Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Less napisał:

Może raz kiedyś się zdarzyło. W czasie meczów nie rzucało się to w oczy.

Natomiast Iga potrafi i lubi uderzać mocno. Ostatnio nawet często celnie.

Może się nie rzucało ale statystyki skuteczności returnu miała powalające.

Natomiast Iga rękę już ma niemal kompletną, jeżeli dociągnie do tego samego poziomu nogi i głowę, to finały WS są nieuniknione, byle zdrowie dopisywało.  Niech jej się dzisiaj powiedzie bo bardzo jestem ciekawy meczu ze Switoliną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Niech jej się dzisiaj powiedzie bo bardzo jestem ciekawy meczu ze Switoliną.

Jeśli dzisiaj wygra o co moim zdaniem będzie trudne to ze Svitoliną będzie łatwiej bo znowu presja będzie na przeciwniczce. Svitolina to teraz  częsty obiekt pytań dlaczego jeszcze szlema nie wygrała, tyle lat w czołówce, a nawet w finale nie była.

Bardziej się boję o dzisiejszy wynik, potem będzie już na luzie choć oczywiście na półfinale może się skończyć ale nikt złego słowa nie powie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, audiofan01 napisał:

Jeśli dzisiaj wygra o co moim zdaniem będzie trudne

Ale dlaczego?  Oczywiście samo się nie wygra, nie na tym poziomie ale spójrz na statystyki meczów Trvisan w głównej drabince.  Z Giorgi wygrała przez krecz.  Gauff to jakaś masakra, popełniła 19 podwójnych błędów, no i ona nie ma pojęcia o grze na mączce.  Jedyny w miarę normalny mecz to 3 runda, ale Sakkari też się nie popisała jeżeli chodzi o serwis i inne stałe fragmenty gry.  Bertens prawie na pewno przegrała przez problemy zdrowotne, już po meczu z Errani zwieźli ją z kortu na wózku.  Trevisan ma 160 cm wzrostu a jej najszybsze serwisy to nieco ponad 150 km/h.  Iga, nie spieprz tego ? 

45 minut temu, audiofan01 napisał:

Svitoliną będzie łatwiej

Nie, nie będzie.  Svitolina to taka trochę Radwańska, ale nie ma takiej techniki jak Aga, natomiast jest waleczna, ogólnie równa, dobra kondycyjnie, warunki fizyczne ma umiarkowane.  Jeżeli Iga wygra dzisiaj, i będzie ją w półfinale stać na poziom gry podobny jak z Halep, to wygrywa ze Switoliną spokojnie.  No chyba że Switolina przegra swój ćwierćfinał, ale to już całkiem niewyobrażalne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Zbig napisał:

Ale dlaczego?  Oczywiście samo się nie wygra, nie na tym poziomie ale spójrz na statystyki meczów Trvisan w głównej drabince.  Z Giorgi wygrała przez krecz.  Gauff to jakaś masakra, popełniła 19 podwójnych błędów, no i ona nie ma pojęcia o grze na mączce.  Jedyny w miarę normalny mecz to 3 runda, ale Sakkari też się nie popisała jeżeli chodzi o serwis i inne stałe fragmenty gry.  Bertens prawie na pewno przegrała przez problemy zdrowotne, już po meczu z Errani zwieźli ją z kortu na wózku.  Trevisan ma 160 cm wzrostu a jej najszybsze serwisy to nieco ponad 150 km/h.  Iga, nie spieprz tego ? 

Nie, nie będzie.  Svitolina to taka trochę Radwańska, ale nie ma takiej techniki jak Aga, natomiast jest waleczna, ogólnie równa, dobra kondycyjnie, warunki fizyczne ma umiarkowane.  Jeżeli Iga wygra dzisiaj, i będzie ją w półfinale stać na poziom gry podobny jak z Halep, to wygrywa ze Switoliną spokojnie.  No chyba że Switolina przegra swój ćwierćfinał, ale to już całkiem niewyobrażalne...

Sportowo wszystko przemawia za Igą w obu meczach, arsenał zagrań ma najlepszy ale na tym poziomie zdecyduje dyspozycja dnia i PSYCHIKA i moje uwagi tego dotyczą. Trzeba zdać się na Abramowicz i ..... Guns’n’roses:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Svitolina umoczyla i to mocno z niejaką Podoroską z Argentyny, 131 ranking WTA.

Tak więc teoretyczny highway do finału dla Igi.

Dziewczyno! Nie zepsuj tego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...  Co im do głowy przyszło aby zostawić otwarty dach.  Przecież tam chwilami piździ jak w Himalajach.

