Skocz do zawartości
IGNORED

Harman Kardon 3770 vs Yamaha R-N803D


halvor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jak w temacie, jak ma się brzmienie HK do tej właśnie Yamahy? HK napędza teraz Sonus Faber Chameleon i jest dobrze, ładnie. Yamaha zainteresowała mnie ze względu na mnogość funkcji, takich których Harman nie posiada. Yamaha ładniej też wygląda, jak na mój gust oczywiście. Dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Yamaha R-N803D to zdecydowanie wyższa klasa niż HK3770. To przede wszystkim znacznie bardziej wydajny amplituner (R-N803D jest zbudowany na bazie wzmacniacza Yamaha A-S701), dźwiękowo na pewno znacznie bardziej swobodny, dynamiczny, szybszy. Dodatkowo posiada system automatycznej kalibracji, który w wielu sytuacjach potrafi dopasować brzmienie do warunków akustycznych.

Reasumując, z mojej strony taka zmiana jest jak najbardziej optymalna. Ewentualnie można jeszcze pomyśleć o dobrym wzmacniaczu.

Jeśli masz taką mozliwiść, zapraszam na odsłuchy. Jest także u nas możliwość wypożyczenia amplitunera i przetestowania w Twoim systemie, nie ryzykujesz zakupu w ciemno.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, wręcz odwrotnie.

Sam posiadam jako nowy HK3770. Kupiłem go z ciekawości jako wzmacniacz do drugiego systemu.

HK3770 jest mega wydajny - wystarczy spojrzeć na bardzo rozbudowany zasilacz, który zajmuje niemal połowę obudowy. Sam byłem zaskoczony swobodą grania HK3770. Nic się nie dusi, pełna kontrola nad dźwiękiem od najniższych do najwyższych poziomów volume. Grzeje się bardzo słabo. Byłem sceptycznie nastawiony bo w srodku widać wentylator przy radiatorach wyciętych rodem z puszki po konserwach. Wiatrak nigdy jeszcze się nie załączył niezależnie od mocy ani niezależnie od czasu użytkowania. 20 godzin pod prądem z odsłuchem dość głośnym przy kolumnach o niskiej skuteczności (8 Ohm) i obudowa ledwo letnia. Sam wzmacniacz stoi na stoliku bez żadnego komponentu na nim.

To potężne typowo amerykańskie granie z rewelacyjnym sub basem słyszalnym już od najniższych poziomów głośności. Yamaha przy odsłuchu wieczornym przy niskim volume gra tylko górą.

Max pobór mocy w HK3770 to 480 Watów. 120 Watów na kanał przy dwóch kanałach wysterowanych jednocześnie @ 8 Ohm.

Tak, HK3770 wygląda jak popierdawka ale to złudne. Gra jak pierwszorzędny, rasowy wzmacniacz.

W poniżej podlinkowanym wątku przedstawiłem swoją opinię na temat HK3770 i proszę zauważyć, że miałem do czynienia z niemal wszystkimi wzmacniaczami ze stajnia Harmana:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, wręcz odwrotnie.

Sam posiadam jako nowy HK3770. Kupiłem go z ciekawości jako wzmacniacz do drugiego systemu.

HK3770 jest mega wydajny - wystarczy spojrzeć na bardzo rozbudowany zasilacz, który zajmuje niemal połowę obudowy. Sam byłem zaskoczony swobodą grania HK3770. Nic się nie dusi, pełna kontrola nad dźwiękiem od najniższych do najwyższych poziomów volume. Grzeje się bardzo słabo. Byłem sceptycznie nastawiony bo w srodku widać wentylator przy radiatorach wyciętych rodem z puszki po konserwach. Wiatrak nigdy jeszcze się nie załączył niezależnie od mocy ani niezależnie od czasu użytkowania. 20 godzin pod prądem z odsłuchem dość głośnym przy kolumnach o niskiej skuteczności (8 Ohm) i obudowa ledwo letnia. Sam wzmacniacz stoi na stoliku bez żadnego komponentu na nim.

To potężne typowo amerykańskie granie z rewelacyjnym sub basem słyszalnym już od najniższych poziomów głośności. Yamaha przy odsłuchu wieczornym przy niskim volume gra tylko górą.

Max pobór mocy w HK3770 to 480 Watów. 120 Watów na kanał przy dwóch kanałach wysterowanych jednocześnie @ 8 Ohm.

