Skocz do zawartości
IGNORED

PCM2702 karta muzyczna USB


karibe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko u brata na komputerze działa. A u mnie na laptopie i na starym komputerze (jeszcze z epoki p3) nie chce. Myślisz że wymiana kabla usb na jakiś inny coś zmienni?? Jeśli tak to na jaki ? Wszystkie urządzenia na tym samym kablu działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doczytaj, jak wydajnosc pradowa maja Twoje porty USB - starsze maszyny mialy max 100mA. Poza tym - jesli masz duzy kondensator na wejsciu zasilania do przetwornicy, to istnieje prawdopodobienstwo, ze w momencie podlaczenia karty, plyta glowna stwierdza "zbyt duzy pobor pradu" i odcina zasilanie na tym porcie. Czulosc wykrywania takiej sytuacji zmienia sie w zaleznosci od producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie prądowe mam 500mA. Jest to nowy laptop (ma pół roku). Byłem dzisiaj na uczelni = dużo bardzo osób ma laptopy i przeleciałem z pcm po 15 laptopach i tylko na jednym ASUSie 2 letnim karta zadziałała i ją wykryło - w 14 inny ch przypadka nie dawała znaku życia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz zasilanie z zewnątrz żeby sprawdzić czy to jest przyczyną niedziałania karty na większości laptopów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalbym najpierw czegos innego - podlaczyc karte przez huba USB (oczywiscie zasilanego zewnetrznie) - one nie maja tak sztywnych limitow pradowych.

 

Oczywiscie pierdolki w stylu - krotszy kabel usb, poprawnosc polaczen, napiecia na karcie - sprawdzales?

 

Tez mam jeden egzemplarz z przetwornica - dla bezpieczenstwa +-12V - i dziala bez zajakniecia. Poza tym - nie rozumiem po co rebootowales kompa przy podlaczaniu karty? Czy na tym dzialajacym kompie, po podlaczeniu karty do kompa, swieci Ci sie dioda polaczenia USB (sytuacja - komp jest wlaczony, podlaczasz karte i patrzysz co sie dzieje - NIE restartujac kompa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy da się zrobić/kupić kartę USB na PCM2702 w cenie do 100zł. Może ktoś podjąłby się wykonania w tej cenie? Może ktoś ma na sprzedaż używaną kartę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Sama płytka kosztuje 10zł. A reszta części ile może kosztować? Oczywiście biorąc pod uwagę wersje budżetową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka z wlutowanym PCM + przesyłka, kosztowała mnie 46,50 zł, płytka bez PCM 25 zł, nie pomnę perturbacji

z userem Veteran, który to sprzedawał, przez co jestem właścicielem 3 takich kart, 2 będą do sprzedania, ale napewno powyżej 100 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wykonalne ale na płytce avt zasilanej z usb, bo na płytkach z Veterana lub Msfalcon'a bedzie naprawde ciezko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freak ~ oczywiscie biorac pod uwage wersje na przecietnych elementych i bardzo byle jakim transformatorze to nie ma problemu poskladac dzialajaca elektronike do 100pln :) skladanie czegos takiego nie sprawi kompletnie zadnej satysfakcji tym, ktorzy potrafia to bez problemu poskladac i uruchomic ... ale musisz jeszcze wsrod takich ludzi znalezc kogos, kto poswieci caly dzien i bedzie siedzail z lutownica skladajac dla Ciebe ta plytke DACa na PCM2702 - zakladajac, ze wiekszosc z nas pracuje albo studiuje to musieli bysmy poswiecimy na to caly dzien weekendu :) za friko :))) zycze powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam taki problem z PCM'ką że jak tylko dotknę płytki lub kabelka usb przy wtyku to zaczyna mi trzeszczeć prawy kanał . Moim zdaniem jest to poprostu kabelek z prawego kanału załamany, jednak po skróceniu go dalej się tak dzieje. Wpadłem na pomysł żeby wymienić kable na całkiem inne. Czy ktoś wie co może być jeszcze przyczyną trzeszczenia zawsze tylko prawego kanału /?