I jaki fikuśny wywiad przed chwilą ?

Kto nie widział niech żałuje

Iga #jazda!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 10:22, audiofan01 napisał:

Fibak powiedział, że gra obecnie najlepszy tenis na świecie, u bukmacherów jest liderką zakładów na wygranie turnieju itp.

Nie wiedziałem o tym, ale patrząc na jej grę też nieśmiało podobnie pomyślałem. Oby to się potwierdziło. Miałem przez chwilę takie myśli, jak kiedyś zobaczyłem Janowicza, który łoi faworytów w pamiętnym turnieju paryskim.
Mam nadzieję, że Iga ma głowę tak samo mocną jak umiejętności i przebije dokonania Radwańskiej. Papiery już teraz na to ma, bo prezentuje tenis o innej jakości i jest bardzo młoda. Musi tylko mieć dobrze dobrany sztab ludzi dbający o rozwój jej umiejętności i kariery.

W dniu 5.10.2020 o 14:27, audiofan01 napisał:

Tylko wiesz, to jest tak jak zdobyłeś breaka i zaraz trzeba potwierdzić go własnym wygranym gemem serwisowym co wydaje się łatwiejsze, a o dziwo jest sporo rebreaków i tego się obawiam. Halep rozjechała Anisimową  i jako zdecydowana faworytka została rozjechana przez Igę. 

Przecież wszyscy znamy chimeryczność żeńskiego tenisa. Dyspozycja dnia tutaj decyduje bardziej niż w tenisie męskim.

10 godzin temu, Zbig napisał:

Iga, nie spieprz tego

Nie spieprzyła. Nie można było nie wykorzystać takiej szansy.
W sumie to teraz jest prosta droga do zdobycia wielkiego szlema.
Brzmi kuriozalnie? Nie soundzę. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, audiofan01 napisał:

Sereny czas już minął ale następnej takiej długo nie będzie.

Fakt, z takimi cyckami i grubymi udami biegać po korcie i wygrywać to jeszcze nie było. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, soundchaser napisał:

W sumie to teraz jest prosta droga do zdobycia wielkiego szlema.

Myślę że mecz z Halep był przepustką do finału, a tam najpewniej Kvitova ewentualnie Kenin. 

Niech ten półfinał wygra to wtedy zobaczymy jaka jest sytuacja.  Ciężko cokolwiek przewidzieć w tych warunkach.  Na pewno ten turniej jest trochę słabiej obsadzony, nie ma Andrescu, Barty, Osaki czy Bencic, no ale nieobecne nie mają głosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Zbig napisał:

Myślę że mecz z Halep był przepustką do finału, a tam najpewniej Kvitova ewentualnie Kenin. 

Niech ten półfinał wygra to wtedy zobaczymy jaka jest sytuacja.  Ciężko cokolwiek przewidzieć w tych warunkach.  Na pewno ten turniej jest trochę słabiej obsadzony, nie ma Andrescu, Barty, Osaki czy Bencic, no ale nieobecne nie mają głosu.

Koniec końców nikt nie będzie pamiętał wielkich nieobecnych, jeśli Iga wygra przejdzie do historii i oby to nie był to „flash in the pan”. Ma wszelkie predyspozycje by przez co najmniej dekadę być w ścisłej czołówce. Po Radwańskiej, Kubicy i Lewandowskim ( może jeszcze Gortat) wchodzi do bardzo wąskiego grona rozpoznawalnych  globalnie polskich sportowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica to jest rozpoznawalny głównie dzięki Orlenowi. ;-)
To taki trochę Wojciech Fortuna, z tym że złoto olimpijskie to jednak dużo większe osiągnięcie niż wygrana jednego wyścigu grand prix.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, soundchaser napisał:

Kubica to jest rozpoznawalny głównie dzięki Orlenowi. ?
To taki trochę Wojciech Fortuna, z tym że złoto olimpijskie to jednak dużo większe osiągnięcie niż wygrana jednego wyścigu grand prix.

Ty znowu swoje:) i po raz setny o tych skokach, niestety nie możesz przeboleć, że tej niszowej dyspycliny większość sportowego świata nawet nie kojarzy, a Fortuna to może z bukmacherką i sokami najwyżej:)

Obejrzyj sobie filmik z Kubicą na Nordschleife, zobacz  ile ma wyświetleń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, audiofan01 napisał:

Obejrzyj sobie filmik z Kubicą na Nordschleife, zobacz  ile ma wyświetleń.

