Jump to content
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.

dulon184
 Share

Recommended Posts

Mój starszawy komputer ma jakieś dziwne objawy

Otwiera filmy na róznych stronach . YT , forum i inne .

Na stronach internetowych gazet pokazuje - twoja przeglądarka nie może otworzyć tego pliku itd.|Dotyczy generalnie plików z filmikami.

Komputer starszawy - generalnie działa a tutaj jakieś cudaki ..

Komp ma |Windowsa XP - przeglądarka |Firefox. Sciągnąłem |Opere i objaw taki sam .

Ktoś pomoże laikowi|?.

|Tak po chłopsku.

Guest

(Konto usunięte)

Mój starszawy komputer ma jakieś dziwne objawy

Otwiera filmy na róznych stronach . YT , forum i inne .

Na stronach internetowych gazet pokazuje - twoja przeglądarka nie może otworzyć tego pliku itd.|Dotyczy generalnie plików z filmikami.

Komputer starszawy - generalnie działa a tutaj jakieś cudaki ..

Komp ma |Windowsa XP - przeglądarka |Firefox. Sciągnąłem |Opere i objaw taki sam .

Ktoś pomoże laikowi|?.

|Tak po chłopsku.

Czy ten komputer służy ci do pracy czy tylko jako przeglądarka internetowa ?

Edited by Guest

Zwykły stacjonarny domowy komputer..

Najfajniejsze że plików -jak pisałem filmików- z wiadomości prasowych w necie nie otwiera .

Wszystko inne -wszędzie - otwiera.

Muszę doprecyzować . Linki tekstowe z gazetowych wydań prasy są otwierane . Nie otwiera tylko linków filmowych , że tak napiszę .

Edited by dulon184

Guest

(Konto usunięte)

Zwykły stacjonarny domowy komputer..

Najfajniejsze że plików -jak pisałem filmików- z wiadomości prasowych w necie nie otwiera .

Wszystko inne -wszędzie - otwiera.

Muszę doprecyzować . Linki tekstowe z gazetowych wydań prasy są otwierane . Nie otwiera tylko linków filmowych , że tak napiszę .

Mirek , pytam . Czy używasz go do pracy , prowadzisz księgę podatkową firmy , jeśli masz taką , czy on ci tylko służy jako przeglądarka internetu? . Bo jeśli tylko do przeglądania internetu to zainstaluj 7 kę lub 10 tkę , albo kup nowy komp z 10 tką , albo linuxem .

Guest

(Konto usunięte)

Ja bym na miejscu Mirka się nie patyczkował . Kupił bym jakiegoś laptopa za rozsądną cenę i miałbym problem z głowy . Do internetu jak znalazł.

I bądż tutaj madry.

|Po raz pierwszy filmiki na omawianych stronach działają .

|Cud jakowyś .

|Absolutnie nic nie robiłem . |Samo się jakoś zrobiło..

|Ciekawe jak długo.

\ |Przy formacie kompa zażyczę sobie coś innego niż |Firefox.

TomekL4 Ci to wyjaśni. Ograniczenia tkwią w Tobie a nie w kompie. Wystarczyło, że zacząłeś myśleć pozytywnie i wszystko się poprawiło.

Jeszcze chwila a w procku pojawią się nowe rdzenie ;-).

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

Przeinstaluj na najnowsze wersje Firefoxa oraz Adobe Flash Player, Java.

W nowym Firefoxie ver. 61 wejdź opcje ogólne, przewiń trochę stronę i sprawdź jakie są ustawienia wydajności.

Zainstaluj Adblocka oraz K-Lite Codec Pack.

Firefox 61 na XP? jakim cudem?

Flash raczej nie jest problemem, najlepiej go wyrzucić, większość stron wykrywa, że nie ma Flasha i działa w HTML5.

Poniżej cytaty z support.mozilla.org:

"Dlaczego wtyczki Java, Silverlight, Adobe Acrobat i inne nie działają?

Począwszy od wersji 52 (udostępnionej 7 marca 2017), Firefox nie obsługuje zainstalowanych wtyczek NPAPI, za wyjątkiem Adobe Flash. Niektóre z wtyczek nie będą ładowane w programie Firefox, nawet jeśli są zainstalowane na twoim komputerze. Dotyczy to Java, Microsoft Silverlight i Adobe Acrobat. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym dokumencie o kompatybilności.

Na przeciągu ostatnich kilku lat, do kodu programu Firefox stopniowo wprowadzone zostały ulepszenia, pozwalające stronom na działanie bez potrzeby stosowania specjalnych wtyczek, więc twoje przeglądanie sieci nie powinno ulec wielkiej zmianie po aktualizacji do wersji 52."

"Ważne - Firefox kończy wsparcie dla Windows XP i Visty

Firefox w wersji 52.9.0esr jest ostatnią aktualizacją wydaną na systemy Windows XP i Windows Vista. Po sierpniu 2018 nie będą dostępne żadne kolejne aktualizacje zabezpieczeń."

Edited by Seband

• 4 weeks later...

Teraz ja mam pytanko:

Dysk twardy niewielki, dlatego tylko jedna partycja. Jak wchodzę na dysk C: to widać mnóstwo plików i katalogów, których nie powinno być widać... a przynajmniej dzieciaki nie powinny ich widzieć. Czy jeśli zaznaczę je jako "ukryte" (np. katalog "Windows"), to ukryję je tylko przed użytkownikami, a Windows będzie je dalej widział i wszystko będzie działać bez problemu?

Edited by szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

https://tipy.interia.pl/artykul_12433,jak-skutecznie-ukryc-folder-w-windows.html

Jeżeli inni użytkownicy znają nazwę ukrywanego folderu to oczywiście należy ją zmienić:)

Edited by fox733

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Ja chcę tylko, żeby pliki i foldery systemu Windows nie były widoczne w "Eksploratorze plików". Da się czy nie?

Oczywiście, że się da - foldery i pliki tylko ukryjesz a nie usuniesz.

Ja bym proponował Ci jednak przenieść te ważne dla Ciebie pliki na zewnętrzny dysk lub pendrive, schować i po sprawie.

Guest

(Konto usunięte)

Ja chcę tylko, żeby pliki i foldery systemu Windows nie były widoczne w "Eksploratorze plików". Da się czy nie?

Da się, ale będą niewidoczne tylko dopóki dzieciaki nie znajdą i nie zaznaczą w Opcje folderów opcję Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski.

• 2 months later...

Ostatnio zastanawia mnie prędkość mojego netu .

Pytaneczko . |Czy jest coś takiego-licznik ,czy program z licznikiem - co na bierząco pokazywało by na monitorze jaka prędkość. netu jest w danej chwili.

|Wszelkie speed testy pokazują mocno różne prędkości.

|Ma ktoś wiedzę w temacie|?

Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie.
Masz permanentną blokade pisania w tym temacie
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.