Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale najlepsze sa teksty handlarzy-poszukiwany,jedyny w europie itd.Zobacz galki z aluminum nie tak jak dzis no i jak ladnie sie swieci.Slyszalem nawet od jednego idioty ze kolumny najlepsze byly od roku 76 do 78go podobno graly najlepiej.Jak widze Kewoody,Sansui itp smiech mnie ogarnia czesto w nich nawet zwrotnic niema .Jakis papier na wysokotonowym filtrowany kondensatorem a bas podpiety bezposrednio a jako wytlumienie jak takowe jest jakies stare onuce.Chyba juz piwnice w DE sa puste bo i coraz mniej tego widze,choc biora sie za Technicsa i Unitre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wojtek1234 napisał:

Ale najlepsze sa teksty handlarzy-poszukiwany,jedyny w europie itd.Zobacz galki z aluminum nie tak jak dzis no i jak ladnie sie swieci.Slyszalem nawet od jednego idioty ze kolumny najlepsze byly od roku 76 do 78go podobno graly najlepiej.Jak widze Kewoody,Sansui itp smiech mnie ogarnia czesto w nich nawet zwrotnic niema .Jakis papier na wysokotonowym filtrowany kondensatorem a bas podpiety bezposrednio a jako wytlumienie jak takowe jest jakies stare onuce.Chyba juz piwnice w DE sa puste bo i coraz mniej tego widze,choc biora sie za Technicsa i Unitre .

Może spasuj trochę, bo coś za łatwo rzucasz na lewo i prawo tymi "idiotami". Każdy może mieć swoją opinię. Nie wrzucaj do jednego wora wszystkiego co stare. Ja mam kolumny m.in. z 1968r, jedne z moich najbardzij ulubionych (a słyszałem też wiele drogich z przedziału 15k - 40k). Stan do dziś prawie idealny, zawieszenia bez oznak zużycia (tkanina nasączana). Zwrotnica duża - rozbudowana, z regulacjami dla średnich i wysokich tonów. Podobnie jak w obecnych czasach były kolumny tańsze i droższe czyli gorsze i lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA tak czulem ze posiadacz szmelcu tu sie znajdzie.Spraw technicznych nie bede tu poruszal ale kolumny ktore maja paredziesiat lat? mozna i tak muzeum techniki w domu czemu nie.Jeden lubi pomarancze drugi zapach skarpetek......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vintage audio nie powinno sie porównywać z nowym audio w kategoriach lepszy czy gorszy. To inne brzmienie ale napewno ani gorsze ani lepsze. Nowe audio jest zabójczo drogie będące z punktu ekonomii zawsze stratą. W świecie elektroniki użytkowej audio to co najlepsze juz było w latach 70-tych i 80-tych. Wystarczy pogrzebać w takim Luxmanie, czy Accu i porównać to z dostępnym na półce dzisiaj Denonem, czy Cambridge Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tal napisał:

Vintage audio nie powinno sie porównywać z nowym audio w kategoriach lepszy czy gorszy. To inne brzmienie ale napewno ani gorsze ani lepsze. Nowe audio jest zabójczo drogie będące z punktu ekonomii zawsze stratą. W świecie elektroniki użytkowej audio to co najlepsze juz było w latach 70-tych i 80-tych. Wystarczy pogrzebać w takim Luxmanie, czy Accu i porównać to z dostępnym na półce dzisiaj Denonem, czy Cambridge Audio.

Sprawdź sobie najnowsze produkty Gustard, SMSL, Topping. Są śmiesznie tanie w porównaniu do jakości, którą oferują. 

W latach 70-80 nie śniło się konstruktorom o takich parametrach 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W świecie elektroniki użytkowej audio to co najlepsze juz było w latach 70-tych i 80-tych. Wystarczy pogrzebać w takim Luxmanie, czy Accu i porównać to z dostępnym na półce dzisiaj Denonem, czy Cambridge Audio.

Moze dla tych, ktorzy zatrzymali sie rozwojowo w swiecie lat 80-tych.

Ja to widze zupelnie inaczej.

