Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówi że 8K jest fajne na podstawie własnych doświadczeń gdyż miał okazję oglądać. W przeciwieństwie do teoretyków którzy nie oglądali nigdy, co nie przeszkadza im udawać ekspertów gdyż naczytali się jakiejś makulatury.

Jakiej wielkości kupię 8K ostatecznie nie deklarowałem. Dyskutujecie więc w tej materii z własnymi wymysłami i wyobrażeniami. Czyli prowadzicie rozmowę z samym sobą. Rozumiem: dobrze czasem spotkać ciekawego interlokutora z którym można uciąć sobie interesującą pogawędkę.

I łatwo z nim osiągnąć consensus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, jgx napisał:

Piane bijecie tu kolejny już rok a sprawa prosta jak drut - mimo iż śmiać mi się chce z próby zaklinania rzeczywistości przez Bobcata  to każdy kto ma trochę zdrowego rozumu dziś już wie iż Bobcat ma racje w jednym - 8K wejdzie na bank! Powody to inna bajka ale jedno jest pewne że kiedyś będzie i na tym się nie skończ\y :). Czy to będzie w ciągu kilku, kilkunastu czy też kilkudziesięciu lat to też inna bajka ale będzie.

Liczba mnoga w określeniu bijecie pianę miała by podstawy gdyby nie to że nikt z rozsądnie myślących nie kwestionuje że 8K może stać się docelową (max) rozdzielczością której potrzeby wejścia (w rozsądnym terminie) nikt tu nie kwestionował. Zresztą  to obiecywali jej twórcy że na tym koniec mnożenia rozdzielczości w telewizji, bo dalsze w warunkach domowych tracą jakikolwiek sens.

Dlaczego mimo tego ciągle piszemy w kontrze do @Bobcat?
W moim przypadku przyczyna jest prosta....nie lubię gdy ktoś notorycznie, wbrew faktom nie podaje prawdy w sprawie tego zagadnienia lub tego co tu w tych tematach na ten temat pisano.
@Bobcat ma z tym ciągły problem.....ciągle mu się zdaje że ma do czynienia z dziećmi i może jak z takimi w piaskownicy rozmawiać koloryzując i matacząc tym co pisano tu o 8K przy okazji nie stroniąc od prowokacji stosując różne "uszczypliwości".

Przykład masz niżej;
 

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Zaraz zlecą się tradycyjne sępy które będą "dowodzić" tudzież "wykazywać" całkowity brak sensu 8K w warunkach domowych. Przytaszczą ze sobą kontener wyświechtanych pseudo-argumentów, których nie ma sensu powtarzać.

Machnąłbym ręką na ten oszczerczy i niedorzeczny wpis ręką gdyby nie fakt że na tej samej stronie kilka postów wcześniej stoi jak byk mój świadczący o tym że opowiada dyrdymały.

W dniu 16.05.2019 o 09:27, Maju napisał:

.....rozdzielczość 8K będzie miała dla mnie stosowne znaczenie wtedy gdy będzie w moim zasięgu kupno telewizora stosownej wielkości do odległości z jakiej będę go oglądał....żaden półśrodek w postaci ekranów gdzie podaje się liczbę cali dwóch cyfrach mnie nie zainteresuje.
 

Bobcat uwielbia takie dyskusje z wykreowanymi oponentami.....nawet jak nie znajduje różnicy zdań sam postara się o to by wcisnąć im  w usta jakiś wymyślony tekst by stworzyć mylne wrażenie i powód do sprzeczki.   
Przetrenował to z doskonałym skutkiem (bo z wsparciem z góry) w tematach  światopoglądowych, pomyślał pewnie że tu to bez tego wsparcia też mu przejdzie.   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bobcat napisał:

Jakiej wielkości kupię 8K ostatecznie nie deklarowałem. Dyskutujecie więc w tej materii z własnymi wymysłami i wyobrażeniami. Czyli prowadzicie rozmowę z samym sobą. Rozumiem: dobrze czasem spotkać ciekawego interlokutora z którym można uciąć sobie interesującą pogawędkę.

