Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kolumny do 1k kupić i czy STX F-130n będą dobre


mkay

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 15 lat słuchałem muzyki na kolumnach ktore byly w zestawie razem z miniwieżą aiwa sx-nsz 205 . Kolumny mają wymiary 32 cm na 22 cm i podejrzewam że są kiepskie chociaż ja nigdy nie narzekałem na ich brzmienie. No ale ostatnio pomyślałem że może czas kupić coś lepszgo , większego , coś co lepiej zabrzmi itd. Nie chcę jakiś wielkich kolumn podłogowych , maxymalne wymiary kolumny to ok 60 cm wysokosc i 30 cm szerokosc. moge na nie przeznaczyć 1 k zł . Ostatnio wpadły mi w oko wspomniane stxy , ale opinie są mieszane dlatego pytam czy one będą lepiej brzmeć niż te co mam obecnie ? załączam zdjęcie obecnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ten post w dziale HIFI ? jak mniemam chcesz jakieś STXy podłaczyć do tego czegoś. Możesz zrobić tak, jak ja złożyłem, choć ciut drożej, zestaw dla Mamy. jeśli już ma być STX to monitorki STX 150 E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jakiś używany, pewnie 10-letni Pianocraft - 400 / 500 zł. Jakieś sensowne kabelki i w 1200 zł się zmieścisz i jakoś tam to zagra. Napewno lepiej niż to łubu dubu co masz teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno to zdjęcie było tylko poglądowe z internetu wziete jak kolumny wyglądają , ta wieża która miałem od nich to uległa zniszczeniu dobre 8 lat temu , pozniej je miałem podpiete do takiego starego wzmacniacza kenwood a teraz do dvd dual , ale mniejsza o to bo wzmacniacz i tak planuje kupić ale chce zacząć od jakiś przyjemnych kolumien, a te co proponujesz to jakieś malutkie pierdziawki nawet mniejsze od tych co teraz mam , jak one moga zagrać lepiej od STX F-130n ktore są 1.5 raza wieksze od nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej muzyki słuchasz i czego od dźwięku oczekujesz co chcesz poprawić. Bo to że te kolumny są słabe to oczywiste ale wybór jest tak duży że trochę więcej danych potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam oczekiań audiofilskich ani tym bardziej takich zdolności opisowych czego konkretnie oczekuję , ogólnie to mają brzmieć lepiej,wyraźniej i mieć większego kopa ;) ale nie zależy mi na przesadnym basie jaki jest potrzebny do techno i innych takich , muzyka ma brzmieć naturalnie i przyjemnie . Gatunki ktorych słucham to rock i metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje coś z Jbl używanego ze starszych serii podlogowki. Do rocka się nadają i bas mają ok w budżecie się zmiescisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam oczekiań audiofilskich ani tym bardziej takich zdolności opisowych czego konkretnie oczekuję , ogólnie to mają brzmieć lepiej,wyraźniej i mieć większego kopa ;) ale nie zależy mi na przesadnym basie jaki jest potrzebny do techno i innych takich , muzyka ma brzmieć naturalnie i przyjemnie . Gatunki ktorych słucham to rock i metal.

 

Popatrz na Monitor Audio Monitor 100. Może być to dobry typ "rock i metal." jak i "do techno i innych takich" czy naturalne cieżko mi ocenić ale napewno warte posłuchania w tej cenie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.