Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbudowa 5.1 do Atmos 7.1.4


headstar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jesteś w stanie pomyśleć o lampowym projektorze czy koniecznie chcesz laserowy bo wcześniejszy LG taki miałeś i teraz boisz się iść w lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę tak jak mówisz, podoba mi się jak świeci laser, poza tym lampa z czasem traci na jasności, więc dochodzi wymiana.

Innym wyznacznikiem jest fakt, że za plecami mam skos, na którym wisi projektor. Muszę więc patrzeć na współczynnik rzutu, bo przy ekranie 110" odległość projektora wychodzi mi ok 3,5 metra, a im dalej odsuwam projektor, tym niżej on wisi na skosie - tego jakoś nie przewidziałem, albo raczej nie liczyłem dokładnie wcześniej przy podejmowaniu decyzji na której ścianie będzie wisiał ekran. Teraz mam wszystko na styk, czyli wymiary projektora plus odległość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem w Sony może być brak obsługi HDR10+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, headstar said:

Innym wyznacznikiem jest fakt, że za plecami mam skos, na którym wisi projektor. Muszę więc patrzeć na współczynnik rzutu, bo przy ekranie 110" odległość projektora wychodzi mi ok 3,5 metra, a im dalej odsuwam projektor, tym niżej on wisi na skosie - tego jakoś nie przewidziałem, albo raczej nie liczyłem dokładnie wcześniej przy podejmowaniu decyzji na której ścianie będzie wisiał ekran. Teraz mam wszystko na styk, czyli wymiary projektora plus odległość.

Projektor z lens shiftem jest bardzo wygodny jesli chodzi o montaz. Zawieszasz tam gdzie jest miejsce i lens shiftem ustawiasz obraz na swoim miejscu. To bardzo wygodna sprawa. Zazwyczaj projektory klasy premium mają to na pokładzie ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lens shift nie ma tu nic do rzeczy, projektor jest umieszczony centralnie wobec ekranu. Problemem staje się odległość, żeby uzyskać 110 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, headstar napisał:

Lens shift nie ma tu nic do rzeczy, projektor jest umieszczony centralnie wobec ekranu. Problemem staje się odlegstaje się odległość, żeby uzyskać 110 cali.łość, żeby uzyskać 110 cali.

Jeśli zależy ci na zwiększeniu przekątnej  obrazu  ,a projektor i odległość jest już na granicy możliwości ....to mógłbyś się pobawić lusterkami.

Takie instalacje pozwalają "zwiększyć odległość " od ekranu  a tym samym  wpływają na jego powiększenie.

W przypadku instalacji bocznej lub wstecznej nie istotne ale w pionowej , trzeba jednak zwrócić uwagę ,czy producent  zezwala na umieszczenie projektora  w pionie

Tutaj coś kombinowali chłopaki....

 

A tutaj lusterko ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczytaj może coś dla ciebie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnia postać rzeczy chodzi o warunki instalacyjne rzutowania według kalkulatora z projectorcentral :

Epson EH LS12000 zrobi 110 cali w 16:9 przy maksymalnym zoomie dokładnie 3,3m od soczewki do ekranu.

Sony VPL-XW5000ES 110 cali 16:9 przy maksymalnym zoomie dokładnie 3,5m od soczewki do ekranu.

JVC DLA RS1100 110 cali 16:9 przy maksymalnym zoomie robi z 3,69m od soczewki do ekranu.

W takim układzie bierz Epsona LS12000 ponieważ ma największy zakres rzutowania obrazu, na nim uzyskasz możliwie jak najbliżej jak największy obraz. 3,3m i jest 110 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JVC 4K 😂 znam te odległości niemal na pamięć, jakbym nie liczył to inaczej nie wychodzi 😄 Po świętach mogę mieć Sony i Epsona u siebie na przymiarkę, więc chyba poczekam i będę wiedział na pewno który jak pasuje.

@Gmow1977 z tym lusterkiem to niezły patent, ale pionowy montaż nie wchodzi w grę przez skos, poza tym estetyka mocno zaburzona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, headstar napisał:

@JVC 4K 😂 znam te odległości niemal na pamięć, jakbym nie liczył to inaczej nie wychodzi 😄 Po świętach mogę mieć Sony i Epsona u siebie na przymiarkę, więc chyba poczekam i będę wiedział na pewno który jak pasuje.

@Gmow1977 z tym lusterkiem to niezły patent, ale pionowy montaż nie wchodzi w grę przez skos, poza tym estetyka mocno zaburzona.