Jasne.....my wymyśliliśmy że byłeś zainteresowany telewizorem 8K 55" lub nawet mniejszym....my wymyśliliśmy to że informacji o takich odbiornikach szukałeś, my wmówiliśmy (wielokrotnie} że nie widziałeś nic śmiesznego w kupnie takiego telewizora a zwłaszcza że nie wykluczałeś NIGDY kupna takiego.  :)

Bardzo interesujące to jak ciągle trzeba te matactwa prostować.....co ciekawe i najbardziej interesujące to to że prędzej czy później zawsze one powracają. 
Pogawędka z ciekawym interlokutorem......     :))))))

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Mówi że 8K jest fajne na podstawie własnych doświadczeń gdyż miał okazję oglądać. W przeciwieństwie do teoretyków którzy nie oglądali nigdy, co nie przeszkadza im udawać ekspertów gdyż naczytali się jakiejś makulatury.

Byli tu też tacy którzy widzieli 8K i nie byli aż tak zachwyceni  i omamieni nowym (co ciekawe nie byli  tak wrogo nastawieni do 4K) by do dyskusji wprowadzić taki styl jaki obserwujemy.....co ciekawe potwierdzali te zastrzeżenia  co "teoretycy" mieli odwagę zgłaszać.....o czym więc teraz mataczysz @Bobcat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Maju napisał:

nikt z rozsądnie myślących nie kwestionuje że 8K może stać się docelową (max) rozdzielczością której potrzeby wejścia (w rozsądnym terminie) nikt tu nie kwestionował.

Nikt rzekomo nie kwestionuje ale: argument nr 1 na "nie", argument nr 2 na "nie", ..., argument nr N na "nie". Może przypomnieć całą ich (nie krótką bynajmniej) listę z tego, sąsiedniego i innych wątków?

Wykazujesz się wybiórczą pamięcią.

11 minut temu, Maju napisał:

my wymyśliliśmy to że informacji o takich odbiornikach szukałeś

Szukam i przytaczam KAŻDĄ informację na temat 8K. Podawałem o 55" aby pokazać bezsens Waszych tutaj wywodów że 8K ma sens tylko na ogromnych ekranach i tylko na takich będzie oferowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Wykazujesz się wybiórczą pamięcią.

Wykazujesz się złym kojarzeniem faktów....zakładam że teraz nie mataczysz.

Jeżeli nawet podawaliśmy argumenty przeciw to nie przeciw tej technologii  ale wskazujące na przeszkody jakie są na jej drodze, takie przeszkody które spowodują że będzie wprowadzana dłużej niż zakładano.
Zapamiętasz to czy za kilka dni znowu coś podobnego (wymyślonego) napiszesz?    :)) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maju napisał:

my wmówiliśmy (wielokrotnie} że nie widziałeś nic śmiesznego w kupnie takiego telewizora

Nadal nie widzę i mogę tamto powtórzyć.

16 minut temu, Maju napisał:

nie wykluczałeś NIGDY kupna takiego

Mam składać pisemne deklaracje co sobie kupię za własną nota bene kasę? Komu? Tobie? Masz jeszcze coś rozweselającego do napisania? Dawaj.

4 minuty temu, Maju napisał:

Jeżeli nawet podawaliśmy argumenty przeciw to nie przeciw tej technologii  ale wskazujące na przeszkody jakie są na jej drodze, takie przeszkody które spowodują że będzie wprowadzana dłużej niż zakładano.

Podawaliście i podajecie argumenty o całkowitym braku jakiedykolwiek racjonalnego uzasadnienia dla 8K w warunkach domowych oraz po stronie producentów materiałów do oglądania. Z lubością wyszukujecie, przytaczacie i wyolbrzymiacie wszystkie techniczne problemy i trudności, z których duża część już została rozwiązana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bobcat napisał:

. Podawałem o 55" aby pokazać bezsens Waszych tutaj wywodów że 8K ma sens tylko na ogromnych ekranach i tylko na takich będzie oferowany.

4 minuty temu, Bobcat napisał:

Nadal nie widzę i mogę tamto powtórzyć.

