Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner ?


Tomekk75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić jeden z tych amplitunerów : Yamaha rx-v381, pioneer vsx-531k

Salonik około 30m2, sprzęt z przeznaczeniem ogólnym : głównie do tv - (filmy, youtube), czasem cos z usb, czasem z bluetooth, radio często, konola ps3 - dla dzieci do grania, sporadycznie do cd, co możecie doradzic, nie jestem żadnym audiofilem :)

Podkreślę, że ma to być pod zestaw 5.1, i jakie do tego kolumny? i nie za grube złotówki...max zestaw do 3000.

Czy ten zestawik ewentualnie mi wystarczy?

https://www.mediaexpert.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-pioneer-vsx531k-plus-tav606-czarny,id-671080

Z góry dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchałbym się w Denona X1500 lub Marantz NR , to takie chyba minimum, a później bym pod to dobrał kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten amplituner 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu  ta sama oferta stowke taniej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za podpowiedzi...Ale proszę się sugerować tym co napisałem. Wiem że są lepsze sprzęty, prosiłbym o opinię do mojego pytania. 

Dzięki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega dobra cena,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chyba nie miał gwarancji. Dziwne pochodzenie.

Ale model X2400 wyprzedawano w UK jak wchodził X2500 za 1500 zł :D Niedługo jak wejdzie X2600 to los dwatysiącepieńsetki będzie podobny. Oczywiście nie u nas, bo Horn lubi trzymać cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Tomekk75

Na tym forum to jest normalność ty pytasz o coś konkretnego a inni musza swoje trzy grosze wsadzić tam gdzie nie maja... 

Masz określony budrzet, wymagania, obydwa amplitunery je spełniają z tym ze yamaha będzie grała jaśniej, ostrzej, Pioneer ma za to środek wycofany. W tej cenie nie możesz liczyć na wodotryski, jak dla mnie bardziej sprawdzi się Pioneer ale to ty musisz zdecydować które brzmienie tobie odpowiada, najlepiej jak byś pojechał i posłuchał obydwuch  sprzetow i sam zdecydował.

A co do forumowych wypowiedzi ludzie chcą dobrze ale czasami nie rozumieją że audio to nie jest nr1 w życiu dla zwykłego Kowalskiego... ma mu grać i tyle, ma być na gwarancji, najlepiej z jednego kartona bo więcej on nie potrzebuje, dawać radość z tego co ma, czyli rodzina, dzieci a sprzęt to dodatek do tego wszystkiego... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcinos89 napisał:

Tomekk75

Na tym forum to jest normalność ty pytasz o coś konkretnego a inni musza swoje trzy grosze wsadzić tam gdzie nie maja... 

Masz określony budrzet, wymagania, obydwa amplitunery je spełniają z tym ze yamaha będzie grała jaśniej, ostrzej, Pioneer ma za to środek wycofany. W tej cenie nie możesz liczyć na wodotryski, jak dla mnie bardziej sprawdzi się Pioneer ale to ty musisz zdecydować które brzmienie tobie odpowiada, najlepiej jak byś pojechał i posłuchał obydwuch  sprzetow i sam zdecydował.

A co do forumowych wypowiedzi ludzie chcą dobrze ale czasami nie rozumieją że audio to nie jest nr1 w życiu dla zwykłego Kowalskiego... ma mu grać i tyle, ma być na gwarancji, najlepiej z jednego kartona bo więcej on nie potrzebuje, dawać radość z tego co ma, czyli rodzina, dzieci a sprzęt to dodatek do tego wszystkiego... 

 

A bierzesz pod uwagę to że  kolega kupi tą nic nie wartą Yamaha albo tego słabego pioneera, włączy i będzie miał zawód? Wkurzony napisze na forum że mu źle doradzono i przez tego czy tego stracił  pieniądze? 

Trzema groszami można też nazwać  wypowiedź weź tego pioneer lub tą yamahe, odpowiedź na alibi. Gdy ampli nie spełni oczekiwań to wtedy powiesz przecież chciałeś z tych dwóch.

Bo ja to nie potrafię tak, zwyczajnie nie mam sumienia.

Tomek jeżeli budżet jest ograniczony to główną zasadą jest kupno samego amplitunera  plus dwie kolumny frontowe. Taki zestaw da Ci już frajdę, można posłuchać muzyki, tv czy też pograć na konsoli.

Reszte systemu można dokupowac sukcesywnie, etapami, wtedy kieszeń tak nie odczuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Dlatego napisałem odsłuch jak byś nie zauważył.... od siebie dodałem ze Pioneer-a polecam. A co ty myślisz ze nie będzie zadowolony??? Jak ty potrzebujesz 1 tys na głupi kabel do jednej kolumny to twoja sprawa nikt nie mówi ze to pieniądze wywalone w błoto bo to twoje i kropka. Ma on taki budżet i kropka chce mieć pełne 5.1 w tym założonym budżecie to już jego problem pytał konkretnie to mu odpowiedziałem. Jezu jacy ludzie są dziwni. 

