Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dac w 8,2 jest dość "spokojny" oględnie mówiąc. U mnie za bardzo wygładzał i zamulał. Ja bym spróbował obydwu opcji. Z RCA przetestowałem ostatnio chyba kilkanaście (od Rme Adi do Cyrusa 8.2) i i najbardziej przejrzysty  ale bez wyostrzeń i zniekształceń właśnie srebrny Argentum Scg 4/4

Dziękuje za odpowiedz, fajnie dzielic sie swoimi doświadczeniami w audio, bedzie trzeba wypróbować coś i potestowac 😉 Tak nawiasem to Cyrus gra świetnie, dzwiek płynie, gładki, szybki lekko analogowy, bardziej rozdzielczy, szeroka scena, opisuje do Yamahy A-S2000 bo mam bezposrednie starcie. Yamaha to świetny wzmacniacz, ale kazdy lubi co innego i widac są lepsi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.02.2022 o 10:05, Adam 38 napisał:

A może tak jak mówiłeś, w końcu wypożyczysz psxr2. Bardzo jestem ciekaw jakie zmiany u Ciebie wniesie dodatkowy zasilacz.

Miałeś rację, niestety wnosi, ciężko się teraz bedzie słuchać bez 🙄

Przyznam że nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy. Fajnie jakby 8.2 tak grał z pudełka. Z 2 strony z pudełka gra dobrze, z Psxrem gra po prostu znacznie lepiej, dobrze że jest możliwość upgrade'u. Teraz będę miał dylemat czy zmienić wzmacniacz, może przetestować stereo 200 czy dokupić zasilacz 😉

@Na Temat Audio dzięki Panie Michale za błyskawiczną wysyłkę 👍

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Teraz będę miał dylemat czy zmienić wzmacniacz, może przetestować

Jeszcze dołożę jedną możliwość, przetestować najnowszego XR-a. Niby stary-nowy Cyrus a jednak  jak wiele zmian w barwie, rozdzielczości, namacalności. To wyraźnie większa zmiana jak dodanie psx r2 do 8.2 DAC. Zmiana ku większemu realizmowi brzmienia, tylko dodam. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tycobb79 napisał:

Jednakże wyszperałem w necie "malinę"

Mało co mi dało ostatnio tyle zabawy i radości co rozgryzanie i dopieszczanie malinki. Bardzo polecam, tym bardziej że nie już takich problemów jak kiedyś i stabilność tego jest już bardzo dobra u mnie 100%, ani jednego zawiasu.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinmarcin napisał:

Mało co mi dało ostatnio tyle zabawy i radości co rozgryzanie i dopieszczanie malinki. Bardzo polecam, tym bardziej że nie już takich problemów jak kiedyś i stabilność tego jest już bardzo dobra u mnie 100%, ani jednego zawiasu.

Dzięki za zainteresowanie tematem. 

Pomysł mam taki by stworzyć coś podobnego -> https://www.headphonesty.com/2021/04/how-to-build-raspberry-pi-network-music-streamer-with-touchscreen/

 

Połączyć to z takim DAC poleconym przez mojego kochanego sąsiada audiofila -> https://www.aliexpress.com/item/1851167828.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.3a54A27NA27N1M&browser_id=41ee6d549f564a93a2613b943ccc07ef&aff_trace_key=d3572b8ff3084937b63284c1eb5f2713-1641638384034-05354-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=qrwwf3outrocabks17ed0a3b0f199560d5c1396a1f&gclid=

 

Pytanie przede wszystkim brzmi jaka kartę dźwiękowa dokupić by połączyć jedno z drugim. Chyba, że coś mi umknęło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odradzam ekran. Zakłócenia i brak jakiejkolwiek potrzeby jego stosowania. Na komórce po IP widzisz to samo co na tym ekraniku, a wygoda jest bez porównania lepsza. 

Poczytaj wątek moode i usbridge signature na tym forum. Trochę tam pisałem moich obserwacji

No i wątek maliny też będzie znacznie lepszy do zadawania pytań niż ten

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pytanie teraz moje brzmi czy warto stworzyć swoją malinę? Jeśli tak to jakie podzespoły? 🤔 Czy zakupić DAC zewnętrzny czy lepiej jakiś dobry HAT z DAC do maliny? Czy darować sobie walkę i lepiej wydać kasę na allo USBRIDGE signature?🤔 

 

Edit: I jaki ew system? Volumio czy Moode?