Swoją drogą co ta za sklep w którym masz możliwość wypożyczenia do domu 2 takich drogich projektorów, jak ja kupowałem swoje obydwa JVC(NX7 i RS2100) w jednym z Katowickich dealerów to nie było mowy ściągną do sklepu od dystrybutora tylko wtedy kiedy wpłacę zaliczkę.

Moje zdanie znasz zdecydowanie Epson LS12000 wygrał tą wojnę, dla mnie najważniejsza jest automatyka i pamięć obiektywu jak już raz posmakujesz takiego luksusu że możesz nie ruszając się z fotela czy kanapy, sterować powiększeniem, przesunięciem oraz ostrością i zmieniać, bawić się formatami obrazu nie ruszając czterech liter to już nigdy przenigdy nie kupisz projektora z manualną regulacją pokrętełkami na korpusie bez pamięci. Dopiero w Sony XW7000 jest automatyka ale proj kosztuje 70 tys. XW5000 niestety to totalne dno broni go tylko laser ale 26 tys zł to za dużo a ten Epson jest tańszy o 4 tys, prosta kalkulacja bierz to co tańsze, po co przepłacać.

Linki do sklepów Epson EH LS12000 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony VPL-XW5000ES :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przeszło 4 tys różnicy na korzyść Epsona, bierz LS12000.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, JVC 4K napisał:

Swoją drogą co ta za sklep w którym masz możliwość wypożyczenia do domu 2 takich drogich projektorów

Tak dobrze to nie ma, za wypożyczenie musiałbym dać kaucję w wysokości ceny obu. Mogę się umówić ze sprzedawcą na wizytę u mnie z dwoma projektorami, ale na taką prezentację muszę się wstrzelić z czasem, żeby oba były dostępne.

Na Epsona byłem zdecydowany, dopóki nie pokazali mi przy nim Sony, ale ma on też swoje nie tyle wady, co braki. No i pewnie jakbym zobaczył projektor o kolejne 10tys droższy, to też by zrobił wrażenie. Gdzieś się trzeba zatrzymać 🙂

Sony najprawdopodobniej i tak się nie zmieści z odległością, tylko ta przewaga w ostrości - z drugiej strony oglądając film nie patrzymy czy widać wszystkie źdźbła trawy. Prześpię się z tym przez weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że projektor JVC Martina Rejka to bardzo dobra alternatywa dla wspomnianego tu Sony i Epsona co z tego że 2 letni z dużym przebiegiem jak jakością obrazu przewyższa Epsona i nawet wyższy model Sony XW7000ES. Masz rację 16 tys to super okazja, tylko czy kolega jest w stanie zaakceptować używane urządzenie, czy chcę fabrycznie nówkę to też może być kluczowe. Ja bym brał ten 2 letni JVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety JVC jest za duży (głęboki) i potrzebuje zbyt dużą odległość od ekranu dla mojej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, burz napisał:

Który to RS, 1000?

Chyba 2000, ja sprzedałem kuzynowi co prawda N7 czyli odpowiednik ale bez złotego ringu za 21 tys zł ale to było w lutym 22r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem, RS1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, headstar napisał:

Na Epsona byłem zdecydowany, dopóki nie pokazali mi przy nim Sony, ale ma on też swoje nie tyle wady, co braki. No i pewnie jakbym zobaczył projektor o kolejne 10tys droższy, to też by zrobił wrażenie. Gdzieś się trzeba zatrzymać 🙂

Ten nowy Epson ma zwykłe panele 3LCD, więc nic dziwnego, że Sony z nim wygrywa ostrością. Jak nie boisz się używanego sprzętu to polecam poprzedni LS10000, ale musisz dobrze poszukać, bo to nie jest u nas popularny model. Ja się uparłem na niego i nie żałuję. Ostrość porównywałem z Sony - nie bezpośrednio, bo Sony widziałem w salonie, a Epsona już u siebie i ten Epson ma obraz żyletka, widać z bliska każdy piksel. Nic się nie zamazuje i nie rozmywa. Najlepiej widać to na napisach - są jak wycięte z ekranu.
Masz też pełną automatykę obiektywu, a Sony z tego co kojarzę ma jakieś śmieszne pokrętła do tego. Przy moim montażu projektora musiałbym wchodzić na drabinę. Z ustawieniem ostrości to też nie jest tak, że raz ustawisz i masz to z głowy. Niestety, ale każdy projektor ma lekki dryf tego ustawienia w zależności od temperatury i innych czynników otoczenia.

Tylko oczywiście LS10000 to nie jest natywny model 4K. Obsługuje 4K na wejściu przez przesuwanie pikseli, więc to już zależy od Ciebie jakie masz potrzeby.

2 godziny temu, headstar napisał:

Niestety JVC jest za duży (głęboki) i potrzebuje zbyt dużą odległość od ekranu dla mojej konfiguracji.

