Skocz do zawartości
IGNORED

Laptop z napędem na płyty cd do zgrywania?


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy, że chcesz grać z plików. Ale czy tylko z plików? Co z serwisami typu Tidal czy Spotify? Jakiej oczekujesz funkcjonalności? No i ile kady chcesz na to przeznaczyć?

 

Jak będziesz mieć problem z ripowaniem to dokupisz do kompa napęd CD, który nie musi być w żaden sposób połączony z systemem audio, także sugeruję od tego nie zaczynać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy zanim to wszystko sprawdze, skonfiguruje, zripuje to minie długi czas.

Chyba mi przechodzi ochota na zgrywanie kolekcji...

Niby wygoda ale za dużo elementów ma wpływ na jakość. I w pokoju robi się bałagan:)

Kupujesz poleasingowy laptop hp, lenowo czy co tam jeszcze z napędem do 1000 pln kupisz komputer który kosztował nowy do 6-8kpln.Instalujesz Linuksa. Kopiowanie płyt polega na wejściu na folder napędu robisz ctrl-c na ścieżkach przechodzisz na folder docelowy naciskasz ctrl-v. 3-5 min i płyta jest skopiowana do plików wav. Szkoda czasu ustawianie opcji w programach do zgrywania z których i tak niewiele wynika na to co efektywnie znajdzie się na dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Linuksie można przy pomocy Wine uruchomić EAC. Działa bardzo ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien tylko co taki Eac daje. Gdyby przy odczycie powstawały błędy powinny się objawiać trzaskami. Ucho jest na to bardzo czułe, wystarczy nieciaglość sygnalu na poziomie jednej próbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodę w obrabianiu plików między innymi tagowanie, trochę jest tych tam ulepszeń zależy kto co potrzebuje.

Ja osobiście wolę dBpoweramp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czyli zgrywając płytę do flac w mediaplayer windows 10 uzyskuję pliki gorszej jakości niż gdybym to robił innym programem?

Zaznaczam, że nie znam Media Player w Win10, ale kiedyś, dawno temu, Media Player nie miał żadnej kontroli tego, co zgrywa. Po prostu zgrało się i nie wiadomo w jakiej jakości. Może w nowszym Media Playerze jest lepiej.

Ja używam EAC. ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie znam Media Player w Win10, ale kiedyś, dawno temu, Media Player nie miał żadnej kontroli tego, co zgrywa. Po prostu zgrało się i nie wiadomo w jakiej jakości. Może w nowszym Media Playerze jest lepiej.

Ja używam EAC. ;) :)

Ale w mediaplayer jest już wszystko czego trzeba i chyba nie może być jakościowo słabiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w mediaplayer jest już wszystko czego trzeba i chyba nie może być jakościowo słabiej?

Czy Media Player porównuje zgrane pliki z bazą AccurateRip? Czy ma możliwość ustawiania offsetu zgrywania (chociaż to nie jest obowiązkowe, ale bez tego AccurateRip nie działa prawidłowo)? Jeżeli trafi na błąd odczytu to ile razy powtarza odczyt?

To takie podstawowe pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Media Player porównuje zgrane pliki z bazą AccurateRip? Czy ma możliwość ustawiania offsetu zgrywania (chociaż to nie jest obowiązkowe, ale bez tego AccurateRip nie działa prawidłowo)? Jeżeli trafi na błąd odczytu to ile razy powtarza odczyt?

To takie podstawowe pytania.

Tego nie wiem ale wszystkie płyty jak do tej pory bez problemów zgrałem do FLAC WMA Lossless poszło szybko i bez błędów, strumieniowanie przez Windows Media Player działa bez problemu, aczkolwiek korzystam z Serviio, bo na WMP czasem kolejność utworów nieprawidłowo ampli widzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie płyty jak do tej pory bez problemów zgrałem do FLAC WMA Lossless poszło szybko i bez błędów

Skąd wiesz, że bez błędów?

strumieniowanie przez Windows Media Player działa bez problemu, aczkolwiek korzystam z Serviio, bo na WMP czasem kolejność utworów nieprawidłowo ampli widzi.

To już zupełnie inny temat, nie ma to nic wspólnego ze zgrywaniem płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są laptopy z napędem na płyty oraz takie bez napędu... tych ostatnich zdecydowana większość. Ponieważ wchodząc ewentualnie w pc audio i tak laptopa muszę kupić zapytałem czy bez napędu lepiej czy z napędem. No chyba że do słuchania zgranych płyt w ogóle nie potrzebuję laptopa włączać...

Prosze o radę w tym zakresie... Płyt cd około 800 sztuk do zgrania.

 

Chociaż analizując temat pliki zgrane EAC do .flac muszą przebyć daleką drogę:

 

Jesli dobrze rozumiem

1. Dysk NAS

2. Laptop

3. Dac

4. Wzmacniacz

5. Kolumny

 

Do tego kable i wifi...

Kurcze to chyba nie ma sensu

 

Na pewno przed tobą kupno odpowiedniego napędu (j.w.) i kieszeni z zasilaczem doń. Ja parę lat temu kupiłem LG M@Disc Multi i do tej pory nie narzekam. Zgrywanie w EAC idzie jak burza - trochę można się zamotać podczas konfigu ale są koledzy na forum w razie :)

Dawno jednak tego programu nie odpalałem, a powinienem.

Są też alternatywne sposoby. Mam Daphile na taniutkim mini-komputerku HP/Dell za nawet poniżej stówy i wielkości 7 calowego tabletu. Serwerek ten ma w jak w tej chwili patrzę 'CD ripping with AccurateRip™ verification...' a więc gra gitara. W typ progranie to idzie wszystko na zasadzie podłącz i graj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.