Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe mieszkanie - Ustawienie kina domowego


konini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem na etapie wybierania układu funkcjonalnego nowego mieszkania.

 

Chciałbym uzyskać opinii osób doświadczonych, ponieważ jak narazie układy zaproponowane trochę gryzą się z kinem domowym.

 

Jest to dla mnie personalnie ważna rzecz i chciałbym mieć zrobione kino domowe (audio, rzutnik) dosyć profesjonalnie.

 

 

Tak jak na załączonym obrazku takie ustawienie póki co wg architektek i mojej żony jest najlepsze z wielu względów. Niestety dla mnie trochę gryzie się z kinem domowym.

 

Oczywiście kanapę można dać trochę wyżej. Nie musi to być 100% tak jak na załączonym obrazku.

 

Kanapa przy tym układzie jest oddalona o 4 metry od ściany na której będzie rzucany ekrany. Sam projektor pewnie będzie oddalony o około 450cm. Z tego co czytałem rzucany obraz przy takiej odległości powinien mieć około 350cm.

 

Niestety ściana ma tylko 2 metry szerokości. Rozwiązaniem jest ekran wysuwany z sufitu. Pytanie gdzie dam głośniki jak ekran będzie miał 350cm. Czy jest np. możliwość podwiesić głośniki frontowe na suficie ?

 

Macie jakieś pomysły jak mogę zaaranżować tą przestrzeń pod kino domowe ?

 

Zależy mi na audio albo 5.1 albo 7.1

 

Audio będę kupował nowe. Co do projektora to mam Optomę HD26

 

Co do wyboru audio to będę chciał o to zapytać dopiero po uzyskaniu pomocy z rozstawem i zdecydowaniem czy 5.1 czy 7.1.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, ponieważ wstrzymuje mi to akceptacje jakiegokolwiek planu funkcjonalnego ;)

 

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kolego,

 

jak chcesz profesjonalnie, to zacznij od tego, że projektor, nie rzutnik i kolumny, nie głośniki

Ponadto chcesz pchać się w 7.1, a już masz problem z umiejscowieniem samych frontów. Na suficie - to nie będzie miało nic wspólnego z profesjonalizmem. Nie zbliży się nawet do w miarę poprawnego ustawienia. Totalnie szatański pomysł, z którego musisz natychmiast się wyleczyć

 

Macie jakieś pomysły jak mogę zaaranżować tą przestrzeń pod kino domowe ?

 

zwolnij te architektki. Żonie możesz dać jeszcze szansę na poprawę ;)

a tak serio - brak wspomnianego przez Ciebie załącznika, więc trudno coś więcej na ten temat podpowiedzieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...piszesz o ekranie szerokości 350cm... przy formacie ekranu 16:9 to jest 158 cali !!!!!..a Twoja odległość oglądania to 400cm....jak dla mnie przy tej odległości oglądania to 130 cali jest maks...projektor też nie jest najwyższych lotów więc tym bardziej mniejszy ekran aby nie widzieć niedoskonałości rzucanego obrazu...i zakładam że bedą to filmy FHd z plyty lub z dysku o porządnym bitreate i odpowiedniej "wadze"...przy nawet 130" ekranie i Twojej kanapie każda mniejsza rozdzielczość nieciekawie wygląda, nawet bardzo nieciekawie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam byłem pewny, że wrzuciłem układ funkcjonalny mieszkania. 

Nie chcę się pchać w 7.1 :) Nie jestem znawcą i tylko napisałem co by było fajnie mieć. Jak najbardziej 5.1 jest dla mnie ok, jeżeli nie ma innych możliwości.

Co do wielkości rzucanego obrazu to tak przeczytałem po prostu na jakiejś stronie. W każdym razie na pewno ściana 200cm jest za mała przy 4 metrach odległości. Teraz w mieszkaniu mam 2 metry odległości i prawie 2 metry obrazu. Nie chciałbym mieć regresu :)

Co do rzutnika to taki aktualnie mam ale myślę, że niedługo po wprowadzeniu kupię nowy rzutnik. Jeżeli macie jakieś sugestie to myślę, że około 5-7 tysięcy mogę przeznaczyć na nowy projektor.

Co do budżetu to ciężko powiedzieć nie zastanawiałem się jeszcze nad tym ale myślę że podobną kwotę mogę przeznaczyć jak na projektor.

Posiadam Amplituner - Denon AVR-1713 w aktualnym mieszkaniu. Będę je wynajmował na airbnb wraz z kinem domowym.

Pytanie czy ten Denon jest na tyle dobrym sprzętem, żebym sobie go wziął do nowego mieszkania a tutaj w zamian kupie jakiś tani zamiennik pod wynajem. Nie ukrywam, że przyda mi się obcięcie kosztów ;).

Sprzęt głównie będzie przeznaczony pod filmy, seriale i ps4. Muzykę też będę puszczał ale głównie potrzebuję tego pod oglądanie filmów. Muzykę będę odtwarzać z gramofonu gdzie będę miał oddzielne kolumny.

Dzięki z góry za pomoc !!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten rysunek... to coś opisane "rzutnik" to rozumiem, że ma być ekran? Tam nie ma miejsca nawet na 5.1. Gdzie miałyby stać fronty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie, ktory masz jak miałoby to byc tylko do filmow i ps4, ja poszedłbym w montaż ścienny, in-wall. Natomiast do muzy i gramofonu zafundowalbym sobie dobre monitory i postawił je na komodzie, oczywiscie musiałyby byc od niej odizolowane, płyty typu granit lub tack’iem (kwestia prób). Na kolumny podłogowe w tym setupie nie widze miejsca, bo bedą tylko zawalidrogami...i w tym układzie pomieszczenia użytkowego zupełnie wg mnie bez sensu. 

Użycie głośników instalacyjnych wg mnie jest optymalnym rozwiązaniem. Na tej ściance z komoda, dostawilbym dodatkowa ściankę cos na wzór baffle wall o grubości ok. 12 cm, w której zainstalował 3 głośniki LCR + sub’a do ściennego montazu, pozostała w niej przestrzeń wypełnił ciezka wełna. Na tylnej nad sofa natomiast 2 surroundy - job done. Możesz nawet pomyslec o atmosie na suficie jezeli jest to dla Ciebie wazne. Wyjdzie moze drożej, ale za to ergonomicznie, bez zbędnego zagracania miejsca funkcjonalnego jakim jest salon. A i wife bedzie na bank bardzo happy :)

Ekran rozwijany z sufitu wg preferencji, bo to i tak jest salon z rzutnikiem nad sofa; montaż polkowy albo sufitowy - preferencja.

pzdr

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.