Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner lub procesor i końcówki


bolbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam dobry wzmacniacz stereo i stary Harman AVR 247.Wzmacniacz nie ma wejścia prosto na końcówkę ,Głośność kanałów z pre- out muszę zawsze ustawiać.

Chciałem sprzedać wzmacniacz a kupić dobry amplituner lub procesor i końcówki .Ważne jest dobre stereo 80% a kino 20%.Kolumny mam wszystkie na scan speakach.5,1.

Budżet do 16000 zł.

Pozdrawiam.

Bogdan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem amplituner czy procesor kina domowego nie zastapi ci stereo w muzyce. Wiec musisz miec dwa systemy.

 

Moje skromne zdanie to takie:

Kupujesz wzmacniacz i kolumny frontowe takie, jakie najbardziej ci pasuja w stereo. Dopiero potem do tych kolumn kupujesz amplituner i reszte glosnikow np. z tej samej serii.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny już posiadam tej samej serii 5,1 i wzmacniacz i słaby amplituner,Ale chciałem mieć dobre stereo i dobre kino w jednym klocku lub w dwóch dlatego pytam czy jest taka możliwość żeby zagrało razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zgłębiałem ten temat i doszedłem do wniosku, że ceny dobrych procesorów i amplitunerów są zabójcze i bardzo ciężko to potem sprzedać.

Poszedłem w stronę odtwarzacza Oppo i końcówek mocy stereo. Głośność regulujesz i ustawienia kina robisz sobie z Oppo.

Możesz końcówkę mocy na fronty (i do stereo) kupić na wypasie, a do reszty kanałów np. końcówkę 3x. Sprzedać potem to jest bardzo łatwo.

Niestety uruchamianie takiej instalacji dla osoby nie obeznanej z audio to masakra.

Fajnie mieć 16 tys. i takie dylematy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym:Beresford tc-7220 MK III.Wtedy można kupić średniej klasy ampli zostawić wzmacniacz i przełączać przednie kolumny albo z ampli albo z wzmaka.

Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bolbo, chcesz tanio czy dobrze?:)))

Miałem ampli Sony STR 5200 ES, chyba najwyższy model Sony KD, jakąś nagrode nawet EISA dostał. Jak podłączyłem końcówki mocy Atolla bezpośrenio do Oppo to go prędko sprzedałem. Tyle porównania do ampli średniej klasy.

Może ktoś miał jakieś kobyły Arcama albo Anthema i jakoś porównywał w stereo. Po prostu za tą cenę nie da się mieć wszystkiego.

Ja najbliżej byłem kupna Classe SSP-800-ofcorz używka tylko wchodziła w gre, ale parę lat ceny ostudziły mój zapał. No i jeszcze kasa na końcówki mocy- musiałbym skumulować fundusz urodzinowo-gwiazdkowy na najbliższe 10 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym:Beresford tc-7220 MK III.Wtedy można kupić średniej klasy ampli zostawić wzmacniacz i przełączać przednie kolumny albo z ampli albo z wzmaka.

Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?

 

Nowe amplitunery kina domowego obok parszywej sekcji wzmocnienia w klasie D mają słaby przedwzmacniacz analogowy. Nie będziesz z tego dźwieku zadowolony. One potrafią jedynie dobrze przełączać i mieć znakomitą sekcje cyfrową. Chyba, że zakupisz Trinova ale to nie Twój budget. Mój zresztą też nie ;).

 

Tak jak napisano, a ja piszę przy każdej okazji, odseparuj systemy i kup dobry wzmak do stereo. Normalnie proponuję też drugie kolumny do stereo ale w Twoim wypadku jest bardzo OK. Wtedy zastosuj pasywny przełącznik kolumn za 50 USD z eBaya. Dokup dobrą integrę stereo taka jaką dobrze zagra z kolumnami i ciesz się dobrym dźwiękiem w stereo.