 

Piszesz w zakładce KD o sensowności 55" 8K?
Ok....by nie było że się bez powodu czepiam.
Zakładając iż ktoś kupuje taki telewizor tylko dla siebie i dysponuje malutkim pokoikiem to może sobie taki kupić jak lubi siedzieć przed telewizorem z nosem w ekranie.....młode pokolenie (komputerowe) do tego przyzwyczajone.   :)
 

Jednakże Ty Bobcat sugerowałeś że chcesz mieć zestaw Kina Domowego sprzężony z takim telewizorem.....wiesz jak ustawisz głośniki by to pogodzić z takim siedzeniem przed takim telewizorem by to nadal miało sens?
Co wybierzesz;
- brak korzyści z rozdzielczości kosztem dobrego KD
- dobrą rozdzielczość a kiepskie KD
Alternatywy niema.  ?
Padały już takie argumenty dla śmieszności 55" 8K, zapomniałeś?   :)


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maju napisał:

wiesz jak ustawisz głośniki by to pogodzić z takim siedzeniem przed takim telewizorem by to nadal miało sens?

Oto jeden przykład z dłuuugiej listy argumentów na "nie".

Będę słuchał na 5.1. Przytaczałem opinię szefostwa  NHK o downmixowaniu 22.2 w warunkach domowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny brak analizy tego co piszę i wyciągania sensownych wniosków......  
 

Masz mnie za idiotę sugerującego 55" w 8K z dźwiękiem 22.2???????
To przy ekranie dwukrotnie większym może okazać się bezsensowne. Dla mnie na pewno może mieć jakiś sens w dedykowanych KD wielkich salonach.....nie każdego na to stać.

Nie widzisz problemu z ustawieniem głośników KD 5.1 gdy zasiądziesz ok. metra od telewizora.....czy zamykasz oczy na taki (poważny) argument na "nie" dla 8K w 55"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maju napisał:

może mieć jakiś sens w dedykowanych KD wielkich salonach.

NHK mówi to samo. 22.2 jest do sal kinowych. Stąd downmixy dla zastosowań domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bobcat napisał:

NHK mówi to samo. 22.2 jest do sal kinowych. Stąd downmixy dla zastosowań domowych.

Jak nie pamiętasz co mówi NHK o własnej technologii to proszę nic nie pisz.....rozumiem że min. 145 cali w domu nie każdy może sobie pozwolić ale jest to wykonalne i przewidziane przez NHK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uciekasz w ten sposób od odpowiedzi na pytanie w sprawie KD 5.1 z 55" 8K.....typowe.   :)


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pamiętam co mówi NHK i przytaczam. Ty natomiast popełniasz błąd maksymalizmu. 8K musi (wg Ciebie) mieć najbardziej jasny HDR, musi mieć w pełni przestrzeń barw 2020, 120 fps i dźwięk 22.2. Bez spełnienia tych wymogów w 100% nie ma sensu. 

Otóż ma sens. Spełnienie w/w standardów tylko w jakimś procencie nie wyciągnie wprawdzie z tej technologii jej wszystkich możliwości ale i tak da efekt znacząco lepszy od wszystkiego dotychczas o mniejszej rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

8K musi (wg Ciebie) mieć najbardziej jasny HDR, musi mieć w pełni przestrzeń barw 2020, 120 fps i dźwięk 22.2. Bez spełnienia tych wymogów w 100% nie ma sensu. 

Nie ma sensu dyskusja z osobą ciągle coś wmawiającą.....owszem pisałem że 8K wyprane w tych bajerów podnosi jakość od 4K  nie więcej jak z SD do HD. Tylko tyle.....jest tu haczyk, jedno ale wzrost jakości z SD do HD na małych ekranach będzie widoczny bardzo dobrze, ten drugi (4K do 8K) tylko z nosem w ekranie, albo na olbrzymich. 
To co piszesz na końcu wpisu (czego nie cytuję) jest tak nielogiczne że nie warto z tym setny raz polemizować.


Nigdy też nie pisałem że 8K bez 22.2 nie ma sensu......to kolejna podła insynuacja, zwłaszcza że po wielokroć pisałem że 22.2 w tradycyjnych warunkach domowych jest bez sensu.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

pamiętam co mówi NHK i przytaczam.


Podałeś (TYLKO własnymi słowami) jakoby NHK 22.2 przeznaczało tylko do sal kinowych, ja podałem link świadczący że jest inaczej. 
 

