Skocz do zawartości
IGNORED

Co się dzieje z cenami Oppo UDP-205 - rynek oszalał!


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cały czas 105D i nie widzę powodu aby zmieniać go na 205. 4K nie potrzebuję, poza tym straciłbym możliwość odtwarzania SACD i wbudowanego Tidala. Żaden to cud ten 205 na tle starszych odtwarzaczy Oppo i nie ma na co się rzucać, zwłaszcza że Pioneer, Panasonic czy Denon nie pozwolą aby luka na rynku trwała zbyt długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że Pioneer, Panasonic czy Denon nie pozwolą aby luka na rynku trwała zbyt długo.

 

Jakos do tej pory nie byli szczegolnie zainteresowanii ta czescia rynku

Oppo nie mial wlasciwie zadnej konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego nie byli bo było Oppo, z którym trudno było konkurować. Denon i Pioneer mieli już przecież wcześniej high endowe odtwarzacze BD w ofercie, Denon nawet solidniej zbudowane niż Oppo chociaż nie aż tak funkcjonalne. Ale jak ktoś wierzy w niedobory w gospodarce innej niż centralnie planowana to niech się spieszy z zakupem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu filmy blu-ray słabo się sprzedają na świecie a Netflix i spółka okazała się bardziej funkcjonalna.

 

Choć w tych czasach to już cholera wie. Wszystko tylko dla cyferek.

 

Kolega dziś opowiadał, że w Biedronce pracują dwie Ukrainki. Jedna z nich zasuwa aż dymi i wyrabia premie i bonusy, a druga jest nieogarnięta, leseruje i nie umie polskiego i zarabia dużo mniej. Więc "zarząd" postanowił zwolnić tą pierwszą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego nie byli bo było Oppo, z którym trudno było konkurować

 

No raczej : )

 

Denon i Pioneer mieli już przecież wcześniej high endowe odtwarzacze BD w ofercie,

 

Były i się zbyły. Czasy Średniowiecza się skończyły : )

 

Żaden to cud ten 205 na tle starszych odtwarzaczy Oppo i nie ma na co się rzucać, zwłaszcza że Pioneer, Panasonic czy Denon nie pozwolą aby luka na rynku trwała zbyt długo.

 

Nie wiem czy cud : ) Osobiście posiadam UDP 205 i BDP 105D. Obydwa odtwarzacze fajne. Jednak gdybym miał wybierać tylko jeden model Oppo. Prawdopodobnie wybrałbym Oppo UDP 205

 

Tak samo można powiedzieć na temat wzmacniaczy zintegrowanych Hegel.

Gdybym miał wybierać : ) tylko jeden model. Hegel H590. Dlaczego ? Bo jest super funkcjonalny. Nie jak 99 % wzmacniaczy zintegrowanych na rynku, które nie mogą wyjść z czasów Średniowiecza : )

 

Podoba mi się ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać : ) tylko jeden model. Hegel H590. Dlaczego ? Bo jest super funkcjonalny. Nie jak 99 % wzmacniaczy zintegrowanych na rynku, które nie mogą wyjść z czasów Średniowiecza : )

Jaki OT, może jeśli się chce coś na siłę pokazać to lepiej nowy wątek samemu założyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać : ) tylko jeden model. Hegel H590. Dlaczego ? Bo jest super funkcjonalny. Nie jak 99 % wzmacniaczy zintegrowanych na rynku, które nie mogą wyjść z czasów Średniowiecza : )

 

 

 

Stare przysłowie mówi: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :).

A tak na poważnie kupując taką integrę skazujesz się na firmowy dźwięk. Co może być wadą lub zaletą.

A tak super funkcjonalnie to też nie jest. Brak wejścia AES/EBU. Zapewne DOP po wejściach SPDIF też nie obsługuje. Więc tak różowo do końca to nie jest.

 

A co do OPPO. Miałem 95, mam 203. Moim zdaniem kupowanie 205 mija się z celem bo do kina i tak po HDMI, a w stereo cedek za kilka stówek z przełomu lat 80/90 ubiegłego wieku rozjedzie OPPO 205.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do OPPO. Miałem 95, mam 203. Moim zdaniem kupowanie 205 mija się z celem bo do kina i tak po HDMI, a w stereo cedek za kilka stówek z przełomu lat 80/90 ubiegłego wieku rozjedzie OPPO 205.