W koncu 80-tych kupilem monobloki B&W i kosztowaly mnie pol miesiecznej pensji
Od kilku lat mam koncowki na Hypexach/Class D, kosztowaly mnie 2-dzienna pensje i sa DUZO LEPSZE niz te monobloki z 80-tych

W koncu 80-tych kupilem CD i Preamp, ktore kosztowaly mnie cala miesieczna pensje
Od kilku lat uzywam jako zrodlo PC, USB-Dac i odpowiedni soft, ktore kosztowaly mnie pol miesiecznej pensji i sa DUZO LEPSZE niz ten CD i preamp.

W koncu 80-tych kupilem TV 70cm B&O, ktory kosztowal mnie 1,5 miesiecznej pensji
Dzisiaj za 1/4 pensji kupuje telewizor, ktory jest o NIEBO lepszy niz ten B&O

Itd.

Takie opinie jak powyzej, to w przenosni wmawianie sobie, ze szczyt techniki motoryzacyjnej osiagnieto w 80-tych wypuszczajac wolnossace silniki benzynowe 2L, majace 100KM, palace 12L i od tego czasu sie nic nie polepszylo

Dla mnie sie polepszylo.
Teraz z silnika 2L mam 250KM i spalam 9,5L.

A o reszcie nawet nie wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
33 minuty temu, xajas napisał:


Moze dla tych, ktorzy zatrzymali sie rozwojowo w swiecie lat 80-tych.

Ja to widze zupelnie inaczej.

W koncu 80-tych kupilem monobloki B&W i kosztowaly mnie pol miesiecznej pensji
Od kilku lat mam koncowki na Hypexach/Class D, kosztowaly mnie 2-dzienna pensje i sa DUZO LEPSZE niz te monobloki z 80-tych

W koncu 80-tych kupilem CD i Preamp, ktore kosztowaly mnie cala miesieczna pensje
Od kilku lat uzywam jako zrodlo PC, USB-Dac i odpowiedni soft, ktore kosztowaly mnie pol miesiecznej pensji i sa DUZO LEPSZE niz ten CD i preamp.

W koncu 80-tych kupilem TV 70cm B&O, ktory kosztowal mnie 1,5 miesiecznej pensji
Dzisiaj za 1/4 pensji kupuje telewizor, ktory jest o NIEBO lepszy niz ten B&O

Itd.

Takie opinie jak powyzej, to w przenosni wmawianie sobie, ze szczyt techniki motoryzacyjnej osiagnieto w 80-tych wypuszczajac wolnossace silniki benzynowe 2L, majace 100KM, palace 12L i od tego czasu sie nic nie polepszylo emoji6.png

Dla mnie sie polepszylo.
Teraz z silnika 2L mam 250KM i spalam 9,5L.

A o reszcie nawet nie wspominam.

Podpowiedz kolego co warto kupić z używek do 5 k. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kw202 napisał:

Podpowiedz kolego co warto kupić z używek do 5 k. 

 

A czego szukasz ? Wzmak, CD, DAC, pre  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Piopio napisał:

A czego szukasz ?

Prawdę mówiąc czegoś co fajnie zagra, myślę że klasa d ma potencjał. Ostatnio testowałem budżetowego Toppinga mx 5 i mnie zaskoczył. Jakby troszkę pln dołożyć mogło by być całkiem fajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kw202 napisał:

Prawdę mówiąc czegoś co fajnie zagra, myślę że klasa d ma potencjał. Ostatnio testowałem budżetowego Toppinga mx 5 i mnie zaskoczył. Jakby troszkę pln dołożyć mogło by być całkiem fajnie 

Obecne best buy to:

wzmacniacz: Topping PA5, SMSL DA-9

DAC: SMSL SU-9, Gustard X16,18,26PRO

końcówka mocy: AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

PRE: Gustard P26, Topping PRE90

izolator USB: Topping HS01

streamer: HiBy R2, iFi ZEN Stream

transport CD: Audiolab 6000CDT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kw202 napisał:

Prawdę mówiąc czegoś co fajnie zagra, 

Przeciez to odpowiedz bez "wartosci"

CD moze fajnie zagrac

Wzmacniacz  moze fajnie zagrac

Glosniki moga fajnie zagrac...

 

Rownie dobrze mozna by napisac "szukam fajnego auta, co mam kupic?"

