Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do KEF R300


jynjeay

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak niezależnie od wzmacniacza trzeba zapewnić duże pomieszczenie, aby zagrały

W moim 18 m pokoju grały słabo, bez powietrza, przestrzeni, z nadmiernym basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 18 m pokoju grały słabo, bez powietrza, przestrzeni, z nadmiernym basem

Kowal zawinił, cygana powiesili.

A może problem nie leżał po stronie głośników tylko nieodpowiedniej akustyki pomieszczenia i elektroniki, która nie dogadywała się z tymi głośnikami? U mnie graja na podobnej powierzchni i jakoś nie jestem w stanie potwierdzić tych zarzutów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grały z Audio Gd Precision 2 i Cambridge CXN. Słuchanie nie dawało radości. A teraz bardzo cieszy.

Co do tematu, niech autor przejdzie się po sklepach i niech posłucha różnych wzmacniaczy. Kolumny popularne, chwalone przez branżę i nie tylko, będą zapewne w wielu sklepach.

A co do mojej złej elektroniki, to nie mogę się zgodzić. W większym pokoju R300 zagrały z lepszą przestrzenią i powietrzem, jednak zimny charakter grania pozostał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja je cenię za neutralność i naturalność brzmienia. Głośniki jak dla mnie mają przekazywać brzmienie zarejestrowane na płycie a nie kreować własną interpretację nagrań. Jeśli właśnie takimi kryteriami ktoś się kieruje przy wyborze, R300 są bardzo dobrym wyborem. Owszem, planuję ich wymianę w przyszłym roku na coś lepszego. Tym czymś będą ATC SCM19. Tylko, że to już zupełnie inne pieniądze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R300 w cenie której kupiłeś to naprawdę fajne kolumny i mogą zagrać w pomieszczeniu poniżej 20m2. Z Yamaha AS 1000 i 2000 byłbym ostrożny. Ja bardzo polecam spróbować posłuchać z Cambridgem Audio 851A lub z Roksan Caspian MK2 (trochę różne grania - ale pasujące do R300) u mnie bardzo dobrze zgrywały się z tymi wzmacniaczem, możesz spróbować z Denon PMA 2020AE. Słuchałem ich też i z Vincentam SV-400 jak i z NAD C356BEE (mudowany) tez to było fajne połączenie i najtańsze, Odnośnie Hegla się nie wypowiem nie słuchałem ich z nim. Problem z Kef-ami jest często, że trzeba do nich dobrać dobry wzmacniacz, często np LS50 ludzie łączą z wzmacniaczami w cenie poniżej 5tys. i im nie graja, a kolumienki potrafią naprawdę super zagrać ze wzmacniaczem lepszej klasy. Oczywiście są od R300 lepsze monitory ale w cenie, którą dałeś nie kupisz takich. Wszystko zauważ, ze to kwestia gustu. Mi granie Kef-a odpowiada a miałem kilka ich modeli i R300 na pewno nie są ich najsłabszym monitorem. Ja u siebie słuchałem na kablach Chord Odyssey 4.

 

Najfajniejsze są porady wymień wszystko, bo są lepsze ..., i tak zapewne trzeba by było zacząć od mieszkania, dywanów firanek, zasłon itd. ;) Pamiętajmy słuchanie muzyki to wyjątkowo subiektywne odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AS-2000 nie zagra, a przebasowiony Denon już tak? Łącząc go z tymi kolumnami plus małe pomieszczenie uzyskamy jedno wielkie buczenie i chuczenie, Ala Altusy. Sam używałem takiego setu. Ludzie, skąd wy bierzecie te zestawienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego setu nie miałem i słuchałem swoich r300 w pokoju 15m2. Ale widocznie głuchy jestem. Dlatego słucham obecnie wzmacniaczy lampowych. Ale lubię ludzi mających wyłączność na wiedzę i znających odczucia innych lepiej niż oni sami.

A yamaha zagra tylko nie koniecznie z tymi monitorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że twoim mentorem jest muda, dlatego powielasz jego tok myślenia.

Yamaha zła, modowany NAD nie ma konkurencji do 10tys, jak denon zresztą. A sam nie słucha na codzień żadnego z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo zastanawiam sie własnie nad zmianą integry do moich R300. Biorę pod uwagę, bardzo poważnie, A-S1100 albo A-S1000. Ten drugi używkę, chodzi mi po głowie, bo jest w dużo niższej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 najlepiej sprzedać i kupić coś innego , temat często wałkowany na tym forum .

Te kolumny mogą zagrać najwyżej poprawnie , na pewno nie dobrze .

Ale za kwotę 550 euro warto było kupić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 najlepiej sprzedać i kupić coś innego , temat często wałkowany na tym forum .

Te kolumny mogą zagrać najwyżej poprawnie , na pewno nie dobrze .

Ale za kwotę 550 euro warto było kupić .

 

nikko autor nie chce ich sprzedać tylko dobrać wzmacniacz:) wiec dziwi mnie Twoja rada. Tak z ciekawości zapytam z czym ich słuchałeś i w jakim pomieszczeniu ?

Ja uważam ze to dość ciekawe głośniki tylko trzeba dopasować odpowiedni wzmacniacz i jak wiadomo akustyka pomieszczenie ma ogromny wpływ.

U mnie zastąpiły Heco Celan GT 302 i jestem z nich bardzo zadowolony , graja jak dla mnie oczywiście pod każdym względem lepiej od wspomnianych Heco :)

Ja za swoje dałem 2 tys zł ze stojakami i w tym przedziale cenowych chyba będzie ciężko poszukać czegoś lepszego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa , że jestem zmuszony czasem słuchać te głośniki w różnych konfiguracjach.

Słuchałem R300 nawet z elektroniką 10x droższą od nich samych , w pokoju dobrze zaadoptowanym akustycznie i niestety nic z nich nie można wyciągnąć , absolutnie w żadnym aspekcie nie były dobre .

W kwocie ok. 2,5tyś. jest poprawnie .

Wracając do tematu , z Naimem , Heglem to dość dobre połączenie było , ale każdy ma inne preferencje i autorowi kompletnie może nie podobać się to co mu proponujemy .

Proponuję odsłuchy i to najlepiej u siebie w domu , jeśli jest taka możliwość .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprostu poprawne kolumny. Nic więcej. Są solidnie zbudowane i tyle. Choć woofer często krzywo osadzone. Potrzebuja z metr miejsca do tyłu dopiero bas jest akceptowalny. Przytykanie BRow obcina tylko dół, więc też jest to słabe wyjście. Ale największy ból to i tak średnica i góra. Póki nie poslucha się czegoś innego może się podobac. Dla mnie są poprostu zamulone. I to nie tylko moja opinia. W cenie 2tys to fajna okazja. Ale płacić za nie po 5tys to przesada. Najlepsze jest to że większe modele mają ciągle ten sam głośnik średnio, wysokotonowy. A za największe R900 trzeba dać kilkanaście tysięcy. Jak sobie pomyślę jakie granie można mieć za te pieniądze to az śmiech ogarnia że ludzie to kupują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że twoim mentorem jest muda, dlatego powielasz jego tok myślenia.

Yamaha zła, modowany NAD nie ma konkurencji do 10tys, jak denon zresztą. A sam nie słucha na codzień żadnego z nich.

Jak widać w moim opisie nie mam już żadnego Nad-a, i jestem już dużym chłopcem i nie uznaję żadnych mentorów, to co miałem jest w moim opisie, nie znasz mnie i nie oceniaj, mam swoje zdanie i swój gust i bardzo ostre zasady życiowe, Ci co mnie znają o tym wiedzą.Zapraszam do Lublina, większość forumowiczów od nas była u siebie na odsłuchach i znamy swoje zestawy odsłuchowe i z różnej półki cenowej one są. Ale to nie w temacie i przepraszam autora wątku. Kefy R300 uważam za konstrukcję, w cenie do 3 tys. zł, za ciekawą. Pamiętajmy każdy ma swoje preferencje i to jest w nasz ludziach fajne, bo jakby się wszystkim tylko jedno podobało, to byłoby tragicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem mieć preferencje. Ale ni jak da się zestwic ze sobą Golfa z Mercedesem. S. Bo co można w tej sytuacji powiedzieć dobrego o Golfie? Że mało pali? To takie szukanie plusów na siłę. Miałem R300 ponad rok, z różnymi wzmakami, źródłami, nawet w różnych pomieszczeniach. Są przereklamowane dla mnie jak cała seria R. I jest to sprawka dużej części osób z tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem mieć preferencje. Ale ni jak da się zestwic ze sobą Golfa z Mercedesem. S. Bo co można w tej sytuacji powiedzieć dobrego o Golfie? Że mało pali? To takie szukanie plusów na siłę. Miałem R300 ponad rok, z różnymi wzmakami, źródłami, nawet w różnych pomieszczeniach. Są przereklamowane dla mnie jak cała seria R. I jest to sprawka dużej części osób z tego forum.

