Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Bobcat napisał:

Przedstawicieli nadawców nie było. Osoby dokonujące prezentacji informowały że są materiały 8K na YouTube oraz że w tym roku wchodzi na rynek polski  Rakuten ze streamingiem 8K.

Bo nadawców telewizyjnych platform kablowych i sat nie interesuje 8k- nie widzą w tym zysku. Za duże wymagania przesyłowe wzgledem zysku z pojedynczego kanału nadawanego w 8k. 

A Rakuten jest równie polski, jak NHK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, porlick napisał:

A Rakuten jest równie polski, jak NHK.

Nie wiem co do rozmowy wnosi ta wypowiedź. Chyba została umieszczona tylko po to aby cokolwiek odpysknąć. Jakie znaczenie ma kraj pochodzenia? Również nie-polski jest YouTube, Netflix czy Amazon. Mówimy co u nas można oglądać w 8K? Rakuten w bieżącym roku będzie miał na rynku polskim ofertę w takiej rozdzielczości.  Więc argument o braku kontentu do oglądania odpadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że jest sens kupowania tv 8k dla JEDNEGO serwisu?

Gratuluję optymizmu.

Zwłaszcza, że oferty progranowej ani sat, ani cbl jeszcze dłuuuuugie lata się nie doczekasz. Może za 10 lat pogadamy o normalnych programach PL w 8k?

Dopóki stucalowy tv nie stanie się normą i nie pojawią się odtwarzacze, nosniki, i co najmniej kilka zwyczajnych programów 8k w każdej polskiej platfornie sat, czy cbl, tv 8k będzie tylko sposobem na wyciągnięcie kasy z kieszeni napalonych naiwniaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kasa? To co się martwisz za innych?

Jeden serwis? Zależy co w nim będzie. W każdym razie argument jakoby "nie było nic do oglądania w 8K" wkrótce stanie się bezprzedmiotowy. Jak widzę szukasz z poświęceniem kolejnych argumentów na "nie". Powodzenia. A świat i tak idzie naprzód.

Trzeba było pofatygować się na wystawę. Miałeś okazję osobiście przekonać się jak słabo (żeby nie powiedzieć żałośnie) wygląda obraz 4K (nawet na telewizorze z bardzo wysokiej półki) w porównaniu z obrazem 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego na "nie" nie szukam- nie muszę. Szukam wręcz argumentów za 8k- jak dotąd- bezskutecznie.

45 minut temu, Bobcat napisał:

Miałeś okazję osobiście przekonać się jak słabo (żeby nie powiedzieć żałośnie) wygląda obraz 4K (nawet na telewizorze z bardzo wysokiej półki) w porównaniu z obrazem 8K.

Z odległości oglądania wiekszej, jak przekątna ekranu? Jaja sobie robisz?

 

Czy na wystawie pokazano choć jeden odtwarzacz 8k, a może inne sposoby dostarczenia zawartości? Czy było to tylko wabienie jeleni na tv 8k???

Po co komu sam telewizor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, porlick napisał:

Z odległości oglądania wiekszej, jak przekątna ekranu?

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy 8K w życiu nie widzieli ale wszystko wiedzą najlepiej. Albowiem naczytali się teorii. Mogę powtórzyć użyte już kiedyś przeze mnie porównanie: nie próbowałem nigdy danej potrawy, ale jestem na jej temat ekspertem gdyż przeczytałem o niej stosowne strony książki kucharskiej. 

Smacznego.

39 minut temu, porlick napisał:

Czy na wystawie pokazano choć jeden odtwarzacz 8k, a może inne sposoby dostarczenia zawartości?

Odtwarzacza jeszcze takowego nie ma na świecie i z pewnością doskonale o tym wiesz. O sposobach dostarczenia zawartości mówiono: Rakuten. Również YouTube. 

A może byś przestawił swoje zdanie w innych poruszonych przeze mnie kwestiach: OLED vs QLED? Co sądzisz na temat Nano Cell? Czy tylko zdanie masz wyłącznie tam gdzie możesz powiedzieć "nie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rzeczy ma technologia wyświetlacza w kwestii przydatności rozdzielczości 8k? Obojętnie w jaki sposób wyświetlone 8k jest na razie bez sensu- przynajmniej w wielkości ekranu ponizej 100 cali, bo taki ekran należałoby mieć, by oglądać tv z takiej odległości, z jakiej wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Jeden serwis z programami, czy dema na YT, także nie czynią tę rozdzielczość w jakikolwiek sposob przydatną.