Edytowane przez Tycobb79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Miałeś rację, niestety wnosi, ciężko się teraz bedzie słuchać bez 🙄

Przyznam że nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy. Fajnie jakby 8.2 tak grał z pudełka. Z 2 strony z pudełka gra dobrze, z Psxrem gra po prostu znacznie lepiej, dobrze że jest możliwość upgrade'u. Teraz będę miał dylemat czy zmienić wzmacniacz, może przetestować stereo 200 czy dokupić zasilacz 😉

@Na Temat Audio dzięki Panie Michale za błyskawiczną wysyłkę 👍

Czy mozesz opisac co jest na plus z psxem? Czy moc wzrasta i walory brzmieniowe? Panowie prosze o odp bo wiadomo ja tez bede upgradowac Cyrusa pewnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, arcam-a32 napisał:

Czy mozesz opisac co jest na plus z psxem? Czy moc wzrasta i walory brzmieniowe? Panowie prosze o odp bo wiadomo ja tez bede upgradowac Cyrusa pewnie 😉

Właściwie to wszystko. Pierwsze slychac ładniejsze wokale, bez zmatowień. Separacja lepsza i jeszcze lepsza kontrola i zróżnicowanie basu. Góra jakby mniej szorstka ale prezyzyjniejsza. Różnice dla mnie zaskakująco duże. 

7 godzin temu, Tycobb79 napisał:

Edit: I jaki ew system? Volumio czy Moode?

Dla mnie moode i usbridge grają dobrze, ale wrzuć te pytania na wątek maliny, będziesz miał potencjalnie większa dyskusje i we właściwym miejscu 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm odwróciłem dziś w listwie wtyczkę od PSXR2 (Zamieniłem fazę z neutralnym, wtyczka jest bez bolca, Psxr korzysta z uziemienia wzmacniacza) 

Zrobiło się  lekko szaro - buro, bliżej grania bez psxra. 

W sumie dobrze ze trafiłem na dobre ustawienie wpierw 😂

Czy ktoś wie czy Cyrus z Psxr robi dual mono z zasilania czy łączy je (układ zasilania wygląda na  identyczny w Psxr jak we wzmacniaczu)

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co pytasz ale na moje oko (mogę się mylić) to psxr2 zajmuje się dostarczaniem prądu do przedwzmacniacza i być może wbudowanego w 8.2 przetwornika. O żadnym dual mono nie może tu  być mowy. Zwyczajne rozdzielenie zasilania dla końcówki i pre, żeby zmniejszyć zakłócenia. Coś na tej samej zasadzie jak u Naima. 

Za to już nowy psx tylko dla klamotów z serii XR to dla mnie zagadka. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co pytasz ale na moje oko (mogę się mylić) to psxr2 zajmuje się dostarczaniem prądu do przedwzmacniacza i być może wbudowanego w 8.2 przetwornika. O żadnym dual mono nie może tu  być mowy. Zwyczajne rozdzielenie zasilania dla końcówki i pre, żeby zmniejszyć zakłócenia. Coś na tej samej zasadzie jak u Naima. 

Za to już nowy psx tylko dla klamotów z serii XR to dla mnie zagadka. 

Nie nie o dual mono mi nie chodzi, ale np z dodatkowym zasilaczem hed obelisk i pewnie jest jeszcze sporo takich wzmacniaczy, własnie wzrasta moc całego systemu wzmacniacz plus zasilacz, stare cyrusy chyba tez tak mialy one i two nie pamietam, ale obelisk na sto procent.

Więc stąd moje pytanie odnośnie 8.2 dac 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

psxr2 zajmuje się dostarczaniem prądu do przedwzmacniacza i być może wbudowanego w 8.2 przetwornika.

Tylko przedwzmacniacz i dac mają mikroskopijne zużycie. 8.2 gra dużo lepiej z Psxr. Ciekawe też czemu tak ważne zgranie fazy w obu urządzeniach. Napiszę do Cyrusa w wolnej chwili, i tak się zastanawiałem czy usunąć płytkę daca, nie wiem tylko czy może pracować bez i czy nie będzie jakiś błędów. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, arcam-a32 napisał:

własnie wzrasta moc całego systemu wzmacniacz plus zasilacz

Tutaj z tego co kojarzę nie wzrasta, ale odczucie jest ze gra mocniejszy, lepiej kontrolujący kolumny wzmacniacz 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adam 38 napisał:

psxr2 zajmuje się dostarczaniem prądu do przedwzmacniacza i być może wbudowanego w 8.2 przetwornika.

PSX-R zasila cały wzmacniacz ,wszystkie sekcje.Sam fakt,że nie podłącza się kabla zasilającego do urządzenia zasilanego PSX-erem o tym świadczy.

