Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  243 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Adam 38 napisał:

informacja, że do sprzedaży weszły dwa nowe Cyrusy z serii Classic. Są to integra - Classic AMP i pre z dakiem - Classic PRE

Adam, dzięki za info! Nie wiedziałem o tym, a to jest bardzo dobra wiadomość. Seria XR chyba jest poza moim zasięgiem, ale może z serii Classic doczekamy się dobrego transportu cd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2022 o 17:20, Na Temat Audio napisał:

Mamy taki pilot dostępny od ręki jakby co.

To może i kupię. Swoją drogą nie rozumiem czemu wersja HD nie ma pilota w zestawie. Musiał jakiś oszołom marketingowiec coś nawymyslać.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 09:25, Adam 38 napisał:

Już byłem zdecydowany za zakup Naima lub Regi a tu informacja, że do sprzedaży weszły dwa nowe Cyrusy z serii Classic. Są to integra - Classic AMP i pre z dakiem - Classic PRE. 

Cennik? Classic AMP kosztuje 1995 GBP, a Classic PRE kosztuje 2595 GBP.

To dopiero początek zapowiedzi nowej serii produktów Classic. Przedstawiono nowy streamer muzyczny oparty na BluOS, a także inne modele, które zostaną ujawnione w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Polską prezentacje i testy Classic Pre.  I wtedy wymienię mojego Pre2 DAC. Classic Pre powinien być lepszy od DAC X Signature. Kupę lat różnicy. A że posiadam PSX-R2 to się go sparuje z Classic Pre.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Renia239 napisał:

takie brutalne 🙂

Może trochę prowokacyjna ta moja odpowiedź 🙂

Swego czasu tu na wątku,pan Bart z Cyrusa proponował kopiowanie płyt i tak mi się przypomniało to.Nie znalazłem rozmowy,czy też dialogu jaki z nim prowadziłem .

Tak nawiasem,to jedyne rozwiązanie,sensowne.

Ja korzystam z plików głównie,więc nie przejmuję się tym,czy jakiejś płyty nie chce mi odtworzyć odtwarzacz cd 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest za gruba i mechanizm nie potrafi jej złapać ? Chociaż piszą, że to mechanizm wzięty do płyt DVD, więc powinien ją połknąć. Jak czytałem to mechanizm z DVD, ale laser z CD. Zapytaj się Cyrusa.

Na stronie Cyrusa jest taka odpowiedź na problemy z czytaniem płyt :

"Odtwarzacze CD

Pytanie: Czasami moje płyty zacinają się wewnątrz urządzenia. Dlaczego?

Odpowiedź: Niektóre współczesne płyty są pokryte powłoką na zadrukowanej powierzchni, która może powodować zacięcie się płyt wewnątrz szczelinowych odtwarzaczy CD. Ostrożne wytarcie płyty niestrzępiącą się ściereczką pozwoli na usunięcie tej powłoki.  Zacięcie płyty wewnątrz odtwarzacza może być również spowodowane przez niektóre płyty – materiały wykorzystywane do ich produkcji i ich grubość mogą odbiegać od normy. Jeżeli skopujesz płytę (oczywiście jeżeli pozwala na to prawo) może okazać się, że kopia będzie działać bez zarzutu i potwierdzi to, że problem jest wywołany przez oryginalną płytę. Jeżeli wszystkie płyty zacinają się w urządzeniu, może to oznaczać problem z samym odtwarzaczem. W takim przypadku proszę skontaktować się ze sprzedawcą, który sprawdzi urządzenie i w razie potrzeby udzieli dalszej pomocy.

Pytanie: Mój odtwarzacz CD nie czyta niektórych płyt, dlaczego 

Odpowiedź: Płyty kompaktowe różnią się od siebie materiałem, z których są wykonane oraz grubością. Jeżeli skopujesz płytę (oczywiście jeżeli pozwala na to prawo) może okazać się, że kopia będzie działać bez zarzutu i potwierdzi to, że problem jest wywołany przez oryginalną płytę. Jeżeli odtwarzacz nie czyta żadnych płyty, może to oznaczać problem z samym odtwarzaczem. W takim przypadku proszę skontaktować się ze sprzedawcą, który sprawdzi urządzenie i w razie potrzeby udzieli dalszej pomocy.

UWAGA: Płyty DVD-A, SACD, CD RW oraz nie zamknięte płyty CD-R nie są wspierane przez odtwarzacze CD marki Cyrus."

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Renia239 napisał:

że to gówniana firma ten Cyrus

Nie, firma jest świetna, a przypadek jednostkowy, więc nie można mówić źle. 

Zdarza się, że pewien odsetek, promil płyt nie jest akceptowny przez jakiś odtwarzacz. 

Miałem tak, nawet takie tuzy jak Meridian nie czytały jednego na 500 krążków. 

Do wyjątku zaliczyłbym odtwarzacz firmy z Eidhoven, z cdm1 😃Chodzi oczywiście o Philipsa. Konkretnie 304mk2. Ten czytał wsio z mojej kolekcji i odtwarzał. 

Robiłem kiedyś test porównawczy i jedynie CEC TLx2 czytał i odtwarzał taką trefną płytę, razem z Philipsem. Inne testowane odtwarzacze kapitulowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Cd-T nie chce wciągnąć jednej na 200 płyt. Nie pamiętam tytułu na szybko ale zauważyłem ,że ta płyta minimalnie grubsza jest .Więc wkładam wstępnie w otwór i nie cisnę dalej aby nic nie połamać. Naciskam przycisk eject i on ją wciąga i czyta. Bez problemu wysuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Nikonman napisał:

U mnie też Cd-T nie chce wciągnąć jednej na 200 płyt. Nie pamiętam tytułu na szybko ale zauważyłem ,że ta płyta minimalnie grubsza jest .Więc wkładam wstępnie w otwór i nie cisnę dalej aby nic nie połamać. Naciskam przycisk eject i on ją wciąga i czyta. Bez problemu wysuwa.

I to jest słuszna koncepcja weszła po przyśnięciu eject, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.