Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie kolumny (budżetówki stereo) - STX, Pylon, Melodika, itp.


DAC-DAC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

W wątku na forum HiFi koledzy sugerują żeby dać szansę polskim producentom sprzętu audio (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Co sądzicie o naszych producentach kolumn, szczególnie: STX, Pylon, Melodika ?

 

Obecnie poluję na Tannoy Mercury M lub Revolution R....Ale pomyślałem, że może polskie nie będą gorsze, a jednak o kilkanaście lat nowsze, nieprzechodzone, nówki sztuki z gwarancją, etc...

 

Spodobały mi się:

 

STX F-130 n <- szczególnie te

oraz:

STX F-200 n

STX F-140 n

Melodika BL20

 

 

Co o nich sądzicie?

 

 

Na razie pod wzmacaniacz CA A1 v3, ale być może niedługo pod CA A500 lub A640 v2 (za namową kolegów z forum).

 

DZIĘKI!

 

Udanego grillowania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jeszcze Tonsil :) Ale chyba nie zbiera dobrych opinii w ostatnich latach.

 

Tu jest obszerna lista:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ale powiem szczerze, że większości tych producentów nie znam nawet z nazwy. Dopiero dziś dowiedziałem się np. o Equillibrium - ponoć całkiem niezłe, ale już nie budżetowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze: posłuchaj (w domu) i wybierz to co TOBIE się najbardziej podoba.

 

Jeden lubi takie, a drugi inne granie. Audiofilizm w tej klasie sprzętu zdaniem większości nie wystepuje, więc liczy się udany kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze do odsłuchu w przypadku zmiany to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub canto grand studio 16 hertz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie pierwsze do odsłuchu w przypadku zmiany to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub canto grand studio 16 hertz.

Zdaje sie, ze zalozyciel ma na mysli budzetowe kolumny. Taki "entry level". Moze wymienione wyzej manufaktury maja kolumny do powiedzmy 2tys za pare?

Jak nie, to wpisy nie na temat.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak założę w Polsce firmę i będę produkował na wsi makaron oraz przy okazji sprowadzał z Chin zabawki i kolumny, to mogę sobie napisać w ulotce:

 

Polski producent, mający w swojej ofercie handlowej wysokiej jakości kolumny?

 

04.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam hurtem:

 

@bbobii Za namową wielu osób kupię Tannoye, ale jestem cały czas ciekaw jak grają tańsze STX-y. Przykładowo STX Electrino 150 mają dobre opinie i dobrze wypadły w teście.

 

@Z3RO7OO Masz po części rację. Ważne, że w Polsce są projektowane, a że w Chinach montowane - no cóż prawie wszyscy mają w Azji zakłady produkcyjne. Tannoy też.

 

@margaryna85 Te BMN wyglądają ciekawie. Nie jest to czego szukam. Ciekaw jestem jak to się sprzedaje w PL, skoro firma jest praktycznie nie znana, a poziom cen nie jest niski.

 

@DjTechnics Po Melodika Bl20 rzeczywiście trudno spodziewać się dobrego grania, wymieniłem je ze względu na cenę.

 

@archive Trudne jest odsłuchiwanie, szczególnie w domu. Zdam się na forum - kupuje Tannoye Mercury, ale tak jak pisałem, jestem ciekaw czy ktoś przesłuchiwał budżetowe STX-y ( F200n i F140n ) ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czyjąś namową to możesz jedynie ich posłuchać, a nie kupować w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za czyjąś namową to możesz jedynie ich posłuchać, a nie kupować w ciemno.

Zawsze powinno się odsłuchiwać, ale nie zawsze można. Nowe kolumny w salonie czy drogie używki trzeba bezwzględnie odsłuchiwać. Ale przy tanich używanych - zdaje się na opinie forum... Jak wyobrażasz sobie sprawdzenie głośników w Kielcach, Rudzie Śląskiej, Wrocławiu, Białymstoku,... ? :) Dużego ryzyka nie ma, kupuje kolumny za kilka stówek - będą beznadziejne, to sprzedam je dalej.

