Skocz do zawartości
IGNORED

Krok dalej po Tannoy Revolution R3 na co zmienić?


Dune
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A bez kombinowania Tannoy Revolution R2 albo R3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistyka jednym się podoba drugim nie różne gusta :-) mi się akurat podoba zwłaszcza na oryginalnych standach :-) u mnie środek będzie czarny, nie tak jak na zdjęciu biały, woofer to 18 cm Usher (8948A) swojego czasu topowy przetwornik tej firmy, montowany również w wysokich modelach podłogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... mój poprzedni post w innym wątku miał być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

A bez kombinowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) R2 albo R3.

Podobno świetny materiał do tuningu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas bardzo cenię sobie R3 :-) a przesłuchałem już dużo różnych kolumn podłogowych, monitorów i moim zdaniem te nowe budżetowe za ok 3tys nie są w niczym lepsze, R3 są uniwersalne i po prostu wszystko grają co najmniej dobrze, patrząc na ich wartość rynkową ok 1300zł to jest to best buy dla kogoś kto nie chce dużo wydać, a można cieszyć się naprawdę dobrym brzmieniem, tuning to super sprawa tylko trzeba wiedzieć co robić żeby zmiany nie poszły w złym kierunku, no i jest pewny problem później z sprzedażą takich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są już u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentują i myślę, że nie gorzej z brzmieniem :) 

Słuchałeś już?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2020 o 20:12, szymon1977 napisał:

Hmmm... midwoofer wygląda jak w budżetowych klasykach Tannoy.

Nigdy nie widziałem budżetowych Tannoyów z midwooferem Scan-Speaka.

W dniu 30.04.2020 o 20:56, Dune napisał:

woofer to 18 cm Usher (8948A) swojego czasu topowy przetwornik tej firmy, montowany również w wysokich modelach podłogowych.

I żywcem zerżnięty ze Scan-Speaka, na oko trudno je od siebie odróżnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, McGyver napisał:

Nigdy nie widziałem budżetowych Tannoyów z midwooferem Scan-Speaka.

Pisałem tylko o wyglądzie z wklęsła osłoną przeciwpyłową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

z wklęsła osłoną przeciwpyłową.

Tak wyglądających midwooferów jest od metra. Od taniej Tesli poprzez średnio drogą Vifę czy Peerlessa do drogich Scan-Speaków i bardzo drogich Skaanings (Audio Technology).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zaznajomieniu z Usherami, trochę zwariowany dzień dzisiaj miałem, ale zdążyłem posłuchać i wyrobić sobie opinie :-) Słuchałem różnych gatunków muzycznych i tak przede wszystkim Ushery operują bardzo dużym dźwiękiem, scena jest świetna zarówno na szerokość jak i jej  głębia, góra pasma, precyzja i rozdzielczość, przestrzeń jest znakomita w nic nie trzeba się wsłuchiwać wszystko jest czytelne i czyste do tego spójność i pewna miękkość w brzmieniu, bas kiedy trzeba potrafi przywalić jak z podłogówki, ale zachowuje też kontrolę nie snuje się. Ogólnie dźwięk klasa bardzo przyjemnie się tego słucha zwłaszcza muzyka elektroniczna i instrumentalna robi wrażenie, do tego mój Jvc napędził te kolumny bez zadyszki w podobny sposób jak Tannoye, one mają dość niską skuteczność przy bardzo łatwej impedancji 8 ohm (min 7ohm) co akurat jest dobre zawsze to mniejsze obciążenie dla wzmacniacza,  zaskakująca jest też masa szt 17,2 kg Tannoye będąc podłogówkami są o niecały kg cięższe :-) Jeszcze słowo o dźwieku to myślę też że Ushery trochę bardziej różnicują nagrania i wytykają błędy w realizacji niektórych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zauroczą Ciebie jeszcze bardziej jak z czasem podepniesz jakiś bardziej renomowany wzmacniacz ? 

Fajne te "uszatki" i chętnie bym ich posłuchał.

Gratuluje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dune napisał:

