Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Bart73 napisał:

Tutaj musisz jedną integrę porównac z inną. Oczywiście zestaw dzielony jest zawsze krokiem do przodu ?

Słuchajcie mnie już w tej branży nic nie zdziwi, opinie są czasami tak skrajne, że naprawdę nie wiadomo co z tym zrobić i jak zareagować ? A tak poważnie, dla wielu osób 6 DAC QXR jest warty swoich pieniędzy i się na niego decydują. Bo 6 DAC QXR jest w porównywalnej cenie co 8.2 DAC bez QXR. Zależy czy zależy nam bardziej na mocy, czy jakości konwersji i obsłudze kosmicznych częstotliwości próbkowania ? Trzeba posłuchać. I zawsze jest możliwość rozbudowy za jakiś czas, nie każdy ma na początku kasę na wszystko. Ktoś z was słuchał tego modelu? Może warto, żeby wyrobić sobie zdanie ?

Tylko nawet w "recenzji" jest wzmianka, że Cyrus 6 jako amp jest ograniczeniem nie do przeskoczenia, gdy chodzi o rozdzielczość, precyzję, scenę. Jest muzykalny czyli wiadomo jaki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bart73 napisał:

Tutaj musisz jedną integrę porównac z inną. Oczywiście zestaw dzielony jest zawsze krokiem do przodu ?

Słuchajcie mnie już w tej branży nic nie zdziwi, opinie są czasami tak skrajne, że naprawdę nie wiadomo co z tym zrobić i jak zareagować ? A tak poważnie, dla wielu osób 6 DAC QXR jest warty swoich pieniędzy i się na niego decydują. Bo 6 DAC QXR jest w porównywalnej cenie co 8.2 DAC bez QXR. Zależy czy zależy nam bardziej na mocy, czy jakości konwersji i obsłudze kosmicznych częstotliwości próbkowania ? Trzeba posłuchać. I zawsze jest możliwość rozbudowy za jakiś czas, nie każdy ma na początku kasę na wszystko. Ktoś z was słuchał tego modelu? Może warto, żeby wyrobić sobie zdanie ?

Rozumiem, czyli sam Amp z Cyrusa 6 jest lepszy pod względem dynamiki, precyzji, szumów, rozdzielczości od droższego i wyżej pozycjonowanego Cyrusa 8? Cyrus robi coś całkiem innego niż pozostali producenci klamotów? Np. pierwszy z brzegu Audiolab - wraz z wyższym modelem integry i wzrostem mocy dostajemy poprawę dynamiki, rozdzielczości a u Cyrusa odwrotnie? Mogłem kupić używanego Cyrusa 6 za 1500zl bo za tyle chodzą używki tego modelu i straciłbym tylko 25 W mocy w stosunku do mojego Cyrusa 8.2, no cóż człowiek uczy się na błędach, inni to czytający już będą rozsądniej wydawać pieniądze  ?

Ps. To tłumaczy czemu mój Kolega nie potrafił sprzedać rocznego Cyrusa 8.2 za ok. 1/3 wartości ceny sklepowej (wtedy coś koło 8700zl) skoro za 1500zl wiszą na giełdach Cyrusy 6 grające tak jak Cyrus 8. 

1 godzinę temu, Nikonman napisał:

Powoli myślę,że jednak kupiłem sobie gówniany sprzęt.A mogłem mieć Yamahę 2200..

Myślę, że jak brałeś Cyruski nówki to faktycznie przepłaciłeś, tak samo jak ja. Ale chociaż mamy oryginalnie wyglądający i zupełnie niszowy w Polsce sprzęt. I muzykalny (w tym nie do końca dobrym rozumieniu bo jak podłączyć obok  nawet najtańszego Hegla 90 to Cyrus 8.2 przy nim muli i podbarwia średnicę okrutnie a stereofonia to ...). Za to chociaż ampy Cyrusa bezawaryjne i to już cieszy. No i jak mówi Bart73, zawsze można wysłać Cyrusa do producenta i "apgrejdować" dostając tylko więcej mocy i zapewne są to jakieś niewielkie pieniądze ;), ten upgrade. 

2 godziny temu, Nikonman napisał:

Bart73 z jakiej firmy jesteś?Jak branża?Branża znana...