Witaj w klubie 🙂 U mnie było to samo. Też się dziwiłem, że JVC robiąc tak dobre projektory nie potrafi zrobić w nich lepszego zoomu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, headstar napisał:

Rozmawiałem z właścicielem, RS1000.

O to mały oszust na forum trąbił że ma RS2000 nie ładnie tak.

Godzinę temu, qbakos napisał:

Ten nowy Epson ma zwykłe panele 3LCD, więc nic dziwnego, że Sony z nim wygrywa ostrością. Jak nie boisz się używanego sprzętu to polecam poprzedni LS10000, ale musisz dobrze poszukać, bo to nie jest u nas popularny model. Ja się uparłem na niego i nie żałuję. Ostrość porównywałem z Sony - nie bezpośrednio, bo Sony widziałem w salonie, a Epsona już u siebie i ten Epson ma obraz żyletka, widać z bliska każdy piksel. Nic się nie zamazuje i nie rozmywa. Najlepiej widać to na napisach - są jak wycięte z ekranu.
Masz też pełną automatykę obiektywu, a Sony z tego co kojarzę ma jakieś śmieszne pokrętła do tego. Przy moim montażu projektora musiałbym wchodzić na drabinę. Z ustawieniem ostrości to też nie jest tak, że raz ustawisz i masz to z głowy. Niestety, ale każdy projektor ma lekki dryf tego ustawienia w zależności od temperatury i innych czynników otoczenia.

Tylko oczywiście LS10000 to nie jest natywny model 4K. Obsługuje 4K na wejściu przez przesuwanie pikseli, więc to już zależy od Ciebie jakie masz potrzeby.

Witaj w klubie 🙂 U mnie było to samo. Też się dziwiłem, że JVC robiąc tak dobre projektory nie potrafi zrobić w nich lepszego zoomu. 

Też zgadzam się że automatyka to must have z ostrością jest tak jak piszesz co chwila trzeba ją poprawiać albo lekko się przesunie projektor przy sprzątaniu ścieraniu kurzu itp. albo jakieś trzęsienie ziemi i już trzeba na nowo nastawić nie wyobrażam sobie abym miał to robić na obudowie projektora, dużo wygodniej z pilota na fotelu.

JVC może ma trochę gorsze rzutowanie ale wynagradza innymi zaletami których Epson nie ma, mój z serii N/RS jest sporo większy i cięższy od twojego waży ponad 23kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, JVC 4K napisał:

O to mały oszust na forum trąbił że ma RS2000 nie ładnie tak.

Bo miałem. 2000 w salce kinowej a 1000 w salonie. Został ten 1000 bo miałem go nowego, a tamten miał ponad 2000 godzin i jeszcze na nim zarobiłem sprzedając 500€ niby nic a jednak…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
8 godzin temu, JVC 4K napisał:

Masz rację 16 tys to super okazja

Tylko że za tyle to bym nie sprzedał RS2000. Dałem w zeszłym roku 5 tys € a sprzedałem za 5,5 tys€ bo na rynku wtórnym ich brak więc trochę można by powiedzieć byłem pazerny…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vintageaudiofil napisał:

Tylko że za tyle to bym nie sprzedał RS2000. Dałem w zeszłym roku 5 tys € a sprzedałem za 5,5 tys€ bo na rynku wtórnym ich brak więc trochę można by powiedzieć byłem pazerny…

Jacie kręce Panie ....To interes życia zrobiłeś 😅 .To teraz  jeszcze te 500 Juro  na orginalną lampę  wydaj...

Jak to było ?

Zanienił Stryjek siekierkę na kijek...?🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Zanienił Stryjek siekierkę na kijek...

Dobrze cytujesz, ale co do PJ to wolałem swojego bo wiedziałem co mam. Zresztą to teraz i tak nie ważne bo tak czy siak prędzej czy później bym go sprzedał. Dlatego jutro będę wystawiał swojego tego pierwszego co kupiłem.

 

5 godzin temu, Gmow1977 napisał:

To teraz  jeszcze te 500 Juro  na orginalną lampę  wydaj

Nie będę komuś prezentu robił wymieniając lampę, skoro ma tylko 1300h w trybie low i tylko obraz FullHD wyświetlany to posłuży jeszcze raz tyle albo nawet i dwa razy tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Jacie kręce Panie ....To interes życia zrobiłeś 😅 .To teraz  jeszcze te 500 Juro  na orginalną lampę  wydaj...

Jak to było ?

