Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  243 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie ma problemu z wciąganiem płyt, dosłownie wszystkie wchodzą bez zająknięcia. Za to na 3 płytach z ok. 200 mam problemy z odczytem ostatniej ścieżki (sprawdźcie u siebie, 2 to popularne płyty: Eric Clapton MTV Unplugged koncert utwór "Rollin 'N Tumblin'" oraz R.E.M. New Adventures in HiFi utwór "Electrolite" - co mnie szczególnie wkurza, bo to mój ulubiony...). Ta druga płyta to oryginał Warner Bros z roku 1996, więc raczej spełnia standardy CD. 

Za to niekiedy transport nie chce ruszyć płyty po wciągnięciu, płyta stoi w miejscu i pojawia się napis "Reading", lecz nie kręci się i po ok minucie płyta się wysuwa. Dzieje się tak zwykle, gdy nie używam CDt przez dłuższy czas, lub gdzieś go zawiozę na gościnne występy i wtedy strzela focha. Pomaga wyjęcie i ponowne włożenie wtyczki (?), niekiedy potrzeba zrobić to kilka razy. Jeśli Cyrusek stoi sobie u mnie w domu, i używam go regularnie, to śmiga jak złoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.08.2022 o 17:20, Renia239 napisał:

Na razie idzie jak burza wszystko wczytuje bez zająknięcia , także plotki o  nie czytaniu płyt nie  potwierdziły się  :). Dziś na testy poszły maluszki od Dali

maluszki2.jpg

A moglabys cos skrobnac o tych Dali Mentor Menuet? Wlasnie sie do nich przymierzam i nie wiem czy dolozyc do nowej serii SE czy tez za pol ceny kupic Mentor Menuet.

PS Mam pokoj ok 15m2 i nie zalezy mi na miazdzacym basie. Sasiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky, obecna wersja Menuet gra całkiem równo, na siłę można się doszukać delikatnego rozjaśnienia, wzmocnienia gdzieś w okolicy przejścia środka w wysokie. Starszych maluszków u siebie nie miałem ale patrząc na wykresy to grany przez nie zakres basiku mają wyraźnie bardziej wzmocniony. Gadaj z userem z forum (klub Dali), który właśnie sprzedaje 2 miesięczne używki niech za 5kzł. odda a jak nie to może znajdę namiar na salon, gdzie kupisz nowe w tej pięknej wersji za 5,5kzł a podstawową wersję jeszcze taniej. Obie obecnie produkowane wersje wg dystrybutora grają tak samo, wykończenie skrzyneczek jest inne, co widać 🙂

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz.

- Te Menuety Mentory moge miec za 2300PLN wiec mniej niz za polowe ceny wersji SE. Nigdy nie mialem Dali u siebie w systemie i jestem ciekaw jaki jest house sound of Dali. Te SE na olx juz widzialem i nawet sie przymierzalem do "targow" no ale cena poprzedniej wersji jest dosc kuszaca.

- Mam w domku sub. Mam rowniez MiniDSP SHD wiec bedzie pomoc w integracju suba. Poza tym warunki w domu takie ze glosno grac nie moge a moze juz nawet nie lubie wiec jak mi basu troszke braknie to nie zubozeje. Niedawno mialem Proac Response 1 S i tam tez suber niskiego basu nie bylo a zylo mi sie z nimi bardzo dobrze 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odzwyczaiłem się od dyskusji na temat audio ... od lat nie zaglądam. Ale.... od pół roku użytkuję Cyrusa CDt, w zasadzie, w ramach osobistego protestu przeciwko streamingowi, który jakoś mi nie podchodzi.  Trochę mnie denerwowało, że żeby posłuchać swoich własnych płyt musiałem załączyć  listwy,  wzmacniacz, streamer, dac  komputer, router,  NAS i switch - czekać by  zalogować  się do kilku lub kilkunastu aplikacji, oczywiście często  odczekując aż  firmy władające moimi appami  na NASie  łaskawie dopuszczą mnie do panelu sterowania po niekończącym się ciągu uaktualnień. Do tego trzeba jeszcze dobrać kable ethernet, liczyć się z tym, że na kompie o konflikt róznych aplikacji nie trudno  .... studnia bez dna.  