Na początku też tak pomyślałem ale może to faktycznie zwykły user, który nagle postanowił nam pomóc. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Adam 38 said:

Na początku też tak pomyślałem ale może to faktycznie zwykły user, który nagle postanowił nam pomóc. 

Od trzech lat jestem użytkownikiem Cyrusa, ale również żeby było jasne z nimi współpracuję. A mam u siebie 12 produktów, więc chętnie się podzielę wrażeniami i chętnie pomogę jak tylko starczy mi czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bart73 napisał:

Od trzech lat jestem użytkownikiem Cyrusa, ale również żeby było jasne z nimi współpracuję. A mam u siebie 12 produktów, więc chętnie się podzielę wrażeniami i chętnie pomogę jak tylko starczy mi czasu. 

Ale w czym możesz pomóc? Jak miałem mały problem techniczny to dystrybutor odesłał mnie do Cyrus.de?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, japs said:

Ale w czym możesz pomóc? Jak miałem mały problem techniczny to dystrybutor odesłał mnie do Cyrus.de?

Myślę, że odesłał do http://cyrus-service.eu/pl/index.html

Ze względu na sporą ilość unikalnych technologii nie jest możliwe przeszkolenie wszystkich serwisów. Stąd decyzja, żeby wsparciem zajmował się jeden centralny serwis na Europę. W dzisiejszych czasach logistyka nie jest ani problemem, ani znaczącym kosztem. Dodatkowo pracuje u nich jedna osoba, która pochodzi z Polski, więc można się bezproblemowo dogadać jak ktoś nie mówi ani po niemiecku ani angielsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bart73 napisał:

Dodatkowo pracuje u nich jedna osoba, która pochodzi z Polski, więc można się bezproblemowo dogadać jak ktoś nie mówi ani po niemiecku ani angielsku ?

A to akurat fajnie ? Bart73, zaproponuj jakiś fajnie zgrywający się z Cyrusem 8 odtwarzacz strumieniowy ale nie taki, który go jeszcze dodatkowo ociepli i zmuli. Na tę chwilę mam na oku z tych niedrogich i tylko w roli transportu Node 2i  ale w życiu nie dam za niego 2kzl, czekam na używkę w dobrej cenie. Może masz coś sprawdzonego i dobrego u siebie? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, Adam 38 said:

A to akurat fajnie ? Bart73, zaproponuj jakiś fajnie zgrywający się z Cyrusem 8 odtwarzacz strumieniowy ale nie taki, który go jeszcze dodatkowo ociepli i zmuli. Na tę chwilę mam na oku z tych niedrogich i tylko w roli transportu Node 2i  ale w życiu nie dam za niego 2kzl, czekam na używkę w dobrej cenie. Może masz coś sprawdzonego i dobrego u siebie? 

Ja korzystam ze Stream X Signature - jest to transport i brzmi rewelacyjnie. Niektórzy mają zastrzeżenia co do aplikacji, choć dla mnie jest ok. Jest to produkt dla osób bezkompromisowych jeśli chodzi o jakość dźwięku. Tak jak napisałem są lepsze aplikacje, ale akurat mi na tym nie zależy... Co do ocieplenia, hm, dużo zależy od kolumn. Z ATC grałem kiedyś na audio show w Holandii, ale przyznam że dla mnie są zbyt mało żywe. W tej chwili mam Audio Physic Avanti, które moim zdaniem oddają ciekawiej barwy. Choć ATC SC100 są w tej chwili zestawem referencyjnym w pokoju odsłuchowym Cyrusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bart73 napisał:

Myślę, że odesłał do http://cyrus-service.eu/pl/index.html 

Zgadza się. Tam mnie odesłał. Problem prozaiczny - instrukcja aktualizacji Lyrica. Na stronie polskiej została wycofana a angielska zawiera ponoć błędy. I tak zostałem przy starej wersji, która ma problemy z załączaniem radia fm.

To jeszcze pytanie. Jakie monitory są referencją do Lyrica w cenie powiedzmy 15-20 tysi/para?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Adam 38 said:

Rozumiem, czyli sam Amp z Cyrusa 6 jest lepszy pod względem dynamiki, precyzji, szumów, rozdzielczości od droższego i wyżej pozycjonowanego Cyrusa 8? 