Zanienił Stryjek siekierkę na kijek...?🤣🤣🤣

Nie wiem z czego się śmiejesz pewnie z braku wiedzy na temat projektorów a w szczególności JVC, Vintageaudiofil zrobił akurat bardzo dobrze, i jego decyzja wydaje się być uzasadniona i dobra.

Już tłumaczę N5/RS1000 co prawda ma 2x mniejszy kontrast i nie posiada filtra kinowego w stosunku do wyższych odpowiedników N7/RS2000 ale ma tylko 1 przysłonę a wyższy model posiada 2 przez co w wyższym modelu pomimo tego że na papierze ma 100 lumen więcej to ten wyższy model z obiektywu wydobywa finalnie mniej światła poprzez to że posiada 2 przysłony i filtr koloru więc jest ciemniejszym projektorem do napędzenia małych przekątnych gdzie trzeba umiejętnie sterować światłem to idealny projektor.

Za to model niższy N5/RS1000 z jego obiektywu wydobywa się dużo więcej światła poprzez to że ma tylko 1 przesłonę i finalnie jest to bardzo dobry wybór do napędzenia bardzo dużych przekątnych ekranów i tam gdzie nie trzeba aż tak mocno jak w wyższym modelu kontrolować strumienia światła.

Różnica w cenię pomiędzy N5/RS1000 a N7/RS2000 to było tylko kilka tysięcy ale jak ktoś nie miał jak dopłacić do wyższego modelu to nie błędem było kupienie niższego, ba nawet to jest dużo lepsze rozwiązanie jeżeli tylko jest spory ekran przekątna i brak szczegółowej kontroli światła nie jest tak istotnym czynnikiem.

Nie zawsze jest tak że wyższy model który jest droższy jest lepszy, RS1000 był według mnie trochę lepszym projektorem od RS2000 finalnie dawał lepszy obraz widziałem salce AVNet na własne oczy, tak samo teraz z nowymi modelami mój RS2100 zachowuje się w wielu przypadkach lepiej od RS3100 też widziałem te 2 projektory i porównywałem na tych samych materiałach w AV Necie.

Wnioski : Jak ktoś nie ma kasy na RS2000/RS3100 to niech nie płacze bo może okazać się że w jego warunkach przy dużej przekątnej obrazu to RS1000/RS2100 wyświetli dużo bardziej poprawny obraz. Ale podkreślam zależy to w dużej mierze od planowanej wielkości przekątnej obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja o JVC rozgorzała, także w innym temacie. Przez weekend przemyślałem i jednak Sony XW5000, biorąc pod uwagę także opinie z porównania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i to co widziałem w salonie, porównując go z Epsonem LS12000. JVC pewnie byłby najlepszym rozwiązaniem, ale nie mam dla niego warunków, zbyt mała odległość do ekranu, a pokój to też nie jest w pełni zaadaptowana jaskinia, tylko sypialnia z pewnymi kompromisami i JVC nie pokazałby pełni swoich możliwości. W innym wypadku pewnie skorzystałbym z oferty Vintageaudiofil. Pozostaje poczekać do piątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headstar, napisz proszę coś więcej na temat bezpośredniego porównania Epsona z Sony. Jestem ciekawy co przeważyło na korzyść Sonego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zochu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wyświetlanego obrazu była wyraźnie lepsza, był ostrzejszy, szczegóły były bardziej wyraźne. Zmieniałem fokus na Epsonie, żeby sprawdzić, czy nie jest skręcony, ale nie. Podobnie było z ruchem, był płynniejszy, porównywaliśmy ten sam film side by side w lustrzanym odbiciu. Upłynniacze ruchu (czy jak to się zwie) były ustawione na low w obu projektorach. Podobnie to wygląda w filmie 

ale na żywo było jeszcze bardziej widoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
6 godzin temu, headstar napisał:

ekranu, a pokój to też nie jest w pełni zaadaptowana jaskinia, tylko sypialnia z pewnymi kompromisami i JVC nie pokazałby pełni swoich możliwości

Ja mam biały salon ale po zaciemnieniu wyświetlany obraz jest więcej niż zadowalający a pamiętaj że miałem jaskinię i tam filmy czy koncerty w 4K robiły mega robotę, kontrast, czerń… 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, headstar said:

Upłynniacze ruchu (czy jak to się zwie) były ustawione na low w obu projektorach.

Według mnie to jest pierwsza rzecz, którą nalezy wyłączyc. Nie wiem jak Wy ale ja nie trawię efektu "opery mydlanej" w filmach. Kazde sztuczne upłynnianie ruchu wydaje mi się bardzo nieprzyjemne w filmach. Korzystam z trybu 24Hz (23,976) tak jak był zarejestrowany film i moim zdaniem tak odtwarzany wygląda najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.