SUV? Cabrio? Kombi? Limuzyna? Van?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
14 minut temu, xajas napisał:

Przeciez to odpowiedz bez "wartosci"

CD moze fajnie zagrac

Wzmacniacz  moze fajnie zagrac

Glosniki moga fajnie zagrac...

 

Rownie dobrze mozna by napisac "szukam fajnego auta, co mam kupic?"

SUV? Cabrio? Kombi? Limuzyna? Van?

Streamer Coctail audio n15d , kolumny Dali Opticon 6. 

Na tą chwilę chciałbym je zostawić. Ciekawi mnie jakiś wzmacniacz w klasie d. 

Końcówka i preamp  przekroczą 5k, prawda? 

 

28 minut temu, Piopio napisał:

Obecne best buy to:

wzmacniacz: Topping PA5, SMSL DA-9

DAC: SMSL SU-9, Gustard X16,18,26PRO

końcówka mocy: AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

PRE: Gustard P26, Topping PRE90

izolator USB: Topping HS01

streamer: HiBy R2, iFi ZEN Stream

transport CD: Audiolab 6000CDT

Dzięki wielkie panie kolego. 

Znalazłem taką używaną końcówkę na olx. 

Jest droższa o 300 złotych od nowej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kw202 napisał:

Znalazłem taką używaną końcówkę na olx. 

Jest droższa o 300 złotych od nowej 😉

Tak. Wystawca ma ułańską fantazję 😉

20 minut temu, Kw202 napisał:

Końcówka i preamp  przekroczą 5k, prawda? 

Nie. Akurat będzie 5K. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kw202 napisał:

Ciekawi mnie jakiś wzmacniacz w klasie d. 

Końcówka i preamp  przekroczą 5k, prawda? 

No to juz jest cos konkretnego 🙂

Ostatnio widzialem francuzka strone z "nowkami" po rozsadnej cenie. Zanim bym kupil "uzywki", popatrzyl bym, co mozna za te 5000 dostac

Przyklad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiophonics-hpa-s250nc-stereo-class-d-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego preamp i szafa gra 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:


Moze dla tych, ktorzy zatrzymali sie rozwojowo w swiecie lat 80-tych.

Ja to widze zupelnie inaczej.

W koncu 80-tych kupilem monobloki B&W i kosztowaly mnie pol miesiecznej pensji
Od kilku lat mam koncowki na Hypexach/Class D, kosztowaly mnie 2-dzienna pensje i sa DUZO LEPSZE niz te monobloki z 80-tych

W koncu 80-tych kupilem CD i Preamp, ktore kosztowaly mnie cala miesieczna pensje
Od kilku lat uzywam jako zrodlo PC, USB-Dac i odpowiedni soft, ktore kosztowaly mnie pol miesiecznej pensji i sa DUZO LEPSZE niz ten CD i preamp.

W koncu 80-tych kupilem TV 70cm B&O, ktory kosztowal mnie 1,5 miesiecznej pensji
Dzisiaj za 1/4 pensji kupuje telewizor, ktory jest o NIEBO lepszy niz ten B&O

Itd.

Takie opinie jak powyzej, to w przenosni wmawianie sobie, ze szczyt techniki motoryzacyjnej osiagnieto w 80-tych wypuszczajac wolnossace silniki benzynowe 2L, majace 100KM, palace 12L i od tego czasu sie nic nie polepszylo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie sie polepszylo.
Teraz z silnika 2L mam 250KM i spalam 9,5L.

A o reszcie nawet nie wspominam.

A ja kupiłem za 1/3 obecnych pensji używane kolumny, które w dawnych latach kosztowały 2 pensje i są lepsze dla mnie od obecnych kolumn kosztujących 3 pensje. No i czego to dowodzi ? Że te wszystkie stare są lepsze ? 

Zapomniałeś o jednym, w audio poziom dobrej jakości zaczyna się od niedużych pieniędzy a wyżej liczy się już przede wszystkim kwestia gustu odnośnie brzmienia. Inaczej niż w motoryzacji czy TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piopio napisał:

Sprawdź sobie najnowsze produkty Gustard, SMSL, Topping. Są śmiesznie tanie w porównaniu do jakości, którą oferują. 