Skąd taki wniosek? Jeszcze raz dla utrwalenia:

6 DAC różni się od 8.2 DAC tylko mocą wzmacniacza i gniazdem na PSX-R

Oba są wyposażone fabrycznie w DAC

Moduł QXR jest rozszerzeniem, trzeba wymontować moduł fabryczny i wmontować moduł QXR

Ceny:

6 DAC 6199 PLN

6 DAC QXR 8999 PLN

8.2 DAC 8499 PLN

8.2 DAC QXR 10 999 PLN

Jak widać 6 DAC QXR jest w podobnej cenie co 8.2 DAC (bez modułu QXR)

4 minutes ago, japs said:

Zgadza się. Tam mnie odesłał. Problem prozaiczny - instrukcja aktualizacji Lyrica. Na stronie polskiej została wycofana a angielska zawiera ponoć błędy. I tak zostałem przy starej wersji, która ma problemy z załączaniem radia fm.

To jeszcze pytanie. Jakie monitory są referencją do Lyrica w cenie powiedzmy 15-20 tysi/para?

Instrukcja w języku angielskim i pliki są na stronie: https://www.cyrusaudio.com/support/other-resources/firmware-updates/lyric-firmware/ Co do głośników, ciężko doradzić. Ja prywatnie jestem fanem Audio Physic, ale nie każdemu takie brzmienie odpowiada. Mój drugi wybór to PMC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bart73 napisał:

Instrukcja w języku angielskim i pliki są na stronie: https://www.cyrusaudio.com/support/other-resources/firmware-updates/lyric-firmware/ Co do głośników, ciężko doradzić. Ja prywatnie jestem fanem Audio Physic, ale nie każdemu takie brzmienie odpowiada. Mój drugi wybór to PMC. 

Eh. Tyle to i ja wiem.

AP i PMC akurat spceficzne granie i do tego nie moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Adam 38 said:

I muzykalny (w tym nie do końca dobrym rozumieniu bo jak podłączyć obok  nawet najtańszego Hegla 90 to Cyrus 8.2 przy nim muli i podbarwia średnicę okrutnie a stereofonia to ...).

Muzykalność w moim rozumieniu polega na dobrym odtworzeniu naturalnym barw instrumentów z ich właściwymi proporcjami. Strojąc sprzęt audio można skupić się na stereofonii i takie produkty robią lepsze pierwsze wrażenie, jest efekt WOW, po pewnym czasie zaczynami zauważać nienaturalne barwy i nienaturalną skalę, bo to perkusja brzmi jakby była zabawkowa, zamiast metalicznych blach perkusji mamy szum, itd. To coś jak kontrast telewizora - w sklepie wszystkie są ustawione na max, w domu nie da się tego oglądać, a przynajmniej w dłuższej perspektywie. Cyrusa wybierają często muzycy lub osoby procesjonalnie zajmujące się muzyką. Znam kilka takich osób. Poza tym zakładam, że wszyscy słuchamy muzyki, a nie średnicy ?

7 minutes ago, japs said:

Eh. Tyle to i ja wiem.

AP i PMC akurat specyficzne granie i do tego nie moje.

Jak masz konkretne pytania do update-u, pytaj na priv, pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, japs napisał:

AP i PMC akurat spceficzne granie i do tego nie moje.

Prawda i niekoniecznie najlepszy wybór pod Cyrusa (chyba, że patrzymy od strony dystrybutora to wtedy tak). 

 

Godzinę temu, Bart73 napisał:

Cyrusa wybierają często muzycy lub osoby procesjonalnie zajmujące się muzyką. Znam kilka takich osób. Poza tym zakładam, że wszyscy słuchamy muzyki, a nie średnicy ?

To akurat słaby argument, to samo mówią sprzedawcy Hegla, Yamahy, YBA, Accuphase i całej reszty ? Następnie idą wyuczone na szkoleniach stwierdzenia, że - panie komu nie wyślemy na testy PMC to już nie wracają lub paczki AP grają rewelacyjnie w swojej klasie cenowej a kto wie czy nawet nie lepiej od droższej konkurencji. Tu mnie Bart (Bartłomiej?) rozczarowałeś... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Adam 38 said:

Prawda i niekoniecznie najlepszy wybór pod Cyrusa (chyba, że patrzymy od strony dystrybutora to wtedy tak). 

