Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, don111 napisał:

Rozumiem że pijesz ciągle do kiepskiego kontrastu

Raczej to wynik paranoicznej wręcz nienawiści do technologii LCD w ogólności a IPS w szczególności.

35 minut temu, don111 napisał:

kolory są ładniejsze w IPS

Potwierdzam. Dawno to zauważyłem.

37 minut temu, don111 napisał:

niby temperatura kolorów ustawiona ta sama, nasycenie teoretycznie takie samo a ludzkie oko widziało dużą różnicę

Ciągle powtarzam że oglądam obraz a nie parametry. Wyniki pomiarów wynikami, ale dużo ważniejsze jest jak obraz się podoba.

Najbardziej zabawna sytuacja jest wtedy, gdy ktoś nie ma własnego zdania i kieruje się wyłącznie wynikami testów i miejscami w rankingach. A tu mamy właśnie ten przypadek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki sprzedaży w % nic nie mówią o jakości obrazu. Klapki z bazaru mogą tez mieć 96% a skórzane mokasyny od Versace 4% i co z tego? Klapki są lepsze?

Kia, Fiat czy Skoda też lepsze od Toyoty lub Mercedesa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "argument" o inteligencji na poziomie pierwotniaka lub ameby. W telewizorach nie ma proporcji cen 1 : 1000 (albo jeszcze więcej), jak na to miejsce przy porównaniu bazarowych klapek i skórzanych mokasynów Versace. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to najlepszym argumentem jest "ładne".

A jaki jest powód tego, że przez ostatnich 15 lat Samsung był liderem sprzedaży telewizorów LCD czy LED, sprzedając o wiele więcej od LG czy SONY a dzisiaj zamyka swoje fabryki?

I po co wrócił do produkcji OLED, a właściwie QD-OLED???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ma rożne tryby fabryczne, aby jak najlepiej go wykorzystać w jednych ustawieniach do grania, na co dzień do seriali, programów porannych kiedy słońce świeci w okno, a wieczorem do filmów. Żeby użytkownik miał ułatwione zadanie wyboru od razu są gotowe konfiguracje za pisane w różnych trybach.

Do kalibracji zaleca się wyłączyć wszelkie polepszacze, a nawet o ile dobrze zrozumiałem zaleca się resetować fabryczną kalibracje dla trybu do kalibracji i potem jeszcze lepiej się rozjeżdża. Po kalibracji rozumiem, że z powrotem wszystkie polepszacze się włącza i używa trybów fabrycznych film, gra, żywy itd. a ten jeden tryb skalibrowany jest na specjalne okazje.

Mam tu film, który wykorzystałem żeby na podstawie skalibrowanego ekranu ustawić ekran nieskalibrowany, który kiedyś ustawiłem na oko i niestety bardzo źle. Teraz mogę iść do sklepu porównać kolory...

Pierwszy chyba oryginał, ja ustawiłem na 6 sekundzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Najbardziej zabawna sytuacja jest wtedy, gdy ktoś nie ma własnego zdania i kieruje się wyłącznie wynikami testów i miejscami w rankingach. A tu mamy właśnie ten przypadek.

Zdanie się na ekspertów wydaje się lepszym pomysłem niż wejście do przypadkowego sklepu i wyjście z telewizorem. Oczywiście trzeba porównać zdanie kilku ekspertów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, J.Jerry napisał:

Telewizor ma rożne tryby fabryczne, aby jak najlepiej go wykorzystać w jednych ustawieniach do grania, na co dzień do seriali, programów porannych kiedy słońce świeci w okno, a wieczorem do filmów. Żeby użytkownik miał ułatwione zadanie wyboru od razu są gotowe konfiguracje za pisane w różnych trybach.

Tylko, że te gotowe tryby jak "Żywy", "Sport", "Standard" czy "Eco" itd. są do bani. Nikt nikomu nie zabrania ich używać ale to mnie zmienia faktu, że i tak są beznadziejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zwracać uwagi na opinie jegomościa, dla którego wszystko dookoła jest "do bani" i "beznadziejne". Należy mu współczuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, J.Jerry napisał:

Do kalibracji zaleca się wyłączyć wszelkie polepszacze, a nawet o ile dobrze zrozumiałem zaleca się resetować fabryczną kalibracje dla trybu do kalibracji i potem jeszcze lepiej się rozjeżdża. Po kalibracji rozumiem, że z powrotem wszystkie polepszacze się włącza i używa trybów fabrycznych film, gra, żywy itd. a ten jeden tryb skalibrowany jest na specjalne okazje.