 

Pozdro

 

Kina domowego to ja już nie mam od jakiś 250 lat. Graciarni nigdy więcej. To znaczy mam kino domowe. U mojego brata. Niech sobie korzysta.

Zapewne większość osób tak miało, lub dalej tak ma. Osobny odtwarzacz do muzyki i do filmów. Potem Amplituner i wzmacniacz stereo. Lub jeszcze bardziej rozbudowane system.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kina domowego to ja już nie mam od jakiś 250 lat. Graciarni nigdy więcej. To znaczy mam kino domowe. U mojego brata. Niech sobie korzysta.

Zapewne większość osób tak miało, lub dalej tak ma. Osobny odtwarzacz do muzyki i do filmów. Potem Amplituner i wzmacniacz stereo. Lub jeszcze bardziej rozbudowane system.

W dupie to mam. Graciarnie już miałem.

 

 

Skoro nie masz kina domowego to OPPO 205 jest złym wyborem. Kosztuje majątek a w CD brzmi słabo w stosunku do innych playerów CD za 10-15% jego wartości.

Co do graciarni ... Twój wybór, albo ... Twojej Pani ;).

 

Nie wiem co rozumiesz przez słowo wyjebane. Ponadprzeciętna jakość dźwieku? Chyba jednak nie. Za to porządek w kablach i na półce i owszem. Gratulacje. Coś za coś. Ja stawiam na muzyke i jakość jej reprodukcji.

 

Najlepszego w słuchaniu muzyki.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do OPPO. Miałem 95, mam 203. Moim zdaniem kupowanie 205 mija się z celem bo do kina i tak po HDMI, a w stereo cedek za kilka stówek z przełomu lat 80/90 ubiegłego wieku rozjedzie OPPO 205.

 

Podeślij mi tego CDka. Chciałbym go posłuchać, lol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz kina domowego to OPPO 205 jest złym wyborem. Kosztuje majątek a w CD brzmi słabo w stosunku do innych playerów CD za 10-15% jego wartości.

 

Nie wiem czy Oppo jest dla mnie złym wyborem. Tak troszku ciężko będzie włączyć film na odtwarzaczu CD z dysku szczurowego.

Płyty Blu - ray z filmami. Bardzo mało korzystam. Jednak też chyba będzie ciężko odtworzyć na odtwarzaczu CD : )

No i muzykę tyż : ) Nie śledzę na bieżąco nowe odtwarzacze CD. Chyba nie wszystkie odtwarzacze CD dają możliwość odtwarzania muzyki za pośrednictwem plików myszowych.

Płyty z muzyką. Czyli takie okrągłe płyty które można odtworzyć na odtwarzaczu CD praktycznie nie korzystam. Się kurzą : ) Te co już kiedyś kupiłem.

Jedynie na Audio Video Show 2017 w tamtym roku kupiłem parę płyt. Takie bardziej testowe.

 

Nie wiem co rozumiesz przez słowo wyjebane. Ponadprzeciętna jakość dźwieku? Chyba jednak nie. Za to porządek w kablach i na półce i owszem. Gratulacje. Coś za coś. Ja stawiam na muzyke i jakość jej reprodukcji

 

Jak mi znajdziesz coś lepszego od OPPO które zastępuje wszystkie powyższe odtwarzacze które wymieniłem wyżej. To daj znać ; )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij mi tego CDka. Chciałbym go posłuchać, lol.

 

Zapewne pamiętasz jak Ken pokazywał CD17 Marantza na Twoim Audio Show. Masz przykład. To z końca lat 90-ych.

 

Nie wiem czy Oppo jest dla mnie złym wyborem. Tak troszku ciężko będzie włączyć film na odtwarzaczu CD z dysku szczurowego.

Płyty Blu - ray z filmami. Bardzo mało korzystam. Jednak też chyba będzie ciężko odtworzyć na odtwarzaczu CD : )

No i muzykę tyż : ) Nie śledzę na bieżąco nowe odtwarzacze CD. Chyba nie wszystkie odtwarzacze CD dają możliwość odtwarzania muzyki za pośrednictwem plików myszowych.