Jestem już po zaznajomieniu z Usherami, trochę zwariowany dzień dzisiaj miałem, ale zdążyłem posłuchać i wyrobić sobie opinie :-) Słuchałem różnych gatunków muzycznych i tak przede wszystkim Ushery operują bardzo dużym dźwiękiem, scena jest świetna zarówno na szerokość jak i jej  głębia, góra pasma, precyzja i rozdzielczość, przestrzeń jest znakomita w nic nie trzeba się wsłuchiwać wszystko jest czytelne i czyste do tego spójność i pewna miękkość w brzmieniu, bas kiedy trzeba potrafi przywalić jak z podłogówki, ale zachowuje też kontrolę nie snuje się. Ogólnie dźwięk klasa bardzo przyjemnie się tego słucha zwłaszcza muzyka elektroniczna i instrumentalna robi wrażenie, do tego mój Jvc napędził te kolumny bez zadyszki w podobny sposób jak Tannoye, one mają dość niską skuteczność przy bardzo łatwej impedancji 8 ohm (min 7ohm) co akurat jest dobre zawsze to mniejsze obciążenie dla wzmacniacza,  zaskakująca jest też masa szt 17,2 kg Tannoye będąc podłogówkami są o niecały kg cięższe :-) Jeszcze słowo o dźwieku to myślę też że Ushery trochę bardziej różnicują nagrania i wytykają błędy w realizacji niektórych

lepsze od Tannoy R2,  ktore stoją tam dalej,   te monitorki? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, costa brava napisał:

lepsze od Tannoy R2,  ktore stoją tam dalej,   te monitorki? ?

R3 nie R2. Ale mniejsza o szczegóły, też jeztem ciekaw bezpośredniego porównania. Plusy i minusy można prosić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są R3 to te monitory są takie duże :-) co różnic to przede wszystkim góra w Usher jest po prostu lepsza czystość, więcej informacji z nagrania, przestrzeń, więcej powietrza w dźwięku, kolumny chętniej znikają  zarazem nie ma cienia ostrości w tym nawet jak się słucha głośno, średnica jest również bardzo dobra nie czuję tu jakiegoś niedosytu, bas jak na monitory jest wyborny spadek -6dB przy 37Hz potrafi przywalić i ma lepszą kontrolę niż w Tannoy, jeśli chodzi o wady to z pewnością nie są to kolumny do taniej elektroniki potencjał jest ogromny tutaj recenzent podłączał je do monobloków 500w :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  mój jvc to bardzo neutralnie brzmiący wzmacniacz z otwartą górą bez cienia zamulania moc 120w jest zaniżona bo w pomiarach jakie przeprowadził magazyn stereo w 90r  osiąga on więcej  175w przy 8ohm to bardzo mocny wzmacniacz w przypadku Usherów, żeby grać naprawdę głośno maksymalnie dochodzę do godz 10, Tannoye potrzebowały trochę mniej odkręcić, ale w sumie nie ma jakiejś wielkiej róznicy w napędzeniu. Problemem dla mnie jest chyba tylko to, że te kolumny wyglądają teraz jak coś wręcz luksusowego na tle moich pozostałych gratów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Temat stary, wiem, ale może się komuś przyda. Odnośnie poprawy brzmienia Tannoy Revolution R3 - zanim wejdziesz na długą drogę modyfikacji zwrotnic, przerabiania sekcji tweetera na filtr 2giego a nawet 1szego rzędu, przerabiania cewek na powietrzne, robienia testów, pomiarów i odsłuchów itd. posłuchaj jakie jest moje skromne doświadczenie w tej kwestii...

Tak, drugi rząd, wywalenie cewek zespolonych (aka. autotrafo) zauroczy (na chwilę) i "poprawi" przestrzeń, jakość wysokich...ale po dłuższych odsłuchach wyjdzie jednak szydło z worka, wyjdzie że pasmo jest niespójne - są problemy fazowe i wychodzi że to nie gra tak jak powinno. Sama ładna góra nie wystarczy - cały dzwięk to coś więcej.

Mimo pierwszego zauroczenia wyjdzie rozczarowanie za parę dni... tak było u mnie

Te głośniki nie są idealne i ta oryginalna zwrotnica jest taka a nie inna z właśnie z tego powodu - inżynier to wiedział i zrobił najlepszy kompromis z tego co dostał (i jednak trochę przyoszczędził na tych elektrolitach..). Krótko i zwięźle: w moim przypadku zmiana wszystkich elektrolitów na dobre folia-polipropylen zrobiło najlepszą robotę i tak już po tym wszystkim zostało. Inne konfiguracje zwrotnicy błyszczały ale nie grały, niestety. Marki kondensatorów które zastosowałem nie podam aby nie było zbędnych spekulacji - powiem tylko, że na wymianę tychże kondensatorów w obu kolumnach wydałem ok 200 zł.

Wygrzanie nowych kondensatorów zajęło łącznie ok 70 godzin - zmiany były dobrze słyszalne w trakcie wygrzewania.

To tylko moje zdanie, można się z nim nie zgadzać, ok, ale proponuję spróbować także tego: wymiany elektrolitów na dobre foliowe i jak ktoś chce cewki na powietrzne o tej samej indukcyjności (u mnie są oryginalne) a konfigurację zwrotnicy zostawić oryginalną i jest duża szansa że to właśnie może być twoja konfiguracja na końcu tej drogi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DannyDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.