Skocz do zawartości
IGNORED

Czy bohaterstwo powinno być obowiązkowe, a jego brak piętnowany ?


Pasqual
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Pasqual napisał:

 

Z mojej strony to pewna forma ekspiacji. Uważałem go kiedyś za idiotę i twardogłowego komucha, ale  po przeczytaniu jego książek i rozmowach z osobami, które znały Autora zacząłem go bardzo szanować. 

Uważałeś go kiedyś za idiotę aż w końcu sam stałeś się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te klimaty.Dziadzio opowiada to co mu opowiadaja sluchacze a on opowiada co jemu opowiadali w PZPR.

rzerwała na chwilę i ta sala, ci ludzie, którzy nie chcieli jej słuchać, a niektórzy żądali by wyszła, teraz nagrodzili ją długimi, mocnymi oklaskami.
.
Gdy ludzie nadal pytali kobietę o nazwisko ona uparcie odmawiała podania go i prosiła o wyrozumiałość. Ale dla mnie było jasne kto jest jej synem. Otóż dwa lub trzy razy powiedziała „ten cholerny śliniak” o swym synu. A w czasie PRL-u wszyscy w opozycji mieli pseudonimy, które, albo sami wymyślali, albo koledzy im nadawali. W czasie tych pięciu lat, gdy byłem członkiem biura politycznego i codziennie otrzymywaliśmy raporty MSW z działalności opozycji, obok nazwisk były pseudonimy.
.
A takie pseudo, miał Michał Boni, obecny minister i prawa ręka Tuska. Ten od sprawy ACTA, za którą premier musiał naród przepraszać. W każdym szanującym się państwie za takie podprowadzenie premiera minister wyleciałby z hukiem. Ale nie w Polsce. Tu premier wykonuje „ich” polecenia, a nie rady ministrów czy sejmu. A dlaczego śliniak go nazywali? Bo ci którzy znają go z wystąpień w TV czy na żywo, mogli się napatrzeć jak Boni ciągle się ślinił i oblizywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, muls napisał:

z czegos musi zyc .Z chwalenia sie komunizmem nie wyzyje to pisze kryminał..

Coś w tym jest. Maciej Słomczyński gówno miał a nie pieniądze z przetłumaczenia całego Szekspira.

No to zaczął tłuc kryminały (doskonale, zresztą), jako Joe Alex?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy ciag kryminalu idioty .

A co pani może powiedzieć o aferach w Polsce? – padło pytanie z sali.
– Proszę pana o jakie afery konkretnie pan się pyta? Bo chyba sam pan wie, że tak zmodyfikowano prawo by złodziej nie był karany. Uczynił to, oczywiście syn Żyda, pan Kwaśniewski, pisząc nowe prawo zasadnicze, czyli nową konstytucję [tzn. on tylko afirmował swoim podpisem, a pisali ją „specjaliści” – admin]. Co sprawia, że żadna afera nie została ani wyjaśniona ani ukarana, ale te afery o które pan się pyta to „mały pikuś”, jak mówią.
.
– Największą aferą, za którą powinni wisieć ci, co ją w życie wprowadzili, to sprawa, która przerasta kopalnie, zagarnięte huty czy fabryki. Chodzi o przemysł alkoholowy. Wpływy z tego przemysłu do Skarbu Państwa, czyli do budżetu, do 1989 r. stanowiły 50% wszystkich wpływów. Pozbycie się przez państwo polskie wyłączności na produkcję i zbyt alkoholu, nastąpiło w wyniku tajnej uchwały tzw. Sejmu Kontraktowego w 1989 r. To był początek tzw. wolnej Polski i III RP. Średni zysk roczny obecnych prywatnych właścicieli branży alkoholowej wynosi 9,5 miliarda dolarów rocznie. Czyli połowa budżetu wypływa za granicę a powinna zasilać budżet państwa. Ale ktoś musiał się nachapać i dał też innym fortuny za fakt przyzwolenia na tę ustawę.
.
– Przypomnę – jeszcze za czasów Księstwa Warszawskiego a także przed wojną było to 50% budżetu państwa. Tak też było za PRL. Była to połowa budżetu i mimo obciążeń na zbrojenie półmilionowej polskiej armii i złej gospodarki, państwo mogło egzystować. I tu ciekawe zjawisko, bo w 1980 r. wpływ do budżetu państwa w przeliczeniu na dolary był większy od całego budżetu państwa netto III RP w 2000 roku. I tu widzicie jak na dłoni czego pozbawili naród polski żydowscy kombinatorzy, tacy jak obecny doradca Tuska, a kiedyś premier – Jan Krzysztof Bielecki. A polscy posłowie uchwalali pod dyktando Żydów wszystkie ustawy, które naród polski pozbawiały dochodu.
.
– Był taki minister skarbu w III RP [Emil Wąsacz], który powiedział: „Ta ustawa zrobi z Polaków dziadów, będą grzebać w śmietnikach żeby przeżyć”. I nie mylił się proszę państwa. Nie byłoby dziś potrzeby podwyższania wieku emerytalnego i stras