 

Ale ... jak juz bardzo chcesz lub musisz kupić pre z procesorem do okina domowego to patrz na klocki Meridian, Proceed, Tag McLaren, Krell z przełomu wieków. One wtedy kosztowały majątek ale ... grają muzykę w stereo. Niestety max. 7.1 przez SPDIF czyli o DDTHD, DTS HD MA, Atmos i DTS X możesz zapomnieć. Ale ręczę Ci, że w 7.1 te klocki dźwiękowo rozjadą w kinie wszystkie dzisiejsze wynalazki do 20 tys zł. Z DDTHD i DTS HD MA skorzystasz jesli wypuścisz sygnały analogowe z blu-raya i wejdziesz na odpowiednie wejście 5.1/7.1 w procesorze.

 

Pozdro

 

A co myślicie o tym:Beresford tc-7220 MK III.

 

O czymś takim własnie napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bolbo, chcesz tanio czy dobrze?:)))

Miałem ampli Sony STR 5200 ES, chyba najwyższy model Sony KD, jakąś nagrode nawet EISA dostał. Jak podłączyłem końcówki mocy Atolla bezpośrenio do Oppo to go prędko sprzedałem. Tyle porównania do ampli średniej klasy.

Może ktoś miał jakieś kobyły Arcama albo Anthema i jakoś porównywał w stereo. Po prostu za tą cenę nie da się mieć wszystkiego.

Ja najbliżej byłem kupna Classe SSP-800-ofcorz używka tylko wchodziła w gre, ale parę lat ceny ostudziły mój zapał. No i jeszcze kasa na końcówki mocy- musiałbym skumulować fundusz urodzinowo-gwiazdkowy na najbliższe 10 lat.

A jaki system obecnie posiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale ... jak juz bardzo chcesz lub musisz kupić pre z procesorem do okina domowego to patrz na klocki Meridian, Proceed, Tag McLaren, Krell z przełomu wieków. One wtedy kosztowały majątek ale ... grają muzykę w stereo. Niestety max. 7.1 przez SPDIF czyli o DDTHD, DTS HD MA, Atmos i DTS X możesz zapomnieć. Ale ręczę Ci, że w 7.1 te klocki dźwiękowo rozjadą w kinie wszystkie dzisiejsze wynalazki do 20 tys zł. Z DDTHD i DTS HD MA skorzystasz jesli wypuścisz sygnały analogowe z blu-raya i wejdziesz na odpowiednie wejście 5.1/7.1 w procesorze.

 

Tu jesteś w błędzie, odpada tylko Atmos i DTS X, Oppo normalnie dekoduje TrueHd i DTS HD. Wystarczy sama końcówka mocy.

Masz jednak racje, takie zestawienie pozostawia daleko w tyle wszelkiego rodzaje amplitunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jesteś w błędzie, odpada tylko Atmos i DTS X, Oppo normalnie dekoduje TrueHd i DTS HD. Wystarczy sama końcówka mocy.

Masz jednak racje, takie zestawienie pozostawia daleko w tyle wszelkiego rodzaje amplitunery.

 

To przeczytaj raz jeszcze, dokładnie, co napisałem.

 

Z tej ściezki Atmos i DTS X Twoje OPPO zdekoduje zwykłe DDTHD i DTS HD MA i wyśle 7.1 po wyjściach analogowych. Albo inaczej, ze ścieżek Atmos i DTS X OPPO pominie informacje dotyczące dodatkowych kanałów górnych.

 

A co do Twojej wspaniałej konfiguracji OPPO plus końcówki. Robiłem osobiście próby na OPPO 95 ze ścieżkami DDTHD i DTS HD MA podłączonymi do Onkyo 905. I dekodowanie w Onkyo dawało LEPSZE rezultaty dźwiękowe niz dekodowanie w OPPO i puszczenie po analogu na wejście analogowe. Więc prosze nie pisz, że coś jest lepsze jak nie testowałeś i nie porównywałes do tego drugiego. A ja testowałem na tych samych klockach, na tym samym materiale, w tym samym pomieszczeniu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Koledzy lepiej znają się niż ja i mają większe doświadczenie ale powiem Ci co ja bym zrobił gdybym miał taki dylemat jak Ty.