W latach 70-80 nie śniło się konstruktorom o takich parametrach 😉

Akurat te chińskie popierdółki prezentują kiczowaty rodzaj brzmienia będące doskonałym przykładem wyśrubowanych parametrów za którymi jakość soniczna nie idzie w parze.

Każdy ma swój rozum i wybiera w zgodzie z indywidualnym upodobaniem. Wybierasz Toppinga ok twoja wola nie musisz jednak bębnić wszem i wobec jak te buble są szałowe. Może dla amatorów i pokoleń dragon balla tak ale zaprawione uszy zainwestują w wyrobione marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piopio przeadza z tymi dac  ostatnio zalewają rynek i tu można się dowiedzieć, że to żaden cud tyle ile kosztuje tak też gra, moim zdaniem to jest moda która szybko przeminie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wojtek1234 napisał:

HAHAHA tak czulem ze posiadacz szmelcu tu sie znajdzie.Spraw technicznych nie bede tu poruszal ale kolumny ktore maja paredziesiat lat? mozna i tak muzeum techniki w domu czemu nie.Jeden lubi pomarancze drugi zapach skarpetek......

Właśnie porównuję sobie stare Tannoye (A.D 1976) do kilkuletnich ATC 50SL za 60k i można się srodze zdziwić, więc proponuję najpierw posłuchać co nieco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się kupować kolumny stare spotkałem się ze zniszczonymi zawieszeniami i to w kolumnach zaledwie 20 letnich guma straciła sprężystość i miała dziwne żółtawe odbarwienia już nie mówiąc o zwrotnicach w tych bardzo starych pewnie wszystko już potraciło wartości zdobycie podobnych części pewnie jest trudne bo kiedyś zupełnie inaczej to robiono z vintage jak dla mnie tylko wzmacniacze i to te wybrane co faktycznie grają dobrze,  reszta stare źródła dźwięku takie jak cd, deck, ampli i inne to ciekawostka głównie dla zbieraczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dune napisał:

Kolega Piopio przeadza z tymi dac  ostatnio zalewają rynek i tu można się dowiedzieć, że to żaden cud tyle ile kosztuje tak też gra, moim zdaniem to jest moda która szybko przeminie.

Ale bzdura. Słuchałem w życiu wiele DAC, które kosztowały nawet 12x więcej niż obecne chińskie DAC. Wcale nie grały lepiej. Dokonał się znaczący postęp technologiczny i cenowy w DAC. Jedynymi DAC które mogą konkurować są te oparte na R2R lub FPGA.  Reszta konkurencji brzmi podobnie. 

1 godzinę temu, Tal napisał:

ale zaprawione uszy zainwestują w wyrobione marki.

Serio ?

Które to marki ? Przecież te wyrobione marki robią DAC na tych samych kościach ... Brzmienie jest podobne ale 3-4 razy droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku krytykujesz finansowe możliwości autora chełpiąc się swoimi bezkompromisowymi ambicjami osiągniętymi z tanim chińskim audio. 

Stan Laurel Lol GIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tal napisał:

W sąsiednim wątku krytykujesz finansowe możliwości autora chełpiąc się swoimi bezkompromisowymi ambicjami osiągniętymi z tanim chińskim audio. 

 

Uuuu słabo skoro stosujesz atak osobisty 😉

Nie krytykuję autora. Krytykuję jakość kolumn Heco. Jeśli coś dobrze gra to to chwalę. Nie musi kosztować worka pieniędzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dune napisał:

Bałbym się kupować kolumny stare spotkałem się ze zniszczonymi zawieszeniami i to w kolumnach zaledwie 20 letnich guma straciła sprężystość i miała dziwne żółtawe odbarwienia już nie mówiąc o zwrotnicach w tych bardzo starych pewnie wszystko już potraciło wartości zdobycie podobnych części pewnie jest trudne bo kiedyś zupełnie inaczej to robiono z vintage jak dla mnie tylko wzmacniacze i to te wybrane co faktycznie grają dobrze,  reszta stare źródła dźwięku takie jak cd, deck, ampli i inne to ciekawostka głównie dla zbieraczy.

