Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  243 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 3/12/2022 at 11:13 PM, stu said:

P.S. cyrus two + psx

Odnośnie brumiena.

Faktycznie wyjęcie 2 bezpieczników ze wzmaka spowodowało iż brumienie znikło.

 

A czy teraz, jak się NIE podłączy PSXa, to jest dźwięk czy nie?
i co konkretnie zabezpiecza ten bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie (ostateczne) pobytu Cyrusa i9XR w moim systemie.

Otrzymane z najnowszym Cyrusem brzmienie jest bardzo ale to bardzo energetyczne, dynamiczne, precyzyjne. W nowym Cyrusie nie doszukałem się ocieplenia średnicy, ta jest bardzo otwarta i bardzo rozdzielcza, wydaje mi się, że środek pasma jest lekko uprzywilejowany.  Niskie tony są konturowe, nie ma tu żadnego ciągnącego się basowego ogonka, poluzowania, zmiękczenia, odnosiłem wrażenie, że są jakby minimalnie wycofane na tle reszty pasma. Wysokie tony czyste, rozdzielcze, świeże ale nie suche. W sumie ciężko mi jest się rozpisać  na temat brzmienia wzmacniacza, który stara się jak najmniej w nie ingerować, modyfikować ( np. z konkurencyjnymi wzmacniaczami Naim jest o to o wiele łatwiej). Jak już wspomniałem, z cech specjalnych, jakie moim zdaniem Cyrus i9XR posiada są: akcent na średnicę,  która gra pierwsze skrzypce, jest bardzo bogata, nic nie gubi, nie rozmywa ale nie jest ocieplona! oraz postawienie na bardzo wysoką rozdzielczość, precyzję w całym paśmie. Na tle starszego Cyrusa 8.2 DAC brzmienie ewoluowało w kierunku większego wypełnienia, namacalności średnicy oraz całościowo wyraźnie wyższej rozdzielczości i braku delikatnego ocieplenia jakie występowało w 8.2 DAC. Najlepiej nowy Cyrus zagrał z monitorami Dali Menuet, w tym połączeniu świetne wrażenie robiły namacalne, wręcz "żywe" wokale. W połączeniu z monitorami ATC  7 najlepiej wypadła elektronika a do pełni MOJEGO szczęścia zabrakło bardzo niewiele, troszkę więcej niskich tonów i trochę większego dociążenia średnicy.  Znając zmiany jakie do starszego brata tj. Cyrusa 8.2 DAC (którego użytkownikiem byłem rekordowe jak na mnie 3,5 roku)  wnosiło dodanie zasilacza Cyrus psx-r2 mogę się tylko domyślać, że podobnie będzie z dedykowanym do Cyrusów serii XR zasilaczem Cyrus PSU-XR ale na ten moment jego cena i chyba data premiery nie jest jeszcze znana. 

ps. Zapomniałem wspomnieć, że powyższy opis dotyczy połączenia wzmacniacza z Chordem Qutest oraz wbudowanego w Cyrusa i9XR przetwornika. Moim zdaniem różnice między tymi przetwornikami są na granicy błędu i jedyną minimalną różnicą jaką zauważyłem było bardziej rozjaśnione granie z Qutestem. Bardziej podobało mi się granie z wykorzystaniem firmowego DAC-a Cyrusa. 

 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Cyrusowiczów.

Zastanawiam sie nad Cyrus Pre Dac. Mam obecnie Cd8, X- Power i Psx a jako Pre i dac  Hegel Hd 20. 

Gra to bdb, pilot Cyrusa obsługuje wszystkie funcje Hegla a zródeł analogowych nie uzywam. 

Czy taki Cyrus Pre Dac ( 2x drozszy od mojego Hegla - uzywany) da mi jakąś "poprawe"?  

Fajnie by było miec te 4 kloci Cyrusa ze względów estetycznych, które są dla mnie wazne ale po tym jak miałem kiedys Pre XP oraz Streamer z pre Cyrus, troche sie zawiodlem na brzmieniu cyrusowkich przetworników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysz napisał:

Witam, mam pytanie do Cyrusowiczów.

Zastanawiam sie nad Cyrus Pre Dac. Mam obecnie Cd8, X- Power i Psx a jako Pre i dac  Hegel Hd 20. 

Gra to bdb, pilot Cyrusa obsługuje wszystkie funcje Hegla a zródeł analogowych nie uzywam. 

