Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

osiągnięć wybitnych w działce sieciowej Cyrus nie ma

Teraz jest szansa na wypuszczenie urządzeń wybitnych lub co najmniej bardzo dobrych.Rynek urządzeń sieciowych to głęboka woda ,nawet dla takiej marki jak Cyrus.

Oprócz wzmacniaczy ,Cyrus może się pochwalić świetnymi dyskofonami i tu na pewno ma swoje małe poletko chwały 🙂

Edytowane przez baltfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawym jest ,że twórcy BluOS jasno powiedzieli, że nie dopuszczą żadnej marki ,która nie będzie zaangażowana na tyle w rozwój swoich produktów pod kątem uzyskania jak najlepszego dźwięku

Ja rozumię,że BluOs stawia konkretne warunki firmom korzystającym z ich usług .

Cyrus dołączył więc do grona wybranych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby coś napisać o odwiedzinach starego przyjaciela (Cyrusa) w moim audio pokoju. Ostatnie 3,5 roku grałem na Cyrusie 8.2 DAC z zasilaczem PSX-r2 i jak to w tym hobby bywa postanowiłem "ruszyć dalej", sprzedałem Cyrusy (pozdrawiam nowego Właściciela) i kupiłem Naima Nait XS3. Naim był u mnie półtora miesiąca i już cieszy nowego właściciela (przy okazji również pozdrawiam nowego Właściciela). 

Nie przez przypadek kilka dni wcześniej zamieściłem tu zdjęcie z kultowego filmu "Matrix". Wzmacniacze można podzielić na dwie grupy, te które dążą do jak najwierniejszego oddania tego co w nagraniu i te które nam te nagrania pokażą na swój jedyny, niepowtarzalny, często nierealnie! ale przepiękny sposób. Za przykład świetnie tu pasują dwa w/w wzmacniacze tj. Naim Nait XS3 i Cyrus i7XR. 

Naim proponuje nam niebieską pigułkę, Cyrus czerwoną. 

Cyrus i7XR sam z siebie nie podgrzeje i nie zmiękczy żadnego zakresu pasma. Gra bardzo energetycznie, szybko, spójnie, równo. Wysokie tony są kapitalnie czyste, rozdzielcze, otwarte, świeże, piękne. Niskie tony, zwarte, konturowe, nigdzie nie wzmocnione. Wokale bez rozjaśnienia ale i bez podgrzewania!. i7XR w całym zakresie jest bardzo rozdzielczy ( to pierwsza ze zmian w stosunku do starszego modelu tj. Cyrusa 8.2 DAC, teraz słyszymy jeszcze więcej faktur, wybrzmień, odcieni barw ale bez nieprzyjemnego, sztucznego wyostrzania ). Druga zmiana w stosunku do starszego modelu to wrażenie, że wokaliści na scenie zrobili mały! krok do przodu. Dodam, że zmiany te odbieram jako ewolucja! a nie rewolucja, nadal słyszę starego, dobrego Cyrusa ale z lepszym wglądem w nagranie i troszkę bliższym pierwszym planem. Jeżeli mamy głośniki, których barwa idealnie nam pasuje, nie potrzebujemy jej korygować wzmacniaczem (z własnego doświadczenia dodam, że nie jest to - korygowanie wzmacniaczem - takie proste jak nam się wydaje i jeżeli słuchamy bardzo zróżnicowanej muzyki praktycznie zawsze kończy się to porażką) i nie chcemy "czerwonej pigułki"  to Cyrus I7XR jest dla nas. Trzeba tylko pamiętać, że łącząc Cyrusa i7XR  z głośnikami takimi jak moje ATC scm7v3 w których zakres 1-3 kHz (nasz słuch jest najbardziej wrażliwy na ten zakres pasma) nie został osłabiony a niskie tony nie są podbite w żadnym zakresie oraz nie są "przeciągnięte w czasie" dostaniemy tylko i aż prawdę, nie zawsze piękną - nie będzie niebieskiej pigułki.

To którą pigułkę dla siebie wybieracie? Ja jeszcze nie podjąłem decyzji... 

