Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Sławoj napisał:

Dzięki. Zastanawiam sie. Stereo 200 ma bardzo dobre recenzje. Porównań do XPower za bardzo nie ma. Sklepy również chwalą S200. Chyba bez pożyczki sie nie obejdzie. 😊

Pisz później co i jak. U mnie 8,2 trochę bez sensu bo i tak nie korzystam z dac i pre 🙄 ale jako końcówka gra pięknie, jak po sprzedaje parę klamotow, to może też wezmę xpower/s200

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Pisz później co i jak. U mnie 8,2 trochę bez sensu bo i tak nie korzystam z dac i pre 🙄 ale jako końcówka gra pięknie, jak po sprzedaje parę klamotow, to może też wezmę xpower/s200

Oczywiście. Muszę się tylko zmusić do pójścia i wypożyczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę Stereo 200 mało kto ma. "Podobno" dźwięk ma chłodny i zalatujący klinicznością.

Ale są też inne opinie.

https://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/879-cyrus-audio-stereo-200-stereo-amplifier

Ja też mam dylemat czy 2x X power + 2 x PSX-R2 czy 1x Stereo 200....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Nikonman napisał:

Końcówkę Stereo 200 mało kto ma. "Podobno" dźwięk ma chłodny i zalatujący klinicznością.

Ale są też inne opinie.

https://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/879-cyrus-audio-stereo-200-stereo-amplifier

Ja też mam dylemat czy 2x X power + 2 x PSX-R2 czy 1x Stereo 200....

Właśnie wróciłem ze sklepu skąd chciałem pożyczyć Stereo 200…. gdzie to w owym sklepie ucałowałem grzecznie klamkę bo się okazało że obsługa ma jakieś szkolenie. 
Szkoda że we wczorajszej rozmowie Pan mi nic o tym nie wspomniał. No nic „do trzech razy sztuka”

A jeszcze taki temat czy 2 x X power to tylko większa moc na paczki czy też upgrade brzmienia. Mam raczej małe pomieszczenie i mocy z X Power mi nie brakuje. Ktoś dokładał drugiego X dla brzmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz. Ja się zastanawiałem kiedy przechodziłem z 70W (Integra) na 100W (końcówka), że na Cyrusowej podziałce gram na tym samym poziomie w -db (może głuchnę po prostu)🙂. Różnica niewielka była w głośności kiedy podłączałem paczki 4ohm i 8ohm ale to rączej normalne.

52 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Albo downgrade, pamiętaj że musisz to mocniej przyciszyć, więc wchodzisz w zakres większych strat na pre 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2021 o 15:20, marcinmarcin napisał:

Albo downgrade, pamiętaj że musisz to mocniej przyciszyć, więc wchodzisz w zakres większych strat na pre 

Bzdury.

Cytat ze strony Cyrusa

"

Czy mogę wykorzystać historyczne końcówki mocy marki Cyrus razem ze współczesnym sprzętem?

Tak. Wszystkie wzmacniacze marki Cyrus mają dopasowane wzmocnienie więc można stosować i współczesne i historyczne produkty w jednym systemie."

W dniu 22.09.2021 o 20:04, japs napisał:

Bo Cyrusy są takie śmieszne 6ohmowe😁

Większość kolumn obecnie to 6 Ohm a nawet 4Ohm.Więc Cyrus podaje uśrednione wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Nikonman napisał:
W dniu 22.09.2021 o 15:20, marcinmarcin napisał:

Albo downgrade, pamiętaj że musisz to mocniej przyciszyć, więc wchodzisz w zakres większych strat na pre 

Bzdury.

Sam bzdury piszesz. I co ma do tego dopasowanie historycznych sprzętów do nowych? 2x tyle mocy więc wchodzisz w inny zakres potencjometru, słuchając cicho może to mieć znaczenie. Zwłaszcza przy potencjometrze. Zniekształcenia, asymetrię kanałów itp itd. Czy będzie miało faktycznie znaczenie? nie wiem, na pewno nie będą straty mniejsze, mogą być tylko większe.

Z innej beczki pre Cyrusa to jakaś porażka, nawet najtańszy Topping E30 z cyfrową regulacja głośności grał lepiej niz pre z 8.2 dac, nie mówiąc już o Rme Adi 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Sam bzdury piszesz. I co ma do tego dopasowanie historycznych sprzętów do nowych? 2x tyle mocy więc wchodzisz w inny zakres potencjometru, słuchając cicho może to mieć znaczenie. Zwłaszcza przy potencjometrze. Zniekształcenia, asymetrię kanałów itp itd. Czy będzie miało faktycznie znaczenie? nie wiem, na pewno nie będą straty mniejsze, mogą być tylko większe.

Z innej beczki pre Cyrusa to jakaś porażka, nawet najtańszy Topping E30 z cyfrową regulacja głośności grał lepiej niz pre z 8.2 dac, nie mówiąc już o Rme Adi 

 Regulacja głośności jest cyfrowa.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żaden potek nie pomoże jak nagranie jest słabe. 😊
Dziś przytargałem Stereo 200. Przygotowuję teściki. Jak coś posłucham to skrobnę opinie. Pewnie jutro bo muszę trochę podkręcić. No i muszę zamienić stare BFA Cyrusa na inne bo te nie wchodzą w otwory bananowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sławoj napisał:

Panowie żaden potek nie pomoże jak nagranie jest słabe. 😊
Dziś przytargałem Stereo 200. Przygotowuję teściki. Jak coś posłucham to skrobnę opinie. Pewnie jutro bo muszę trochę podkręcić. No i muszę zamienić stare BFA Cyrusa na inne bo te nie wchodzą w otwory bananowe. 

