Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza Pioneer A-30


Raptor175

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

Dlatego ten wpis

 

nie ma sensu.

Nie obraź się ale kupowanie drogich sieciówek ma uzasadnienie w przypadku lepszych jakościowo sprzętów. Traktowanie zaś ich jako protezy dla wzmacniaczy takich jak ten Atoll oznacza wyłącznie stratę pieniędzy. Co prawda ceny kabli Shunyaty zaczynają się od 730 zł za model Venom 3 ale to i tak zbyt wiele w relacji do ceny i wartości Atolla

 

Też się nie obraź, tylko po porostu podaj przedział cenowy sieciówek z przykładami konkretnych wyrobów dla wzmacniaczy kosztujących około 4000 pln/nówka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ATC P1 połączony z TEAC NT503. Oba zasilane za pośrednictwem kabli Supra. I jakoś nie mam z tego powodu kompleksów

 

A ja używam kabli zasilających Pangea - ich cena odpowiada mniej więcej zasadzie 10% wartości sprzętu, który zasilają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uciekajmy w temacie za daleko od wyboru wzmacniacza.

 

Jeszcze chciałem zwrócić uwagę że z odsluchami problem jest troche taki że i tak dopiero w domu usłyszymy tak jak na prawdę gra ten sprzęt. W sklepie można zrobić jedynie bardzo wstępną przymiarkę, usłyszymy z 50% "prawdy" ;-) . A co dopiero jak się dopiero zaczyna tą drogę i nie ma zbyt precyzyjnie nakreslonej wizji co chcemy uzyskać. Przynajmniej ja tak mialem.... i pewnie nadal mam ;-)

 

Ale pamiętam jak swego czasu usłyszałem naima z emitami - to już wiedziałem że to jest to ;-) Nie miałem go dłużej niż tydzień niestety... ale jak to mówią stara miłość nie rdzewieje. Planuje używkę jako zapasowy żeby mieć i czasem sobie posłuchać. Szczerze mówiąc to nie wiem jak on wypada w długich dystansach. Ale swoim PRATem pierwsze (no może drugie wrażenie bo dopiero w domu) zrobił na prawde spore.

 

Poza wszystkimi innymi wypożyczonymi wzmacniaczami najdłużej u mnie gra Nad 326 i mimo że czasem się trochę nudzi to jednak nic lepszego całokształem (cena/koszty - efekt brzmieniowy) nie znalazłem. Zamierzam bacznie obserwować wątek bo ciekawi mnie co autorowi ostatecznie spasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emit m20 to juz spory monitor, spory dyniowy glosniczek do napedzenia, ktoremu niekoniecznie Luna moze podolac. Ale Dynie podobno lubia lampy wiec jak jest mozliwosc trzeba posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uciekajmy w temacie za daleko od wyboru wzmacniacza.

 

Jeszcze chciałem zwrócić uwagę że z odsluchami problem jest troche taki że i tak dopiero w domu usłyszymy tak jak na prawdę gra ten sprzęt. W sklepie można zrobić jedynie bardzo wstępną przymiarkę, usłyszymy z 50% "prawdy" ;-) . A co dopiero jak się dopiero zaczyna tą drogę i nie ma zbyt precyzyjnie nakreslonej wizji co chcemy uzyskać. Przynajmniej ja tak mialem.... i pewnie nadal mam ;-)

 

Ale pamiętam jak swego czasu usłyszałem naima z emitami - to już wiedziałem że to jest to ;-) Nie miałem go dłużej niż tydzień niestety... ale jak to mówią stara miłość nie rdzewieje. Planuje używkę jako zapasowy żeby mieć i czasem sobie posłuchać. Szczerze mówiąc to nie wiem jak on wypada w długich dystansach. Ale swoim PRATem pierwsze (no może drugie wrażenie bo dopiero w domu) zrobił na prawde spore.