Płyty z muzyką. Czyli takie okrągłe płyty które można odtworzyć na odtwarzaczu CD praktycznie nie korzystam. Się kurzą : ) Te co już kiedyś kupiłem.

Jedynie na Audio Video Show 2017 w tamtym roku kupiłem parę płyt. Takie bardziej testowe.

 

 

 

Jak mi znajdziesz coś lepszego od OPPO które zastępuje wszystkie powyższe odtwarzacze które wymieniłem wyżej. To daj znać ; )

 

Pozdro

 

Tak. OPPO 95 albo 93 w edycji specjalnej. Dodatkowo odtworzysz na nich SACD wypalone na DVD-R.

 

To co wybrałeś i to co napisałem powyżej to ... okropny kompromis jakościowy. Ale w jednym klocku. I jak wygląda.

Zajrzyj w "o mnie". Tam masz klocki oddzielne do odtwarzania plików audio, plików video, BD-UHD i BD, płyt CD, płyt SACD i DVD-A. Masz jeden klocek , który duzo potrafi ale słabo gra muzyke. Za to do filmów znakomity ale ... ty z kina domowego przecież nie korzystasz ;).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. OPPO 95 albo 93 w edycji specjalnej. Dodatkowo odtworzysz na nich SACD wypalone na DVD-R.

 

Darek ma taki odtwarzacz. Jest tutaj na forum. Taki sam maniak świr jak Ty pmcomp : ) w kinie domowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wybrałeś i to co napisałem powyżej to ... okropny kompromis jakościowy. Ale w jednym klocku. I jak wygląda.

 

Najważniejsze dla mnie są gry. Potem filmy. A na końcu muzyka. Także OPPO UDP 205 do moich potrzeb sprawdza się znakomicie w stereo.

 

Także więc Red Dead Redemption II rozje@#ło system ... TVN 24 : )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pamiętasz jak Ken pokazywał CD17 Marantza na Twoim Audio Show. Masz przykład. To z końca lat 90-ych.

 

Zacznijmy od tego, że ten odtwarzacz z pewnego źródła i dobrym stanie nie kosztuje 800zł (10% z 8000), tylko ok 400 EUR, a bywają nawet takie po 600 EUR.

 

Po drugie, jestem gotowy kupić ten odtwarzacz i odsłuchać go komisyjnie u mnie w domu z kolegami z forum vs Oppo 205, jednak pod warunkiem, że jeżeli Oppo będzie lepsze (a będzie) odkupujesz go ode mnie po cenie jaką za niego zapłaciłem + 50%. Jeżeli będzie lepszy, to ja zapłacę Ci 50% ceny tego odtwarzacza.

 

Jak masz jaja i jesteś pewny swego to przyjmiesz zakład.

 

Na koniec jeszcze taka historia. Długo miałem w domu Marantza CD-63KI. Dla wielu odtwarzacz legenda.Sprzedałem po tym jak podłączyłem do niego DAC Musical Fidelity V-DAC za 800zł (używane chodzą teraz po 400zł). Musical po prostu ZMASAKROWAŁ tego Marantza. Nie było co zbierać. To tyle, jeżeli chodzi o urok starych urządzeń, w szczególności cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeden klocek , który duzo potrafi ale słabo gra muzyke. Za to do filmów znakomity ale ... ty z kina domowego przecież nie korzystasz ;).

 

Do filmów zajebisty !!! : ) Nie z kina nie korzystam. Nie potrzebuję graciarni : )

Mój brat na You Tube na swoim kanale nagrał krótki filmik jak gra mój system. HC Room Pokój gracza.

 

Dla mnie bardzo fajnie gra. A to dopiero początek co OPPO UDP 205 potrafi. Niedługo zmieniam kolumny na takie troszku lepsze : ) W sklepie na takie musiałbym wydać jakieś 30.000 zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ten odtwarzacz z pewnego źródła i dobrym stanie nie kosztuje 800zł (10% z 8000), tylko ok 400 EUR, a bywają nawet takie po 600 EUR.

