Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2021 o 09:06, Łukasz_62438 napisał:

W takim razie MULTISERWIS Lublin ul. Kunickiego. Polecam, kilka razy tam coś naprawiałem i zawsze było bez zarzutu. Tutaj link z namiarem https://www.multiserwis.com/ 

Dzięki dobry człowieku. W poniedziałek będę dzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa

Szukam ciepło grających monitorków do Cyrus One HD, kolumny mają być prezentem, więc raczej nowe, tak myslę do 2 tyś zł.

Cyrus grał juz wczesniej z Fyne Audio f 501, i Audio Physic classic 8, wiec chciał bym posmakowac czegoś innego. 

Zestaw będzię dla nastolatki. Na początku pomyslałem o czymkolwiek, bo muzyka też różna.

Dziś przez przypadek wpadły mi w ręce monitory Dali concept 1. Grały. Jak dla mnie za duzo góry. 

Przyszły zestaw  nadal zostanie w rodzinie, więc chciałbym aby przynosił radość z odsłuchów.

PS. Cyrusa kupiłem trzy lata temu, i nie oddam. Mam już kolejny zestaw, więc myślę poważnie o przyszłych kolumnach. Wiem, że budżet nie jest duzy, ale może sie uda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Robert 7800 napisał:

Witam Państwa

Szukam ciepło grających monitorków do Cyrus One HD, kolumny mają być prezentem, więc raczej nowe, tak myslę do 2 tyś zł.

Cyrus grał juz wczesniej z Fyne Audio f 501, i Audio Physic classic 8, wiec chciał bym posmakowac czegoś innego. 

Zestaw będzię dla nastolatki. Na początku pomyslałem o czymkolwiek, bo muzyka też różna.

Dziś przez przypadek wpadły mi w ręce monitory Dali concept 1. Grały. Jak dla mnie za duzo góry. 

Przyszły zestaw  nadal zostanie w rodzinie, więc chciałbym aby przynosił radość z odsłuchów.

PS. Cyrusa kupiłem trzy lata temu, i nie oddam. Mam już kolejny zestaw, więc myślę poważnie o przyszłych kolumnach. Wiem, że budżet nie jest duzy, ale może sie uda.

 

 

Może Dynaudio? Ciepłe, muzyczne granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert 7800 napisał:

Witam Państwa

Szukam ciepło grających monitorków do Cyrus One HD, kolumny mają być prezentem, więc raczej nowe, tak myslę do 2 tyś zł.

Cyrus grał juz wczesniej z Fyne Audio f 501, i Audio Physic classic 8, wiec chciał bym posmakowac czegoś innego. 

Zestaw będzię dla nastolatki. Na początku pomyslałem o czymkolwiek, bo muzyka też różna.

Dziś przez przypadek wpadły mi w ręce monitory Dali concept 1. Grały. Jak dla mnie za duzo góry. 

Przyszły zestaw  nadal zostanie w rodzinie, więc chciałbym aby przynosił radość z odsłuchów.

PS. Cyrusa kupiłem trzy lata temu, i nie oddam. Mam już kolejny zestaw, więc myślę poważnie o przyszłych kolumnach. Wiem, że budżet nie jest duzy, ale może sie uda.

 

 

A firmowo ? https://eic.com.pl/manufacturer/cyrus/cyrus-one-linear.html

https://www.lite-magazin.de/2019/03/cyrus-onelinear-laufstegmodell-und-klangmeister-zum-sparpreis/

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, gregorypek2 napisał:

Witam Grono

Mam pytanie do posiadaczy Lyric/Three. Czy próbował ktoś podłączyć końcówkę mocy?

Wiem, że jest taka możliwość 🙂 Co prawda mocy mu nie brakuje, ale chciałbym spróbować i sprawdzić czy ma to sens 🙂 

Sam też się zastanawiam jak to pracuje, chodzi mi o przedwzmacniasz w Lyricu. Mam zamówioną końcówkę Pass'a xa30.8 do przesłuchania. Niestety w Top nie mają żadnego egzemplarza. Nic nie dostawali w ostatnim czasie przez koronawirusa. Być może będzie  na początku roku. Jak przesłucham dam znać. Swego czasu Luk do Lyrica miał podłączone monosy lampowe (niestety nie wiem, jakie). Pisał mi, że gra to bardzo dobrze i przedwzmacniacz jest w miarę dobry. Z drugiej strony Bart z Cyrusa miał wątpliwości co do takiego rozwiązania pod względem muzycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, japs napisał:

przedwzmacniacz jest w miarę dobry

Moim zdaniem pre cyrusowe to raczej niska półka. Zarówno One jak i 8.2 grały zdecydowanie lepiej z pre Toppinga E30 za kilkaset złotych. A dac w 8.2 to już w ogóle muł 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, japs napisał:

Dlatego ja szukam dobrej końcówki z założeniem, że w następnej kolejności dobiorę inne pre. Rozwiązanie z Lyric traktuję jako tymczasowe.