 

W linku tym też znalazłbyś informacje świadczące o tym że o wyjątkowości, o efekcie "bycia tam i realizmu" 8K można mówić tylko gdy wszystkie normy jakości odtwarzania obrazu będą wysokiej próby......chyba nie powiesz że oglądałeś takie wyprane z jakości (bez HDR czy przyzwoitych dla UHD kolorów itd.) i masz prawo o tym pisać jakbyś to porównywał!?
A może i to wmówisz???   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Nigdy też nie pisałem że 8K bez 22.2 nie ma sensu......to kolejna podła insynuacja

 

3 godziny temu, Maju napisał:

wiesz jak ustawisz głośniki by to pogodzić z takim siedzeniem przed takim telewizorem by to nadal miało sens?
Co wybierzesz;
- brak korzyści z rozdzielczości kosztem dobrego KD
- dobrą rozdzielczość a kiepskie KD
Alternatywy niema.

Pisałeś. Więc nie kłam.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Podałeś (TYLKO własnymi słowami) jakoby NHK 22.2 przeznaczało tylko do sal kinowych

Kolejne kłamstwo. Nie pisałem że tylko. Podałem natomiast informację o opracowywanym algorytmie downmixu do dowolnie niższej konfiguracji gdyż mają pełną świadomość że w warunkach domowych 22.2 mieć będzie znikomy (jeśli nie zerowy) procent nabywców. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się wiąże z idiotyzmem kina domowego na tv 8k z "małym" ekranem, czyli dla 8k, ponizej 100 cali. W tym przypadku, w nieduzym salonie, odległość widza od tv jest ok 2,5m, podobna wielkosc bazy stereo, czyli rozstaw kolumn przednich. Kolumn w ukladzie 22.2 po prostu nie zmiescisz w pokoju, jeśli miałyby stać wg zasad technicznych dla kd. 

Stąd płynie logiczny wniosek, że tv 8k z ekranem ponizej 100 cali to idiotyzm, chyba, że traktujesz go jako monitor, siedząc z nosem w ekranie, a nie zwyczakny "telewizor do oglądania filmów".

Jarzysz, czy nadal nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porlick napisał:

Stąd płynie logiczny wniosek, że tv 8k z ekranem ponizej 100 cali to idiotyzm

Powiedz to producentom, którzy już mają w ofercie rynkowej 8K 65". Nie konsultowali na tutejszym Forum?

Przyjmij może wreszcie do wiadomości, że Twoje (i innych sceptyków) smędzenia nie mają ŻADNEGO znaczenia dla producentów i rynku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty przyjmij do wiadomosci, że producenci posuną się do największego absurdu, jesli tylko przyniesie im zysk. Wystarczy, że klienci się na coś napalą, jak nie szukając daleko- Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Ja nie oceniam Ciebie -

Naprawdę? Mam poszukać cytatow?

Ja oceniam debilizm idei tv 8k z przekątną sporo poniżej 100 cali, ktorych "lepszosc" nad 4k kończy się znacznie bliżej, jak normalna, "domowa" odległość widza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, porlick napisał:

Ja oceniam debilizm idei tv 8k z przekątną sporo poniżej 100 cali, ktorych "lepszosc" nad 4k kończy się znacznie bliżej, jak normalna, "domowa" odległość widza. 

A ja 8K sporo poniżej 100" będę miał i Twoja opinia jest mi doskonale obojętna. Powtarzam raz jeszcze: moja kasa - moja decyzja. Nikomu nic do tego. Co byś powiedział gdybym Ci oceniał urządzenie Twojego domu? Lubisz gdy ktoś obcy się wp.....la w Twoje domowe pielesze i komentuje co robisz?

Tak to jest gdy ktoś jakąś sprawę zna wyłącznie z teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

Tak to jest gdy ktoś jakąś sprawę zna wyłącznie z teorii.

Z teorii wiem, że jak skoczę z dachu machając rękoma, nie polecę. Ty spróbujesz teorię tę obalić???

Mylisz się- mój wpis nie 

9 minut temu, Bobcat napisał:

się wp.....la w

w Twoje pielesze, tylko w ideę "małego" tv 8k (>100') która jest idiotyczna, ale producenci zrobią wszystko, by i tak wcisnąć takie tv napaleńcom. Nawet pomimo zbyt małego zasięgu "widzialności" rozdzielczosci 8k w takich ekranach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, porlick napisał:

Z teorii wiem, że jak skoczę z dachu machając rękoma, nie polecę.