 

A Tannoy Mercury M (od M1 po M5) są ogólnie polecane na licznych forach, rzadko kto je krytykuje. Czytałem opinie nie tylko tu, ale też na audio.com.pl, Elektroda.pl i paru innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mogą być dobre, ale może to nie być Twój dźwięk, o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze zalozyciel ma na mysli budzetowe kolumny. Taki "entry level". Moze wymienione wyzej manufaktury maja kolumny do powiedzmy 2tys za pare?

Jak nie, to wpisy nie na temat.

model B1n cena 1999 zł za parę .

 

Przepraszam B1 II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

W wątku na forum HiFi koledzy sugerują żeby dać szansę polskim producentom sprzętu audio (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Co sądzicie o naszych producentach kolumn, szczególnie: STX, Pylon, Melodika ?

 

Obecnie poluję na Tannoy Mercury M lub Revolution R....Ale pomyślałem, że może polskie nie będą gorsze, a jednak o kilkanaście lat nowsze, nieprzechodzone, nówki sztuki z gwarancją, etc...

 

Spodobały mi się:

 

STX F-130 n <- szczególnie te

oraz:

STX F-200 n

STX F-140 n

Melodika BL20

 

 

Co o nich sądzicie?

 

 

Na razie pod wzmacaniacz CA A1 v3, ale być może niedługo pod CA A500 lub A640 v2 (za namową kolegów z forum).

 

DZIĘKI!

 

Udanego grillowania!

Poczytaj o BMN z Bydgoszczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma BMN jest mi znana od dobrych kilku godzin dzięki użytkownikowi margaryna85.

 

Nie wiem czy można ich nazwać producentem, czy raczej mini-manufakturą "garażową", ale widzę, że kolumienki robią dość ciekawe (na głośnikach z Danii i Niemiec) i zostali docenieni przez mag. Hifi i Muzyka.

Być może będą to moje kolejne kolumienki. Spodobały mi się szczególnie B2 II.

 

Przeszukując sieć natrafiłem, co już pisałem, na dobre oceny STX Neutrino. Ponoć wiele kolumn DIY powstaje na głośnikach tej firmy, a to coś znaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie przemyślenia... Melodika (dawne Roth) są całkiem dobre w zasadzie tylko BL40 (dobre, ale z perspektywy czasu, po nowych doświadczeniach z lepszymi kolumnami, aż takie super nie są jak kiedyś sądziłem). Niemniej dynamika, taki bas i trochę ciepła to rzadko się trafia w tanich kolumnach, więc to model jak najbardziej na plus i godny polecenia. BL30 są już tylko przyzwoite, nie mają ani takiego basu ani dynamiki jak BL40, giną wśród innych przyzwoitych. A BL20 są słabe. Powstał za to model podstawkowy BL25 na normalnym głośniku 16cm i zapewne grają dobrze jak na monitory. Jeśli chcesz nowe to ma to sens jeśli dysponujesz minimum 2-2,5k a optymalnie jeszcze trochę więcej, tys. podczas gdy z używek możesz na luzie przebierać w ofertach za 1500zł - Dynaudio, Epos, Spendor i masa innych. STX F (nie FX) od razu kojarzy mi się z tandetą, dla tych co na siłę chcą kupić nowe kolumny. O BNM słyszałem wiele dobrych opinii, ale odsłuchać ich raczej nie ma jak bez zakupu. Tannoy - pewniaki, bezpieczny wybór, ale to dźwięk nie robiący wielkiego wrażenia, bez szaleństw w kwestii jakości, z czasem czegoś brakuje i chcesz więcej. Ale na początek - czemu nie. Mowa o Tannoy M, Tannoy R - to już inna bajka, lepsze, nie aż tak ciepłe, ale nie do końca jest w czym przebierać bo są tylko 3 modele - R1, R2 i R3, z czego R1 i R2 nie grzeszą specjalnie niskimi tonami, podczas gdy w Mercury nie licząc dużych podstawkowych M2, M2.5 - są też podłogowe z głębokim basem jak M3, M4, czy jeszcze większe M5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wreszcie ktoś wypowiedział się na temat polskich kolumn :)

 

 

 

STX F (nie FX) od razu kojarzy mi się z tandetą

 

Ale na podstawie czego wyciągasz takie wnioski? Słabe głośniki, kiepskie parametry czy wizualnie wyglądają na miernoty?