Czy taki Cyrus Pre Dac ( 2x drozszy od mojego Hegla - uzywany) da mi jakąś "poprawe"?  

Fajnie by było miec te 4 kloci Cyrusa ze względów estetycznych, które są dla mnie wazne ale po tym jak miałem kiedys Pre XP oraz Streamer z pre Cyrus, troche sie zawiodlem na brzmieniu cyrusowkich przetworników. 

Witaj. 
Nie znam Hegla ale u mnie największy wzrost jakości dźwięku odnotowałem po przejściu z integry Cyrusa 8xp na system dzielony czyli Cyrus x power i Pre 2 dac. Dodam że nie słucham muzyki z plików tylko z cd więc Cyrus Pre 2 dac był używany tylko jako preamp do CDi. 
Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzysz napisał:

Witam, mam pytanie do Cyrusowiczów.

Zastanawiam sie nad Cyrus Pre Dac. Mam obecnie Cd8, X- Power i Psx a jako Pre i dac  Hegel Hd 20. 

Gra to bdb, pilot Cyrusa obsługuje wszystkie funcje Hegla a zródeł analogowych nie uzywam. 

Czy taki Cyrus Pre Dac ( 2x drozszy od mojego Hegla - uzywany) da mi jakąś "poprawe"?  

Fajnie by było miec te 4 kloci Cyrusa ze względów estetycznych, które są dla mnie wazne ale po tym jak miałem kiedys Pre XP oraz Streamer z pre Cyrus, troche sie zawiodlem na brzmieniu cyrusowkich przetworników. 

Moim zdaniem, jeżeli miałeś już do czynienia z przedwzmacniaczami Cyrusa i granie Ci nie siadło do końca to możesz temat zmiany swojego Heńka na Cyrusa odpuścić.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, belami napisał:

Sławoj, czy chcesz powiedzieć, że x power zagrało lepiej niż 8xp? Obecnie posiadam właśnie model 8xpd i myślę o ewentualnym dokupieniu x power, dlatego pytam. Używam zewnętrzny dac i także gram z cdi.

Tak, dużo lepiej. 8xp jako pre z X power zagrało lepiej niż Integra ale najlepiej zagrało z Pre2dac. Jednak naturalny postęp w brzmieniu to system dzielony. To oczywiście moje doświadczenia i nie mam doświadczenia z najnowszą serią XR.

Ale gdybyś się zastanawiał nad końcówką Cyrusa i miał większy budżet to polecam Stereo 200. Ja dokonałem takiej zmiany i warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2022 o 17:36, Sławoj napisał:

Tak, dużo lepiej. 8xp jako pre z X power zagrało lepiej niż Integra ale najlepiej zagrało z Pre2dac. Jednak naturalny postęp w brzmieniu to system dzielony. To oczywiście moje doświadczenia i nie mam doświadczenia z najnowszą serią XR.

Ale gdybyś się zastanawiał nad końcówką Cyrusa i miał większy budżet to polecam Stereo 200. Ja dokonałem takiej zmiany i warto.

Ja to własnie moze sie przymierze do tej końcówki Stereo200 , mógłby kolega cos wiecej napisac o niej o jej walorach brzmieniowych i czy rzeczywiscie czuc tą  dynamike z tej mocy? I czy mozna wykorzysta tą koncówke do mojego obecnego Cyrusa 8.2dac , 8.2dac jako pre.

Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, arcam-a32 napisał:

Ja to własnie moze sie przymierze do tej końcówki Stereo200 , mógłby kolega cos wiecej napisac o niej o jej walorach brzmieniowych i czy rzeczywiscie czuc tą  dynamike z tej mocy? I czy mozna wykorzysta tą koncówke do mojego obecnego Cyrusa 8.2dac , 8.2dac jako pre.

Nie jestem wszechstronnie zorientowany w sprzęcie. W zasadzie od ponad 15 lat jestem wierny Cyrusowi i tak sobie powoli "ulepszam".

Natomiast tak, Stereo 200 mi się bardzo podoba. Jest dynamika, przestrzeń, szczegóły i muzykalność co nie znaczy że np: X Power jest zły. Myślę że X lepiej by wypadł w monoblokach natomiast S200 to urządzenie stworzone do pracy solo.

Można napędzać Integrą ale to chyba mija się trochę z założeniem o odseparowanych obwodach pre i power bo tu moim zdaniem jest clue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze Wam "skrobnę" kilka moich ostatnich wniosków na temat wariacji sprzętowych.