 

 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Cyrus i7XR sam z siebie nie podgrzeje i nie zmiękczy żadnego zakresu pasma. Gra bardzo energetycznie, szybko, spójnie, równo. Wysokie tony są kapitalnie czyste, rozdzielcze, otwarte, świeże, piękne. Niskie tony, zwarte, konturowe, nigdzie nie wzmocnione. Wokale bez rozjaśnienia ale i bez podgrzewania!. i7XR w całym zakresie jest bardzo rozdzielczy ( to pierwsza ze zmian w stosunku do starszego modelu tj. Cyrusa 8.2 DAC, teraz słyszymy jeszcze więcej faktur, wybrzmień, odcieni barw ale bez nieprzyjemnego, sztucznego wyostrzania ).

A słuchasz go na jego własnym DAC czy na Qutest? Miałeś Qutesta przed sprzedażą 8,2? Bo w sumie podobne odczucia miałem po przejściu z wbudowanego daca na Adi

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis dotyczy połączenia z przetwornikiem Chorda. Chociaż rzuciłem też uchem na wbudowany w Cyrusa przetwornik i jego filtry, nie ma lipy, jednak jakoś ciekawiej mi się słuchało z Qutesta na tym najmniej ocieplonym filtrze, jakby jeszcze bardziej energetycznie ale oczy też słyszą więc... :). Niestety 8.2 nie słuchałem z Qutestem. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dane mi już chyba będzie poznać nowego Cyrusa z dedykowanym mu zasilaczem. Ten zasilacz chyba nigdzie w kraju nie jest dostępny. I nie wiem czy poza granicami sytuacja nie wygląda tak samo jak u nas. A zasilacze u Cyrusa wnoszą wiele dobrego. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, zwłaszcza że w nowej serii Cyrus mocno kombinował zwłaszcza z poprawą zasilania... U nas wszystko z opóźnieniem się pojawia, niestety, a teraz po breksicie to już naprawdę trza mieć wiele zacięcia. Ja na ten przykład czekam już trzeci miesiąc na odpowiedź w sprawie upgrade transportu 😔 lecz i tak nici z tego będą, bowiem aktualnie inwestuję w rozbudowę zasilacza do przetwornika c/a. Czekam jednak z ciekawości, co tam mi odpowiedzą i jak bardzo ta usługa zdrożała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W niedługim czasie stanę się posiadaczem Cyrus Av Master i Cyrus 8 Power. Sprzęt "odziedziony" 😃

Pytanie do specjalistów - co sądzicie o tym sprzęcie? Obecnie posiadam Denon x2000. 

Jaki polecacie odtwarzacz sieciowy do tego zestawu? Zastanawiam się nad Cyrus Streamer X2. Choć firma ma kilka w swym portfolio i nie wiem, który jest sensowny? 🤔 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tycobb79 napisał:

Jaki polecacie odtwarzacz sieciowy do tego zestawu? Zastanawiam się nad Cyrus Streamer X2. Choć firma ma kilka w swym portfolio i nie wiem, który jest sensowny? 🤔 

Myślę że zewnętrzny dac plus jakaś przyzwoitsza malina zrobią robotę. 

Ja mam 8.2 dac i korzystam z niego wyłącznie jako z końcówki mocy, bo RME Adi nie dosc że na nieporównywalnie lepszy dac, to jego regulacja głośności jest dużo bardziej przejrzysta i neutralna niż pre w Cyrusie. (obstawiam że pewnie też lepiej się sprawdzi niż procesor jako pre) 

Co do maliny - mam usbridge signature i dla mnie jest to docelowe rozwiązanie 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tycobb79 napisał:

A jakieś tańsze rozwiązanie? Bo 8.2 DAC to kosz ok. 8k

8,2 dac to wzmacniacz (mam taki). Chodziło mi tylko o to że nie używam jego wbudowanego daca i pre bo są niestety dość słabe (jako końcówka gra swietnie)

Ty potrzebujesz streamer, ewentualnie ze sterowaniem głośnością. Node 2i to taki samograj o w miarę przyzwoitej jakości. Warto wziąć na testy i sprawdzić czy Ci się spodoba. Ja wybrałem rozdzielenie na osobny dac i źródło, ale każdy ma swoją wizję i swoją bajkę, nie ma jednej słusznej 👍

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

8,2 dac to wzmacniacz (mam taki). Chodziło mi tylko o to że nie używam jego wbudowanego daca i pre bo są niestety dość słabe (jako końcówka gra swietnie)

Ty potrzebujesz streamer, ewentualnie ze sterowaniem głośnością. Node 2i to taki samograj o w miarę przyzwoitej jakości. Warto wziąć na testy i sprawdzić czy Ci się spodoba. Ja wybrałem rozdzielenie na osobny dac i źródło, ale każdy ma swoją wizję i swoją bajkę, nie ma jednej słusznej 👍

