Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiktorowski na pewno nie ale może gdzieś czai się jakiś ukryty talent trenerski, a jak już o boksie piszesz to żaden zagraniczny trener nie okiełznał umysłu Endrju G. to oczywiście zupełnie inny przypadek ale tak mi się jakoś od ręki skojarzyło.
Ale jednak pierwsza półka go trenowała. A wcześniej nasz Gmitruk - jedyny z topu, choć on świadomie nie chciał pracować poza Polską co chyba było przyczyną rozstania z Adamkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przywiązywałbym się do myśli, że Wiktorowski ma być trenerem na dłużej.

Na moje oko najlepszym trenerem dla igi byłby obecny trener Sakkari ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Nie przywiązywałbym się do myśli, że Wiktorowski ma być trenerem na dłużej.

Na moje oko najlepszym trenerem dla igi byłby obecny trener Sakkari ;-).

To trudno powiedzieć bo oprócz talentu czysto sportowego znaczenie moźe nawet większe ma dopasowanie charakterów, natury, podejścia do wielu spraw życiowych itp. czyli musi być synergia jakto lubimy mówić o systemach audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Np. widać było, że między Radwańską a Navratilową żadnej chemii nie było i mimo tego, że Aga mogłaby się z pewnością sporo od niej nauczyć współpraca trwała króciutko.

Z kolei wydaje się, że Hubert dobrze trafił i jego współpraca z Boyntonem potrwa dłużej.

Ja jestem ciekaw jak Świątek wejdzie w sezon i jak wypadnie w turniejach podprowadzających do AO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Ale jako trener nie potrafił dla Igi przygotować taktyki na najważniejsze mecze.

Albo Iga nie potrafiła przygotowanej taktyki wdrożyć w życie.  To chyba dość trudne do rozróżnienia.

4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

między Radwańską a Navratilową żadnej chemii nie było

Navratilowa kompletnie nie nadaje się na trenera.  Nie wiem co Adze strzeliło do głowy aby ją zatrudniać.

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Na moje oko najlepszym trenerem dla igi byłby obecny trener Sakkari ;-).

Przez trzy sezony pod jego okiem wygrała jeden prowincjonalny WTA500 w Maroku.  Ale OK, doprowadził ją z 41 miejsca na 6.  Moim zdaniem wyżej nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

Navratilowa kompletnie nie nadaje się na trenera.  Nie wiem co Adze strzeliło do głowy aby ją zatrudniać.

Chyba wszyscy byli tym mocno zdziwieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dzarro napisał:

Tu musi być człowiek, który już pracował z najbardziej utalentowanymi kiedy wygrywały ale i kiedy przegrywały i kiedy znowu zaczynały wygrywać.

Mouratoglou może być zaraz do wzięcia jak Serena ostatecznie powie pas.  Trochę bym się dziwił, gdyby sztab Igi nie rozeznał wstępnie tematu przed rozstaniem z Sierzputowskim.

Darren Cahill też jest chyba wolny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mouratoglou może być zaraz do wzięcia jak Serena ostatecznie powie pas.  Trochę bym się dziwił, gdyby sztab Igi nie rozeznał wstępnie tematu przed rozstaniem z Sierzputowskim.
Wiktorowski współpracuje ze Świątkiem Seniorem - ma/miał być dyrektorem tego turnieju w Gdyni. Pewnie był pierwszym kontaktem. Nie można wykluczyć - że zgodził się na współpracę bez napinki na przyszłość.
Mouratoglou chyba zbyt zinstytucjonalizowany jest i ma ze 2 drużyny tenisowe pod opieką - Serena to jednak co innego, sama wie już o tenisie więcej od niejednego trenera. Zresztą Coco jest pierwsza w kolejce chyba. Choć on lubi cegłę i poważnie wzmocnił Serenę w tym aspekcie - więc Iga mogłaby go interesować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zbig napisał:

Mouratoglou może być zaraz do wzięcia jak Serena ostatecznie powie pas.  Trochę bym się dziwił, gdyby sztab Igi nie rozeznał wstępnie tematu przed rozstaniem z Sierzputowskim.