A tak nawiasem,PSX-R mają z reguły większą filtrację (kondensatory) oraz z pewnością lepsze elementy (stabilizacja,filtracja). Nie miałem jak dotąd psx-r więc o wpływie na dźwięk nie wypowiem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, baltfan napisał:

PSX-R zasila cały wzmacniacz ,wszystkie sekcje.Sam fakt,że nie podłącza się kabla zasilającego do urządzenia zasilanego PSX-erem o tym świadczy.

 

Czy włączone do prądu powinny być zarówno PSX-R, jak i produkt do którego jest podłączony?

Tak. PSX-R przejmuje na siebie część zadań związanych z zasilaniem wewnętrznych komponentów, natomiast nie wszystkie. Stąd oba produkty muszą być podłączone do prądu by działać poprawnie.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podsyłałem linka o PSX.Było wytłumaczone  co i w jakich sprzętach zasilacz wewn poprawia .Strona już niestety nie działa. O ile pamiętam w 8.2 zasilacz wewn  obsługiwał wyświetlacz i układy cyfrowe a zewn PSX-R część analogową."Konkretnie końcówki mocy".Ale spotkałem też inne wytłumaczenia.

 

Znalazłem w sieci wytłumaczenie.W Cyrus analogowym 8a powinno być podobnie do 8,2:

Cyrus PSX-R to inteligentny, wysoce regulowany audiofilski zasilacz, który może być używany z wieloma produktami Cyrus, w tym ze zintegrowanym wzmacniaczem 8a. PSX-R został zaprojektowany, aby zapewnić niezwykle płynne i stabilne zasilanie prądem stałym. Po podłączeniu do 8a, PSX-R służy jako dedykowane zasilanie dla stopnia przedwzmacniacza w 8a, zmniejszając obciążenie wewnętrznego zasilacza 8a i odfiltrowując wszelkie niepożądane szumy z stopnia przedwzmacniacza w celu poprawy ogólnej wydajności. Moc uzyskiwana jest poprzez transformator toroidalny 300VA. Wymiary PSX-R są identyczne jak wzmacniacza zintegrowanego 8a, a jego waga to 7 kg.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baltfan napisał:

tak nawiasem,PSX-R mają z reguły większą filtrację (kondensatory) oraz z pewnością lepsze elementy (stabilizacja,filtracja)

Środek Psxr2 wygląda jak sekcja zasilająca wzmacniacza 8.2 dac. Parametry te same. Na stronie Cyrusa są zdjęcia środka. Podobnie xpower wygląda jak 8,2 bez pre i dac. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i drugi opis.

"Jeśli chcemy przejść na wyższy poziom, można apgrejdować wzmacniacz, dodając zewnętrzny zasilacz PSX-R, przejmujący zasilanie części prądowej. Jak podkreśla dystrybutor, nie chodzi o zwiększenie mocy, a o zmianę jakości zasilania – przechodzimy wówczas na rzadko stosowany (jest np. w Nagrze), bo drogi system stabilizowanego napięcia tranzystorów końcowych. To dlatego na standardowych pomiarach, po wpięciu zasilacza niewiele się zmienia. Zasilacz umieszczony został w takiej samej obudowie, jednak z przodu mamy tylko diodkę, a z tyłu gniazdo sieciowe IEC, mechaniczny wyłącznik oraz króciutki kabelek zakończony pięciopinowym gniazdem XLR, które wpina się do wzmacniacza. Rekonfiguracja urządzeń następuje automatycznie, po wpięciu wtyczki.

W środku odnajdziemy jeszcze więcej elektroniki niż we wzmacniaczu, choć to przecież tylko zasilacz."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe rozdzielenie zasilania przedwzmacniacza i końcówki. Efekt to nniejsze zakłócenia i stąd to lepsze brzmienie z psxr2. Żadnej większej mocy, żadnego dual, żadnego wyłączania od pracy trafa czy kondów z 8.2 bo te w psxr2 są lepsze..... Tak to widzę. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Środek Psxr2 wygląda jak sekcja zasilająca wzmacniacza 8.2 dac. Parametry te same. Na stronie Cyrusa są zdjęcia środka. Podobnie xpower wygląda jak 8,2 bez pre i dac. 

Te zasilania na bank się nie dublują. W Pre2 DAC  dodatkowy PSX-R2 Z 300VA zasila tylko przedwzmacniacz.

W X-Power  część prądową w końcówce mocy.

 

A w 8,2 wychodzi na to ,że przedwzmacniacz i część prądową końcówki mocy.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.