Wyłącza się polepszacze bo to zwyczajnie przeszkadza i przekłamuje wyniki pomiarów. Po kalibracji zazwyczaj nie ma potrzeby ich znowu uruchamiać, a już na pewno nie wszystkich (jakieś opcje związane z upłynnianiem ruchu czy coś koło tego - może tak).

Dla sygnału SDR najczęściej ustawia się tryb ekspercki ISF ciemna przestrzeń i na nim to odpowiednio wyrównuje np. te dodatkowe kolory o różnych odcieniach. Dla HDR najczęściej jest to tryb Kino.

Pozostałe zostawia się w spokoju, z adnotacją "nie warto używać"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, J.Jerry napisał:

kiedyś ustawiłem na oko

Na oko to chłop w szpitalu umarł, właśnie w tym jest pies pogrzebany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb Standard, może być, wolnoć Tomku w swoim domku.

Proszę bardzo - LG bez kalibracji, który pół roku temu (na całe szczęście bardzo krótko) zagościł u mnie w domu:

Po wyjęciu z pudełka niedokładność jest okropna. Chociaż może się to różnić w zależności od jednostki, zauważyliśmy podobne zachowanie na LG C1 OLED. Zmierzyliśmy to na innym sprzęcie i otrzymaliśmy te same wyniki. Balans bieli i kolory są dalekie; żółte kolory wyglądają na bardziej białe niż rzeczywisty kolor biały. Gamma jest okropna, a wszystkie sceny są zbyt jasne, zwłaszcza te jaśniejsze. Temperatura barwowa jest również chłodna, co nadaje obrazowi niebieski odcień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja w swoim C1 kalibrację zrobiłem i mam problem z głowy. Trybu Standard nie używałem i nie używam. Bez kalibracji można oglądać jak się chce.

Wypada życzyć powodzenia, dobrego odbioru i świetnych kolorów 🙂

Dla porównania SONY:

Po wyjęciu z pudełka Sony X85J jest niezwykle dokładny. Gamma jest bardzo blisko naszego celu 2,2, a balans bieli jest prawie idealny. Są pewne niedokładne kolory, zwłaszcza mocno nasycone błękity, ale są one na tyle bliskie celom, że nie spodziewamy się, że większość ludzi je zauważy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

 

Ciągle powtarzam że oglądam obraz a nie parametry. Wyniki pomiarów wynikami, ale dużo ważniejsze jest jak obraz się podoba.

Najbardziej zabawna sytuacja jest wtedy, gdy ktoś nie ma własnego zdania i kieruje się wyłącznie wynikami testów i miejscami w rankingach. A tu mamy właśnie ten przypadek. 

Ebłem, wychodzi na to, ze wszystko zalezy od tego, którą nogą wstałem z łózka. Dzisiaj wstałem prawą nogą i mi się podoba, a jutro wstanę lewą i będzie do dupy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

Wyłącza się polepszacze bo to zwyczajnie przeszkadza i przekłamuje wyniki pomiarów. Po kalibracji zazwyczaj nie ma potrzeby ich znowu uruchamiać, a już na pewno nie wszystkich (jakieś opcje związane z upłynnianiem ruchu czy coś koło tego - może tak).

Chodzi mi o to, że jak się włączy polepszacze to one tak zmienią parametry, że nic z kalibracji nie zostanie no i kolejna rzecz, że polepszacze są zrobione dla dynamicznych scen, a kalibracja jest przy statycznym obrazie. Czyli puszczam sobie film, algorytmy go analizują, modyfikują dynamicznie ustawienia ekranu i jest z założenia dużo fajniej, ale jak to wszystko wyłączę, to jakbym cofnął się modelu bez tych funkcji.