jest tego wiecej ale doprawdy cenckiewicz to pryszcz.Okazuje sie ze  prawej i lewej to ta sama swolocz.Nie ma co pastwic sie nad idiota bo juz nie zyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność u Słomczyńskiego była raczej odwrotna... Najpierw Joe Alex, nastepnie Ulisses, a potem Szekspir.

 

Ale zachwyty Pasquala nad Siwakiem stały się teraz zrozumiałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toptwenty napisał:

Kolejność u Słomczyńskiego była raczej odwrotna... Najpierw Joe Alex, nastepnie Ulisses, a potem Szekspir.

 

Ale zachwyty Pasquala nad Siwakiem stały się teraz zrozumiałe.

A, tak. 

Czyli już za "Alexowych" czasów Słomczyński wiedział, że majątku na tłumaczeniu klasyki raczej nie zrobi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, muls napisał:

natomiast wyraznie trzeba zaznaczyc ze albina popiera klub inteligencji polskiej jak wyraznie widac i to juz jest problem .Inteligencji polskiej.

Dokładnie rzecz biorąc, ćwierć inteligencji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polskiej.Takie cos mniej wiecej jak klub jagiellonski skad prezydent i szczerski.Tuczarnia elyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła osobowe donoszą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 9.05.2019 o 22:23, jello napisał:

Uważałeś go kiedyś za idiotę aż w końcu sam stałeś się...

Ja Ciebie nie obrażam, nie życzę sobie żebyś Ty obrażał mnie. Jeżeli nie potrafisz dyskutować to zamilcz proszę

W dniu 9.05.2019 o 22:29, muls napisał:

jest tego wiecej ale doprawdy cenckiewicz to pryszcz.Okazuje sie ze  prawej i lewej to ta sama swolocz.Nie ma co pastwic sie nad idiota bo juz nie zyje.

Nie wiem dlaczego określasz Albina Siwaka jako idiotę. To, że skończył 7 klas o niczym nie świadczy - można być idiotą z tytułem profesorskim i mędrcem po 7 klasach. Idąc tym tokiem rozumowania należałoby mówić o Sokratesie jako o podobnym Siwakowi idiocie  - tak samo  jak Siwak nie skończył żadnej szkoły średniej czy  wyższej (oczywiście w ówczesnym rozumieniu)  Rozmawiałem z ludźmi, którzy albo znali, albo mieli kontakt z Albinem Siwakiem - wszyscy określali go jako człowieka mądrego i kryształowo uczciwego, o wielkiej odwadze cywilnej. I nie byli to bynajmniej "zasłużeni działacze PZPR"

W dniu 9.05.2019 o 22:46, muls napisał:

taaak niebawem bedziemy czytali siwakow baryly i moczarow a tu i owdzie gomulkow jako historykow.

Gdyby pamiętniki Gomułki nie zostały przed wydaniem wykastrowane przez werblana byłyby bardzo cennym źródłem na temat najnowszej historii Polski. Świat nie jest czarno-biały i od każdego można się czegoś nauczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2019 o 22:29, toptwenty napisał:

Ale zachwyty Pasquala nad Siwakiem stały się teraz zrozumiałe.

Zostałem tak wychowany, że nauczono mnie szanować każdego mądrego i uczciwego człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.