Skocz do zawartości
Millerek

Denon seria F100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu "użytkuje" dwóch systemów mini "Hi-Fi" denona.

Jest nim stereo

DRA-F100, DCD-F100, DRR-F100

Oraz KD

AVR-F100, POA-F100, DCD-F100

Sprzęt wyciągnięty z mojej hali magazynowo produkcyjnej którą sprzedałem, owe mini klocki leżakowały jakieś 10 może 15 lat lub więcej w jednym miejscu, kilka tych Denków kiedyś z powodzeniem były używane w mojej dalszej rodzinie ale większych informacji uzyskać nie mogę.

Usprawnienie napędów, szuflad drobnej mechaniki wewnątrz, zajęło mi kilka dni, z wielkim sukcesem... Szuflady i napędy nie działały bo paski były twarde zagiete w kształt tak jak się zatrzymały i sztywne jak drut. Dobrze ze mam lokalnie taki mały sklep gdzie zaopatrzyłem się w niezbędne części i smary do szuflad...

Obecnie, kilka miesięcy i wszystko działa.

Wszystko sprawne, działające, potencjometry wzorowo pracują. Jedynie DRA-F100 ma jakieś problemy z załączaniem lewego kanału, bądź jest cichszy od prawej strony ale wystarczy zwiększyć głośność i zaczyna lewa strona działać i oba kanały grają równo, ale tym zajmę się może kiedyś ...

Nie znam dokładnych czasów kiedy to było sprzedawane w sklepach, w jakiej cenie, czy to sprzęt hi-fi jak wskazują jakieś broszury w internecie. Nie mam pojęcia jak sklasyfikować te denonki. Czy to kawał historii, czy to może sprzęt godny uwagi i schować go do szafy na następne 20 lat, a może to bubel i sprzedać w cenie średniej z rynku wtórnego? albo bez wysiłku oddać na elektro złom.

Krążki CD, CD-R czy DVD w kinie 5.1, lub kasety, działają bezbłędnie, żadnych problemów, nawet płytę SACD i ścieżkę CD odczytują...

Mógłbym sprzęt KD postawić w domku letniskowym, ale nie wiem co pod nie podłączyć. Myślałem o zakupie używanych jakichś budżetowych M-audio HCS9950 lub Quadral Quintas 5000F lub cokolwiek innego w niskiej cenie zakupu, bo nie chcę wydawać sporo kasy, nie wiem czy warto użytkować DVD, bardziej samo radio...

Stereo może postawie w domku na innej małej działce, na potrzeby CD i radia FM. Nawet zrobiłem sobie antenę UKF półfalową która bardzo dobrze odziwo współgra z denkami.

Co z tym robić, jeśli zostawić i użytkować to jakie zestawy dokupić za "za parę słówek", trzymać to czy sprzedać...

Wygląda to bardzo dobrze, ładnie się prezentuje, no i ciekawie bo to jest mini... W szampańskim odcieniu..i dobrze utrzymane. 51f338ce97798ba8fa8545d1f9fa8a5e.jpgedbc5525a378e024535808824dca594c.jpgccf33047146231af1b7cbd9f38964629.jpg

Edytowane przez Millerek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę dać ci 50 zł za decka bo przyda mi się taki mały magnetofon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podlacz kolumny i skuchaj co to warte, ja mam d100 imw polaczeniu z revoxami bomba =-O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.