Kupiłbym taki wzmak stereo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a za resztę jakiś dobry ampli kina oraz coś co pomogło by mi odseparować te dwa systemy.

Natomiast jeśli nie chcesz lampy to budżet bym rozłożył mniej więcej tak że za 10tysi kupiłbym jakąś integrę a za 6 tysi dobry ampli, spiął bym to razemni cieszył się muzyką i kinem ;-)

Oczywiście mowa o używkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat robiłem porównanie do Yamahy 2010 i jakoś oppo i analog to zupełnie inna liga. Osobiście już dawno wyleczyłem się z amplitunerków.

Kup sobie Oppo 105 lub 205 plus jakieś końcówki i dopiero się wypowiadaj.

Zapewniam Cię, że kolega Pmcomp to nie jest zwykły Kowalski, który coś tam gdzieś słuchał ale pasjonata audio-video z wieloletnim stażem mający doświadczenie w klockach za dużo poważniejsze budżety niż klocki do 10tyś... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Słuchał nie słuchał,jego sprawa. Prawda jest taka , że nie słuchał modelu Oppo 105 jak i 205 na końcówkach. Sam napisał , że robił to na starszym modelu Oppo. A one trochę się różnią. Dlatego jak pisze ,to niech wie o czym pisze. Ja akurat używam tego systemu na codzien i nikt mi nie wmówi, że po analogu jest gorzej niż z amplitunera. Dla mnie to jest totalna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak sprzedaję wzm stereo ,kupuję Oppo 205 do tego końcówke mocy 5,1lub 7,1 tylko jakiej firmy.Podłącze do Oppa sub i 5 głośników do końcówki .Dekoder cyfra plus ,tv i stereo z daca również do Oppa.Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wszystko ,jeżeli jest inaczej to proszę poprawcie mnie.

Inna wersja :zostawiam wzm stereo dokupuję średniej klasy amplituner dobry do kina, łączę przednie kolumny przez Beresford tc-7220 MK III. Czy amplituner Cambridge audio cxr200 będzie doby do kina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak sprzedaję wzm stereo ,kupuję Oppo 205 do tego końcówke mocy 5,1lub 7,1 tylko jakiej firmy.Podłącze do Oppa sub i 5 głośników do końcówki .Dekoder cyfra plus ,tv i stereo z daca również do Oppa.Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wszystko ,jeżeli jest inaczej to proszę poprawcie mnie.

Oppo 205 ma wejścia cyfrowe optyczne i coaxial i tutaj powinieneś podpiąć dekoder cyfry czy telewizor. TV ewentualnie po HDMI ARC można słuchać-różnie to działa, dużo TV wypuszcza tylko 2 kanały.

DAC'a nie podłączysz do Oppo, ale możesz go całkowicie zastąpić DAC'em z Oppo, ponieważ ma wejścia USB Audio, żeby podpiąć np. komputer.

Co do końcówek mocy to od wyboru do koloru. Ja akurat cenie końcówki mocy Atolla-możesz kupić 5w1 np. takie Atoll AV500.

Można też kupić sobie lepszą na fronty(i do stereo) np. AM200, a resztę głośników zasilić z trójkanałowej AV80. Drugie rozwiązanie będzie łatwiej potem sprzedać.