Fajna ta końcówka 👍 co do końcówki, znajomy ma jakąś polska za podobne pieniadze 2x400w i do wysterowania po RCA potrzebuje okolo 4V, na 2V z Toppinga D90 ledwie ja było słychać, więc nie zraź się testując Passa na liryku 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Fajna ta końcówka 👍 co do końcówki, znajomy ma jakąś polska za podobne pieniadze 2x400w i do wysterowania po RCA potrzebuje okolo 4V, na 2V z Toppinga D90 ledwie ja było słychać, więc nie zraź się testując Passa na liryku 😉

No tak, pre out w Lyricu jest do max 2,5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, japs napisał:

Sam też się zastanawiam jak to pracuje, chodzi mi o przedwzmacniasz w Lyricu. Mam zamówioną końcówkę Pass'a xa30.8 do przesłuchania. Niestety w Top nie mają żadnego egzemplarza. Nic nie dostawali w ostatnim czasie przez koronawirusa. Być może będzie  na początku roku. Jak przesłucham dam znać. Swego czasu Luk do Lyrica miał podłączone monosy lampowe (niestety nie wiem, jakie). Pisał mi, że gra to bardzo dobrze i przedwzmacniacz jest w miarę dobry. Z drugiej strony Bart z Cyrusa miał wątpliwości co do takiego rozwiązania pod względem muzycznym.

Ok, jak Ci się uda sprawdzić to połączenie to czekam na opis wrażeń 👍😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się we wrześniu. W listopadzie byłem sprawdzić czy czasem o mnie nie zapomnieli. Nie zapomnieli, pokazali mi listę kilku osób, które oczekują na różne sprzęty. Też tam jestem. Czekam dalej. Rzeczywiście na stronie Top Hi-Fi dalej brak tej końcówki, a tylko ona mnie interesuje. Mam nadzieję, że coś się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, japs napisał:

Zapisałem się we wrześniu. W listopadzie byłem sprawdzić czy czasem o mnie nie zapomnieli. Nie zapomnieli, pokazali mi listę kilku osób, które oczekują na różne sprzęty. Też tam jestem. Czekam dalej. Rzeczywiście na stronie Top Hi-Fi dalej brak tej końcówki, a tylko ona mnie interesuje. Mam nadzieję, że coś się ruszy.

Masz cierpliwość 😉 

Ja jak coś zaplanuje to realizacja musi być dość szybka 😄 

Edytowane przez gregorypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gregorypek2 napisał:

spróbować z końcówką w klasie D

Z końcówką trzeba niestety zrobić próby.Nie licz na poprawę dźwięku od razu .Dużą rolę odgrywa pre .

Owszem,końcówka może dać większy wolumen dźwięku,ale może też zbytnio skontrolować bas lub zubożyć wybrzmienia.

Słaby pre ograniczy dynamikę i wypierze dźwięk z przyjemnych harmonicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus Audio Ltd / facebook  

Cyrus adopts the BluOS ecosystem

Cyrus is extremely happy to officially announce a new strategically important partnership with BluOS that will bring the very best in high performance streaming capabilities to our range of products, providing the modern music consumer with a seamless user experience.

Our goal with BluOS continues to be highly selective about the brands we add to the platform since it is so important that the shared ecosystem model be represented by totally like-minded and committed partners. Cyrus Audio is one of those well aligned brands that the Lenbrook team has long admired.

Gordon Simmonds, CEO of Lenbrook International.

The BluOS partnership will be a part of a sit down chat between Nick & Simon later this month, where we will share some early plans on our future product roadmap, so make sure you keep an eye out for it.

https://www.stereonet.com/uk/news/cyrus-audios-upcoming-products-to-be-bluos-integrated?fbclid=IwAR3azO5RVWjv2dTbAmfRX62q-a3rUpzD9xlK4ZSeaD8EZFX3CZ2Yc3aCQgY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, geboren_1991 napisał:

Cyrus adopts the BluOS

Niestety ,do przyszłych produktów .

Dziwi fakt,że tak znakomita firma nie zrobiła tego kroku wcześniej ,widząc,że nie radzi sobie w tej dziedzinie.

Ale zawsze to krok do przodu.Żeby to nie był jednak pretekst do kolejnej podwyżki cen za urządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2022 o 17:10, baltfan napisał:

Dziwi fakt,że tak znakomita firma nie zrobiła tego kroku wcześniej ,widząc,że nie radzi sobie w tej dziedzinie.

Zdecydowanie za długo z tym czekali ale prawda jest też taka, że w między czasie nie było żadnej premiery jeśli chodzi o urządzenie sieciowe, więc nie było gdzie tego BluOsa zapodać. Jeśli dobrze to rozegrają moim zdaniem przed nimi sporo możliwości, zaczynając od serii One, poprzez XR i może znowu jakiegoś All in one. W każdym razie to dobra wiadomość. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

W każdym razie to dobra wiadomość

Dobra dla przyszłych użytkowników nowych Cyrusów.

Osoby posiadające Cyrusy ze starej serii stracą.Ich urządzenia z czasem zostaną pozbawione wsparcia a tym samym możliwość używania funkcji sieciowych.

Oczywiście tak dzieje się z większością urządzeń wielu firm z nielicznymi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, baltfan napisał:

Osoby posiadające Cyrusy ze starej serii stracą.Ich urządzenia z czasem zostaną pozbawione wsparcia a tym samym możliwość używania funkcji sieciowych.

Masz rację, chociaż tak naprawdę użytkownicy serii Classic Cyrusa wsparcie defacto stracili już w poprzednie wakacje, kiedy Cyrus wycofał się z wspierania aplikacji Cadence oraz na jesień kiedy pojawiły się problemy z obsługą Tidala. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.