Więc czekamy na sprawozdanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Nikonman napisał:

Regulacja głośności jest cyfrowa.

To że masz enkoder nie świadczy od razu o cyfrowej regulacji głośności... jest skopana, bo jest duża utrata jakości w stosunku do taniego chińskiego daca. Nie mówiąc już o Adim, tu jest przepaść. 

36 minut temu, Sławoj napisał:

Panowie żaden potek nie pomoże jak nagranie jest słabe. 😊

Posłuchaj z czymkolwiek innym niż pre Cyrusa 😊

Jako końcówka gra rewelacyjnie, pre jest słabiutkie. Może oddzielne pre są lepsze od integr, ale wątpię 🙄

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po odsłuchach mogę już się pochwalić wrażeniami. Stereo 200 brzmi lepiej. S200 gra dźwiękiem bardziej otwartym, takie mi się słowo narzuciło "zamaszystym" Mimo szerszej "sceny" dźwięki poszczególnych graczy są bliżej słuchacza. Scena w związku z tym ma jakby więcej miejsca. Dźwięk jest poukładany. Stereofonia zapiera dech. Dolna pasma schodzą niżej, wysokie również otwarte ale bardzo ładne (zupełnie bez chłodu o którym pisali inni słuchacze) Dynamika dużo lepsza. Dźwięk baaardzo muzykalny, środek wyraźny, z przodu, głos brzmi pięknie. 

W mojej konfiguracji sprzętu nie zauważyłem sterylności czy ochłodzenia dźwięku.

Nie mam niestety nic na obronę XPower oprócz tego że mam wrażenie iż jest to jednak monoblok i wyobrażam sobie że 2 x Xpower mogły by powalczyć z S200 a może nawet zagrać lepiej. Tego niestety już nie sprawdzę, przynajmniej na razie.

To są oczywiście moje odczucia, które nie są żadnym dogmatem ani niczym podobnym 🙂

Jeśli ktoś jest z Warszawy lub będzie w Warszawie i chciałby posłuchać to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na kanwie rozpędu "teściarskiego" pożyczyłem Bluesound Node 2i. Od razu napiszę że to moje pierwsze spotkanie z takim systemem. Podłączyłem owo magiczne pudełko do Pre 2 dac. O dziwo wszystko się skonfigurowało i połączyło za pomocą apki w telefonie. Tutaj szacun bo nawet tak ograniczony gość jak ja w tej kwestii poradził sobie bez problemu. W związku z tym że posiadam bibliotekę Apple Music skorzystałem właśnie z niej. Połączyłem telefon z Node przez AirPlay i hurrrra!! Gra.

Tu jednak mój entuzjazm się skończył. Oczywiście momentalnie przystąpiłem do porównania wybranych nagrań z płyty vs Apple Music. Pan w sklepie, zresztą bardzo miły zapewniał, że różnicy wielkiej nie będzie. I faktycznie, różnicy nie ma...jest za to przepaść. Dźwięk dużo cichszy, bez życia, płaski, ściśnięty, cofnięty. Dodam, że wybierałem pliki audio Loseless i Apple digital master.

Ok, głośność można skompensować potencjometrem ale to nie kwestia głośności.

Tu mam pytanie czy może trzeba coś przestawić, przełączyć, poprosić, pogłaskać...?🙂

Kabelek łączący Node z Cyrus to Kimber także prawilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, hlary napisał:

Na Yamaha WXC-50 u mnie wszystko śmiga w HiFi. Jakość praktycznie ta sama co na płytach. Ale ja ściągam z Deezera przez wbudowany software. Przez AirPlay Deezer z iPhone też gra nawet lepiej niż z wbudowanego w Yamahę software'u Deezera. 

Dzięki za odpowiedzi. Może coś spaprałem po drodze lub cdi taki dobry albo dac Cyrusa słaby. Trudno powiedzieć. 
Trzeba będzie zostać z płytami i dokupić regał. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Dac Cyrusa 8,2 jest dla mnie tragiczny 🙄 Topping E30 grał dużo lepiej, a jako pre grał znowu lepiej od tego Cyrusowego pre

Jeśli tak jest to nie kumam bo przecież Cyrus robi chwalone transporty cd i ludzie podłączają je do tych dac. Znów cdi też ma swój dac. Myśle że ten z preampów nie jest gorszy. Muszę chyba pożyczyć jakiegoś killera streamowego z wewnętrznym dac za 20-30k i zobaczę co pokaże. 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Sławoj napisał:

Muszę chyba pożyczyć jakiegoś killera streamowego z wewnętrznym dac za 20-30k i zobaczę co pokaże. 🤨

Nie wiem czy jest taka potrzeba 😁 moim zdaniem np taki Rme Adi 2FS jako Dac i pre  świetnie zgrywa się z Cyrusem jako końcówką i gra bardzo przyzwoicie nawet z Chromecast Audio czy moim TV z Chromecastem 😉 może o włos gorzej niż audiofilski usbridge signature z liniowym zasilaniem... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.