Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Bobcat napisał:

Komu robię na złość kupując 8K 55"?

Logice, zdrowemu rozsądkowi, badaniom NHK, inteligencji... mozna jeszcze wymieniać. Ok, wygrałeś bobcat, jesteś wielki. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie się denerwujecie, nikt już kijem nie zawróci Wisły.
Modele 8K przyjechały na testy.

Kto będzie chciał - może kupić bo ma taki kaprys.
I nic im nikt nie zrobi.

Neymar kupił sobie Helikopter - ba ma taki kaprys.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzież się mierzyć rozsadkowi z fanatyzmem.

Teraz, locoloco napisał:

Nie potrzebnie się denerwujecie, nikt już kijem nie zawróci Wisły.

Zdaję sobie z tego sprawę, w koncu nie raz pojawiły się niepotrzebne wyroby i odniosły sukces rynkowy. Biznes się musi kręcić, a jak nie ma pomysłu na prawdziwy postęp, trzeba sprzedać 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

jak nie ma pomysłu na prawdziwy postęp, trzeba sprzedać 8k.

8K to JEST prawdziwy postęp. Czy to się malkontentom oraz nienawistnikom podoba czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, porlick napisał:

Logice, zdrowemu rozsądkowi, badaniom NHK, inteligencji... mozna jeszcze wymieniać. Ok, wygrałeś bobcat, jesteś wielki. ?

Logika, zdrowy rozsądek, badania NHK, inteligencja jednym głosem wołają (wg. Ciebie) że 8K jest bez sensu. A życie pokazuje że coraz szerszym frontem wchodzi na rynek. To musi być dla sceptyków wyjątkowo niekomfortowa sytuacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Logika, zdrowy rozsądek, badania NHK, inteligencja jednym głosem wołają (wg. Ciebie) że 8K jest bez sensu.

Nie wciskaj w cudze usta swoich wyobrażeń. Nie 8k jest bez sensu, lecz twoja chęć zakupu zbyt małego ekranu 8k do ogladania ze zbyt duzej odległości.

A to, że będą to sprzedawać znaczy tylko tyle, że uda się to wcisnąć innym omamionym klientom. I kupią, wbrew rozsądkowi, bo tak, jak i Ty, ze zbyt dużej odległości i tak nie będą cieszyć się tak dużą rozdzielczością. Chyba, że w promocji do tv dadzą lornetkę.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bobcat napisał:

Logika, zdrowy rozsądek.....

Proszę Bobcat nie pisz o czymś o czym nie masz kompletnie pojęcia.  :)

Porlick wytłumaczył ci wyżej dlaczego, napisał też to co ja ciągle powtarzam że wkładasz nam w usta twierdzenia których nigdy nie padły, mieszasz celowo pojęcia by we własnym mniemaniu  udawać wygranego?
Toż to jakaś skrajna dziecinada, tak sam siebie oszukiwać.....   

19 godzin temu, locoloco napisał:

Nie potrzebnie się denerwujecie, nikt już kijem nie zawróci Wisły.
Modele 8K przyjechały na testy.

55" 8K też?

Mam nadzieję że producenci nie mają nas aż za takich idiotów i mniejszych niż dotychczas (65 cali) 8K produkować nie będą. Widząc jednak że sprzedają się telewizory 4K  grubo poniżej 50 cali to optymistą wielkim być nie można.....będą pewnie takie poniżej 60 cali i co śmieszniejsze znajdą się tacy głupi co ten towar kupią.   :)
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już zapowiedzi 8K 55". Nie ciesz się przedwcześnie.

Znudziło mi się to ciągłe czytanie że "nie mam pojęcia", "piszę głupoty", "podejmuję idiotyczne decyzje" itd itp. Od tej chwili każdy taki wpis będę traktował jako ad personam i zgłaszał Moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie zapomnij dobrze takich wpisów uzasadnić.....tylko pamiętaj czym jest dobre uzasadnienie, to na pewno nie jest to co mi wmawiasz.  :)
A na to że piszę o Tobie że "piszesz głupoty" się nie zżymaj, bo to są fakty wielokrotnie tu uzasadniane.....sam się licz z tym że posądzasz mnie o pisanie głupot w sytuacjach gdy nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę i się mnie czepiasz.....od dwóch dni czekam na odpowiedź czego nie zrozumiałeś w jednym z moich wpisów.
Nie przyznasz się że bezzasadnie się mnie czepiłeś, bo jak mało kto nie lubisz się przyznawać.

A że Twoje wpisy przeczą logice i zdrowemu rozsądkowi.....ten fakt już wszyscy tu zaglądający poznali.
Przykład kolejny niżej;

58 minut temu, Bobcat napisał:

zapowiedzi 8K 55"

 Tak jak pisałem i tak jak podano w wyliczeniach 55" jest dobre dla HD przy 2.8m i  od biedy 4K przy 1.7.
Jak ktoś kupuje mniejsze lub większej rozdzielczości to musi się liczyć z tym że frajdę z korzystania z 8K będzie miał iluzoryczną.

tv-rozmiar-ma-znaczenie-wykres-p.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brak tu oczywiście zaznaczonego pola korzyści i linii optymalnego stosunku dla 4320p, ale logicznie myślący potrafią to sobie wyobrazić.