 

Po drugie, jestem gotowy kupić ten odtwarzacz i odsłuchać go komisyjnie u mnie w domu z kolegami z forum vs Oppo 205, jednak pod warunkiem, że jeżeli Oppo będzie lepsze (a będzie) odkupujesz go ode mnie po cenie jaką za niego zapłaciłem + 50%. Jeżeli będzie lepszy, to ja zapłacę Ci 50% ceny tego odtwarzacza.

 

Jak masz jaja i jesteś pewny swego to przyjmiesz zakład.

 

Na koniec jeszcze taka historia. Długo miałem w domu Marantza CD-63KI. Dla wielu odtwarzacz legenda.Sprzedałem po tym jak podłączyłem do niego DAC Musical Fidelity V-DAC za 800zł (używane chodzą teraz po 400zł). Musical po prostu ZMASAKROWAŁ tego Marantza. Nie było co zbierać. To tyle, jeżeli chodzi o urok starych urządzeń, w szczególności cyfrowych.

 

Obawiam się, ze mamy inną estetykę cyfrowego brzmienia. TY lubisz Sabre, jak TDA i PCM63.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, ze mamy inną estetykę cyfrowego brzmienia. TY lubisz Sabre, jak TDA i PCM63.

przecież kości nie grają roli tylko ich aplikacja, nawet ja to wiem ;) , poza tym kolega napisał, że lepiej zagrał Musical Fidelity V-DAC, a ten jest na przykład jest na Burr-Brown TI PCM1795.

 

Odpowiedź jednak daje jasny przekaz, łatwo jest rzucać hasłami, trudniej się robi jak przychodzi moment na empiryczną weryfikacje takich wpisów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, ze mamy inną estetykę cyfrowego brzmienia. TY lubisz Sabre, jak TDA i PCM63.

 

Pozdro

 

Z pewnością, i dlatego mam ... lampowego DACa, o ewidentnie ciepłej sygnaturze, ha ha ha ha.

 

Jak ja lubię te osoby rzucające jakimiś pustymi hasłami na lewo i prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi. Pozostanę przy swoim zdaniu. Na bazie swoich własnych doświadczeń z OPPO, innymi CD playerami i DACami, w swoim systemie.

 

OPPO to wszystkomający kombajn. Jakość obrazu po HDMI super. To referencyjny player BD i BD-UHD po HDMI, szczególnie biorąc pod uwagę jego "możliwości dodatkowe". Niestety jakość dźwięku po wyjściach analogowych taka sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz każdy lubi inaczej-ja nie pamiętam, kiedy ostatnio odpalałem streaming - tylko Oppo i BD. Płyty są w odwrocie, dzięki temu ceny wraz z biegiem czasu od premiery mocno spadają.

A co do samego 205 - bardzo fajne, ale dosyć drogie. Czy warte ceny, to każdy sobie musi sobie odpowiedzieć w zależności od tego ile ma w portfelu. Jednemu będzie szkoda, drugiemu wręcz przeciwnie.

 

Co do nowinek technologicznych to 98% społeczeństwa zadowoli się jakością CDA.PL - z pozostałych 2% ciężko chyba wyżyć.

Steaminguję się filmy ale to świadome wybieranie gorszej jakości . Zaletą jest dostęp do szerokiej oferty ale na forum gdzie potrafi się pisać refaraty nad wyższoscią kabla A nad kablem B jest to nie do końca poważne

 

Kina domowego to ja już nie mam od jakiś 250 lat. Graciarni nigdy więcej. To znaczy mam kino domowe. U mojego brata. Niech sobie korzysta.

Zapewne większość osób tak miało, lub dalej tak ma. Osobny odtwarzacz do muzyki i do filmów. Potem Amplituner i wzmacniacz stereo. Lub jeszcze bardziej rozbudowane system.

 

Pozdro

Trochę mi to trudno zrozumieć , czy to znaczy ze w warunkach domowych nie można stworzyć pomieszczenia daj dającego porównywalny efekt z wizytą w kinie ? Wydawanie setek tysięcy na stereo też w 100 % nie odzwierciedli muzyki live , to znaczy że nie warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPPO to wszystkomający kombajn. Jakość obrazu po HDMI super. To referencyjny player BD i BD-UHD po HDMI, szczególnie biorąc pod uwagę jego "możliwości dodatkowe". Niestety jakość dźwięku po wyjściach analogowych taka sobie.