Uff... nie, dzięki. Moja muzyka to moje stereo i   płyty niech tak pozostanie. 

  Chciałem kupić nowy transport, czyli technologicznie nowoczesny, najlepiej na gwarancji. 

Skusiłem się na ofertę "powystawową" i zakupiłem CDt. Niestety nie grał stabilnie, nawet mi porysował krażki   i  po tygodniach wahań "czy może tak ma być?", zgłosiłem do  serwisu technicznego. Jak koledzy zapewne wiedzą, w takim wypadku, sprzęcik trafia dość daleko, bo aż do Bielefeld  w Północnej Nadrenii.  Po kilku godzinach - w odpowiedzi na mail -dostałem naklejkę  DPD i wysłałem paczkę.  Niby daleko .... a sprawę załatwili prawie błyskawicznie.

Po tygodniu dostałem mail i rozpiskę, co musiało być i co zostało wykonane, dwa dni później paczkę.  

W Polskich serwisach - bardzo ceniących się ("Lampowce", "Herze 16"  itp ) -  nigdy nie mogłem doprosić się choćby o mail z  informacją, co tak właściwie zrobili i za co biorą pieniążki. 

Koledzy z Niemiec - zatem - pokazują że można.  Stąd moja rekomendacja Cyrusa, bo firma widocznie zna się na swoim i wie, komu powierzyć opiekę nad ich sprzętem.  Danke!

 

  

 

 

    

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, macson napisał:

Niestety nie grał stabilnie

Co masz na myśli, że nie grał stabilnie, u mnie nic nie rysuje czuje się zupełnie bezpiecznie przy wkładaniu i wyciąganiu płyt zdecydowanie lepiej zorganizowana szczelina niż w Audiolabie, gdzie jednak trzeba trochę uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, macson napisał:

Odzwyczaiłem się od dyskusji na temat audio ... od lat nie zaglądam. Ale.... od pół roku użytkuję Cyrusa CDt, w zasadzie, w ramach osobistego protestu przeciwko streamingowi, który jakoś mi nie podchodzi.  Trochę mnie denerwowało, że żeby posłuchać swoich własnych płyt musiałem załączyć  listwy,  wzmacniacz, streamer, dac  komputer, router,  NAS i switch - czekać by  zalogować  się do kilku lub kilkunastu aplikacji, oczywiście często  odczekując aż  firmy władające moimi appami  na NASie  łaskawie dopuszczą mnie do panelu sterowania po niekończącym się ciągu uaktualnień. Do tego trzeba jeszcze dobrać kable ethernet, liczyć się z tym, że na kompie o konflikt róznych aplikacji nie trudno  .... studnia bez dna.  

Uff... nie, dzięki. Moja muzyka to moje stereo i   płyty niech tak pozostanie. 

  Chciałem kupić nowy transport, czyli technologicznie nowoczesny, najlepiej na gwarancji. 

Skusiłem się na ofertę "powystawową" i zakupiłem CDt. Niestety nie grał stabilnie, nawet mi porysował krażki   i  po tygodniach wahań "czy może tak ma być?", zgłosiłem do  serwisu technicznego. Jak koledzy zapewne wiedzą, w takim wypadku, sprzęcik trafia dość daleko, bo aż do Bielefeld  w Północnej Nadrenii.  Po kilku godzinach - w odpowiedzi na mail -dostałem naklejkę  DPD i wysłałem paczkę.  Niby daleko .... a sprawę załatwili prawie błyskawicznie.

Po tygodniu dostałem mail i rozpiskę, co musiało być i co zostało wykonane, dwa dni później paczkę.  

W Polskich serwisach - bardzo ceniących się ("Lampowce", "Herze 16"  itp ) -  nigdy nie mogłem doprosić się choćby o mail z  informacją, co tak właściwie zrobili i za co biorą pieniążki. 

Koledzy z Niemiec - zatem - pokazują że można.  Stąd moja rekomendacja Cyrusa, bo firma widocznie zna się na swoim i wie, komu powierzyć opiekę nad ich sprzętem.  Danke!

 

  

 

 

    

Jak miałem drugiego wadliwego Lyrica, to nie odpowiedzieli mi na żaden z dwóch maili, które do nich napisałem. Na szczęście sprzęt mogłem zwrócić sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marcinzp napisał:

Jak miałem drugiego wadliwego Lyrica, to nie odpowiedzieli mi na żaden z dwóch maili, które do nich napisałem. Na szczęście sprzęt mogłem zwrócić sprzedawcy.