Pole korzyści będzie niżej niż linia fioletowa, proporcjonalnie niżej niż 2160p i pozostałe linie należałoby wyrysować linię optymalnego stosunku dla 4320p.....na koniec należałoby wyciągną dla siebie rozsądne wnioski.   
 :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

"Na złość mamie odmrozi sobie uszy" . 

Komu robię na złość kupując 8K 55"?

Jeszcze się nie domyśliłeś a tak się złościsz jak piszę że nie po drodze ci z logiką.   :)

20 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

nie wyciąga żadnych rozsądnych wniosków z wpisów i badań naukowych...

Rozsądny czyli zgodny z Twoim punktem widzenia?

Rozsądne wnioski to dokładnie takie jakie wypływają z badań NHK nad rozdzielczością,  to że ja podzielam ich punkt widzenia nie powinno w tej sprawie mieć żadnego znaczenia.
Piszesz jakby ci było żal że nie potwierdzili nieprawdy i nie napisali że 8K można oglądać z każdej odległości i na każdym telewizorze i zawsze będą widoczne wszystkie jego walory.....nie napisali tak? 
A to dranie.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

Jeszcze kilka dni temu myślałem że jest jakiś postęp w tej sprawie, że można z nim w końcu dojść do jakiś wspólnych wniosków......chyba jednak się pomyliłem, chyba w tej sprawie jest niereformowalny, nie rokuje.    :

Przekraczasz granice absurdu. Naprawdę myślisz że na moje decyzje zakupowe (za moją kasę) potrzebuję czyjejkolwiek stąd zgody? Mam coś uzgadniać? Wysłuchałem co macie mi do powiedzenia ale to nie oznacza że mam obowiązek się do tego zastosować.

Bobcat kolejny raz interpretujesz moje wpisy po swojemu.....tym razem pisałem o niedawnym fakcie przyznania mi racji, Twoich przeprosin.
Czasem (zbyt rzadko) potrafisz wrócić do wcześniejszych wpisów i po analizie stwierdzić że się w jej ocenie zagalopowałeś.

Zapamiętaj; najmniej w tym wszystkim zależy mi na tym co zrobisz.....zgadzam się z Tobą i podzielam to zdanie że; "Twoja decyzja i Twoja kasa".
 

Nie odbieraj mi jednak prawa do dzielenia się z innymi (tu na forum) moim zdaniem na ten temat.
Uważam tą decyzję za głupią, bo popieram to swoje zdanie wypowiedziami fachowców.
Nie zamierzam udawać że jest inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy już wszyscy są usatysfakcjonowani rozmiarem tego telewizora 8K? Pasuje do Waszych teorii wielkość / odległość / rozdzielczość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten największy na pewno zapasuje finansowym krezusom i taki sobie w swoich salach KD zafundują.
Ci mniej zamożni kupią mniejsze.....ale te jak czytam w innym artykule to już nie są 8K. 

Poprzednia wersja, rozmiar jest niezły, 146 cali w 8K byłoby dla mnie w sam raz.....jakbym miał to maleństwo gdzie postawić i nie miał co z pieniędzmi zrobić.     :)
Na Micro Led które pogodzi niską cenę z doskonałymi parametrami i wielkością od ok.100 cali przyjdzie nam niestety jeszcze długo poczekać.


 

Jeżeli chodzi o ten konkretny ekran to wydaje się (wbrew pozorom) wreszcie ruch w dobrą stronę.
Powinni zacząć od podobnych ekranów które można w małych kinach instalować, dać tym samym impuls producentom treści filmowych do podjęcia konkretnego działania w obszarze treści 8K.
Ale to nie są niestety tanie rzeczy, tak jak projektory kinowe 8K.  :)

A co mamy teraz?
Promują 8K a kina w zdecydowanej większości kompletnie nie są do tego przygotowane i tym zainteresowane, bo nieliczne dysponują sprzętem lepszym niż 2K (zresztą nie tak dawno instalowanym).  W sytuacji coraz mniejszego zainteresowania kinem na pewno nie zainwestują w kolejną zmianę na drogie 8K. 
W mieszkaniach proponują (jak na razie) ekstremalnie drogie telewizory stosownych rozmiarów by z 8K w pełni się cieszyć, to nie wróży postępu, tzn. zwiększenia produkcji materiałów 8K, bo dla kogo to niby mają robić? 
Tylko dla nielicznych wybranych, tych których stać?
By to zrobić muszą też zainwestować w drogi sprzęt rejestrujący....   ?
No i kółko się zamyka.
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.