Nie jestem związany z EIC, jestem związany z Cyrusem. A Audio Physic kupiłem prywatnie, znam prywatnie konstruktora i zrobił mi podrasowaną wersję ? W UK Cyrus jest bardzo często kojarzony z PMC, zresztą do stronienia produktów używamy czasami MB2 SE.

20 minutes ago, Adam 38 said:

To akurat słaby argument, to samo mówią sprzedawcy Hegla, Yamahy, YBA, Accuphase i całej reszty ? Następnie idą wyuczone na szkoleniach stwierdzenia, że - panie komu nie wyślemy na testy PMC to już nie wracają lub paczki AP grają rewelacyjnie w swojej klasie cenowej a kto wie czy nawet nie lepiej od droższej konkurencji. Tu mnie Bart (Bartłomiej?) rozczarowałeś... 

Żadnego z powyższych argumentów nie użyłem, i nie mam zamiaru używać, świadczą o słabym poziomie handlowym sprzedawcy. A że znam osoby z branży muzycznej posiadające Cyrus-a to fakt ?

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. 

Bartku jest szansa, że pójdziecie śladami Gato Audio? 

W tej chwili Cyrus na tle konkurencji leży w Polsce przez ceny, na ten sam problem zwraca Wam uwagę brytyjskie What Hifi. Robicie coś w tym kierunku czy może na jesieni kolejne podwyżki cen? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Adam 38 said:

No i wszystko jasne. 

Bartku jest szansa, że pójdziecie śladami Gato Audio? 

W tej chwili Cyrus na tle konkurencji leży w Polsce przez ceny, na ten sam problem zwraca Wam uwagę brytyjskie What Hifi. Robicie coś w tym kierunku czy może na jesieni kolejne podwyżki cen? 

Z What Hifi jest problem - trochę chyba nie zauważyli, że świat się zmienił ? Są niereformowalni, to jak zrecenzowali ONE Cast to dla mnie kompromitacja. Są jedyni tak naprawdę z taką oceną. Dużo bardziej ufam niemieckiemu Stereo, jeśli już. Zresztą byłem tam właśnie z 8.2 DAC QXR przed ich recenzją. Porównywaliśmy go z 8.2 DAC Qx (poprzedni upgrade).

A posunięcie GATO jest ryzykowne, wycięcie połowy kanału (dystrybutora) sprawia, że produkt staje się bardzo niszowy i jego dostępność maleje. Po posunięcie może mieć sens przy bardzo niszowych markach. Natomiast mając w ofercie serię ONE, który jest produktem bardziej masowym, liczy się szerokość dystrybucji. A na kury walut i koszty nie mamy wpływu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli Cyrus został pokrzywdzony przez rodzimego recenzenta? . Tylko czemu ten recenzent wcześniej nie krzywdził Cyrusa (gdy ten nie zaszalał z cenami?) a teraz nie krzywdzi Regi czy Audiolaba? Może to Cyrus nie widzi, że świat się zmienił i zwyczajnie konkurencja za mniej daje więcej?

Druga sprawa, czemu wychwalasz te elementy brzmienia, które ma poprawiać zasilacz PSXr2 ale gdy już  piszę, że tańsza  konkurencja właśnie w tych elementach brzmienia jest lepsza od Cyrusa to przeinaczasz to na wady? Po co to lekceważenie Yamahy 2200. 

Czemu nie napiszesz, że recenzje naszego Hificlass są dla Ciebie niepoważne i są przejawem słabości naszego dystrybutora lub jego  obawy przed porównaniem z lepszą i tańszą konkurencją w   testach zbiorowych? Porozmawiaj może z salonami audio w kraju, które wyszły ze sprzedaży Cyrusa. Ba, porozmawiaj z tymi, które mają go w ofercie i czemu go nie polecają, jest on u nich dostępny tylko na zamówienie? Odpowiedź - za wysoka cena do oferowanej jakości!

Wyjściem jest pójście w ślady Gato Audio, czas pokaże czy miałem rację i za rok, dwa nie będziecie szukali nowego dystrybutora w Polsce lub skopiujecie model sprzedaży Gato Audio. 