Jakie niby wartości potraciły? Głośnik to konstrukcja prosta jak budowa cepa. Z tymi zawieszeniami to popłynąłeś ostro, to się bez problemu regeneruje, nawet nie użyję słowa naprawa, bo to nie jest naprawa tylko wymiana, jak amortyzatora w sanochodzie. Naprawić to można cewki, membrany, ale to nie są elementy psujące się sane z siebie. W starej elektronice może być większy problem jeśli już, bo jest masa elementów i zależności między nimi, lutów, elementów zużywających się, a nie w kolumnach. Także "przestrzeganie" innych że nie warto kupować starego bo... jest stare i może się popsuć, jest absurdale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego don 111 widac od razu ze pojecia nie masz ZADNEGO w temacie. Tak glosniki sie regeneruje MAJAC ORGINALNE CZESCI teraz pokaz mi gdzie kupisz do 50 letniej plachty oryginal??? a jak juz to i tak to po tylu latach jest SZMELC .Czy glosnik jest prosty?tu bym tak nie powiadzial skoro jeden kosztuje 10zl a drugi 3 tys zl cos jednak w tym jest .Widzisz wlasnie elektronike da sie odbudowac a kolumny nie zawsze.Naiwny jest ten co wierzy w 100% naprawy glosnikow oj naiwny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, don111 napisał:

Jakie niby wartości potraciły? Głośnik to konstrukcja prosta jak budowa cepa. Z tymi zawieszeniami to popłynąłeś ostro, to się bez problemu regeneruje, nawet nie użyję słowa naprawa, bo to nie jest naprawa tylko wymiana, jak amortyzatora w sanochodzie. Naprawić to można cewki, membrany, ale to nie są elementy psujące się sane z siebie. W starej elektronice może być większy problem jeśli już, bo jest masa elementów i zależności między nimi, lutów, elementów zużywających się, a nie w kolumnach. Także "przestrzeganie" innych że nie warto kupować starego bo... jest stare i może się popsuć, jest absurdale

Spróbuj później sprzedać takie kolumny po wymianie oryginalnych zawieszeń powodzenia... może lepiej dać spokój z tymi wiekowymi pudłami? one już swoje odsłużyły 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dune masz 100% racji,one kiedys sobie pograly teraz sa punkty utylizacji i tam to powinno trafic.A co do parametrow jak tu pisze don 111 one nowe mialy liche a teraz sa rozjachane w caly swiat tylko ze to nie kazdy wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje główne kolumny są z 1968r i przeżyją pewnie kolejne nowe. Śmiech na sali z tymi zawieszeniami, widać że nie macie pojęcia w temacie ani nie mieliście styczności z regeneracją głośników, skoro uważacie że wymiana pianek czy gum, nawet na nieoryginalne, ale podobne, robią z głośnika szmelc i dźwiękowo różni się w jakiś słyszalny sposób od oryginału. Rozumiem do samochodu też kupujecie tylko oryginalne gumy/amortyzatory,  jakie wychodziły z fabryki, a jak nie ma to jedziecie oddać na złom, tak bardzo zmienia to cały samochód, że normalnie nie da się jeździć 😉

Kolumny starsze są dla świadomych ludzi, mających trochę pojęcia w temacie, aby się nie bać takich farmazonów. Żaden głąb nie kupi starych kolumn, bo myślą w podobny sposób, że "nie ma części". I bardzo dobrze, niech kupuje nowe, które niby są na gwaramcji ale jak się zepsują to płaci się jak za zboże, że można by drugie nowe kupić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowane głośniki niestety mierzą się fatalnie, każdy gra inaczej po naprawie. Mało tego oryginalne, nowe głośniki a z różnych serii jeśli nie sparowane mają rozrzut po kilka dB. Bez mikrofonu wydaje się że jest prawie ok, pomiar brutalnie weryfikuje... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wojtek1234 napisał:

Dune masz 100% racji,one kiedys sobie pograly teraz sa punkty utylizacji i tam to powinno trafic.A co do parametrow jak tu pisze don 111 one nowe mialy liche a teraz sa rozjachane w caly swiat tylko ze to nie kazdy wie.

Nie wszystkie na śmietnik.. niektóre te co się zapisały w historii mogłyby trafić do jakiegoś muzeum audio vintage czy coś podobnego.. przyjśc pooglądać czy posłuchać jak to kiedyś było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.