacz tutaj chyba nie daje aż tak dużego progresu, jak przy wzmacniaczach lub preampie, przynajmniej tak się pocieszam. 

No miałem taki chytry plan aby zamienić mojego xt se2 na Signature, który to nie ma już gniazda przewidzianego na psx ale tu jak "dziurka" jest to biedny audio-elf zawsze będzie chciał coś dopasować🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Sławoj napisał:

No miałem taki chytry plan aby zamienić mojego xt se2 na Signature

Nie wiem, jak gra Se, lecz słuchałem i sam mocno zastanawiałem się nad Signature. Dostałem nawet dość atrakcyjną propozycję, lecz później nie było odzewu ze strony przedstawiciela, czekałem i się nie doczekałem. Jednak może to i dobrze, bo XR gra zupełnie inaczej: gęsto, ciemno, miękko, a do tego bardzo rozdzielczo. Nie ma dobicia dźwięku, brak wyraźnej krawędzi ataku, zero agresywności, ale całość jest naprawdę świetna. Moim zdaniem, Signature pasuje bardziej do takich spokojnych, misiowatych nawet systemów, zaś XR jest neutralny, równy, po prostu dobrze skomponowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na stronę Natemataudio.pl i tam Cyrus CDT-XR to cena 12.499 zł, a Cyrus CDI-XR to cena 8.999 zł. Dlaczego CDI jest tańszy niż CDT ? Przecież CDI powinien mieć dodatkowo DAC. Ale też może grać chyba jako transport jeżeli się nie mylę (ma digital output). W sumie mają te same wyjścia plus wyjścia w CDI cinch. Więc w czym jest taka różnica na korzyść CDT ? 

Bo to wygląda na pomyłkę. CDT jest tańszy od CDI. A tu CDT-XR zdecydowanie droższy CDI-XR. Ale cena podana obowiązuje, więc kto pierwszy ten lepszy. Muszą sprzedać za tyle ile jest w ogłoszeniu. 

 

 

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hlary napisał:

Patrzę na stronę Natemataudio.pl i tam Cyrus CDT-XR to cena 12.499 zł, a Cyrus CDI-XR to cena 8.999 zł. Dlaczego CDI jest tańszy niż CDT ? Przecież CDI powinien mieć dodatkowo DAC. Ale też może grać chyba jako transport jeżeli się nie mylę (ma digital output). W sumie mają te same wyjścia plus wyjścia w CDI cinch. Więc w czym jest taka różnica na korzyść CDT ? 

Również ja zwróciłem na to uwagę. To chyba raczej nie jest pomyłka, i coś musi być na rzeczy, lecz tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś od producenta... Gdyby istotnie sekcja samego napędu była taka sama w odtwarzaczu, to ludziska kupowaliby tańsze urządzenie, wykorzystując jedynie transport bez przetwornika 🤔 na kanale Cyrus na YT zaś mówią wyraźnie, że goły napęd jest znacząco cichszy z uwagi na brak sekcji konwertera... Zatem może i pełny odtwarzacz jest tańszy nie bez powodu, a transport ma mniej elementów i wyższą cenę (?). 

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.