OK. Miłego wypoczynku, w końcu dzisiaj niedziela.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Adam 38 said:

Dobra, czyli Cyrus został pokrzywdzony przez rodzimego recenzenta? . Tylko czemu ten recenzent wcześniej nie krzywdził Cyrusa (gdy ten nie zaszalał z cenami?) a teraz nie krzywdzi Regi czy Audiolaba? Może to Cyrus nie widzi, że świat się zmienił i zwyczajnie konkurencja za mniej daje więcej?

Druga sprawa, czemu wychwalasz te elementy brzmienia, które ma poprawiać zasilacz PSXr2 ale gdy już  piszę, że tańsza  konkurencja właśnie w tych elementach brzmienia jest lepsza od Cyrusa to przeinaczasz to na wady? Po co to lekceważenie Yamahy 2200. 

Czemu nie napiszesz, że recenzje naszego Hificlass są dla Ciebie niepoważne i są przejawem słabości naszego dystrybutora lub jego  obawy przed porównaniem z lepszą i tańszą konkurencją w ich  testach zbiorowych? Porozmawiaj może z salonami audio w kraju, które wyszły ze sprzedaży Cyrusa. Ba, porozmawiaj z tymi, które mają go w ofercie i czemu go nie polecają, jest on u nich dostępny tylko na zamówienie? Odpowiedź - za wysoka cena do oferowanej jakości!

Wyjściem jest pójście w ślady Gato Audio, czas pokaże czy miałem rację i za rok, dwa nie będziecie szukali nowego dystrybutora w Polsce lub skopiujecie model sprzedaży Gato Audio. 

OK. Miłego wypoczynku, w końcu dzisiaj niedziela.

Adam, jak można recenzować ONE Cast pisząc, pomijając sterowane głosowe i funkcje sieciowe i oceniać ten produkt jako wzmacniacz - przecież te funkcje są kluczowe w tym produkcie. Poza tym, tylko oni skrytykowali brzmienie, każdy, kto słyszał ONE Cast-a i z którym o tym rozmawiałem ma inne zdanie.

Szczerze nie słuchałem Yamahy 2200, ale w tej branży nie da się słyszeć wszystkiego. Rozumiem, że zdecydowałeś się na Cyrusa z jakiegoś powodu. Jakiego? I nie chciałem podważyć twojej opinii, jeżeli tak wyszło - sorry. 

Nikt nie chce się zgadzać obecnie na testy zbiorowe i będzie ich coraz mniej. ten kto nie wygra na takim teście traci. Z zawsze jest takie ryzyko. 

Gdzie kupiłeś Cyrusa? W wielu salonach w Polsce byłem, choć nie we wszystkich. Zasada jest jedna, jak nie znasz dobrze produktu, nie sprzedasz go. Zazwyczaj ci którzy się wycofywali nie do końca wiedzieli, dlaczego mieli go na półce. A już na pewno go nie polecisz jak nie masz go na półce, bo najpierw będziesz chciał sprzedać to co masz na półce (za ten towar zapłaciłeś i chcesz odzyskać pieniądze). Taka ta branża ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bart73 napisał:

A posunięcie GATO jest ryzykowne, wycięcie połowy kanału (dystrybutora) sprawia, że produkt staje się bardzo niszowy i jego dostępność maleje

Może podyskutujemy o tym w Klubie Gato Audio? Jesteś w błędzie, Gato Audio w kraju odżyło po uwolnieniu się od "pijawki", zauważyli to i docenili klienci ale i recenzenci, jako człowiek inteligenty wiesz, że stoisz po złej stronie barykady... 

Do Regi i Audiolaba dopisz Cambridge (jak mogłem o tym fantastycznie rozwijającym się producencie zapomnieć, bierzcie przykład z ich odtwarzaczy strumieniowych). Tu wrócę do rozmowy z pracownikiem EIC, który testował u siebie Cyrusowy odtwarzacz strumieniowy za ok. 7kzl i jak stwierdził oprogramowanie, obsługa tego urządzenia jest archaiczna i grzecznie podziękował za taki produkt wybierając Chromecast. A prywatnie posiada Cyrusa 8 i chciał do kompletu kupić odtwarzacz strumieniowy. Tu macie jeszcze duuużo pracy do wykonania aby dogonić! konkurencję. Tu już  nie ma miejsca na rozmowę  o gustach itp., same fakty. 

