Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Thorogood

Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem zdziwiony, ale nic praktycznie o Królu nie ma na forum.
Chciałem kupić parę dobrych płyt Presleya. I tu pojawił się problem. Które ?
Bardzo płodnym był artystą. Płyt jest od groma. Które są wartościowe? Co warto mieć?
Najchętniej zacząłbym od składanki z utworami typu Suspicious Mind, Can't Helping Falling in Love, Always on My Mind, Are You Lonesome Tonight.
Pomóżcie co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam kilka płyt Króla, wydanych przez RCA Legacy (chyba tylko oni Go wydają) - [i]Elvis Presley[/i], [i]Elvis is back![/i], [i]From Elvis in Memphis[/i] made in EU, w wersji deluxe, kupowanych na Discogs lub Amazon i jestem zadowolony. Jakoś nagrań jest całkiem przyzwoita, wydania także. Nie szukałem jakoś specjalnie. Do tego dorzucić chcę jeszcze (jakoś zapomniałem), [i]That's the Way It Is[/i]. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to nie robiłem porównań, poza [i]From Elvis in Memphis[/i], która najlepsza jaką słyszałem była ze starego winyla - o klasę lepiej od CD (które, nie jest jakoś złe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Thorogood' timestamp='1520631038' post='4320368']<br />Chciałem kupić parę dobrych płyt Presleya. I tu pojawił się problem. Które ?<br />[/quote]

Jeśli lubisz Presleya - wszystkie. Jeśli chcesz tylko jego dobre płyty, nagrania - kup największe przeboje. Jakość nagrań z tamtych czasów jest na tyle niedoskonała, że nie ma co się zastanawiać nad nośnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Thorogood' timestamp='1520631038' post='4320368']
Sam jestem zdziwiony, ale nic praktycznie o Królu nie ma na forum.
[/quote]

Zacząłbym od korzeni, czyli od najwcześnieszych płyt - lata pięćdziesiąte i dwie pierwsze płytki jako priorytet. No i musowo warto poczytać o Elvisie - obraz staje się bardziej klarowny i mniej więcej wiemy czego będziemy szukać w muzyce. Zawsze to lepiej wiedzieć czego słuchamy niż nie wiedzieć - tak sądzę, ale wiadomo jak jest - każdy ma swój ogródek [i]'-)[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aloha from Hawai via satelite, w pełni zaaranżowany przez Elvisa. Koncert widziało pół świata.
Nagarnie i transmisja SONY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepszy przekrój twórczości Elvisa to 30# 1 hits oraz 2nd to none. Dobrym wyborem są także boxy: The Perfect Elvis Presley collection box 20 CD, oraz Perfect Elvis box movie soudtracks 20 cd. Od jakiegoś roku dostępny jest pełen zbiór płyt Elvisa Elvis Presley The album collection 60 cd. jeżeli chodzi o poszczególne płyty to według mnie: that's the way it is, on stage, from Elvis in Memphis, Elvis Presley, Viva Las Vegas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim skromnym zdaniem należy postawić na format winylowy. Wczesne wydania RCA brzmią bardzo dobrze. Do tego w mono :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sprzedałem gramofon i całą kolekcję płyt jakiś czas temu. Może kiedyś wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi