Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.


dulon184
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pora zmienić system na nowszy i to razem z komputerem.

Mozesz tez spróbować użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z dzwiekiem, czyli prawym przyciskiem myszy na ikonę głośnika na pasku i potem - rozwiąż problemy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Komputerowcy?

 Pomocy .

 Wstawiłem sobie fotkę na tło pulpitu .

 Fotka jest tylko pośrodku monitora .

 Da się ją rozciągnąć na  cały monitor , bez zauważalnej straty?

Tylko po chłopsku prosze jeśli łaska .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dulon184 napisał:

Komputerowcy?

 Pomocy .

 Wstawiłem sobie fotkę na tło pulpitu .

 Fotka jest tylko pośrodku monitora .

 Da się ją rozciągnąć na  cały monitor , bez zauważalnej straty?

Tylko po chłopsku prosze jeśli łaska .

aby nie stracić jakości musisz mieć zdjęcie najlepiej w rozdzielczości natywnej monitora

proporcje szerokości do długości też muszą być zachowane takie jak ma ekran

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dulon184 napisał:

Komputerowcy?

 Pomocy .

 Wstawiłem sobie fotkę na tło pulpitu .

 Fotka jest tylko pośrodku monitora .

 Da się ją rozciągnąć na  cały monitor , bez zauważalnej straty?

Tylko po chłopsku prosze jeśli łaska .

Obstawiam, że fotka jest mniejszej rozdzielczości niż ekran, dlatego zamiast wypełnić umieściła się na środku. Powiększyć się da, ale będzie wyraźna strata jakości, choć w przypadku nieregularnych i płynnych kształtów i odpowiedniej edycji lekkie rozmazanie.

Co to za fotka i skąd ją masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo mecze sie przeszukujac rankingi i nie doszedlem do zadnych ostatecznych wnioskow. Potrzebuje laptop do uzytku pro (programy CAD) i nie mam pojecia w co celowac zeby niepotrzebnie nie przeplacac. Pierwsza opcja sa oczywiscie laptopy z serii Lenovo ThinkPad i Dell Precision, ale widzialem ze dosc fajny jest tez gamingowy Lenovo Legion ktory wychodzi taniej i obudowa jest dalej dobra. Nie wiem jak wysoko mierzyc bo zostaly mi podane jedynie wymagania min na zasadzie i7(albo odpowiednik)/16GB RAM/512GB SSD/4GB Grafika. Problem w tym taki ze i7 i 4GB Grafiki nie mowi kompletnie nic bo rozstrzaly w takiej spacyfikacji sa ogromne i sa nowe i5 ktore sa lepsze od starych i9. Co do grafiki to tez nie mam pojecia jak porownac zwykle karty do quadro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dulon184 napisał:

Da się ją rozciągnąć na  cały monitor , bez zauważalnej straty?

Da, jeśli to duże zdjęcie, jak jest małe, to się nie da.
blokowanie_mozliwosci_zmiany_tla_pulpitu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zetempowiec napisał:

Da, jeśli to duże zdjęcie, jak jest małe, to się nie da.

Jeśli zdjęcie jest na prawie cały ekran, rozdzielczość spora a przekątna mała, to przejdzie - jeśli zamiast obrazka ktoś sobie zassał miniaturkę, to nic z tego nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piter z napisał:

Mam takie pytanie, bo mecze sie przeszukujac rankingi i nie doszedlem do zadnych ostatecznych wnioskow. Potrzebuje laptop do uzytku pro (programy CAD) i nie mam pojecia w co celowac zeby niepotrzebnie nie przeplacac. Pierwsza opcja sa oczywiscie laptopy z serii Lenovo ThinkPad i Dell Precision, ale widzialem ze dosc fajny jest tez gamingowy Lenovo Legion ktory wychodzi taniej i obudowa jest dalej dobra. Nie wiem jak wysoko mierzyc bo zostaly mi podane jedynie wymagania min na zasadzie i7(albo odpowiednik)/16GB RAM/512GB SSD/4GB Grafika. Problem w tym taki ze i7 i 4GB Grafiki nie mowi kompletnie nic bo rozstrzaly w takiej spacyfikacji sa ogromne i sa nowe i5 ktore sa lepsze od starych i9. Co do grafiki to tez nie mam pojecia jak porownac zwykle karty do quadro.

Na laptopy Dell -a bym uważał ,wyłamują się zawiasy pomimo metalowej obudowy śrubki od zawiasów są wkręcane w 2 mm plastyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DELL robi buble to nadchodzi koniec świata. Mój jest rocznik 2010 i przeżył kilka HP, a to budżetowy Inspirion (i3 1gen, 8GB RAM i SSD do codziennych zastosowań nadal wystarcza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.08.2022 o 10:33, Espectro napisał:

dark rock 4 pro ale jest mega ogromny jeżeli o to chodzi.

Mój pracował na 8600 k przy 5.0 Ghz oraz potem przy 8086k przy 5.2 Ghz niestety nie dawał rady więc przeszedłem na wodę. 

Do tego pasta stopień przed ciekłym metalem to jedyna opcja, aby to jakoś działało. 

Thermal Grizzly Kryonaut 

Nici z Thermal Grizzly Kryonaut, gdy pod spodem, pod IHS'em na rdzeniu także jest pasta termoprzewodząca, która w porównaniu do ciekłego metalu, marnie przewodzi ciepło z rdzenia CPU na IHS.

Do tych topowych z poszczególnych generacji, od razu trza doliczyć 220-250zł za konkretny dokładny profesjonalny delid.

Tych starszych topowych na paście termo nawet bym nie chciał używać, bo to na paście nie nadaje się do ekstremalnego OC w połączeniu z topową kulturą pracy.

Tam tym starszym już pasty termo wewnątrz powysychały, albo są na granicy totalnego wyschnięcia, tym bardziej po OC, lada moment. Tak że im wszystkim musowo aplikować ciekły metal.

Dla najwyższych konkretnie podkręconych modeli z poszczególnych generacji Intel Core: i7-3770K, i7-4770K / i7-4790K, i7-6700K, i7-7700K, i7-8700K / i7-8086K - najlepiej ciekły metal między rdzeń, a miedzianą powierzchnią odpromiennika ciepła z wcześniej zeszlifowanej warstwy niklu, dokładnie w linii rdzenia.

A wtedy nawet na byle przyzwoitej termo paście na IHS-ie CPU (gdy jest ciekły metal pod IHS-em), osiągi, temperatury i kultura pracy niebo lepsza!

Lutowanych nie ma co ruszać. Tylko jak te ww. starsze na paście.

i7-8086K na ciekłym metalu bym lepiej wyśrubował, i przy tym miał zdecydowanie lepszą kulturę pracy, niż przy CPU z pastą pod IHS'em.

W dniu 9.08.2022 o 10:33, Espectro napisał:

ciekłym metalem to jedyna opcja, aby to jakoś działało. 

Nowszych lutowanych nie ruszam. Tylko starsze na paście, którym po zaaplikowaniu terminatora T-1000 tzn. ciekłego metalu Thermal Grizzly Conductonaut Ultra High Performance Liquid Metal Compound - temperaturki spadają o kilkadziesiąt st. C.

i7-3770K po moim profesjonalnym dokładnym delidzie, przy 1.400V ok. 4700MHz i maksymalne temperaturki w stresie w piku do 70 st. C z drobnymi. I to przy użyciu starej pasty Phanteks PH-NDC, która była w komplecie chłodzeniem Phanteks PH-TC14PE. Pasta stara, bardzo gęsta i trzymająca się pierwotnej powierzchni/tubki i tego czym ją się nakłada/rozprowadza, ekstremalnie trudna w nakładaniu, tak że najlepiej przy pomocy rękawiczki foliowej. Thermal Grizzly Kryonaut kończył się.

Bazowo częstotliwość procka 3500MHz. 3900MHz w Turbo.

DDR3 do ponad 2600MHz 2x4GB i czas dostępu 37 ns, lub trochę więcej ns przy trochę niższym MHz (ale ponad 2234MHz) z CL9 przy 4x4GB. Na średniej płytce z sekcją zasilania 4+1 i gniazdem zasilania 4-pin.

Lepiej byłoby 4-y takie same, bo 2-a wysoko taktowane G.Skill'e ograniczają w czteropaku 2-a pozostałe świetne Avexiry.

Były jeszcze lepsze 8 GB (2x4GB) mocno testowane przez producenta z mocno wyselekcjonowanymi kośćmi pamięci, moduły DDR3 Avexir Core Series 3100MHz CL12 za $1999 w USA, i 3200MHz DDR3 Avexir w latach produkcji nowe za $2500 w USA. Są na podium rekordów MHz DDR3. I mieszczą się pod ogromne chłodzenia. Moduły ekskluzywne, niemalże niedostępne, tak że mało kto je ma na świecie. Coś jak inne rarytasy z ekskluzywnego butiku.

Jeszcze wyżej na podium rekordów świata MHz DDR3, są wysoko taktowane Kingstony HyperX Predator. Ale ich rekordy MHz, to takie pod pixa na jednym module (1x) i może z niektórymi wyłączonymi rdzeniami w CPU żeby nie obciążać i wycisnąć dodatkowe MHz z modułu pamięci. A nie użytkowe 24/7 i w pełni stabilne 4x4GB. Predatory nie mieszczą się pod dużymi chłodzeniami.

Ivy Bridge i7-3770K (z pierwszej połowy 2012 r.) po wysokim OC i z bardzo dobrymi modułami DDR3, to jak Skylake i7-6700K (z drugiej połowy 2015 r.) bez OC.

Kilkunastoletni na ciekłym metalu jak z nowym życiem, lepszy niż za młodu nowy egzemplarz firmowy na paście termo tzw. glucie. Na ciekłym metalu jeszcze lepsze osiągi, a w szczególności temperaturki i kulturka pracy!

Starego początkowego Ryzena z niższej półki pokona. Wszelkie AMD FX to straszne padło, przy tym Intelu.

Intel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-SovereIntel-Core-i7-3770-K-delidding-by-Sovere

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
5 godzin temu, Sovereign napisał:

Nici z Thermal Grizzly Kryonaut, gdy pod spodem, pod IHS'em na rdzeniu także jest pasta termoprzewodząca, która w porównaniu do ciekłego metalu, marnie przewodzi ciepło z rdzenia CPU na IHS.

prawda ale bez tej pasty mój procek wiecznie na throtlingu. Testowałem już na lutowanych prockach i to ogromna różnica. Testowałem też z 15 różnych past od kilku złotych aż po 90 za 1 gram. (poza ciekłym metalem)

5 godzin temu, Sovereign napisał:

owszych lutowanych nie ruszam. Tylko starsze na paście,

no tak. Lutowane to zysk zerowy z delida. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem.

Lutujecie procesory do gniazd czy do chłodzenia, a może i to i to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
11 godzin temu, fox733 napisał:

Czegoś nie rozumiem.

Lutujecie procesory do gniazd czy do chłodzenia, a może i to i to?

Pod tym co widzisz jako płaszcz procesora jest dopiero faktyczny procesor a ta blaszka to ihs który jest łączony z procesorem albo lutowiem albo pastą termoprzewodzącą. Przez co oddawanie ciepła jest znacząco pogorszone gdy przenosimy dwa razy i dopiero na chłodzenie. 

image.png

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu m.in. Athlony XP nie posiadały IHS i chłodzenie montowało się bezpośrednio na rdzeniu przy czym jeśli zrobiło się to nieumiejętnie mogło dojść do ukruszenia rdzenia i było po zawodach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli już było, to przepraszam za swoje lenistwo w szukaniu.

Laptop Lenovo T 420, system Win 11

jak systemowo zwiększyć głośność powyżej 100 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, już sobie poradziłem. Przy okazji, chciałbym poinformować użytkowników blaszaków i laptopów, że Win11 jest bardziej inwazyjny od Win10, może tak bardzo z tego powodu jest polecany przez zespół Microsoftu ..choć na horyzoncie widać już Win12 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MSki

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze bardziej inwazyjny, już w tym kierunku pracują. Raz zainstalujesz na dysku i juz tego nie usuniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MSki napisał:

Będzie jeszcze bardziej inwazyjny, już w tym kierunku pracują. Raz zainstalujesz na dysku i juz tego nie usuniesz.

"- tato, co znaczy format c komplit???" itd...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Monitor do kompa sam wyłacza obraz. Głos działa normalnie .

 Po wciśnięciu guzika wyłaczania monitora obraz wraca .

 Ktoś coś wie w temacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dulon184 napisał:

Monitor do kompa sam wyłacza obraz. Głos działa normalnie .

 Po wciśnięciu guzika wyłaczania monitora obraz wraca .

 Ktoś coś wie w temacie ?

A to laptok czy stacjonarny ? , może coś się przestawiło w opcjach zasilania ,  czas bezczynności po jakim monitor /ekran się wygasza ,  czyli nie robisz  przyciskami nic np minutę i ekran się wygasza 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obraz i dźwięk idą z jednego źródła (np film) czy dwóch różnych (np Winamp i MS Word)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych. Monitor pod jakie wyjście karty graficznej jest podłączony? Czy jest coś podłączone pod HDMI komputera? Jaki system operacyjny? Czy obraz znika tuż po uruchomieniu systemu operacyjnego? Czy to laptop czy blaszak już ktoś wcześniej pytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy chłopaki potraficie namotać .

 Zwykły komp stacjonarny . TZW sskaładak - działał dobre 2 lata

 Winamp - m,s word .

 Pojęcie nie mam co to jest .

 Komp działał normalnie.

Od 2-3 dni coś go walnęło i zaczal gasić obraz na monitorze.

 Może cosik gdzieś tam wcisnałem .Pojęcia nie mam . jako typowo NIEkomputerowiec pytam . czy ja cos zmalowałem .Nie robiłem nic szczególnego .

 Włacz - poklikaj wyłacz .

 Tyle wiem . I proszę nie zadawać mi typowo fachowych terminów bo nijak tego nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dulon184 napisał:

Monitor do kompa sam wyłacza obraz. Głos działa normalnie .

 Po wciśnięciu guzika wyłaczania monitora obraz wraca .

 Ktoś coś wie w temacie ?

Może coś z monitorem?

Jak wyłącznik monitora cuś szankuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dulon184 napisał:

Ale wy chłopaki potraficie namotać .

 Zwykły komp stacjonarny . TZW sskaładak - działał dobre 2 lata

 Winamp - m,s word .

 Pojęcie nie mam co to jest .

 Komp działał normalnie.

Od 2-3 dni coś go walnęło i zaczal gasić obraz na monitorze.

 Może cosik gdzieś tam wcisnałem .Pojęcia nie mam . jako typowo NIEkomputerowiec pytam . czy ja cos zmalowałem .Nie robiłem nic szczególnego .

 Włacz - poklikaj wyłacz .

 Tyle wiem . I proszę nie zadawać mi typowo fachowych terminów bo nijak tego nie wiem

Ja miałem kiedyś podobną sytuację, tyle że monitor/obraz sam się czasem załączał/powracał, a czasem musiałem go wył. i załączyć z  powrotem. Monitor był połączony przez DP, połączyłem HDMI i problemy zniknęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wchodzac na jakaś stronę z poziomu Google nad niektórymi tematami- z prawej strony nad tekstem pokazywało - tłumaczenie .

 Po klliknięciu w to wskakiwała tekst po Pol;sku .

 Ostatnio tego nie ma .

 Czy da się coś z tym zrobić aby owe tłumaczenia sie pokazywały?

Dżwięczny będę za podpowiedż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.