 

10 minut temu, Bart73 napisał:

Zazwyczaj ci którzy się wycofywali nie do końca wiedzieli, dlaczego mieli go na półce. A już na pewno go nie polecisz jak nie masz go na półce, bo

Problem w tym, że po wycofaniu się ze sprzedaży Cyrusy zalegały im jeszcze baaardzo długo na półkach pomimo uwolnienia się od ceny katalogowej i zejścia ok. 35% z poziomu ceny wyjściowej. Do tego dochodzą duże problemy z awaryjnością napędów, które stosuje Cyrus, nawet ostatnio wspomniał o tym największy salon audio w kraju, właśnie tu na forum. Obecnie salony nie ryzykują braniem na stan Cyrusów droższych niż najtańszy model bo wiedzą jak niskim zainteresowaniem się on cieszy i wynika to właśnie z braku konkurencyjności. Za wysoka, nieadekwatna do jakości cena jest tu kluczem do wszystkiego. Bartku, najwyższy czas podjąć jakieś działania bo sama legenda marki może nie wystarczyć. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Adam 38 said:

Może podyskutujemy o tym w Klubie Gato Audio? Jesteś w błędzie, Gato Audio w kraju odżyło po uwolnieniu się od "pijawki", zauważyli to i docenili klienci ale i recenzenci, jako człowiek inteligenty wiesz, że stoisz po złej stronie barykady...

 

Adam, chętnie pomogę, jeżeli będziesz miał pytania co do Cyrusa, ale nie chcę uczestniczyć w ocenie innych marek. Mogę tylko powiedzieć, że to nie jest model dla Cyrusa z wieli względów. I nie o wszystkich chcę tutaj pisać.

Tak jak powiedziałem wcześniej, mam świadomość, że można mieć zastrzeżenia do aplikacji. Ale klienci mają wybór i nie zmuszam nikogo do zakupu. 

Podsumowując, z poziomu sprzedaży Cyrusa w Polsce jestem zadowolony i rozumiem, że ludzie z własnej woli nie decydują się na zakup produktów gorszych i droższych od konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bart73 napisał:

Podsumowując, z poziomu sprzedaży Cyrusa w Polsce jestem zadowolony i rozumiem, że ludzie z własnej woli nie decydują się na zakup produktów gorszych i droższych od konkurencji?

Wybaczy Pan za chwilową przerwę w dyskusji, szybkie 20km bicyclem wokół przepięknego jeziorka i malowniczej okolicy ponieważ nadciąga burza :), ale już jestem. 

Podsumowując - szykujcie się na kolejne podwyżki, miłość dystrybutora i Producenta kwitnie, będzie tak jak do tej pory. Sprzedający (Producent, dystrybutor) są zadowoleni a że kupujący troszkę mniej to już ich problem (i niby tak). 

Nie jest tajemnicą, że drugi raz nie kupiłbym nowego produktu od Cyrusa i już nie kupię. Tak, popełniłem błąd, konkurencja oferuje więcej, lepiej i taniej.

Mogę tylko napisać aby każdy przed zakupem nowego Cyrusa pamiętał, iż z racji srogo zawyżonej ceny jest to produkt praktycznie "nieodsprzedawalny". Chyba, że sprzęt jeszcze na gwarancji oddamy komuś  za 1/4 ceny zakupu, i też łatwo sprzedać nie będzie. 

Brytyjskie  What Hifi uwzględniając  poziom życia swoich rodaków, ich zarobki itp. gani Cyrusa za ceny, w Polsce takie same ceny to znikoma sprzedaż dla salonów audio i właśnie wspomniany wyżej problem z odsprzedawalnością dla klientów, ale Pan Bartek z działu sprzedaży Cyrusa jest zadowolony i tylko to się liczy.

Gato Audio okazuje się złym przykładem i szybciutko ucieka się od rozmowy na niewygodny temat.