To może ja z innej beczki... Kupię auto do 5tys. Mam na oku Opla Astre i Forda Focusa który wybrać???

 

Na to ty bierz BMW E46 komfort wygoda itp... 

 

a ja ci odpowiem w buty se ja wsadź i co wyjazd to najpierw do warsztatu bo coś tam i tanio nie będzie, a Opel czy Ford tani w utrzymaniu i komfortowy tez wiec... jaki sens kupować BMW jeżeli mnie na niego nie stać ???  To jest tak samo ze sprzętem. Jeden chce mieć bo mieć i się cieszyć tym co ma i trzy razy w roku na wakacje jechać a drugi chce mieć kino Hi-End i nigdzie nie jechać bo ważniejsze dla niego sprzęt niż rodzina tam ja to tu widzę. 

Poczekajmy niech autor wątku odpowie co jest jego priorytetem i w tedy można mu ewentualnie doradzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Marcinos89 napisał:

Dlatego napisałem odsłuch jak byś nie zauważył.... od siebie dodałem ze Pioneer-a polecam. A co ty myślisz ze nie będzie zadowolony??? Jak ty potrzebujesz 1 tys na głupi kabel do jednej kolumny to twoja sprawa nikt nie mówi ze to pieniądze wywalone w błoto bo to twoje i kropka. Ma on taki budżet i kropka chce mieć pełne 5.1 w tym założonym budżecie to już jego problem pytał konkretnie to mu odpowiedziałem. Jezu jacy ludzie są dziwni. 

To może ja z innej beczki... Kupię auto do 5tys. Mam na oku Opla Astre i Forda Focusa który wybrać???

 

Na to ty bierz BMW E46 komfort wygoda itp... 

 

a ja ci odpowiem w buty se ja wsadź i co wyjazd to najpierw do warsztatu bo coś tam i tanio nie będzie, a Opel czy Ford tani w utrzymaniu i komfortowy tez wiec... jaki sens kupować BMW jeżeli mnie na niego nie stać ???  To jest tak samo ze sprzętem. Jeden chce mieć bo mieć i się cieszyć tym co ma i trzy razy w roku na wakacje jechać a drugi chce mieć kino Hi-End i nigdzie nie jechać bo ważniejsze dla niego sprzęt niż rodzina tam ja to tu widzę. 

Poczekajmy niech autor wątku odpowie co jest jego priorytetem i w tedy można mu ewentualnie doradzić... 

Odsłuch tego czegoś? Chyba żartujesz :D bądź poważny.

Niby się znasz a na 30 mk nie przeszkadza Ci to że to najnizsze modele amplitunera? To są te Twoje trzy grosze które każdy musi wklepać ?

Kable mam po 20 zł za metr.Co to ma do rzeczy? 

Przykład z samochodem nie robi na mnie absolutnie najmniejszego wyrażenia.

Zawsze i wszędzie przykłady podaje się na samochodach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

A ty co znawca tematu się znalazł. Byłem właśnie i słuchałem w markecie tych ze amplitunerów i co a no to ze dla założyciela tematu jest to wystarczające. Co prawda kolumny były Yamahy i Eltaxa, ale nie zmienia to faktu ze ja polecam i tyle. Z mądrala nie będę się kłócił bo zawsze będzie mądrzejszy i wszystkie rozumy pozjada. Pomyśl najpierw i zejdź na ziemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2019 o 10:53, Tomekk75 napisał:

Czy ten zestawik ewentualnie mi wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

30 m2 to jest już spore pomieszczenie i taki zestaw może nie być optymalnym wyborem.Jest za słaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Dziwne bo ja na 25m2 grałem na dali Zensor 3 przody jak i tyły oraz Vocal i było wystarczająco nawet bardziej niż wystarczająco. Jak chcesz robić dyskotekę to będzie słabe ale tez da radę!!! I dodam ze słuchałem bez Suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcinos89 napisał:

A co do forumowych wypowiedzi ludzie chcą dobrze ale czasami nie rozumieją że audio to nie jest nr1 w życiu dla zwykłego Kowalskiego... ma mu grać i tyle, ma być na gwarancji, najlepiej z jednego kartona bo więcej on nie potrzebuje, dawać radość z tego co ma, czyli rodzina, dzieci a sprzęt to dodatek do tego wszystkiego... 

Zdrowe, nie forumowe podejście. Podoba mi się.

6 godzin temu, Krzaku666 napisał:

Ja bym zecydowanie radził Yamahe ze względu na wygode obsługi.

 

Ja też.

4 godziny temu, Krzaku666 napisał:

Nigdy żaden temat nie zmierza do zakupu przecież :)

 

Eeeeeee?? To po co tu branża siedzi ?:D Ale Was wszystkich złapałem teraz! Ciach :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner wybrany?

Dziś miałem Denonka X2300 w rekach i bardzo dobrze sie spisywał, oczywiście jest nowszy od Marantza Sr6008 i ma Wifi BT itp.... Dźwiękowo no ciężko mi teraz powiedzieć co grało lepiej bo było w innym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.