Tak, HK3770 wygląda jak popierdawka ale to złudne. Gra jak pierwszorzędny, rasowy wzmacniacz.

W poniżej podlinkowanym wątku przedstawiłem swoją opinię na temat HK3770 i proszę zauważyć, że miałem do czynienia z niemal wszystkimi wzmacniaczami ze stajnia Harmana:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czego jak czego, ale basu to mu nie brakuje. Yamaha mnie trochę zaineresowała, bo jest jakby bardziej AIO. Dlatego najbardziej interesuje mnie różnica w brzmieniu, na pewno nie kupię czegoś co gra gorzej tylko dlatego, że ma Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max pobór mocy w HK3770 to 480 Watów. 120 Watów na kanał przy dwóch kanałach wysterowanych jednocześnie @ 8 Ohm.

R-N803 ma bardzo zbliżone parametry. Bez wątpienia techniczna przewaga Yamahy polega na użyciu 4 tranzystorów mocy na kanał.

 

Yamaha przy odsłuchu wieczornym przy niskim volume gra tylko górą.

To nie jest problem wzmacniacza, ale właściwość ludzkiego słuchu. Akurat Yamaha rozwiązuje to świetnie przy pomocy systemu YPAO Volume. Tylko trzeba skonfigurować :)

 

Dlatego najbardziej interesuje mnie różnica w brzmieniu

IMHO podstawowa różnica między tymi sprzętami, to system korekty akustyki, w jaki jest wyposażona Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa różnica między tymi sprzętami, to system korekty akustyki, w jaki jest wyposażona Yamaha.

Prawdopodobnie również "amerykańskość" brzmienia Harmana, tak jak i Bose...dużo basu, a potem jeszcze więcej basu. To fakt, Harman nawet jak gra cicho, z pokrętłem niskich tonów na 0, to "basuje" dość potężnie.

 

Mam jeszcze pytanko do panów z branży lub kogoś kto może słyszał. Jak Sonus Faber Chameleon zagra z taką Yamahą? Czy Sonusy zgrają się z Yamahą? Wcześniej miałem Dali Zensor 3 i nie podobało mi się brzmienie Dali z Harmanem, Sonus z Harmanem gra o wiele lepiej. Nie wiem jak to będzie wyglądało z Yamahą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez halvor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie jak w temacie, jak ma się brzmienie HK do tej właśnie Yamahy?

 

Wypożycz na odsłuch domowy i bezpośrednio porównaj sam w domu. Jeśli chcesz mogę ci wypożyczć. Co jak co ale ta Yamaha w porównaniu z innymi ampli stereo spisuje sie świetnie system kalibracji daje dużo a co najważniejsze głębia brzmienia oraz selektywność instrumentów wypada na poziomie wzmacniaczy. Pomysł na zaciągniećie środka z A-S701 był dobrym zabiegiem co skutkuje tym iż sprzęt klasuje się w dobrze jakość-brzmienie-cena.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Czy ktoś porównywał te dwa amplitunery, bo raczej jestem zdecydowany na Yamahę ale chciałbym mieć porównanie po słowach kolegi yayacek. A ciężko teraz wypożyczyć HK3770 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2018 o 20:30, yayacek napisał:

HK3770 jest mega wydajny - wystarczy spojrzeć na bardzo rozbudowany zasilacz, który zajmuje niemal połowę obudowy.

Nie wiem co autor miał na myśli, bo tam jest zasilacz impulsowy, przeciętnej jakości, adekwatnej do ceny

Godzinę temu, adamon napisał:

Czy ktoś porównywał te dwa amplitunery, bo raczej jestem zdecydowany na Yamahę ale chciałbym mieć porównanie po słowach kolegi yayacek. A ciężko teraz wypożyczyć HK3770 ?

Bez odsłuchów nie wybierzesz, bo mimo tego co napisałem powyżej, to gra przyzwoicie, tak jak Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2019 o 19:56, adamon napisał:

Czy ktoś porównywał te dwa amplitunery, bo raczej jestem zdecydowany na Yamahę ale chciałbym mieć porównanie po słowach kolegi yayacek. A ciężko teraz wypożyczyć HK3770 ?

Z Harmanem to raczej daj sobie spokój. Jak to były awaryjne klocki. Miałem kiedyś HK 3390, 3480 i zawsze było coś nie tak...

Więc bierz dla spokoju, RN 803.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.