Yamaha 2200 była delikatnie  wyśmiana a potem okazuje się, że nawet jej nie słuchaliśmy.... To też daje do myślenia. 

Stereofonia i barwa Hegla jest zła ale gdy zasilacz  Cyrusa PSXr2 umożliwia chociaż  zbliżenie! się do poziomu Hegla w tych elementach brzmienia to jest to zaleta... 

Jednym zdaniem, sztampowa rozmowa z działem sprzedaży Producenta. 

Dziękuję za rozmowę. 

Pozdrawiam. 

 

 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Adam 38 said:

Wybaczy Pan za chwilową przerwę w dyskusji, szybkie 20km bicyclem wokół przepięknego jeziorka i malowniczej okolicy ponieważ nadciąga burza :), ale już jestem. 

Podsumowując - szykujcie się na kolejne podwyżki, miłość dystrybutora i producenta kwitnie, będzie tak jak do tej pory. Sprzedający (producent, dystrybutor) są zadowoleni a że kupujący troszkę mniej to już ich problem (i niby tak). 

Nie jest tajemnicą, że drugi raz nie kupiłbym nowego produktu od Cyrusa i już nie kupię. Tak, popełniłem błąd, konkurencja oferuje więcej, lepiej i taniej.

Mogę tylko napisać aby każdy przed zakupem nowego Cyrusa pamiętał, iż z racji srogo zawyżonej ceny jest to produkt praktycznie "nieodsprzedawalny". Chyba, że sprzęt jeszcze na gwarancji oddamy komuś  za 1/4 ceny zakupu, i też łatwo sprzedać nie będzie. 

Brytyjskie  What Hifi uwzględniając  poziom życia swoich rodaków, ich zarobki itp. gani Cyrusa za ceny, w Polsce takie same ceny to znikoma sprzedaż dla salonów audio i właśnie wspomniany wyżej problem z odsprzedawalnością dla klientów, ale Pan Bartek z działu sprzedaży Cyrusa jest zadowolony i tylko to się liczy.

Gato Audio okazuje się złym przykładem i szybciutko ucieka się od rozmowy na niewygodny temat.

Yamaha 2200 była delikatnie  wyśmiana a potem okazuje się, że nawet jej nie słuchaliśmy.... To też daje do myślenia. 

Stereofonia i barwa Hegla jest zła ale gdy zasilacz  Cyrusa PSXr2 umożliwia chociaż  zbliżenie! się do poziomu Hegla w tych elementach brzmienia to jest to zaleta... 

Jednym zdaniem, sztampowa rozmowa z działem sprzedaży Producenta. 

Dziękuję za rozmowę. 

Pozdrawiam. 

 

 

 

Zapewniam że akceptuję i szanują Twoją opinię. Niektóre z twoich argumentów dały mi do myślenia, za co dziękuję.

Nie będę jednak komentował uwag odnośnie sprzętu innych marek, to zostawiam już recenzentom czy dealerom. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu odniosłem się krytycznie do jakiejkolwiek marki czy produktu proszę o cytat. Rozumiem, że wypowiedziałem się krytycznie w sprawie Hegla oraz Yamahy i je skrytykowałem? Powiedziałem tylko, że stereofonia może być złudliwa, bo tak jest zestrojony produkt brzmieniowo. To samo z barwą. To jest fakt i jest wiele urządzeń na rynku, które na siłę są strojone by osiągnąć pewien koloryt czy efekt, nie zawsze naturalny. Nie powiedziałem, że to dotyczy Hegla czy Yamahy.  Użyłem tego argumentu, żeby zobrazować o co chodzi w brzmieniu Cyrusa. To że Hegel brzmi inaczej to tez fakt, mój dystrybutor we Włoszech reprezentuje i Hegela i Cyrus-a, i produkty te trafiają do różnych klientów.

Nie powiedziałem nic o podwyżkach ani o miłości do dystrybutora.

Nie skrytykowałem modelu GATO, powiedziałem tylko, że jest ryzykowny, i nie dla nas.