A sprawdzaliście go w roli transportu cyfrowego z zewnętrznym DACiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to trudno zrozumieć , czy to znaczy ze w warunkach domowych nie można stworzyć pomieszczenia daj dającego porównywalny efekt z wizytą w kinie ? Wydawanie setek tysięcy na stereo też w 100 % nie odzwierciedli muzyki live , to znaczy że nie warto ?

 

No pewnie że można ulepić kino domowe w chałupie, które daje porównywalny efekt jaki masz w kinie. A nawet lepszy. I wcale nie trzeba wydawać góry pieniędzy. Oczywiście nie do przesady z tymi cięciami : )

Jeżeli ludzik chce zbudować kino domowe takie lepsiejsze już : ) na pewno, albo raczej : ) powinien odpuścić sobie zakup kolumn sklepowych.

Pomijając niektóre firmy, które jeszcze się starają żeby zrobić bardzo fajne, ale i nie za drogie kolumny głośnikowe. W sumie teraz to ciężko o takie produkty. Teraz bardziej chyba liczy się kasa.

No dobra pozostawiam ten temat bo mi się nie chce bazgrolić.

 

A no dlatego że kolumny projektujesz już pod konkretny wzmacniacz / końcówkę wielokanałową / amplituner. Czyli ... Oooo ten piec fajnie gra. Jednak nie daje sobie rady z jakimiś tam kolumnami sklepowymi.

Bo jakiś tam ludek z branży ulepił sobie kolumny sklepowe pod Krella : )

 

W stereo jest już troszku pod górkę. Ciężko jest złożyć system który może się zbliżyć do grania na żywca. Jak już będzie grał. To jedynie co może zrobić, to może zagrać głośniej.

W tamtym roku słuchałem fajnego zestawu na Audio Video Show 2017. Bardzo fajnie grało. Jednak jednej rzeczy mi brakowało do powiedzmy " zbliżenia " się do grania na żywca.

 

 

Nie wiem czy nie warto. Gdybyś posłuchał jak grają odgrody takie konkretne : ) to może wtedy złapałbyś króliczka. Na Audio Video Show 2018 właśnie będą takie fajne Polskie Odgrody : )

Kumpel jest aktualnie bardziej zainteresowany tymi malutkimi kolumienkami : ) A tak bardziej samymi głośnikami.

 

: )

 

Co do pomieszczenia nie chce mi się bazgrolić. Masz miliard tematów na forum. Wpisów jeszcze więcej. Jak ulepić sobie nore : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z pewnością, i dlatego mam ... lampowego DACa, o ewidentnie ciepłej sygnaturze, ha ha ha ha.

 

Jak ja lubię te osoby rzucające jakimiś pustymi hasłami na lewo i prawo.

Tak to już jest. Czasem jak się komuś dźwięk przestawi to tak ma. Kiedyś pojechałem do Holandii po bardzo dobry wzmacniacz. Właścicielowi odwalilo i kupił jakieś stare vintage tannoye, zlampizowal cd marantza i kupił jakiś wzmacniacz w kształcie kostki w klasie d. Grało to masakrycznie, ale właścicielowi się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielowi odwalilo i kupił jakieś stare vintage tannoye, zlampizowal cd marantza i kupił jakiś wzmacniacz w kształcie kostki w klasie d. Grało to masakrycznie, ale właścicielowi się podobało.

każdy może pobłądzić, lecz koniec końców jedyne cenne jest brzmienie transparentne i naturalne, reszta trendów jest zawsze tymczasowa i prędzej czy później z tego się wychodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością, i dlatego mam ... lampowego DACa, o ewidentnie ciepłej sygnaturze, ha ha ha ha.

 

Jak ja lubię te osoby rzucające jakimiś pustymi hasłami na lewo i prawo.

 

Szczególnie, że sam grasz z plików, a nie z płyt CD. A ja gram w swoim systemie, z plików, z CD, z BD-UHD, z BD, z DVD, z SACD, z DVD-A, z winyla, z kasety magnetofonowej, z taśmy szpulowej, z taśmy szpulowej studyjnej. I mam konkretne porównanie na bierząco, a nie "z pamięci", z odsłuchu u kogoś 5 lat temu albo z jakiejś wystawy.

 

I piszę na podstawie swoich doświadczeń.