Pre 2 dac w starciu z Pre XP Signature:

XP Sig brzmi lepiej, jest bardziej "dociążony", scena jest większa, "muzycy mają więcej miejsca wokół siebie" ale...

na pewno nie cztery razy lepiej, Pre 2 Dac bardzo się broni i na pewno bardziej wart jest swojej kwoty niż XP Sig (jako preamp).

Kupiłem Sig ale nie byłem "powalony" różnicą na którą liczyłem wszak to flagowy model do niedawna. Kilka dni się wahałem czy kupić XP Sig wszak bardzo nie lubię przepłacać.

 Odtwarzacz CDi w starciu z transportem CD XT Se2:

Tu sytuacja zgoła inna, po wpięciu XT Se2 już nawet na chwilę nie wróciłem do CDi.

Jednak pojawia się kilka zmiennych:

1. transport Se2 podpięty do daca Xp Sig a Cdi z wbudowanym swoim dac. Tu jest różnica na pewno.

2. Kabelek Cardas Ligtning 15 cyfrowy do Se2 a do Cdi był Reson Cyrusowy analogowy. Też inna sprawa.

3. No i sam transport, który był kiedyś najwyższym modelem wśród CD Cyrusa.

Co wprowadziło największe zmiany? Pewnie transport, potem dac z Xp Sig a na końcu kabelek.

Ta zmiana dla mnie była powalająca. Dźwięk się totalnie otworzył, nabrał szczegółów, scena zrobiła się duża, trójwymiarowa. Generalnie inny poziom grania. Cieszyłem się jak audio-d*bil😀

I na końcu poruszę temat o który to na świecie wybuchały wojny a rodziny potrafiły skłócić się na kilka pokoleń czyli.... kabellllkkkkiiiiiii 🙂

Jestem sceptyczny, nieufny i skąpy ale...

Gram już ponad 10 lat na Kimber 8tc. Jest on bardzo chwalony wszędzie i "bijący" podobno druty dużo droższe więc nie miałem powodów aby coś tu zmieniać.

Zaczęło się od w/w Cardasa i zachęcony tą zmianą zadzwoniłem do Panów z NTA a tu się okazało że mają fajne ceny na kabelki marki Straight Wire.

Zacząłem od interkonekta Virtuoso R na XLR w starciu z moim DNM Reson. Połączenie Pre - Power.

To inna półka cenowa ale tańszy Reson naprawdę się bronił jak lew, jednak Virtuoso pokazał dużo więcej: dynamika, przestrzeń, barwa na wyższym poziomie. I tu podobnie, różnica jak dla mnie może 7% na korzyść Virtuoso ale to sprawiło że do Resona wracałem niechętnie i w końcu został wirtuoz.

Aha ,warto wspomieć że na szczęście  w sklepie mieli Virtuoso na RCA bo okazało się że Cyrus wcale się nie lubi z połączeniami zbalansowanymi i dużo lepiej gra przez RCA. Dźwięk jest bliższy, konkretniejszy, nie rozłazi się na boki jak na XLR.

No i jeszcze głośnikowe czyli Kimber 8tc w straciu z Straight Wire Espressivo i Espressivo Grande.

Tu też Kimber naprawdę super wypada. Jest bliski, przestrzenny ale dźwięk jest trochę przyklejony do głośników i nie bardzo chce wyjść poza linię kolumn. Inaczej układa mix nagraniowy, instrumenty grają w pierwszej linii co na pierwszy odsłuch wydaje się fajne ale w porównaniu okazuje się że przez ten "pierwszy plan" scena jest trochę płaska,  "nudna".

Espressivo a szczególnie Espressivo Grande wyciąga moim zdaniem z Cyrusa wszystko co najlepsze:

- duża poprawa dynamiki

- scena duża, fajna. Zamykasz oczy i ginie zestaw a zostaje muzyka, która rozciąga się dosłownie po całym pokoju.

- bas dużo niższy i co za tym idzie mniej wpada w rezonanse charakterystyczne dla wysokiego basu lub niskiego środka, jest bardzo kontrolowany.

No i miałem tak że do Kimberka też niechętnie wracałem podczas testów.

Polecam pobawić się jeśli ktoś ma możliwość, pożyczyć od kogoś kabel z wyższej półki i ocenić samemu.

U mnie Interkonektor Virtuoso R jak i  głośnikowe Espressivo Grande zostały.... a jestem skąpy🤑

Uff.... to tyle

Mam nadzieję że komuś coś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Sławoj napisał:

Tak jeszcze Wam "skrobnę" kilka moich ostatnich wniosków na temat wariacji sprzętowych.