Darren Cahill też jest chyba wolny.

Powiem szczerze że Mouratoglu od razu przyszedł mi do głowy. Ale to w tej chwili raczej biznesmen-celebryta. Na moją intuicję Idze potrzebny jest teraz jakiś mózgowiec-pracuś. Ona chyba była pod zbyt dużym parasolem i w tej chwili potrzebuje trochę oddechu i miejsca na własne eksperymenty i bardziej partnerskie podejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak jestem przekonany że ta decyzja  się na Idze źle odbije i w następnym roku zobaczymy jej zjazd z pierwszej dziesiątki.  Teza o osiągnieciu jakiegoś suftu z obecnym trenerem jest zupełnie fałszywa. Ale być może jest to konieczne żeby Iga dojrzała i znalazła samodzielnie własną drogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pit66 napisał:

A ja jednak jestem przekonany że ta decyzja  się na Idze źle odbije i w następnym roku zobaczymy jej zjazd z pierwszej dziesiątki. 

Może tak być.  Dużo zależy od udanego wejścia w sezon, kiedy będzie wysoko rozstawiona.  Plany są ambitne - już w styczniu 2 razy WTA500 i AO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pit66 napisał:

Teza o osiągnieciu jakiegoś suftu z obecnym trenerem jest zupełnie fałszywa.

Raczej - nie sposób jej udowodnić.  Ja cały czas uważam, że wciąż cieniem się kładzie RG 2020.  Wszyscy jak nie świadomie to podświadomie oczekują kolejnego spektakularnego sukcesu.  Faktycznie czegoś takiego zabrakło w drugiej połowie 2021, choćby wygrania w Ostrawie. Choć przecież Iga w 2021 wypadła na trawie i na betonie lepiej niż w 2020.

Może być również tak, że to Sierzputowski stwierdził, że to dobry moment na rozpoczęcie nowego etapu w karierze.  Z Igą już szlema zdobył, doprowadził ją do Top10, don't limit yourself 🙂

 

56 minut temu, pit66 napisał:

Ale być może jest to konieczne żeby Iga dojrzała i znalazła samodzielnie własną drogę.

Wiemy już że nie będzie nową Seles czy Hingis.  Jest wysoce prawdopodobnie, że stać ją na utrzymanie się w Top10, ale wiemy również, że można długo utrzymywać się w Top10 nie wygrywając żadnego szlema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pit66 napisał:

A ja jednak jestem przekonany że ta decyzja  się na Idze źle odbije i w następnym roku zobaczymy jej zjazd z pierwszej dziesiątki.  Teza o osiągnieciu jakiegoś suftu z obecnym trenerem jest zupełnie fałszywa. Ale być może jest to konieczne żeby Iga dojrzała i znalazła samodzielnie własną drogę.

To proponuję wrócić do tematu gdzieś w okolicy przyszłorocznego turnieju w Rzymie, albo lepiej RG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pit66 napisał:

A ja jednak jestem przekonany że ta decyzja  się na Idze źle odbije i w następnym roku zobaczymy jej zjazd z pierwszej dziesiątki.  Teza o osiągnieciu jakiegoś suftu z obecnym trenerem jest zupełnie fałszywa. Ale być może jest to konieczne żeby Iga dojrzała i znalazła samodzielnie własną drogę.