Jak poszukasz po sklepach znajdziesz tanio AM200 ex-demo, bo ostatnio zmieniał się model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy owe oppo posiada system autokalibacj???? Bo przecież to jest podstawą.. Akustyka +kalibracja z amplitunera.. Owszem można zrobić wszystko modami pomieszczenia, ale w kinie jest trudno połatać wszystkie dziury w paśmie od wszystkich głośników.. Audyssey xt32 robi to wyśmienicie.. Moim zdaniem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chyba nie czytasz dokładnie, kolega Pmcomp napisał wyraźnie , że chodź tu o analogowe granie. Ta zabawa to co innego niż amplituner,a kalibracja jest ręczna i sprowadza się do podstawowych ustawień. Wybór systemu(stereo,5.1 lub 7.1), odległość głośnika,regulacją db głośnika , odcięcie i wybór małej czy dużej kolumny. W tym przypadku trzeba się trochę pobawić by wszystko ustawić pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z kupnem Oppo 205.Obdzwoniłem parę sklepów i nie będą mieli.Drugi problem brak możliwości odsłuchu z wybraną końcówką np:emotiva xpa-7 gen 3.

Zostaje kupno amplitunera dobrego w kinie i zostawienie wzmacniacza stereo.Proszę o porady który ampli wybrać do 8-9 tys.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ,że może być problem z kupnem oppo 205. Dekoder NC+ możesz podłaczyć pod HDMI IN, zresztą jak i inne rzeczy typu konsole(wystarczy switch HDMI). Malina do audio na usb (obsługa mqa) i gitara.

 

Nie ma chyba jeszcze na rynku zewnętrznych switchy z HDCP 2.2 i HDMI 2.0b do 4K UHD.

 

Jesli malina jako plikowiec i DAC z OPPO 205 to niestety postrzeganie wysokiej jakości dźwieku w stereo różni nas o lata świetlne. Inaczej ... jesli po analogach z OPPO w kinie masz dźwięk klasy maliny w stereo to ... ja wysiadam i nie mamy o czym więcej gadać.

 

:).

 

Czy owe oppo posiada system autokalibacj???? Bo przecież to jest podstawą.. Akustyka +kalibracja z amplitunera..

 

Z amplitunera ew. z procesora.

To jest dzisiaj podstawa.

 

Chyba nie czytasz dokładnie, kolega Pmcomp napisał wyraźnie , że chodź tu o analogowe granie. Ta zabawa to co innego niż amplituner,a kalibracja jest ręczna i sprowadza się do podstawowych ustawień. Wybór systemu(stereo,5.1 lub 7.1), odległość głośnika,regulacją db głośnika , odcięcie i wybór małej czy dużej kolumny. W tym przypadku trzeba się trochę pobawić by wszystko ustawić pod siebie.

 

Tak jest ... o analogowe granie ścieżek kinowych po zdekodowaniu w OPPO z cyfrowych tracków wielokanałowych.

Bo jeśli chodzi o granie OPPO 205 jako stereo, obojętnie czy z CD, BD, czy z plików to to jest tylko średnia półka. Mój stareńki DVD Marantz DV8300 gra z CD, DVD-Audio czy SACD porównywalnie do OPPO 95. Z OPPO 205 nie sprawdzałem ale stawiam, że będzie także porównywalnie.

 

Panowie.

OPPO to znakomita część cyfrowa, interfejs użytkownika, możliwości i ... przeciętny (jak na porównania do sprzętu stricte audio) tor analogowy. Muzyke z CD grają lepiej ponad dwudziestoletnie playery CD, które można dzis kupić za parę setek.

OPPO to w tej chwili najlepszy i najbardziej uniwersalny kombajn multimedialny do kina, a dla niektórych i do stereo.

 

Nie ma się o co sprzeczać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jesli malina jako plikowiec i DAC z OPPO 205 to niestety postrzeganie wysokiej jakości dźwieku w stereo różni nas o lata świetlne. Inaczej ... jesli po analogach z OPPO w kinie masz dźwięk klasy maliny w stereo to ... ja wysiadam i nie mamy o czym więcej gadać.

 

Chyba już się pogubiłeś kolego, porównujesz Oppo i malinę do do High-Endu,ogarnij się trochę. Cały czas robimy porównanie do amplitunera , Oppo to średniak i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.