 

 

 

 

podczas gdy z używek możesz na luzie przebierać w ofertach za 1500zł - Dynaudio, Epos, Spendor i masa innych

 

Wiem ale to trochę jak z używanymi samochodami, nie wiadomo kto i jak jeździł i o ile cofnięto licznik przebiegu. Bo w ogłoszeniach jest zawsze coś na wzór "samochodem jeździła moja żona i tylko w niedzielę".

Czasem jest tak, że nowy Ford, Toyota czy Mazda są lepsze od zajechanego, wyeksploatowanego Merca czy Audi.

 

Na forach czytałem już o głośnikach "ze śmietnika" (ściągnięte z Zachodu i regenerowane częściami z Chin oraz podpicowane do sprzedaży). Oczywiście nie można uogólniać, ale kupno używki to zawsze pewne ryzyko.

 

Gdyby w Warszawie był komis używek..... To sprawa byłaby prostsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na podstawie czego wyciągasz takie wnioski? Słabe głośniki, kiepskie parametry czy wizualnie wyglądają na miernoty?

Na podstawie pojedynczych opinii z wielu lat na forum, jakoś tak mi się utrwaliły, jako synonim tandety. Razem z takimi kolumnami (o ile nazwy nie przekręciłem) KBRX wiodły prym. Na oko też za ciekawie nie wyglądają.

 

Wiem ale to trochę jak z używanymi samochodami, nie wiadomo kto i jak jeździł i o ile cofnięto licznik przebiegu. Bo w ogłoszeniach jest zawsze coś na wzór "samochodem jeździła moja żona i tylko w niedzielę".

Czasem jest tak, że nowy Ford, Toyota czy Mazda są lepsze od zajechanego, wyeksploatowanego Merca czy Audi.

 

Na forach czytałem już o głośnikach "ze śmietnika" (ściągnięte z Zachodu i regenerowane częściami z Chin oraz podpicowane do sprzedaży). Oczywiście nie można uogólniać, ale kupno używki to zawsze pewne ryzyko.

Trochę fantazja Cię ponosi :) Wszędzie trafiają się oszuści ale w kolumnach nie ma aż tak dużego ryzyka gdy widzisz że głośniki są oryginalne. Tych marek nie kupują przypadkowi ludzie tylko tacy, którzy wiedzą czego szukają. Zresztą jeśli głośnik nie jest zniszczony mechanicznie, to da się go zawsze odratować, a w ostateczności kupić nowy. To nie jest samochód, którego zjada do końca rdza albo silnik pada i do niczego się nie nadaje, ani do użytkowania ani do remontu z powodu kosztów. W kolumnach zużywają się stopniowo elementy na zwrotnicy, ale tak żebyś to usłyszał, to dopiero po kilkudziesięciu latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trochę fantazja Cię ponosi :)

Piszę co wyczytałem w kilku miejscach na forach.

 

 

 

Wszędzie trafiają się oszuści ale w kolumnach nie ma aż tak dużego ryzyka gdy widzisz że głośniki są oryginalne. Tych marek nie kupują przypadkowi ludzie tylko tacy, którzy wiedzą czego szukają. Zresztą jeśli głośnik nie jest zniszczony mechanicznie, to da się go zawsze odratować, a w ostateczności kupić nowy. To nie jest samochód, którego zjada do końca rdza albo silnik pada i do niczego się nie nadaje, ani do użytkowania ani do remontu z powodu kosztów. W kolumnach zużywają się stopniowo elementy na zwrotnicy, ale tak żebyś to usłyszał, to dopiero po kilkudziesięciu latach.