 

I twierdzę, że w tym wieku w analogowej technice obróbki sygnału dźwiekowego (kolumny, wzmacniacze, przedwzmacniacze) nic lepszego niż w ubiegłym wieku nie wymyślono. Jedynie nadmuchano marketing i ceny. Dlatego mój sprzęt wygląda jak wygląda. Z najnowszych klocków i rozwiązań korzystam jedynie w domenie cyfrowej.

 

Ot taka mała różnica ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że można ulepić kino domowe w chałupie, które daje porównywalny efekt jaki masz w kinie. A nawet lepszy. I wcale nie trzeba wydawać góry pieniędzy. Oczywiście nie do przesady z tymi cięciami : )

Jeżeli ludzik chce zbudować kino domowe takie lepsiejsze już : ) na pewno, albo raczej : ) powinien odpuścić sobie zakup kolumn sklepowych.

Pomijając niektóre firmy, które jeszcze się starają żeby zrobić bardzo fajne, ale i nie za drogie kolumny głośnikowe. W sumie teraz to ciężko o takie produkty. Teraz bardziej chyba liczy się kasa.

No dobra pozostawiam ten temat bo mi się nie chce bazgrolić.

 

A no dlatego że kolumny projektujesz już pod konkretny wzmacniacz / końcówkę wielokanałową / amplituner. Czyli ... Oooo ten piec fajnie gra. Jednak nie daje sobie rady z jakimiś tam kolumnami sklepowymi.

Bo jakiś tam ludek z branży ulepił sobie kolumny sklepowe pod Krella : )

 

W stereo jest już troszku pod górkę. Ciężko jest złożyć system który może się zbliżyć do grania na żywca. Jak już będzie grał. To jedynie co może zrobić, to może zagrać głośniej.

W tamtym roku słuchałem fajnego zestawu na Audio Video Show 2017. Bardzo fajnie grało. Jednak jednej rzeczy mi brakowało do powiedzmy " zbliżenia " się do grania na żywca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy nie warto. Gdybyś posłuchał jak grają odgrody takie konkretne : ) to może wtedy złapałbyś króliczka. Na Audio Video Show 2018 właśnie będą takie fajne Polskie Odgrody : )

Kumpel jest aktualnie bardziej zainteresowany tymi malutkimi kolumienkami : ) A tak bardziej samymi głośnikami.

 

: )

 

Co do pomieszczenia nie chce mi się bazgrolić. Masz miliard tematów na forum. Wpisów jeszcze więcej. Jak ulepić sobie nore : )

Byłem w tej sali , podobało mi się a nawet bardzo , pomijam zagadnienie estetyki ale to już sprawa indywidualna .Ale sprzęt tam tak ładnie grający to bite pół bańki . Watro , nie warto - nie wiem może warto .

Powiem ci tak , jak nie wchodzę na to forum to czuje sie lepiej , jestem bardziej zadowolony ze swoich wyborów w audio .Od jakiegoś czasu mocno się deprecesjonuje ( nie wiem czy te słowo tak sie pisze ) temat kina domowego a stereo stawia się na podestale . A to są nieco odrębne rzeczy , choc mogą mieć i punkt wspólny . Obie te gałęzie można mocno pozycjonować i kinem można nazwać projekcje z laptopa z dookólnym nagłośnieniem komputerowym i profesjonalne sale którzy niektórzy sobie zbudowali .Podobnie jest w stereo , smartfon i głośnik bluetooth potrafi z wielu uczunić już audiofili .Moje pomieszczenie łączy i kino i stereo , zbudowałem je niemal sam , jest jednym z ładniejszych jakie widziałem . Audiofil na kino mówi be , ja oglądając na 130 calowym ekranie koncerty The Eagels czy Led Zeppelin ( miedzy innymi ) nie mogę sie nadziwić jaki to daje efekt . A tak na marginesie to powiem ci ze hi-end tak naprawdę powstaje w głowie , jesli nie polubimy tego co mamy , to całe życie będziemy gonić króliczka .Wiele osób to zrozumiało , jak nieustannie szukali i topili coraz większą kasę , niektórzy z tej choroby niestety wyjść nie potrafią .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zbudować kino na takim samym levelu co stereo trzeba wydać co najmniej drugie tyle co na stereo, inwestycja jest absolutnie nie opłacalna, lepiej wydać te pieniądze na jeszcze lepsze stereo.