Marcin, jeśli mogę ... trzeba zgłaszać wadę zgodnie z procedurą.  Trzeba mieć zarejestrowany sprzęt na stronie Cyrusa, wypełnić zgłoszenie, podać numer seryjny. Jeśli dostaną to, na drugi dzień zgłosi się kurier albo dostajesz naklejkę dpd. 

Co do transportów - Mam nadzieję, że ta "szparka" mi nie zmasakruje kolekcji cd. Nie ma jak toploader, ale w tych czasach transport  Jay's  jest dla mnie za drogi.  

Miłego słuchania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 11:48, macson napisał:

Mam nadzieję, że ta "szparka" mi nie zmasakruje kolekcji cd

Szparka jest dobra 😁

Nic nie masakruje, ja używam już kilka lat i nie mam porysowanych płyt. Trzeba tylko uważać, by nie mieć mokrych / śliskich / tłustych palców, lecz to raczej sprawa oczywista. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Robert 7800 napisał:

Cześć, jak podłączyć  Bluesound NODE 2i z Dac w Cyrus One HD aby korzystać z jakości MQA ???'''''''''''''''''''''''''' Kiedyś gdzieś o tym czytałem i nie pamiętam już gdzie, i jak to zrobić .

Po analogu, jeżeli BN 2i ma MQA. Ale uwierz mi że nie jest to do niczego potrzebne, wręcz przeciwnie 🙂 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 11:48, macson napisał:

Marcin, jeśli mogę ... trzeba zgłaszać wadę zgodnie z procedurą.  Trzeba mieć zarejestrowany sprzęt na stronie Cyrusa, wypełnić zgłoszenie, podać numer seryjny. Jeśli dostaną to, na drugi dzień zgłosi się kurier albo dostajesz naklejkę dpd. 

Skoro Cyrus podaje adres e-mailowy serwisu, to nie po to, aby nie odpisywał on na maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku go u siebie zobaczę, obowiązkowo z psx r2. 

Poniżej pierwsza recka Classic AMP.

 

https://www.avforums.com/reviews/cyrus-classic-amp-integrated-amplifier-review.20181/

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam 38 napisał:

 

Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku go u siebie zobaczę, obowiązkowo z psx r2. 

Poniżej pierwsza recka Classic AMP.

 

https://www.avforums.com/reviews/cyrus-classic-amp-integrated-amplifier-review.20181/

Adam,

Czyli że Cyrus wrócił do serii Classic? Pytam bo ostatnio wypadłem trochę z tematu nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrezygnowałem z XR-ów. Zabrakło mi w nich chyba ”podbarwień" z klasycznego 8.2. A to wokal za lekki, a to góra bez tego ciężaru i pogłosu jak w 8.2 z zasilaczem, a to wrażenie braku spójności. Jakoś uszy mam na ”ament" przyzwyczajone do 8.2 z zasilaczem i ustawione w głowie jako wzorzec Cyrusowego grania. Obecnie od 2 tygodni gra u mnie jakiś superwzmacniacz 😉 ale jego wysokie... trochę mnie irytują, niby mają rozdzielczość, niby jest ciężar ale nie ma tego ”odejścia" jak w Cyrusie 8.2 z psx r2. No ale maszyna nowa więc niech pogra do końca roku a potem się pomyśli. Mam jeszcze obiecane Neat Petite a jak wiadomo szef Neat to miłośnik Naima, w domu gra na Uniti Star i właśnie Petite. Może jego paczki poprawią niedomagania "superwzmacniacza".

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale idąc tym tropem:

- Xr to jednak inna seria i trochę inna sygnatura dźwięku 

- Pre2 to maszyna serii Classic czy jak ją zwał  a Tobie wyraźnie classic leży bardziej

- a ja natomiast grałem 8xp i po przejściu na dzielony system nie odczułem stricte zmiany sygnatury brzmienia ale jej znaczne polepszenie (dynamika, przestrzeń, szczegóły itd.)

W każdym razie fajnie że jednak Cyrus nadal Cię kręci 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.