 

Poza wszystkimi innymi wypożyczonymi wzmacniaczami najdłużej u mnie gra Nad 326 i mimo że czasem się trochę nudzi to jednak nic lepszego całokształem (cena/koszty - efekt brzmieniowy) nie znalazłem. Zamierzam bacznie obserwować wątek bo ciekawi mnie co autorowi ostatecznie spasuje.

 

Musiałbyś znaleźć kogoś z okolicy, kto posiada Janka po małym tuningu. Oczy się otwierają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

Jestem po pierwszym nieudanym odsłuchu i nie wiem czy mam jeszcze ochotę marnować czas i pieniądze na następny, zostały na placu boju dwa wzmacniacze Cyrus ONE (słuchałem) oraz MAGNAT MR 780 (nie słuchałem) postanowiłem wybrać jednego z nich.

Moim faworytem jest Cyrus ONE ale zastanawiam się nad Magnatem, informację na jego temat trudno znaleźć. Czy ktoś słuchał Magnata lub posiada go i może się podzielić informacją na jego temat oraz czy MAGNAT MR 780 napędzi Emity 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jestem po pierwszym nieudanym odsłuchu i nie wiem czy mam jeszcze ochotę marnować czas i pieniądze na następny, zostały na placu boju dwa wzmacniacze Cyrus ONE (słuchałem) oraz MAGNAT MR 780 (nie słuchałem) postanowiłem wybrać jednego z nich.

Moim faworytem jest Cyrus ONE ale zastanawiam się nad Magnatem, informację na jego temat trudno znaleźć. Czy ktoś słuchał Magnata lub posiada go i może się podzielić informacją na jego temat oraz czy MAGNAT MR 780 napędzi Emity 20.

Spróbuj z emitami Exposure 2010 to b.dobre połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj z emitami Exposure 2010 to b.dobre połączenie

 

Cena zaporowa, brak wyjścia słuchawkowego.

Skupiam się na Cyrus ONE i MAGNAT MR 780.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cena zaporowa, brak wyjścia słuchawkowego.

Skupiam się na Cyrus ONE i MAGNAT MR 780.

.Cena spokojnie byś dostał za 3600 Cyrusa i emity odsłuchiwałem i super . Wzmacniacz ztymi kolumnami najlepiej żeby grał do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

Na placu boju zostały dwa wzmacniacze które mnie interesują:

Primare I22

MARANTZ PM8006

 

Co sądzicie o nich ?

 

Marantz podobno do mocnych nie należy słuchałem ale krótko więc się nie wypowiem ... primarr fajnie zagrał z emitami to chyba mocniejszy wzmak ,bas był akuratny ,aczkolwiek odsłuch też był bardzo krótki poważnie go rozpattywalem bo na pierwszy rzut ucha mi się spodobał.. jednak krążą opinie że to suchotnik i że lubi grać głośno.. sprawdź i daj znać bo jestem ciekaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz podobno do mocnych nie należy słuchałem ale krótko więc się nie wypowiem ...

Wg mnie PM8006 powinien spełnić podane parametry dotyczące mocy 70/100W w całym paśmie tzn 20Hz - 20kHz. Nie do każdych kolumn się zapewne nadaje (zwykle więcej par tranzystorów końcowych daje większe prądy chwilowe, w PM8006 jest jedna para na kanał) niemniej powinno się dać zbudować wokół tego wzmacniacza przyzwoity system. Na AVhub są dostępne szczegółowe testy PM Ki Pearl Lite, z obciążeniem 2om sobie radził ten wzmacniacz, przekraczał też poziomy mocy podane w specyfikacji i nie dopatrzono się żadnych słabych punktów. Nie sądzę aby nowszy PM8006 był tutaj jakoś specjalne gorszy bo o ile się nie mylę ma mocniejsze tranzystory końcowe niż wersja Pearl Lite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie PM8006 powinien spełnić podane parametry dotyczące mocy 70/100W