Sorry, ja nie jestem tak bezgranicznie zaślepiony, jak Ty.

Teoria często wystarczy, by wyrobić sobie właściwe poglądy. Teoria np mówi, że czlowiek nie potrafi latać i ja jej wierzę. Sprawdzisz, czy owa teoria kłamie, skacząc z dachu?

Zejdź chłopie na ziemię i pomyśl logicznie. Branża producentów tv już dawno zrobiła Ci wodę z mózgu, ale nie musisz wciskać tego innym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

8k jest na razie bez sensu- przynajmniej w wielkości ekranu ponizej 100 cali

Gdybyś odwiedził wystawę przekonałbyś się osobiście jak bardzo się mylisz.

11 minut temu, porlick napisał:

Teoria często wystarczy

Zamiast zjeść obiad proponuję przeczytać książkę kucharską.

12 minut temu, porlick napisał:

Sprawdzisz, czy owa teoria kłamie, skacząc z dachu?

Nie. Wyposażyłbym się w spadochron albo paralotnię.

15 minut temu, porlick napisał:

Branża producentów tv już dawno zrobiła Ci wodę z mózgu, ale nie musisz wciskać tego innym.

Raczej Tobie teorie zrobiły wodę z mózgu. Nie musisz się tym chwalić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

Gdybyś odwiedził wystawę przekonałbyś się osobiście jak bardzo się mylisz.

Zamiast zjeść obiad proponuję przeczytać książkę kucharską.

Nie. Wyposażyłbym się w spadochron albo paralotnię.

Raczej Tobie teorie zrobiły wodę z mózgu. Nie musisz się tym chwalić. 

Ad1- z nosem w ekranie, na pewno.

Ad2- jak tak lubisz, proszę bardzo.

Ad3- gratuluję pomysłu. Spadochron by się zdążył otworzyć? Wątpię, ale zawsze możesz sprawdzić.

Ad4- ja jestem swiadomy swoich potrzeb oraz ograniczeń technologii 8k. Ty, jak widać- nie. Jednak co kto lubi, mozesz sobie przedłużać "ego". Też znam takiego, co kupił laptopa za prawie 5 tysi, by mieć najlepszego, a używa go do maili i oglądania śmiesznych filmików na YT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, porlick napisał:

Ad1- z nosem w ekranie, na pewno.

Ad2- jak tak lubisz, proszę bardzo.

Ad3- gratuluję pomysłu. Spadochron by się zdążył otworzyć? Wątpię, ale zawsze możesz sprawdzić.

Ad4- ja jestem swiadomy swoich potrzeb oraz ograniczeń technologii 8k. Ty, jak widać- nie. Jednak co kto lubi, mozesz sobie przedłużać "ego". Też znam takiego, co kupił laptopa za prawie 5 tysi, by mieć najlepszego, a używa go do maili i oglądania śmiesznych filmików na YT.

Ad 1 - teoretyzujesz, ale przy Twoim zerowym doświadczeniu praktycznym nie mamy o czym rozmawiać.

Ad 2 - ja tak nie lubię. Ty to praktykujesz w swoich wpisach.

Ad 3 - paralotnią też nie mógłbym odlecieć?

Ad 4 - również jestem świadomy ograniczeń technologii 8K. I wiem że jedne po drugim padają. Niedawno sceptycy straszyli na Forum że nie będzie jak przesłać sygnału bo zajmie cały multipleks. Teraz się okazało że w sieciach 5G to będzie żaden problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bobcat napisał:

Trzeba było pofatygować się na wystawę. Miałeś okazję osobiście przekonać się jak słabo (żeby nie powiedzieć żałośnie) wygląda obraz 4K (nawet na telewizorze z bardzo wysokiej półki) w porównaniu z obrazem 8K.

Nie jeżdżę  po takich wystawach, bo i po co....zanim cokolwiek będzie do pooglądania w 8K w naszym kraju te telewizory (w pełni dopracowane) będą wszędzie w sprzedaży. Nie powaliło mnie przejście z HD na 4K, następny krok też mnie nie powali.   :)
 To po pierwsze.....