 

Może masz rację, mam nadzieję, bo właśnie zamówiłem......używane :) Tannoye.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością że pokutuje opinia - polskie jest słabe. Jak ktoś mam mało kasy to chce kupić jak najlepiej i szuka znanych marek bo przecież musza być dobre. Polskie tanie są porównywane do droższych zagranicznych i wtedy jest hejt ze jak to, powinno być tak samo dobrze bo u nas produkuje się za mniejsze pieniądze. A polskie drogie to już wogóle abstrakcja bo za 5tys to można mieć extra plakietkę.

I tak sie kółko zamyka. Znam to z gitarowego podwórka. Napis Gibson na główce potrafi skutecznie oślepiać. A polscy producenci są fuj dopóki ktoś rozsądnie nie pomaca i pogra. I okazuje sie ze jest bardzo dobrze ale w głowie ciagle siedzi ten brak napisu Gibson czy Fender na główce.

 

Mam dwa zestawy: Tonsil Siesta 5.0 w domu do kina/muzyki i Pylon Pearl Monitor w mieszkaniu do muzyki.

Gdybym miał dziś większa kasę na przeskok na wyższa półkę, to z przyjemnością dalej szukał bym u polskich producentów. Robią dobra robotę i tyle.

 

Gdyby taki Pylon był z Francji czy Austrii to była by inna rozmowa.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie pojedynczych opinii z wielu lat na forum, jakoś tak mi się utrwaliły, jako synonim tandety. Razem z takimi kolumnami (o ile nazwy nie przekręciłem) KBRX wiodły prym. Na oko też za ciekawie nie wyglądają.

 

Wełna mineralna jako wytłumienie, doniczki z ogrodu jeszcze z resztkami ziemi jako komory dla głośników wsio klejone klejem na gorąco, obudowa tak tandetnie wykonana, że fornir sam odłazi, a jakość wykonania kolumn masakryczna aż po sam "lakier" Przetworniki jakie tam zastosowano to najtańszy chłam. uszczelek brak.

 

A to na kablu zalepione glutem to zwrotnica średniotonowego!

Tak zapamiętałem kbrx, a na koniec napaliłem tym w piecu.

sa400079_resized_3572.jpg

sa400078_resized_9667.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było pisane STX owszem wyższe serie , gdzie nie idzie o wielkość głośnika a jakość np, na głośnikach AWX

melodika , na jakich głośnikach to jest ''specjalnie'' zamawianych w chinach ?

BMN warto posłuchać mają szansę na dobre granie jak mają być tanie kiedy ''wkład'' głośnikowy to w najtańszych to pewnie ponad 600zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś >> A spróbowałeś chociaż dać szansę STXom innym napędem...nawet kilkukrotnie droższym...?

 

Nie próbowałem. Tannoye zamówiłem wczoraj, na szybko i dość tanio. Za tydzień wyjeżdżam, chciałem mieć już załatwioną sprawę.

CA A1 + Tannoye nie są u mnie na długie lata, pobawię się z rok i kupię coś innego, może nowego. Może do tego czasu będę mądrzejszy i zapoznam się z polską ofertą.

Jeszcze tydzień temu jakby ktoś mnie zapytał o polskie firmy produkujące kolumny to wymieniłbym może 3-4 firmy, Zagranicznych spokojnie 50 lub więcej.

 

Polskie firmy są mało znane, trudniej im się przebić, mało jest o nich informacji, opinii w internecie. No może poza STX-em i Tonsilem.

A jak nawet są opinie/recenzje to zwykle niezbyt zachęcające do kupna. Choć są wyjątki, trzeci raz napiszę, czytałem o STX Neutrino i ludziska je sobie bardzo chwalą.

Dużo opinii w Internecie tworzą sami sprzedawcy, a wiadomo lepiej sprzedawać to na czym jest większa marża - to jest kolejna odpowiedź, dlaczego małym trudniej się przebić.

 

 

 

Grzegorz >> Mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością że pokutuje opinia - polskie jest słabe

 

Częściowo masz rację. Myślę, ze marketing ma też bardzo duże znaczenie, a zagraniczne firmy (nie tylko Zachodnie, ale też z Azji) mają ogromną kasę na marketing i ładują ja w promocję sprzętu.