Głupotę takich porównań oceń sam. 

8 minut temu, porlick napisał:

tylko w ideę "małego" tv 8k (>100')

Cale oznacza się ". Nie wiem czy się pomyliłeś czy nie masz pojęcia o czym piszesz ale niech będzie. 

Większy od 100 cali (bo tak wynika z matematycznego zapisu) to jest mały??? 

Czyli jednak nie masz pojęcia o czym piszesz.

12 minut temu, porlick napisał:

która jest idiotyczna

Moim nie jest. Każdy ma prawo do własnych ocen. Taki właśnie chcę mieć. I co mi zrobisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu bez okularów. Kliknąłem nie ten znaczrk.

10 minut temu, Bobcat napisał:
17 minut temu, porlick napisał:

która jest idiotyczna

Moim nie jest. Każdy ma prawo do własnych ocen. Taki właśnie chcę mieć. I co mi zrobisz?

Twoja sprawa- kazdy ma prawo do wlasnych poglądów, choćby nie wiadomo jak głupich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

Piszę z telefonu bez okularów.

Ja  też. A jednak takich błędów nie robię.

2 minuty temu, porlick napisał:

kazdy ma prawo do wlasnych poglądów, choćby nie wiadomo jak głupich.

Twoja ocena jest mi doskonale obojętna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

Nigdy też nie pisałem że 8K bez 22.2 nie ma sensu......to kolejna podła insynuacja

 

23 godziny temu, Maju napisał:

wiesz jak ustawisz głośniki by to pogodzić z takim siedzeniem przed takim telewizorem by to nadal miało sens?
Co wybierzesz;
- brak korzyści z rozdzielczości kosztem dobrego KD
- dobrą rozdzielczość a kiepskie KD
Alternatywy niema.

Pisałeś. Więc nie kłam.

Kolejne insynuacje!

Widzisz tam opis tego o jakie KD mi chodzi. jest tam w moim drugim wpisie że chodzi o 22.2!!!!
Czytałeś choć wpis wyjaśniający o co mi chodzi?!?!  Rozumiesz co do Ciebie piszę??
No to jeszcze raz bo widzę że nic do Ciebie za pierwszym razem nie jest w stanie dotrzeć;   :)))
 

23 godziny temu, Maju napisał:

Kompletny brak analizy tego co piszę i wyciągania sensownych wniosków......  
 

Masz mnie za idiotę sugerującego 55" w 8K z dźwiękiem 22.2???????
To przy ekranie dwukrotnie większym może okazać się bezsensowne. Dla mnie na pewno może mieć jakiś sens w dedykowanych KD wielkich salonach.....nie każdego na to stać.

Nie widzisz problemu z ustawieniem głośników KD 5.1 gdy zasiądziesz ok. metra od telewizora.....czy zamykasz oczy na taki (poważny) argument na "nie" dla 8K w 55"?

 

 

 

 

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

Podałeś (TYLKO własnymi słowami) jakoby NHK 22.2 przeznaczało tylko do sal kinowych

Kolejne kłamstwo. Nie pisałem że tylko. Podałem natomiast informację o opracowywanym algorytmie downmixu do dowolnie niższej konfiguracji gdyż mają pełną świadomość że w warunkach domowych 22.2 mieć będzie znikomy (jeśli nie zerowy) procent nabywców. 

Kolejne wmawianie....pisałem o tym co wczoraj napisałeś.....najmniej w tej sprawie ważny jest downmix (nie musisz tego przypominać, bo nie ma sporu w tej sprawie). Może wreszcie dotarło że pytałem jak ustawisz KD 5.1. 8K na 55".   :)
I ciągle na to pytanie nie mam odpowiedzi.  Rozumiem to trudne pytanie dlatego wynajdujesz tematy zastępcze.

Po drugie nie muszę pamiętać za szczegółami tego co (być może) kiedyś o 22.2 napisałeś.
Ważne co tu i teraz pisałeś....znowu przypomnę;

23 godziny temu, Bobcat napisał:

22.2 jest do sal kinowych. Stąd downmixy dla zastosowań domowych.