Ja ją całkowicie rozumiem. Pięć lat z tym samym trenerem, w okresie w którym z dziewczyny stała się kobietą osiągając znaczący sportowy sukces to i tak bardzo dużo. Poza tym przyszedł czas znudzenia się sobą. Ona potrzebuje nowych bodźców, innych pomysłów. Po prostu tak jak w audio. Kupisz super sprzęt, grasz kilka lat i nudy panie nudy się zaczynają. Masz już doświadczenie i zmieniasz żeby znowu coś cię zaczęło cieszyć, żeby jakaś świeżość była. Problem tylko żeby zmienić na inne ale nie gorsze więc istotne będzie jakiego trenera znajdą i oby to nie był na stałe Wiktorowski. Iga jest inteligenta, oczytana itp. z trenerem  spędza mnóstwo czasu, musi to być też ktoś z kim pogada nie tylko o tenisie podczas np. 8 godzinnego lotu. Generalnie autorytet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to "zaskoczenie środowiska" jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ ten ruch jest wytłumaczalny, naturalny a dla mnie wręcz nieuchronny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaro_747 napisał:

Dlatego to "zaskoczenie środowiska" jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ ten ruch jest wytłumaczalny, naturalny a dla mnie wręcz nieuchronny.

"Środowisko" zawsze jest zaskoczone gdy dowiaduje się czegokolwiek w dniu powszechnego ogłoszenia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, audiofan01 said:

Ja ją całkowicie rozumiem. Pięć lat z tym samym trenerem, w okresie w którym z dziewczyny stała się kobietą osiągając znaczący sportowy sukces to i tak bardzo dużo. Poza tym przyszedł czas znudzenia się sobą. Ona potrzebuje nowych bodźców, innych pomysłów. Po prostu tak jak w audio. Kupisz super sprzęt, grasz kilka lat i nudy panie nudy się zaczynają. Masz już doświadczenie i zmieniasz żeby znowu coś cię zaczęło cieszyć, żeby jakaś świeżość była. Problem tylko żeby zmienić na inne ale nie gorsze więc istotne będzie jakiego trenera znajdą i oby to nie był na stałe Wiktorowski. Iga jest inteligenta, oczytana itp. z trenerem  spędza mnóstwo czasu, musi to być też ktoś z kim pogada nie tylko o tenisie podczas np. 8 godzinnego lotu. Generalnie autorytet.

Może to było i wzajemne znudzenie, tego nie neguję i to można zrozumieć, to jak najbardziej ludzka rzecz. Natomiast podtrzymuję że to rozstanie nie wygląda na przemyślane a bardziej  na decyzję podjętą pod wpływem impulsu z dnia na dzien na zasadzie : jakaś kropla przepelniła naczynie. Gdzieś  pomiędzy konferencją z ogłoszeniem planów na 2022 a weekendem.  Sądzę że  Wiktorowski był pod reką, jako że wspólpracuje z ojcem, więc został wykorzystany w trybie "emergency" na zasadzie zapchajdziury.  Dobre relacje z trenerem i wzajemne dogrywamie buduje sie  przez wiele miesiecy.  Dlatego uważam, że tą zmianą Iga nie załatwi swoich problemów i najpierw będzie zjazd w rankingu, potem Iga ochłonie i świadomie zastanowi sie czego naprawdę chce i  potrzebuje. I może nie ma innej drogi, dorastanie i smodzielne podejmowanie decyzji  w rozwoju zawodowym na tym poziomie tenisa to też nauka i pewnie musi skutowac jakąś ilością błędów na których się zdobywa doświadczenie. O może tylko marudzę, fajnie by było gdybym sie mylił 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nowy Rok,nowe emocje..oby pozytywne 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz z Leylah byłby fajnym początkiem. Choć jeśli Aleksandrova będzie w podobnej formie jak rok tem to możemy mieć powtórkę z rozrywki - i szybką przeprowadzkę do Sydney.
Z pierwszych wypowiedzi wynika, że Wiktorowski w pierwszych tygodniach stawia na przebudzenie w Idze drapieżnika... Brzmi dobrze - byle nie był to tygrys, wilk czy inny pluszak na wymarciu tylko np. rekin bo te cholerstwa sobie radzą w dowolnych okolicznościach przyrody...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Australii najbardziej niebezpieczny to chyba krokodyl różańcowy jest...

Nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony Wiktorowski osiągnął z Radwańską dużo, pomimo jej ograniczeń.  Z drugiej strony od trzech lat nie prowadził indywidualnie żadnej tenisistki w WTA Tour, podobno miał prowadzić Olgę Danilović z Serbii ale nic z tego nie wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to nikt nie wie co o tym myśleć, bo nie ma żadnych przesłanek. Zobaczymy jak spisze się w Australii, już Adelajda będzie dużym wyzwaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zobaczymy jak spisze się w Australii, już Adelajda będzie dużym wyzwaniem.


Na szczęście nie tylko dla Igi. Fernandez będzie musiała sobie udowodnić, że UO nie było pojedynczym strzałem. Badosa zaczyna być wymieniana jako faworytka szlamów i kandydatka do top 3 w kolejnym sezonie. Krejcikova stoi przed pytaniem - czy top 10 z zeszłego sezonu było wyjątkiem czy jednak regułą. Barty będzie chciała odczarować "niemoc" gospodarzy na AO. Sabalenka wreszcie będzie chciała wygrać coś dużego. Na deser jeszcze mamy kreację Hamleta w wykonaniu Osaki. I tak dalej i tak dalej.

Oczywiście, jeśli w Adelajdzie Iga skończy poniżej QF a w AO poniżej R4 to pewnie zrobi się nerwowo - nawet jeśli oficjalne komunikaty będą w stylu Józefosławia.



W Australii najbardziej niebezpieczny to chyba krokodyl różańcowy jest...



Krokodyle ogólnie też są gatunkiem zagrożonym. Rekiny żyły jeszcze przed dinozaurami. Teraz też już ponoć mutują i wchodzą w krzyżówki między podgatunkami - żeby lepiej przystosować się do zmian klimatycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic się nie zaczęło a już się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zbig napisał:

Jeszcze nic się nie zaczęło a już się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na razie to pewnie tylko kurtuazja - choć wg mnie Cahill byłby w sam raz. 

Jak na R1 to Iga w Adelajdzie nie ma łatwo. Jak dojdzie do R2 - to faworytką chyba jednak będzie Jedi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dzarro napisał:

Jak na R1 to Iga w Adelajdzie nie ma łatwo. Jak dojdzie do R2 - to faworytką chyba jednak będzie Jedi. 

Pierwszy mecz w sezonie z doświadczoną zawodniczką, grającą u siebie i rozgrzaną po kwalifikacjach - zawsze to ryzyko.  Za Fernandez stoi jej imponujący rajd w US Open, ale jak się go pominie, to się robi mniej imponująco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy mecz w sezonie z doświadczoną zawodniczką, grającą u siebie i rozgrzaną po kwalifikacjach - zawsze to ryzyko.  Za Fernandez stoi jej imponujący rajd w US Open, ale jak się go pominie, to się robi mniej imponująco.
Z Aleksandrową poszło jej chyba dość łatwo.

Biorę pod uwagę zawirowania w sztabie. Iga dużo mówi o braku presji - a to oznacza, że jak nie popłyną łzy na korcie to będzie sukces.
Nad ranem się przekonamy - jak to wypadnie w praniu wstępnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzarro napisał:

Z Aleksandrową poszło jej chyba dość łatwo.

Nie dała jej żadnego breaka a sama wykorzystała 2 z 8.  Jak się uda z Darią to w 2 rundzie już no limits. I potem też raczej nie, obsada po byku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy mecz sezonu to nawet nie było źle. Zwłaszcza jak porównamy z meczem z Juvan z zeszłego sezonu. Choć Kaja jednak grała lepiej.Na razie widać chęć do bardziej agresywnego grania. Chimeryczny serwis chyba zostanie z nami na długie lata.

Jeśli Leylah utrzyma tendencję i nie będzie oddawać gemów serwisowych a Iga trochę przyśnie w swoim stylu - to nawet po równym meczu wynik może być jak z Aleksandrową. Grunt, że z ciekawymi wyzwaniami nie trzeba czekać do R4 w AO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.