Po drugie skoro byłeś i "relacjonujesz" to nam wypadałoby wreszcie podać na jakich telewizorach oglądałeś te "żałosne" obrazy....."bardzo wysoka półka" to mi nic nie mówi. Nie wiadomo czy materiał porównawczy był tej samej klasy. Kolejna nic nie wnosząca do merytorycznej dyskusji relacja w Twoim wykonaniu z pokazu tej technologii.....

Po trzecie (wyprzedzając odpowiedź) tylko osoby podatne na nachalny marketing i nierozumiejące jak on działa nie interesuje wiedza do jakiego konkretnie telewizora 4K porównano ten 8K i na jakim materiale tego dokonano.....   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Nie jeżdżę  po takich wystawach, bo i po co....

Pewnie. Lepiej teoretyzować.

1 godzinę temu, Maju napisał:

wypadałoby wreszcie podać na jakich telewizorach oglądałeś te "żałosne" obrazy

Co to wnosi do dyskusji? Czy wrażenia odniesione z modelu X mają inny ciężar gatunkowy niż z modelu Y?

1 godzinę temu, Maju napisał:

ylko osoby podatne na nachalny marketing i nierozumiejące jak on działa nie interesuje wiedza do jakiego konkretnie telewizora 4K porównano ten 8K i na jakim materiale tego dokonano.

Rozmywanie rozmowy poprzez celowe wekslowanie jej na nieistotne szczegóły.

Znamienne. Konsekwentnie unikasz każdej okazji zobaczenia 8K na żywo aby móc udawać "znawcę" i "eksperta" na podstawie teorii której się naczytałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamienne że unikaniem i okazją nazywasz coś co tym dla mnie być nie musi i rzeczywiście nie jest!!

Nie jest przecież tak że "mam okazję" w sytuacji gdy na taką niepotrzebna mi do niczego ekstrawagancję muszę stracić dzień z życiorysu.....zakładasz że mieszkam blisko takich miejsc gdzie pokazują 8K? Błąd w rozumowaniu.....albo skuteczność we wmawianiu. Wybieraj.   :)

52 minuty temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

wypadałoby wreszcie podać na jakich telewizorach oglądałeś te "żałosne" obrazy

Co to wnosi do dyskusji? Czy wrażenia odniesione z modelu X mają inny ciężar gatunkowy niż z modelu Y?

Jasne, w Twoim przypadku jak słońce......jakże mogłoby być inaczej.  :)


Nieważne dla Ciebie co porównano i do czego.....udawanie że modele 8K są w tej chwili co najmniej pół kroku przed topowymi 4K z ub. roku opanowałeś doskonale.....co jak ten tv 4K był z 2017 r. Takie "porównania" też tu już były.....lubisz je, te które pokazują wyraźnie wyższość nowego najbardziej. Nieważne czy są rzetelne, czy zrobione na identycznym materiale źródłowym i odbiornikach......"wekslowanie na nieistotny szczegół", śmiechu warte.   :))
To celowe sprowadzanie (kolejne) tematu zwykłej rozdzielczości do rangi na którą nie zasługuje.

20 godzin temu, Bobcat napisał:

jak słabo (żeby nie powiedzieć żałośnie) wygląda obraz 4K (nawet na telewizorze z bardzo wysokiej półki) w porównaniu z obrazem 8K.

Czym oprócz rozdzielczości mogą różnić się dwa identyczne co do klasy telewizory 4 i 8K?

Jeżeli różniły się czymś więcej to znaczy.....przecież wiesz co to znaczy, porównywano nieporównywalne tv bądź dema.
Może będziesz  przywoływał teksty z opracowań naukowców z NHK o tym "czymś"......nie licz na moją (naszą) niepamięć.....to "coś" znowu odnosi się tylko do lepszej rozdzielczości i nie jest przypisane do 8K (nie świadczy o jego nadzwyczajności) dotyczy również niższych rozdzielczości.   :)
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maju napisał:

zakładasz że mieszkam blisko takich miejsc gdzie pokazują 8K? Błąd w rozumowaniu.....albo skuteczność we wmawianiu.