Dobre stereo w warunkach domowych (nie mówię tu o specjalnie budowanych prywatnych salach kinowych) zapewnia prawie ten sam efekt kinowy za mniej niż połowę kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mocno się deprecesjonuje ( nie wiem czy te słowo tak sie pisze ) temat kina domowego a stereo stawia się na podestale . A to są nieco odrębne rzeczy , choc mogą mieć i punkt wspólny . Obie te gałęzie można mocno pozycjonować i kinem można nazwać projekcje z laptopa z dookólnym nagłośnieniem komputerowym i profesjonalne sale którzy niektórzy sobie zbudowali .Podobnie jest w stereo , smartfon i głośnik bluetooth potrafi z wielu uczunić już audiofili .Moje pomieszczenie łączy i kino i stereo , zbudowałem je niemal sam , jest jednym z ładniejszych jakie widziałem . Audiofil na kino mówi be , ja oglądając na 130 calowym ekranie koncerty The Eagels czy Led Zeppelin ( miedzy innymi ) nie mogę sie nadziwić jaki to daje efekt . A tak na marginesie to powiem ci ze hi-end tak naprawdę powstaje w głowie , jesli nie polubimy tego co mamy , to całe życie będziemy gonić króliczka .Wiele osób to zrozumiało , jak nieustannie szukali i topili coraz większą kasę , niektórzy z tej choroby niestety wyjść nie potrafią .

 

Dodam, że przez pierwsze jakieś 13 lat tego stulecia próbowałem znaleźć kompromis pomiędzy kinem i stereo w ... jednym systemie. Kombinowałem, nosiłem, przestawiałem, zamieniałem ... fajna zabawa była. I wreszcie kiedys doszedłem do konkluzji: NIE DA SIĘ. Od tego czasu mam dwa oddzielne, całkowicie odseparowane od siebie systemy w jednym pomieszczeniu. Żaden klocek nie jest wspólny. Jeden system do stereo, drugi do kina. Pomieszczenie jest zaadaptowane pod system i umiejscowienie do stereo, system do kina jest obrócony o 90 stopni i akustyka pomieszczenia jest wynikowa, z która musi sobie radzić system kalibracji w procesorze AV. I sobie radzi. Mam 4K UHD z Dolby Atmos i DTS X na TV i na projektorze. Do tego dwa systemy do stereo i jeden słuchawkowy. Wszystko w "o mnie".

 

I tak jak napisałeś. Od mniej więcej roku, po czterech latach składania swojego hi-endu w stereo, kupowania, noszenia, przestawiania, modyfikacji, kablowaniu itp. ... SŁUCHAM ulubionej muzyki. A króliczek zabity, zjedzony i zapomniany. I słucham ze źródła z jakiego mam akurat ochotę, a nie z jakiego muszę. Podobnie oglądam.

 

I tego wszystkim życze ... oddawania się pasji, a nie bycia jej niewolnikiem.

 

Pozdro

 

Dobre stereo w warunkach domowych (nie mówię tu o specjalnie budowanych prywatnych salach kinowych) zapewnia prawie ten sam efekt kinowy za mniej niż połowę kwoty.

 

Kino z dwóch głośników? A co to za kino. To jak słuchanie stereo z Grundiga z lat 80-ych. Prawie robi różnicę.

 

Żeby zbudować kino na takim samym levelu co stereo trzeba wydać co najmniej drugie tyle co na stereo, inwestycja jest absolutnie nie opłacalna, lepiej wydać te pieniądze na jeszcze lepsze stereo.

 

Dodaj jeszcze dwa słowa: Twoim zdaniem. Ktoś inny napisze, że idiotyzmem jest wydawanie takich absurdalnych kwot na posłuchanie płyty CD.

 

Kino domowe i stereo to są niezależne systemy i oba muszą kosztować. To jest oczywiste. A że Twoim zdaniem inwestycja w kino jest absolutnie nieopłacalna? No cóż, każdy ma swoje zdanie. Moim zdaniem w moim systemie warta każdej wydanej złotówki. Zarówno w tym do kina i w tym do stereo.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.