Polskie firmy spoza pierwszej piątki nie mają nawet porządnych stron www :) Np. BMN, Nostromo, czy małe firemki produkujące być może nawet dobre wzmacniacze lampowe, kolumny, etc. Wchodzisz na ich stronę i nie wiesz co o nich sądzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melodika , na jakich głośnikach to jest ''specjalnie'' zamawianych w chinach ?

Wiadomo że w Chinach, a niby polski producent to taki marketing :)

Nie można jednak powiedzieć, że jeśli coś jest niewiadomego pochodzenia, to musi być kiepskie.

Szczerze mówiąc wolę posłuchać i na tej podstawie wyrobić sobie opinię.

Moim zdaniem Melodika, nawet jeśli chińska, to też na oko ma bardzo solidne głośniki. Parametrów nie znam, z wrażeń odsłuchowych - tweeter gra naprawdę przyjemnie i jest w miarę szczegółowy, nie jest matowy i tak ograniczony, spłaszczający jak to zwykle bywa w tanich kolumnach. Niskotonowe/niskośredniotonowe też niczego sobie, włókno szklane - jeden głośnik z korektorem fazy, duże wychylenie, bas imponujący jak na 2x 16cm w BL40. Dźwięk ogólnie jest dobry i wykonane są ładnie, oczywiście jak na nowe w tej cenie, ale wiadomo - to zawsze kwestia gustu.

 

Mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością że pokutuje opinia - polskie jest słabe. Jak ktoś mam mało kasy to chce kupić jak najlepiej i szuka znanych marek bo przecież musza być dobre.

....

Gdyby taki Pylon był z Francji czy Austrii to była by inna rozmowa.

Mi Pylon nie przeszkadza, uważam że są tanie i dobre w swojej cenie (dźwięk), ale jakość wykonania, klejenia - co było wielokrotnie podnoszone - często robią straszną fuszerkę, nawet jak na "chińskie" standardy :)

BNM, Akkus, ESA, Studio16Hertz i kilka innych - ze znanych polskich producentów, też mają uznaną renomę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt nie słuchałem melodiki

tylko budzi pewne wątpliwości ,w latach 80s , jak jakaś firma zaczynała działalność to korzystała z ogólnie dostępnych tańszych głośników seas vifa peerless z pomiarami , i na tym po części budowała zaufanie , teraz takie ''startowe'' konstrukcje można spotkać na aukcjach ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma BMN jest mi znana od dobrych kilku godzin dzięki użytkownikowi margaryna85.

 

Nie wiem czy można ich nazwać producentem, czy raczej mini-manufakturą "garażową", ale widzę, że kolumienki robią dość ciekawe (na głośnikach z Danii i Niemiec) i zostali docenieni przez mag. Hifi i Muzyka.

Być może będą to moje kolejne kolumienki. Spodobały mi się szczególnie B2 II.

 

W droższych Norweskie Seas.

Kolumny są tanie jak na jakość. Niestety coś za coś. Ze względu na to ze sa nie do pobicia w swojej cenie praktycznie więc nie kupisz ich w żadnym sklepie. Prosty wniosek. Omijasz wysoka marżę. Jakby byly dostępne w sklepach, kosztowały by minimum 30% więcej albo i 50%. Możesz sobie darmo wypożyczyć.

Zresztą poczytaj klub BMN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się BMN (z wyglądu i patrząc na suche dane), ale nie wiem jak wypadają na tle STX, Pylon czy innych krajowych i zagranicznych. Do Bydgoszczy mam niedaleko, więc może kiedyś....

BMNy muszą być dobre (biorąc pod uwagę oszczędności na salonach i marketingu) i cenę zbliżoną do zagranicznych, bo przecież 2-3 tysiące za monitory to już ceny światowe ;) Fajnie, że jest coś polskiego, przyjrzę im się bliżej.

 

Z czym można je porównać, z jakimi modelami innych firm? Znacie przecież bebechy, więc, dla kogo one są konkurencją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.