Pre 2 dac w starciu z Pre XP Signature:

XP Sig brzmi lepiej, jest bardziej "dociążony", scena jest większa, "muzycy mają więcej miejsca wokół siebie" ale...

na pewno nie cztery razy lepiej, Pre 2 Dac bardzo się broni i na pewno bardziej wart jest swojej kwoty niż XP Sig (jako preamp).

Kupiłem Sig ale nie byłem "powalony" różnicą na którą liczyłem wszak to flagowy model do niedawna. Kilka dni się wahałem czy kupić XP Sig wszak bardzo nie lubię przepłacać.

 Odtwarzacz CDi w starciu z transportem CD XT Se2:

Tu sytuacja zgoła inna, po wpięciu XT Se2 już nawet na chwilę nie wróciłem do CDi.

Jednak pojawia się kilka zmiennych:

1. transport Se2 podpięty do daca Xp Sig a Cdi z wbudowanym swoim dac. Tu jest różnica na pewno.

2. Kabelek Cardas Ligtning 15 cyfrowy do Se2 a do Cdi był Reson Cyrusowy analogowy. Też inna sprawa.

3. No i sam transport, który był kiedyś najwyższym modelem wśród CD Cyrusa.

Co wprowadziło największe zmiany? Pewnie transport, potem dac z Xp Sig a na końcu kabelek.

Ta zmiana dla mnie była powalająca. Dźwięk się totalnie otworzył, nabrał szczegółów, scena zrobiła się duża, trójwymiarowa. Generalnie inny poziom grania. Cieszyłem się jak audio-d*bil😀

I na końcu poruszę temat o który to na świecie wybuchały wojny a rodziny potrafiły skłócić się na kilka pokoleń czyli.... kabellllkkkkiiiiiii 🙂

Jestem sceptyczny, nieufny i skąpy ale...

Gram już ponad 10 lat na Kimber 8tc. Jest on bardzo chwalony wszędzie i "bijący" podobno druty dużo droższe więc nie miałem powodów aby coś tu zmieniać.

Zaczęło się od w/w Cardasa i zachęcony tą zmianą zadzwoniłem do Panów z NTA a tu się okazało że mają fajne ceny na kabelki marki Straight Wire.

Zacząłem od interkonekta Virtuoso R na XLR w starciu z moim DNM Reson. Połączenie Pre - Power.

To inna półka cenowa ale tańszy Reson naprawdę się bronił jak lew, jednak Virtuoso pokazał dużo więcej: dynamika, przestrzeń, barwa na wyższym poziomie. I tu podobnie, różnica jak dla mnie może 7% na korzyść Virtuoso ale to sprawiło że do Resona wracałem niechętnie i w końcu został wirtuoz.

Aha ,warto wspomieć że na szczęście  w sklepie mieli Virtuoso na RCA bo okazało się że Cyrus wcale się nie lubi z połączeniami zbalansowanymi i dużo lepiej gra przez RCA. Dźwięk jest bliższy, konkretniejszy, nie rozłazi się na boki jak na XLR.

No i jeszcze głośnikowe czyli Kimber 8tc w straciu z Straight Wire Espressivo i Espressivo Grande.

Tu też Kimber naprawdę super wypada. Jest bliski, przestrzenny ale dźwięk jest trochę przyklejony do głośników i nie bardzo chce wyjść poza linię kolumn. Inaczej układa mix nagraniowy, instrumenty grają w pierwszej linii co na pierwszy odsłuch wydaje się fajne ale w porównaniu okazuje się że przez ten "pierwszy plan" scena jest trochę płaska,  "nudna".

Espressivo a szczególnie Espressivo Grande wyciąga moim zdaniem z Cyrusa wszystko co najlepsze:

- duża poprawa dynamiki

- scena duża, fajna. Zamykasz oczy i ginie zestaw a zostaje muzyka, która rozciąga się dosłownie po całym pokoju.

- bas dużo niższy i co za tym idzie mniej wpada w rezonanse charakterystyczne dla wysokiego basu lub niskiego środka, jest bardzo kontrolowany.

No i miałem tak że do Kimberka też niechętnie wracałem podczas testów.

Polecam pobawić się jeśli ktoś ma możliwość, pożyczyć od kogoś kabel z wyższej półki i ocenić samemu.