A percepcja poziomu cen jest kwestią indywidualną i przykro mi że Twoja ocena Cyrusa jest negatywna. Przyjmuję ją do wiadomości, jednak jest to jedna z wielu ocen i w ostatecznym rozrachunku trzeba wyniki uśrednić, bo zawsze zdarzają się oceny i bardzo negatywne i bardzo entuzjastyczne. Polecam zajrzeć na stronę https://uk.trustpilot.com/review/www.cyrusaudio.com?utm_medium=trustbox&utm_source=MicroStar Sa to autentyczne oceny konsumentów, na które my nie mamy żadnego wpływu.  Ogólny poziom to 4.5/5 - czyli rating excellent, pomimo że można tam znaleźć oceny bardziej krytyczne. 

W sprzedaży przyjmuje się, że jeżeli firma czy produkt nie mają żadnej oceny krytycznej, co coś jest nie porządku ?

Na tym etapie chciałbym skończyć ten wątek. Gdyby ktoś miał pytania dotyczące urządzeń Cyrus-a, serwisu, itd. proszę o kontakt, Chętnie pomogę. Mam nadzieję, że nie wszyscy odbiorą to jako "sztampową rozmowa z działem sprzedaży Producenta". ?Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartku, źle Pan zaczął "działalność" na forum AS - taka niesmaczna "partyzantka" i dopiero "ciągnięcie za język" spowodowało, że oto wiemy z kim rozmawiamy... Na zachodnich forach osoby pełniące funkcje takie jak Pan nie wstydzą się swojej pracy. 

Wierzę, że z czasem będzie tylko lepiej a pomoc techniczna zawsze mile widziana. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Adam 38 said:

Panie Bartku, źle Pan zaczął "działalność" na forum AS - taka niesmaczna "partyzantka" i dopiero ciągnięcie za język spowodowało, że oto wiemy z kim rozmawiamy... Na zachodnich forach osoby pełniące funkcje takie jak Pan nie wstydzą się swojej pracy. 

Wierzę, że z czasem będzie tylko lepiej a pomoc techniczna zawsze mile widziana. 

 

Dla mnie nie jest ważne, kto ma jakie stanowisko, a co ma do powiedzenia. Gdybym chciał pozostać anonimowy to bym został. To nie jest trudne w tych czasach, więc uważam że trzeba to docenić. I przykro mi, że było to niesmaczne. I zapewniam, że nie wstydzę się swojej pracy, myślę, że można dostrzec entuzjazm. Tylko drugi raz się dobrze zastanowię czy warto się odzywać w ogóle. To też ważny wniosek. Bo chce się dobrze, a wychodzi jak zawsze. Ale ja też mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38 weź ochłoń trochę.Sam mówisz ,że ze względu na ceny już nic nie kupisz nowego z Cyrusa.To prawda ,ja też uważam ,że te ceny są zawyżone.Mi udało się to kupić w większości po starych cenach z 2019 r.Ja osobiście fascynowałem się Cyrusem już od 1996 roku.Że taki dziwoląg wzorniczy już wtedy.Mijały lata z moim marantzem serii range aż dojrzałem do tego czegoś.Na pewno jest lepiej.Zaletą jest na pewno dobre zasilanie odporne na kable za pierdyliony.Każdy zasilacz to tak naprawde bufor prądowy z filtrem.A można się spierać ale dobre zasilanie to 50% sukcesu.Co do napędów cd powyżej serii 8 to jest tak , że ludzie pchają płyty na siłę.I są uszkodzenia mechaniczne.Na pewno brak Cyrusowi powiewu świeżości.Styl lat 1993.Mogliby dać kolorowe ciut wieksze kolorowe wyświetlacze.Bo to w 2020 poziom Nokii 3310.Cadence to też jest porażka na maxa.Moim zdaniem mimo tego ,że sprzet made in england,podobno bezawaryjny i dobrze jednak wykonany jest za drogi o 1/3.Bart73 w sumie dobrze ,że jesteś.Rozruszasz wątek.Przecież nic nie sprzedajesz tutaj.Zawsze możesz nam pomóc w jakiś serwisowych sprawach lub coś doradzić.Ja to szanuje ,że się ujawniłeś i nie jesteś naganiaczem shitu.Bart73 ,masz do dyzpozycji wszystkie klocki Cyrusa.Powiedz ja odnosisz się do kabelkologii i czego sam używasz w elementach Cyrusa ,zasilania jak i głośnikowych.Bi -wirning itp itd.

 

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.