 

Ewentualnie ktoś może mi polecić jakieś dobre kabelki (mogą być na allegro) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Mam zamiar poskładać ten DAC ale w trochę nietypowej konfiguracji, chce żeby całość była zasilana z portu USB, zajmowała jak najmniej miejsca i zaraz za filtrem (mam już ad8066) chce umieścić wzmacniacz słuchawkowy – cos bardzo prostego (a la CMOY) na pojedynczym opampie (najprawdopodobniej OPA627). 5V do części cyfrowej prosto z USB, 3,3v wytworzone za pomocą TPS79633. Jeśli chodzi o zasilanie opampów to mam (a raczej niedługo będę miał) przetwornice RECOMA RAA-0515D dającą +/- 15V. Do zasilania AD8066 mam zamiar użyć stabilizatorów LM2941/LM2991. Nie wiem natomiast co zrobić z OPA627, wystarczy powiesić jakiś elektrolit zaraz za przetwornicą, czy może lepiej zasilać OPA przez te same stabilizatory co AD ? Jakie dodatkowe elementy musze zastosować żeby to wszystko działało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kilka lat temu złożyłem kartę na PCM2702 z drobną korekta elementów na płytce AVT i chciąłbym ją upgreidować.

 

1. Czy płytka AVT nadaje się do upgradu (czy nie jest źle zaprojektowana- chodzi o działanie a nie montarz elementów) ?

 

2. Jak podłączyć napięcie symetryczne do OPA2604 (należy odseparować nóżkę 8 i 4 do 8 + do 4 -, gdzie podłączyć masę ?

 

3. Mogłby ktoś zamieścić schemat zasilania dla OPA2604 ?

 

4. Czy +/-15 V jest optymalnym napięciem pod kątem brzmienia Opa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moge potwierdzic doskonaly wplyw na dzwiek bg std 100u przy zasilaniu opampa i 10u bg n na wyjsciu. Bez porownania do poprzedniej konfiguracji (zl 180u, wima 1u+2,2u philips mkt).

 

O ile dobrze zrozumialem to jedynie przy wzmocnieniu rownym 1 mozna wycisnac maksymalny stosunek sygnalu do szumu z tego DAC'a? Czy zwiekszenie wzmocnienia do 2 w konfiguracji bez preampa i z gainclonem zapewni lepsze wysterowanie glosnikow? (na ktore aktualnie nie narzekam, glosnosc rowniez ok - kolumny koncza sie na ogol przed 100% glosnosci)

 

Chcialbym poruszyc raz jeszcze temat filtrow, prosilbym uzytkownikow o podzielenie sie opiniami.

 

wzm = 1; R9,10,11,12 = 12k; R13,14 = 3,9k; C9,10 = 1,8n (lub 1,5n); C11,12 = 330p (fg=34 kHz, domyslny)

wzm = 1; R9,10,11,12 = 12k; R13,14 = 5,6k; C9,10 = 1,8 do 2,2n; C11,12 = 470p (fg=21-22 kHz)

wzm = 2; R9,10 = 10k; R11,12 = 20k; R13,14 = 3.9k; C9,10 = 2,2 do 2,7n; C11,12 = 330p (fg=21-22k Hz)

wzm = 1,97?; R9,10 = 8,2k; R11,12 = 16,2k; R13,14 = 5.6k; C9,10 = 1,8n; C11,12 = 270p (najnowszy zaproponowany filtr, moze kilka slow o nim?)

wzm = 1,93?; R9,10 = 6,2k; R11,12 = 12k; R13,14 = 2,7k; C9,10 = 2,2n; C11,12 = 330p (fg=34kHz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak czytam i juz Sam nie wiem ile to wszystko skosztuje.Chciałbym sobie złożyć taką karte na dobrych czesciach itd..