Nie interesują mnie filmiki jakiegoś niszowego niedorajdy - celebryty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Nie interesują mnie filmiki jakiegoś niszowego niedorajdy - celebryty.

Czy Ty siebie czasem czytasz? Może ktoś z bliskich pomoże się Tobie ogarnąć. Ja odpuszczam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, soundchaser napisał:

W sumie to teraz jest prosta droga do zdobycia wielkiego szlema.

Zawsze myślałem, że Wielki Szlem to dopiero liczy się jako komplet wygranych w jednym sezonie - Australia, Francja, Anglia, Usa.

Coś sie zmieniło? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

Zawsze myślałem, że Wielki Szlem to dopiero liczy się jako komplet wygranych w jednym sezonie - Australia, Francja, Anglia, Usa.

Coś sie zmieniło? ?

jest tego trochę:

Klasyczny lub Kalendarzowy Wielki Szlem – jeśli zawodnik wygra cztery turnieje wielkoszlemowe w jednym sezonie

Niekalendarzowy Wielki Szlem – jeśli zawodnik wygra cztery turnieje wielkoszlemowe z rzędu, ale na przełomie dwóch sezonów

Karierowy Wielki Szlem – jeśli zawodnik wygra w trakcie całej kariery sportowej wszystkie turnieje wielkoszlemowe

Złoty Wielki Szlem – jeśli zawodnik wygra w jednym sezonie cztery turnieje wielkoszlemowe i zdobędzie złoty medal olimpijski

Karierowy Złoty Wielki Szlem – jeśli zawodnik wygra w trakcie całej kariery sportowej wszystkie turnieje wielkoszlemowe i zdobędzie złoty medal olimpijski

Mały Szlem – jeśli zawodnik wygra w jednym sezonie trzy z czterech turniejów wielkoszlemowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku coraz więcej „ekspertów” od wszystkiego ( uwaga nie dotyczy @Zbig i paru innych) szkoda bo była fajna wymiana spostrzeżeń:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, iro III napisał:

Zawsze myślałem, że Wielki Szlem to dopiero liczy się jako komplet wygranych w jednym sezonie - Australia, Francja, Anglia, Usa.

Coś sie zmieniło? ?

Nic się nie zmieniło. Pomyliło mi się - uczciwie się do tego przyznaję.
Miałem na myśli realne zwycięstwo turnieju na Roland Garros.

49 minut temu, audiofan01 napisał:

Czy Ty siebie czasem czytasz? Może ktoś z bliskich pomoże się Tobie ogarnąć. Ja odpuszczam?

Nie przeżywaj tak...kim jest ten Kubica? Wygrał 1 (słownie: jeden) wyścig w F1, a teraz udziela się w reklamach jak celebryta.
Po powrocie do ścigania to mniej niż zero...takie ma wyniki, więc nie rób z niego bohatera narodowego i nie porównuj do innych wielkich sportowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność F1 to rocznie blisko 2 mld ludzi, bywały wyścigi, które oglądało kilkaset milionów widzów na całym świecie. Kubica jeździł przez kilka sezonów. Nie wiem czy jest jakiś inny polski sportowiec poza wymienionymi wcześniej przeze mnie, który miał większą widownię. Szkoda gadać z Tobą nowet, a ja wciąż nie mogę odpuścić, muszę poćwiczyć silną wolę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie mamy o czym gadać skoro Ty mierzysz zasługi sportowców wg. tego ilu ludzi na świecie go oglądało i rozpoznawalnością, zamiast wg. osiągniętych wyników sportowych.
Taki z Ciebie pseudo-znafca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do mnie, czy do Kolegi Audiofana?
Wyniki sportowe można porównać i przede wszystkim osiągnięcia, ale nie rozpoznawalność, czy oglądalność z tymi wynikami.
Lauda, Schumacher, Hamilton - to są goście, którzy oprócz rozpoznawalności na świecie mają też konkretne osiągnięcia sportowe.
Kubica jest tylko rozpoznawalny...i gdyby nie Orlen, to już wszyscy dawno by go zapomnieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, soundchaser napisał:

To do mnie, czy do Kolegi Audiofana?
Wyniki sportowe można porównać i przede wszystkim osiągnięcia, ale nie rozpoznawalność, czy oglądalność z tymi wynikami.
Lauda, Schumacher, Hamilton - to są goście, którzy oprócz rozpoznawalności na świecie mają też konkretne osiągnięcia sportowe.
Kubica jest tylko rozpoznawalny...i gdyby nie Orlen, to już wszyscy dawno by go zapomnieli.

Wszyscy Twojego pokroju, którzy sportem się interesują okazjonalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.