Bardzo dziękuję za pomoc. 
Zatem rozumiem, że nie ma sensu szukać używanych streamera Cyrusa a lepiej zakupić inne firmy?
Node 2i czy 3 mają wszystko to czego potrzebuję i są w miarę przystępnej cenie 🤪

A jak oceniasz sam sprzęt Cyrusa i powyższy zestaw? Nie miałem wcześniej styczności z tą firmą. Będę się przesiadał z Denona X2000. Plus przody od Brauna LS-150 po przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tycobb79 napisał:

A jak oceniasz sam sprzęt Cyrusa i powyższy zestaw?

Mi się podoba brzmienie końcówek Cyrusa, a jak zagra procesor kina domowego AV Master jako preamp nie mam pojęcia. Sam się przekonasz niedługo.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mały update do tego co pisałem wcześniej 🙄

Z okazji kwarantanny w styczniu, żebym się nie nudził znajomy podrzucił mi reklamówke kabli... 

No więc aktualnie Cyrus 8.2 z dobrym okablowaniem gra lepiej jako Pre niż końcówka. Kiepskie RCA które miałem(zmulone i bułowate) w trybie końcówki ożywiał trochę ADI, teraz tego nie potrzeba. 8.2 jako Integra gra doskonale, a mnie zaskakuje jak duże zmiany wniosły kabelki... 🙄

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam jakieś kabelki, więcej daje zmiana ustawienia paczek o chociaż 1cm niż te wszystkie kabelki, moim zdaniem.

Jak dożyję jutra to na tapetę idzie wysoki model Hegla z wysokiej klasy paczkami od AP i naim nova z bardzo drogimi paczkami Bowersa. To dopiero będzie frajda 🙂

A na dzisiaj muszą wystarczyć słuchawki oraz Thinking of You (Lenny). I też jest miło.

Udanego weekendu Klubowicze. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabelki narzucaj swój charakter, którego nie jestem w stanie zmienić przesunięciem pół metra kolumn, ani nawet korektą DSP. 

Podsumowując, to co zepsuje jakiś kiepski kabel (utrata szczegółów, barwy, dynamiki) nie jestem w stanie odzyskać 🙂

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

8.2 jako Integra gra doskonale, a mnie zaskakuje jak duże zmiany wniosły kabelki... 🙄

Fajnie, że jednak doceniłeś całego 8.2 DAC 🙂 A może tak jak mówiłeś, w końcu wypożyczysz psxr2. Bardzo jestem ciekaw jakie zmiany u Ciebie wniesie dodatkowy zasilacz.

Ps. Ja już w pociągu po nowe doświadczenia w naszym hobby. Jak gra wysoki model Bowersa, jak gra naim Uniti Nova, jeszcze 2 godzinki i będę wiedział. I czy będzie tu jeszcze miejsca dla Henia h190? 😉

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam 38 napisał:

Fajnie, że jednak doceniłeś całego 8.2 DAC 🙂 A może tak jak mówiłeś, w końcu wypożyczysz psxr2. Bardzo jestem ciekaw jakie zmiany u Ciebie wniesie dodatkowy zasilacz.

Ps. Ja już w pociągu po nowe doświadczenia w naszym hobby. Jak gra wysoki model Bowersa, jak gra naim Uniti Nova, jeszcze 2 godzinki i będę wiedział. I czy będzie tu jeszcze miejsca dla Henia h190? 😉

Fajny jest 'Pociąg do audio" 😜

Mnie ta "pluchowata" zima jakoś zniechęciła do testów ale zamierzam wrócić z wiosną i coś jeszcze potestować.

Dam jeszcze szansę jakimś urządzeniom streamującym no i muszę sprawdzić dac w moim pre2 bo jak podłączyłem pod niego Node to brzmiało to strasznie. Przynajmniej w porównaniu do CDi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac w 8,2 jest dość "spokojny" oględnie mówiąc. U mnie za bardzo wygładzał i zamulał. Ja bym spróbował obydwu opcji. Z RCA przetestowałem ostatnio chyba kilkanaście (od Rme Adi do Cyrusa 8.2) i i najbardziej przejrzysty  ale bez wyostrzeń i zniekształceń właśnie srebrny Argentum Scg 4/4

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.