 

nie neguje ja osobiście już długo szukam wzmacniacza do emitów, dzisiaj słyszałem unison research simply italy który ma coś 12 watów z tannoy xf8 i napaliłem się jak małe dziecko bo ten zestaw zagrał dokładnie tak jak bym chciał żeby brzmiał mój własny zestaw :) hm..... rozpatrzę jeszcze unisona unico primo do emitów a jak nie siądzie to trzeba pomyśleć nad wymianą kolumn... osobiście uważam że te emity zagrają zazwyczaj niebo lepiej jak podepnie się je pod spawarkę - o wiele więcej przestrzeni i powietrza, ale może mi się tylko wydaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli idziesz w te zakresy cenowe, zwrócił bym uwagę np.: Na Musical Fidelity M5Si jest to wydaje się jeden z lepszych wzmacniaczy sporej mocy.

 

Witam, skupiam się na wzmacniaczu do 4000 zł za nowy, MARANTZ PM8006 można spokojnie kupić po negocjacjach za w/w kwotę dlatego biorę go pod uwagę.

Cały czas chodzi mi po głowie wybranie się na odsłuch do Tophifi żeby posłuchać NAD C356BEE, NAD C375, NAD C368, Yamaha A-S801, Rotel A12.

 

Właście wie po pojadę mam 90 km.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas chodzi mi po głowie wybranie się na odsłuch do Tophifi żeby posłuchać NAD C356BEE, NAD C375, NAD C368, Yamaha A-S801, Rotel A12.

 

Raptor, sorry to ja się podpiąłem pod temat... powiem Ci że osobiście cały czas mam wrażenie jakoby wzmacniacze z tej półki były półśrodkami z dynaudio (osobiście zawsze coś mi nie pasuje, nie mam efektu wow) ale wszystkiego nie słyszałem np rotela podobno bywa całkiem spoko z dynaudio, z nada posłuchałbym 326 bo jest calkiem ok (obecnie taki mam) i jak na swoją cęnę bije sporo na głowe, i dla porównania 375 , o ile ten drugi jest lepszy to u mnie gorzej zgrywał się z dynaudio, na 356 dużo narzekań i opini że nie są takie dobre,

 

jeżeli idziesz w te zakresy cenowe, zwrócił bym uwagę np.: Na Musical Fidelity M5Si jest to wydaje się jeden z lepszych wzmacniaczy sporej mocy.

 

sls mf 3si miałem i mnie nie przekonał, równowaga tonalna w górze pasma, już może lepiej caspian?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C356BEE został polecony przez jednego sprzedawce i dlatego dołączyłem go do listy odsłuchowej, dorzucę też NAD C326BEE dla sprawdzenia, ten sam sprzedawca powiedział mi że NAD C375 będzie nawalał basem.

Tak czy tak mam zamiar przesłuchać w/w NAD-y tylko że wszystkie wymienione NAD- y są w Poznaniu w jednym sklepie więc czeka mnie zrobienie więcej kilometrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport 175 odsłuchaj wzmacniacz Dayens Menuetto jak radzili koledzy, bo to na prawdę świetny i niedoceniany wzmacniacz, szybki sprężysty bas, ładna średnica na prawdę warto. Można go wziąć za kaucją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam sprzedawca powiedział mi że NAD C375

 

on nawalał basem ale ten bas był dla mnie troche za ciężki do dynaudio, posłuchasz to sam stwierdzisz czy Ci pasuje, 326 gra bardziej środkiem i nie ma takiego 'przesadnegeo' dociązenia jak w375..... jeśli będzie okazja to na sam koniec posłuchaj naim 5si (najlepiej zaraz po nadzie a zobaczysz jak te dynki mogą zagrać)....i może to co koledzy polecają powyżej... oczywiście wybierzesz to co Tobie się najbardziej spodoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sls mf 3si miałem i mnie nie przekonał, równowaga tonalna w górze pasma, już może lepiej caspian?

Nie wiem czy Caspian będzie lepszy. M5si zachowa się identycznie jak 3si a może nie, uważam zależy to od reszty systemu, są to też mimo wszytko trochę inne konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.