Na parkingu przy wystawie widziałem samochody z rejestracją z całego kraju. Również z najdalszych zakątków. Były też z krajów ościennych. Chcieć to móc. Oczywiście jeśli ktoś się tym naprawdę interesuje. Niektórym teoria wystarczy.

12 minut temu, Maju napisał:

Czym oprócz rozdzielczości mogą różnić się dwa identyczne co do klasy telewizory 4 i 8K?

Niczym. A jednak ta większa rozdzielczość sprawia że pomiędzy jakością obrazu jest między nimi przepaść. 

Równie dobrze można spytać czym oprócz rozdzielczości różnią się dwa identyczne telewizory 4K i FHD? Albo FHD i SD? W ten sposób metodą kolejnych kroków można "udowodnić" że obraz 8K od SD różni tylko rozdzielczość. Poza tym jakość ta sama. 

Widzisz śmieszność tego rozumowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Bobcat napisał:

A jednak ta większa rozdzielczość sprawia że pomiędzy jakością obrazu jest między nimi przepaść.

Ale tylko do odległości oglądania poniżej przekątnej. Z dalszej rozdzielczość 8k względem 4k traci jakiekolwiek znaczenie.

 

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Widzisz śmieszność tego rozumowania?

Ja widzę.

(Oczywiście śmieszność w wychwalaniu 8k wobec powyższej zależności.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, porlick napisał:

Ale tylko do odległości oglądania poniżej przekątnej. Z dalszej rozdzielczość 8k względem 4k traci jakiekolwiek znaczenie.

Widziałeś? Czy znowu teoretyzujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

zakładasz że mieszkam blisko takich miejsc gdzie pokazują 8K? Błąd w rozumowaniu.....albo skuteczność we wmawianiu.

Na parkingu przy wystawie widziałem samochody z rejestracją z całego kraju. Również z najdalszych zakątków. Były też z krajów ościennych. Chcieć to móc. Oczywiście jeśli ktoś się tym naprawdę interesuje. Niektórym teoria wystarczy.

Maniaków nie brakuje.....kilkaset kilometrów w jedną stronę tylko po to by potwierdzić fakt że 8K różni się od 4K rozdzielczością, to rozrywka nie dla mnie.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Czym oprócz rozdzielczości mogą różnić się dwa identyczne co do klasy telewizory 4 i 8K?

Niczym. A jednak ta większa rozdzielczość sprawia że pomiędzy jakością obrazu jest między nimi przepaść. 

Równie dobrze można spytać czym oprócz rozdzielczości różnią się dwa identyczne telewizory 4K i FHD? Albo FHD i SD? W ten sposób metodą kolejnych kroków można "udowodnić" że obraz 8K od SD różni tylko rozdzielczość. Poza tym jakość ta sama. 

Widzisz śmieszność tego rozumowania?

Śmieszność? Zauważam matactwo.

SD nadawane jest w innych standardach, bez bajerów które są zawarte w specyfikacjach UHD.....dlatego można je w tej chwili jedynie do HD porównywać które nadawane jest identycznie, różnić je będzie tylko rozdzielczość.

Okrój 8K z podwyższonej palety barw (z 2020 do rec. 709), ogranicz do 8 bit głębię barw, usuń wszelkie inne bajery (HDR, WCG) itd, itp. i porównuj......będzie się ten obraz różnił od SD tylko rozdzielczością.

Nie śmieszne, ale prawdziwe.
 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Widziałeś?

Wielu widziało i jakoś trzeźwo podchodzą do tego.....bez szaleństwa.    :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Maju napisał:

Maniaków nie brakuje

Ja bym raczej powiedział: prawdziwych hobbystów, naprawdę zainteresowanych tematem. A nie jałowych teoretyków którzy tylko potrafią ględzić czego to się naczytali i wydaje im się że to wystarcza do występowania w roli znaffcuf (błędna pisownia zamierzona).

48 minut temu, Maju napisał:

Okrój 8K z podwyższonej palety barw (z 2020 do rec. 709), ogranicz do 8 bit głębię barw, usuń wszelkie inne bajery (HDR, WCG) itd, itp. i porównuj......będzie się ten obraz różnił od SD tylko rozdzielczością.

