Skocz do zawartości
IGNORED

Banany aby przejść z kabla shotgun na single wire


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stałem sie posiadaczem ciekawych kabli w wersji shotgun, czyli bi-wire realizowane przez dwa osobne kable spięte z sobą przy źródle. Niestety zestawy mam póki ci z pojedynczymi zaciskami a kabel po ich stronie jest zaterminowany bananami na obu sekcjach.

 

Pytanie czy są jakies wtyczki bananowe umożliwiające podłączenie dwóch kabli, chodzi mi aby wykorzystać jako pojedyncze podłączenie obydwa istniejące kable bi-wire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, o coś takiego mi chodziło. Ustalam jeszcze w jakiej odległości są te banany. 

Ew. druga wersja jaka mi przychodzi go głowy do widełki ale takie w ktorych można osadzić wtyczkę bananową, czyli na średnicę kabla max 4 mm2. Wtedy jeden kabel idzie do wtyczki wprost jako banan, drugi podpięty jest do zacisku przez konwerter gniazdo banan na widły. 

Nie wiem na ile jednak taki banan bedzie się trzymał w takiej wtyczce, bo dedykowanych przejść gniazdo banana -  widełki nie mogę znaleźć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, barni napisał:

czy są jakies wtyczki bananowe umożliwiające podłączenie dwóch kabli

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój problem to chyba jest jeszcze jedno rozwiązanie. Czy pisząc shotgun masz na myśli MITy Shotgun ? Jeśli tak, to MIT używa odkręcanych końcówek wtyków, nazywają się Iconn. Można zamienić z bananów na widły i odwrotnie. Wymieniasz po 2 banany w każdym przewodzie na widły, dokręcasz widły pod terminale, a pozostałe dwa banany wtykasz w otwory terminali. W większości kolumn, z nielicznym wyjątkami powinno być to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablach często mamy do czynienia z kilkoma przewodami w jednym kablu, gdzie w wersji single wire są one polutowane we wtyczce w jedną parę, a w wersji bi-wire wyprowadzone jako osobne kable do dwóch niezależnych sekcji. Niemniej są one zrealizowane w ramach jednego kabla. 

Określenie shotgun to wersja bi-wire gdzie każda z sekcji realizowana jest przez osobny kabel. Kable te są połączone tylko przy wtyczce we wzmacniaczu. Są więc praktycznie dwukrotnie droższe od normalnego kabla, bo to są de facto dwa kable ( jak na załączonym zdjęciu). Rozłączając je przy wzmacniaczu  i zdejmując spinające je koszulki możesz uzyskać dwa osobne zestawy kabli do dwóch par zestawów głośnikowych single wire. 

Akurat tego typu kable jakie kupiłem są w fabrycznej konfekcji z niedemontowalnymi bananami po stronie zestawów, a nie chcę ich przerabiać gdyż może w przyszłości użyję ich do zestawów które umozliwiają realizację bi-wire. Na razie mam jednak pojedyncze, a chciałbym podłączyc obie sekcje chociażby dla bezpieczeństwa ( aby ta luźna para nie wisiała z tyłu za zestawami). 

Stety czy niestety nie są to MiT-y :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, barni said:

W kablach często mamy do czynienia z kilkoma przewodami w jednym kablu, gdzie w wersji single wire są one polutowane we wtyczce w jedną parę, a w wersji bi-wire wyprowadzone jako osobne kable do dwóch niezależnych sekcji. Niemniej są one zrealizowane w ramach jednego kabla. 

Określenie shotgun to wersja bi-wire gdzie każda z sekcji realizowana jest przez osobny kabel. Kable te są połączone tylko przy wtyczce we wzmacniaczu. Są więc praktycznie dwukrotnie droższe od normalnego kabla, bo to są de facto dwa kable ( jak na załączonym zdjęciu). Rozłączając je przy wzmacniaczu  i zdejmując spinające je koszulki możesz uzyskać dwa osobne zestawy kabli do dwóch par zestawów głośnikowych single wire. 

Akurat tego typu kable jakie kupiłem są w fabrycznej konfekcji z niedemontowalnymi bananami po stronie zestawów, a nie chcę ich przerabiać gdyż może w przyszłości użyję ich do zestawów które umozliwiają realizację bi-wire. Na razie mam jednak pojedyncze, a chciałbym podłączyc obie sekcje chociażby dla bezpieczeństwa ( aby ta luźna para nie wisiała z tyłu za zestawami). 

Stety czy niestety nie są to MiT-y :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trochę od początku mi to wyglądało na acoustic zen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z sensownych cenowo wychodzi, że powinny nadawać się Widełki Wireworld-a o oznaczeniu SPDU008, w opisie mają "wejście przystosowane także do wtyków bananowych"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Acoustic Zen DOUBLE BARREL SHOTGUN.

http://www.sklep.audiopunkt.com.pl/offer/15005_acoustic_zen_double_barrel_shotgun___autoryzowany_dealer_w_warszawie_tel__22_825_30_90___dogodne_raty__dostawa_i_instalacja_gratis.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.