Widzisz, co napisałeś, rozumiesz co napisałeś?!?!
A może nie rozumiesz jak może zrozumieć 99.99% czytających to co napisałeś? 
Jestem niepoprawnym optymistą w rozmowach z Tobą i zakładam że dotarło.....   

Mam nadzieję że powściągniesz język i zanim znowu napiszesz że zrobiłem coś czego się brzydzę (kłamię) trzy razy sprawdzisz, przeczytasz coś co napisałem, coś czego sensu ewidentnie nie załapałeś.
Wypadałoby za taką wpadkę przeprosić.....ale się zagalopowałem, Ty i przeprosiny.   :))))

 

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, porlick napisał:

Stąd płynie logiczny wniosek, że tv 8k z ekranem ponizej 100 cali to idiotyzm

Powiedz to producentom, którzy już mają w ofercie rynkowej 8K 65". Nie konsultowali na tutejszym Forum?

Przyjmij może wreszcie do wiadomości, że Twoje (i innych sceptyków) smędzenia nie mają ŻADNEGO znaczenia dla producentów i rynku. 

17 godzin temu, porlick napisał:

A ty przyjmij do wiadomosci, że producenci posuną się do największego absurdu, jesli tylko przyniesie im zysk. Wystarczy, że klienci się na coś napalą, jak nie szukając daleko- Ty.

 


Porlick masz pełną rację, ale ja nie o tym a o sposobie w jaki @Bobcat prowadzi rozmowę, o kolejnych matactwach.

Cytuje wybiórczo Twój wpis który traktuje wyraźnie o 8K poniżej 100 cali ale odnosi się to co napisałeś TYLKO do 22.2.....o ten przypadek ci chodziło, tylko wtedy takie 8K nie ma kompletnie sensu. 
Po drugie nie każdy kupujący 8K musi to łączyć z jakimkolwiek KD, mogą z niczym nie łączyć, nie wolno? 
Wtedy nie ma dodatkowego problemu z ustawieniem kolumn.....

To jasne że te te małe (np. 65") szykują dla takich dla których najważniejszy znaczek 8K i niska cena.....a że skorzysta się na tym (w najlepszym przypadku) z ok. 1.4 m to nieważne, to nie problem producentów - tych co kupią problem. 
A jak kupią tacy naiwni co będą chcieli te malizny z KD połączyć to też nie problem producentów.        

 

12 godzin temu, Bobcat napisał:

Twoja opinia jest mi doskonale obojętna. Powtarzam raz jeszcze: moja kasa - moja decyzja. Nikomu nic do tego.

 

Zapamiętaj @porlick powyższe.....pamiętaj też kto się śmieje ostatni.      :)
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maju napisał:

pamiętaj też kto się śmieje ostatni. 

Z czego tu się śmiać? Sądzisz że kasa wprawdzie moja, ale decyzję będziesz podejmował Ty? Albo @porlick?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjna odpowiedź bez sensu bo bez odniesienia do tekstu nie mówiąc o jego analizie.
Zanim zdążyłem edytować @Bobcat już wyciągnął wniosek......samo to śmiechu warte.   :)))

5 minut temu, Bobcat napisał:

Sądzisz że.....

Tych których "nabiją w butelkę" tym małym 8K z powodu ich nieświadomości mi trochę żal.....tych co mogli posiąść jakąś wiedzę a na nią są zamknięci "bo widzieli 8K" (ciekawe i ważne że zawsze zdecydowanie większe niż 55" i nie daje im to do myślenia) już nie.
A tacy co powinni wiedzieć dużo na temat 8K i chcą mieć wszystko włącznie KD 5.1 przy 55" 8K tylko mnie śmieszą.
I nic na to nie poradzisz.....mam jako taką wyobraźnię, ale sensownego KD gdzie się siedzi ok. metra od obrazu jakoś nie mogę sobie nijak wyobrazić.   :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Maju napisał:

Tradycyjna odpowiedź bez sensu

Co jest bez sensu? Że tylko ja będę decydował na co wydam własną kasę?

29 minut temu, Maju napisał:

nie mówiąc o jego analizie.

Analizować można poważne wypowiedzi i materiały naukowe. A nie gaworzenie teoretyków którzy nigdy 8K nie widzieli ale mają na ten temat najwięcej do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.