Nie do końca można się z tym zgodzić. Telewizory LG serii LK5900 są FHD (nie 4K) a mimo to mają "na pokładzie" HDR.

52 minuty temu, Maju napisał:

Wielu widziało i jakoś trzeźwo podchodzą do tego.....bez szaleństwa.

Konkretnie: kto? Bo ci których ja znam i widzieli 8K są nim zachwyceni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat nie musisz tego tyle razy powtarzać, już od dawna to wiem; widziałeś, dlatego od razu stałeś się "znawcą".  
Opowiadaj dalej o tym jakie to wspaniałe i niedoścignione. A dlaczego nadzwyczajne?
Jak to dlaczego, bo 8K.....
Ech jak polubiłem te Twoje bajki.     :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bobcat napisał:

żałośnie) wygląda obraz 4K (nawet na telewizorze z bardzo wysokiej półki) w porównaniu z obrazem 8K.

Opowiadaj bajki, opowiadaj.

W dniu 11.05.2019 o 21:45, Bobcat napisał:

Raz jeszcze można było zobaczyć że 4K to taki "ubogi krewny" 8K. 4K definitywnie nie jest TO. 

 

W dniu 11.05.2019 o 21:45, Bobcat napisał:

można było sobie porównać obrazy 8K i 4K, 

Wiesz chociaż co i na czym porównywałeś?
Zapominam ciągle że to nieistotne....   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Okrój 8K z podwyższonej palety barw (z 2020 do rec. 709), ogranicz do 8 bit głębię barw, usuń wszelkie inne bajery (HDR, WCG) itd, itp. i porównuj......będzie się ten obraz różnił od SD tylko rozdzielczością.

Nie do końca można się z tym zgodzić. Telewizory LG serii LK5900 są FHD (nie 4K) a mimo to mają "na pokładzie" HDR.

Dziękuję za dodanie tego.....wcześniej udawałeś że śmieszą Ciebie porównania a tym wpisem udowadniasz że wiesz o czym piszę ale jednak rozumiesz (i to tym udowadniasz) że rozdzielczość to TYLKO rozdzielczość.   
 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Konkretnie: kto?

Teraz udajesz że nie przedstawiano tu (i w sąsiednim temacie) testów i opinii osób umiarkowanie podchodzących do tematu.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Maju napisał:

Wiesz chociaż co i na czym porównywałeś?
Zapominam ciągle że to nieistotne....

Wiem przecież co oglądałem. Natomiast nie odpowiedziałeś na pytanie jakie znaczenie ma to na czym oglądałem. Czy spostrzeżenia z modelu X są bardziej wartościowe niż z modelu Y? Pytania dla samych pytań. Aby mataczyć i rozmywać sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bobcat napisał:

nie jesteś partnerem do rozmowy.

Z Tobą się rozmawia? Z osobą która deklaruje że kupi najmniejszy 8K jaki pojawi się na rynku i nic sobie z tego nie robi że wszyscy twierdzą że to niemądre? Z kimś takim nie ma dyskusji.....   :)

20 minut temu, Bobcat napisał:

nie odpowiedziałeś na pytanie


Mam powtarzać to co napisałem trzy godziny temu? Zresztą odpowiedziałeś tym pytaniem na moje konkretne (sprzed 6 godzin); JAKIE TELEWIZORY PORÓWNYWAŁEŚ??

A moja odpowiedź przecież padła. Może mam to co tam można wywnioskować wyłożyć to jak dziecku; nie porównuje się technologii na telewizorach z różnych półek....porównywałeś ten 8K do referencyjnego 4K z tej samej półki (wykonanych ta sama technologia i identycznie wyposażone w AI), czyli do tegorocznego 4K (Q900 do Q90)???
Porównywałeś te same dema??
 

Jeżeli nie to się nie dziw że mogłeś widzieć większe różnice niż sama rozdzielczość.


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Maju napisał:

JAKIE TELEWIZORY PORÓWNYWAŁEŚ??

Robisz się męczący, nudny i zaczynasz zachowywać się jak przedszkolak który będzie dotąd marudził aż mu mama nie kupi batonika.