Ile mnie wiecej by czesci wyszły i czy ktos z szanownych forumowiczów ma na zbyciu komplet czesci lub nawet karte..Dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie polecam karty na PCM2702. Koszt zlozenia takiej karty na dobrych elementach to ok 150 zl

za podobne pieniadze mozesz tej samej klasy karte. Jesli np uzywasz laptopa to za ok 200

mozesz kupic SB audigy 2ZS a za 250 zl SB x-Fi. Ja i kilkoro moich znajomych porownywalismy

karte PCM2702 z SB audigy 2ZS i roznice w brzmieniu sa minimalne, natomiast w karcie 2ZS

masz jeszcze kupe innych bajerow, we/wy ktorych nie ma w PCM2702.

Jesli chodzi o komputery stacjonarne to karty do stacjonarnych sa troche tansze.

Czasy sie troche zmienily i trzeba powiedziec wprost ze PCM2702 gra jak obecne karty w cenie

ok 250. I daleko jej do dobrego dzwieku. Dlatego smieszy mnie porownanie PCM2702 do kart

w cenie powyzej 250 zl

 

sebastian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie wersje DACow na PCM2702 - jeden na plytce msfalcona, drugi na plytce veterana - jeden w domu, drugi mialem w pracy (obecnie tez jest w domu bo bede prace zmienial wiec powoli sie wyprowadzam) i jestem z obu bardzo zadowolony. Zastanawialem sie nawet nad sprzedaniem jednego ale narazie mi troche szkoda sie z tym DACem rozstawac ... I naprawde zdecydowanie wole sluchac muzyki z PCM2702 niz z jakiegokolwiek Sound Blastera :) Nie interesuja mnie zadne bajery jakie oferuje SB, nie potrzebuje wejscia audio, nie zwracam uwagi na parametry techniczne, pasma przenoszenia, decybele i inne czysto teoretyczne cyfry :) w swoich DACach dobieralem elementy na ucho tak zeby mialy taki dzwiek jaki lubie - naturalny, spokojny, zeby sluchanie muzyki dawalo mi przyjemnosc :) dzwiek z jakiegokolwiek SB niestety jest bardzo daleki od tego co lubie :) wiec ja zdecydowanie polecam PCM2702 - szczegolnie jezeli ktos moze sobie to cudo sam poskladac i dobrac dzwiek tak jak lubi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz system w PDA.... jesli PDA ma USB i linuxa to chyba jest to mozliwe bo widzialem moduly do PCM2702.... a czy winmobile ma drivery do PCM2702 nie wiem.... ogolnie ciekawa sprawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Jako, że planuję do swoich słuchawek AKG K340 zrobić preampa na lampie i wyposażyć go również w przetwornik oparty na PCM2702 zainteresował mnie ten wątek. Przeczytałem cały :)

 

Niestety nie zachowały się w sieci żadne materiały dotyczące konstrukcji tej karty. Może u kogoś zapodziały się kompletne projekty obu prezentowanych tutaj projektów msfalcon'a o veterana (owszem google serwuje kopię strony msfalcon'a jednak pozbawioną grafik, wiec jest mało przydatna). Chętnie również dowiedziałbym się o jakiejś kolejnej akcji dotyczącej gotowych PCB - chętnie się dopiszę, lub odkupię komplet jeżeli komuś zalega w szufladzie :)

 

Pozdrawiam jeszcze raz i obiecuję podzielić się swoim projektem :)

 

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden, 8 Sty 2008, 22:49

 

>Rysunki PCB i rozmieszczenia elementów są chyba na wczśniejszych stronach.

 

Niestety nie ma. Tak, jak pisałem przejrzałem cały wątek i niestety nic - po za martwymi już linkami - się nie ostało. Dlatego też szukam źródła tutaj :)

 

--

pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u siebie na dysku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5543-100004011 1199835525_thumb.gif

post-5543-100004012 1199835525_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś znalazł jeszcze schemat samego DAC to było by idealnie. Czy rysunki PCB są w odpowiedniej skali ? Jaki jest rzeczywisty wymiar płytek ? Dziękuję Ci bardzo za podzielenie się informacjami :)

 

--

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.