 

Sądzę, że mocno generalizujesz, dodatkowo przedkładając własne - jak wynika z tego, co piszesz - duże doświadczenie. Fakt, że ja również kierowałem się Forum przy wyborze tych monitorów, ale często motywacje są szersze (u mnie np. zestaw stereo oparty o te monitory jest częścią zestawu KD). Jak mniemam większość użytkowników to melomani, a nie audiofile, którzy zestawiając te monitory w zestawach w łącznej kwocie do 10 tys. (nie wiem, plus minus). I dla takich ludzi jest to granie pewnie w docelowych zestawach. Są to już ludzie, którzy odróżniają wydawanie dźwięku przez coś od muzyki, a jednocześnie nie wariują na punkcie dziesiątek zestawień i dobierania - może i faktycznie obiektywnie - idealnego brzmienia. Fakt, KEFy są wrażliwe na ustawienie, są dociążone, ale jak sądzę taki właśnie dźwięk przez "szeregowego melomana" o szczególnie polskiej mentalności ;) jest preferowany. Wątek poszedł też chyba w inną stronę, bo miał się sprowadzać do tego jaki wzmacniacz pasuje do tych monitorów. W dodatku ciągle pisanie, jedź do salonu, wypożycz do siebie, sam sprawdź chyba trochę mija się z ideą forum. Po co byłoby wtedy zakładać taki wątek. A wątków o doborze sprzętu jest wszakże najwięcej, co oznacza, że użytkownicy takich właśnie porad od społeczności oczekują. Sam tak mam. Nie mam czasu na dziesiątki odsłuchów i jazdę po Polsce, a chcę/chciałem kupić jakiś sprzęt, więc gdzieś tam prosi się chociaż o ogólne wprowadzenie do tematu, na co zwrócić uwagę, czego szukać itp. poza tym można później n"błysnąć" przed sprzedawcą, że coś tam się wie. Ja dostrzegam z takiej postawy same plusy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spiąłem Hehla H80 i R300 do kupy. Słuchałem cały dzień różnej muzyki, granie było fajne jednak gdy podpiąłem mojego Pioneera A-30 po tuningu, to nie mogę usłyszeć różnicy, jedynie co to na ustawieniu DIRECT A30 ma trochę więcej basu. Albo jestem głuchy, albo miałem za duże oczekiwania. Źródło to PC, *.FLAC i Ardam DAC. Jak mi się znowu jakieś głośniki trafią to kupię i porównam. Chciałbym coś z dobrych masówek z Magnata, B&W, Canton, Nubert. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś nagrzałem na te kolumny ale mi przeszło. Mimo wszytko najlepiej w mojej opinii KEFy grały z Arcamem a29. Z Rotelem ra1570 ich nie słuchałem ale znając specyfikę brzmienia obu tych gratów to powinny do siebie pasować. Hegel jest za grzeczny do tych głośników. I tak uważam, że te monitorki są lepsze niż podłogówki r700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherlawy H80 do R300 to porażka. Też go miałem. On nie wysteruje tych monitorów.

 

Mam okazje na Yamaha AS2000, wiem że nie ma tu wielu zwolenników tego wzmacniacza w połączeniu z tymi głośnikami, ale jak jest okazja to muszę spróbować. Cena 620€ chyba nie jest zła. W Heglu wkurzające jest to że w połączeniu z KD musimy za każdym razem wysterować głośność na 100%. Kiedyś jak nieświadomie zmienię kanał na sygnał z DAC to rozpieprzy mi uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przyszła mi Yamaha AS2000, od razu po podłączeniu zauważyłem w porównaniu do Hegel H80 - szeroką scenę :) Wokal piękny, wyrazisty, wrażenie dźwięku z każdej strony. Brakuje mi tylko takiego mruczenia przy gitarze lub też obecnego przy niskim męskim wokalu.Taki efekt miałem przy Magnat Quantum 605 i Pioneer A30. Nawet regulując bas na gałce, zwiększa się tylko huk. Może ktoś mi podpowie jak te mruczenie się nazywa :) Może te głośniki nie są w stanie tego wydusić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. AS2000 jest sporo lepsza od H80. Mówiłem nie raz, ale tutaj fanboye Hegla cię zakraczą. U mnie było "mruczenie" . Myślę że problem raczej po stronie kolumn lub ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobie wmówić ze te KEFy to złe kolumny

Ta Yamaha 2000, to tez fajny wzmak i nie sadze żeby nie wysterowal tych kolumn prawidłowo

Popracuj trochę nad ustawieniem, kabelkami i powinno być OK

 

Jakbyś miał jednak kiedys okazje , kupić ( jak ktoś tu Ci radził ) do tych kolumn T+A Powerplant to byłby strzał w 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.