Było to Q950 i Q90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jedno wiemy (o ile to prawda)......nadal nic na temat materiału porównawczego i warunków w jakich je przeprowadziłeś. Q950 zdaje się być poprawionym Q900 (mało na razie o nim wiadomo) więc być może porównywałeś telewizory nie z tej samej półki.
Z powyższych powodów nie traktuję tego porównania poważnie, zwłaszcza że przedstawia je osoba która w sprawie 8K podawała nieprawdę i mataczyła tyle razy że nie sposób brać jej słów na poważnie.
Testy (poważne) Q90 są już dostępne, niedługo pojawią się tego Q950 to zobaczymy  ile prawdy w tym co napisałeś, ile plucia na 4K  i jednoczesnego lukrowania 8K.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Maju napisał:

(o ile to prawda)

 

49 minut temu, Maju napisał:

nadal nic na temat materiału porównawczego

 

49 minut temu, Maju napisał:

warunków w jakich je przeprowadziłeś

 

50 minut temu, Maju napisał:

nie traktuję tego porównania poważnie

 

51 minut temu, Maju napisał:

przedstawia je osoba która w sprawie 8K podawała nieprawdę i matacza

Trudno o bardziej wyraziste przykłady rozpaczliwej desperacji fanatyka anty-8K. Przyparty do muru wali na oślep. Ta determinacja w szukaniu o co by tu zahaczyć, do czego by się tu przychrzanić jest zaiste imponująca. Żąda jakichś nieistotnych szczegółów,  jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla meritum sprawy. Gdyby je otrzymał - napisałby że porównanie nie może być uznane za wiarygodne gdyż obydwa telewizory stały z ekranami zwróconymi na północ, podczas gdy dla rzetelności badań muszą być na zachód.

I potem ktoś taki ma czelność pisać coś o rzekomym mataczeniu innych. Z zaciekawieniem czekam na odpowiedź ulubioną przez tę osobę metodą na bezczela i na rympał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisuj własnego postępowania, a zwłaszcza nie przypisuj tego co sam robisz mnie.....opanuj też niepohamowaną  rządzę przypisywania mi debilnych wymagań w sprawie porównania które sam wymyślasz, przecież wiesz że nigdy to mieć miejsca nie będzie.

Jeżeli waleniem na oślep nazywasz wskazanie jakie warunki musisz spełniać  żeby uznać Twój wpis (kolejny, świadczący o fanatyzmie i obsesji na punkcie 8K) za wiarygodny a porównanie za dokonane sensownie to gratuluję dobrego humoru.   
Jeżeli nieistotnym szczegółem jest jakość materiałów na których dokonywano prezentacji i nieważne do porównania jest dla Ciebie że one się mogą różnić to świadczy o tym że marketing ma z kogo robić balona. 
Jeżeli nie ma znaczenia dla Ciebie w jakich warunkach odbiorniki porównujesz, jak są w tym czasie względem siebie (czy światła) ustawione to składam kolejne gratulacje za "odwagę" że w takiej sytuacji podjąłeś się  głoszenia takich jednoznacznych "opinii".

Co do bezczelności.....bezczelnością jest udawać że się w wielu tematach zakładki KD nie pisało nieprawdy o 8K i o sprawach z tą rozdzielczością związanych, jak się rakiem wycofywałeś z pewnych głupot jakie na ten temat pisałeś.....chcesz bym to n-ty raz cytował? Przypomnieć ci temat gdzie podawałeś dzień po dniu nieprawdę o tym jak  NHK podchodzi do 4 i 8K....zapomniałeś to ci przypomnę co jeszcze niedawno o 8K pisałeś i jak wykorzystywałeś tendencyjnie informacje na ten temat....to wszystko idzie znaleźć choć zrobiono na tym forum wiele by wyszukiwarkę popsuć.   :)
Bezczelnością to jest, a jej szczytem fakt że za żadne z tych kłamstw nie miałeś odwagi przeprosić.  ?

I potem taki ktoś ma czelność.....ktoś kto w swoim "TEŚCIE" słowem nie opisał na czym ta "żenująca" różnica między 4 a 8K  mogła polegać skoro wiadomo że rozdzielczość 8K nie jest czymś magicznym i to nawet naukowcy współpracujący z NHK potwierdzili......powiedz lepiej czego oczekujesz od 55" (lub mniejszego) 8K siedząc w rozsądnej odległości.....będzie z czego się  przynajmniej pośmiać.      :))))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.