U mnie Interkonektor Virtuoso R jak i  głośnikowe Espressivo Grande zostały.... a jestem skąpy🤑

Uff.... to tyle

Mam nadzieję że komuś coś...

 

Jutro przeanalizuje jeszcze raz to wszystko, dziekuje za obszernty wpis!!! Pozdrawiam zapalonych Cyrusowiczów 😉

Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, za opis do momentu, gdy wchodzisz na temat  kabli z NTA  masz mojego "lajka" 🙂 Dalej dla mnie jest już za audiofilsko. Przyznam się, że ostatnio musiałem sprawdzić kabel sieciowy za 400zł. Efekt spodziewany ale ocznie kabelek ładnie się prezentował i wyglądał na solidny, więc chyba było warto. Testowano na dużo pokazującym a mało gubiącym 🙂systemie Copland CSA70, Qutest, ATC scm7. 

 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Sławek, za opis do momentu, gdy wchodzisz na temat  kabli z NTA  masz mojego "lajka" 🙂 Dalej dla mnie jest już za audiofilsko. Przyznam się, że ostatnio musiałem sprawdzić kabel sieciowy za 400zł. Efekt spodziewany ale ocznie kabelek ładnie się prezentował i wyglądał na solidny, więc chyba było warto. Testowano na dużo pokazującym a mało gubiącym 🙂systemie Copland CSA70, Qutest, ATC scm7. 

 

Witam , Copland żyletka czy ciepła ma troche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, arcam-a32 napisał:

Witam , Copland żyletka czy ciepła ma troche?

Żyletki u Coplanda CSA 70 nie ma w żadnym zakresie, na jego tle np. nowe Cyrusy XR na górnej średnicy to momentami spore wyzwanie dla narządu słuchu 🙂Między neutralny a naturalny tak bym go uplasował. W sumie ma tylko jeden mankament, "kopie" trochę za lekko na swoim świetnie kontrolowanym, szybkim i bardzo różnicowanym basie. 

 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

Żyletki u Coplanda CSA 70 nie ma w żadnym zakresie, na jego tle np. nowe Cyrusy XR na górnej średnicy to momentami spore wyzwanie dla narządu słuchu 🙂Między neutralny a naturalny tak bym go uplasował. W sumie ma tylko jeden mankament, "kopie" trochę za lekko na swoim świetnie kontrolowanym, szybkim i bardzo różnicowanym basie. 

 

Adam, to chyba naim zostaje, chyba ma lepszy bas 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Sławek, za opis do momentu, gdy wchodzisz na temat  kabli z NTA  masz mojego "lajka" 🙂 Dalej dla mnie jest już za audiofilsko. Przyznam się, że ostatnio musiałem sprawdzić kabel sieciowy za 400zł. Efekt spodziewany ale ocznie kabelek ładnie się prezentował i wyglądał na solidny, więc chyba było warto. Testowano na dużo pokazującym a mało gubiącym 🙂systemie Copland CSA70, Qutest, ATC scm7. 

 

Tak, próbowałem audiofilsko ale w rzeczywistości to jest tak z kabelkami w moim odczuciu że bardziej mi się podoba albo mniej. Dlaczego? W zasadzie trudno powiedzieć. Potem już człowiek wymyśla kwieciste opisy no bo ktoś zapyta…”ale co się poprawiło?😊

Dla mnie warto było dołożyć. 
To jednak zmiany subtelne ale wiadomo że czasem za „mało” trzeba zapłacić „duuuuużo”🤷🏻‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hlary napisał:

Ładniej brzmi Cyrusów i Cyranki (jak kaczuszki)

O, widzę chyba znawca ptaków nam się trafił. Sam kiedyś chciałem zostać ornitologiem. 🙂 Została mi tylko ich obserwacja na spacerach i przy  domkach lęgowych, które im wieszam. Kuchnia i sztuczny domek z trocinobetonu, zamieszkały od kilku lat przez oknówki. Szyby nie brudzą bo otworek wlotowy skierowany w drugą stronę. Przyjemne z pożytecznym. Ok. 20 kwietnia powinny ponownie przylecieć. 

IMG-20220331-WA0000.jpg

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
30 minut temu, belami napisał:

Wybór się dokonał w ciemno. W drodze jest RME ADI-2 DAC FS, model na AKM.

Będzie Pan zadowolony 👍😉

Warto potestowac niższe napięcia na wyjściu. U mnie Adi z 8.2 dac najlepiej się zgrywa jak ma poniżej 1V

A już DSP super. Polecam do kompletu mikrofon Umik1

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.