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Jeśli przyłożę miernik np. w lewym górnym rogu i według tego ustawie parametry dla całego ekranu, to cały ekran musi mieć te same błędy co róg i wtedy wszystko będzie po kalibracji idealne. Jeśli jednak w każdym rogu jest trochę inaczej...powiedzmy że jest z 10 różnych stref, które trzeba indywidualnie ze sobą zestroić. Czy jest możliwe tak skalibrować ekran, że gdzie nie przyłożę miernika, to będę miał po kalibracji te same odczyty?

 

Godzinę temu, konradskala napisał:

Dla sygnału SDR najczęściej ustawia się tryb ekspercki ISF ciemna przestrzeń i na nim to odpowiednio wyrównuje np. te dodatkowe kolory o różnych odcieniach. Dla HDR najczęściej jest to tryb Kino.

To trybu żywy nie da się skalibrować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Out-od-box:

NanoCell SM8600 2019:

mediocre accuracy with our pre-calibration settings.

Gamma: 2.11

Nano85 2020

Very good out-of-the-box color accuracy.

Gamma: 2.19

Źródło: RTINGS.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tylko ocena 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawie wygląda różnica w kolorach przed/po...tak jakby wszystko było przesunięte góra/w prawo i kropki są w kwadratach. Czyżby jednak była wcześniej kalibracja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Chodzi mi o to, że jak się włączy polepszacze to one tak zmienią parametry, że nic z kalibracji nie zostanie no i kolejna rzecz, że polepszacze są zrobione dla dynamicznych scen, a kalibracja jest przy statycznym obrazie. Czyli puszczam sobie film, algorytmy go analizują, modyfikują dynamicznie ustawienia ekranu i jest z założenia dużo fajniej, ale jak to wszystko wyłączę, to jakbym cofnął się modelu bez tych funkcji.

Nie można zrobić kalibracji np. na wyświetlanych konkursach skoków do wody. Obrazy testowe muszą być statyczne. Polepszacze nie są przeznaczone jedynie do dynamicznych scen. Dynamiczne mogą być zawody formuły 1, piłki nożnej, hokeja czy normalnego filmu. Kalibracja wyciąga co najlepsze i optymalizuje zachowanie matrycy przy dowolnie odtwarzanym materiale.

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Jeśli przyłożę miernik np. w lewym górnym rogu i według tego ustawie parametry dla całego ekranu, to cały ekran musi mieć te same błędy co róg i wtedy wszystko będzie po kalibracji idealne. Jeśli jednak w każdym rogu jest trochę inaczej...powiedzmy że jest z 10 różnych stref, które trzeba indywidualnie ze sobą zestroić. Czy jest możliwe tak skalibrować ekran, że gdzie nie przyłożę miernika, to będę miał po kalibracji te same odczyty?

Wątpię. Żadna matryca nie jest idealnie, w 100% tak samo podświetlona w każdym jej miejscu. Z tego co się orentuję i co zauważyłem kalibracja za punkt pomiaru przyjmuje środek ekranu.

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

To trybu żywy nie da się skalibrować?

Oczywiście że się da, tylko po co?

To tak jakby tryb "sklepowy" gdzie wszystko wali na maxa ustawiać dla uzyskania... no właśnie czego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, J.Jerry napisał:

Oba dostały po 7,5 a ten H9G 8,5  Dwa z nich są na VA jeden na IPS.

Nie wiem czy ten model miałeś na myśli, ale Hisense U9DG jest telewizorem wyjątkowym. Zbudowany jest z podwójnej matrycy: panel w skali szarości umieszczony jest pod właściwym "kolorowym" panelem. Dzięki temu zabiegowi uzyskano świetną czerń (biorąc pod uwagę jednolitość czy stałość) oraz porażający natywny kontrast (matryca IPS) ponad 24.700:1. Niestety wraz z tymi osiągami pojawiło się bardzo duże smużenie i koszmarne rozdwajanie obrazu (ghosting).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, konradskala napisał:

Wątpię. Żadna matryca nie jest idealnie, w 100% tak samo podświetlona w każdym jej miejscu. Z tego co się orentuję i co zauważyłem kalibracja za punkt pomiaru przyjmuje środek ekranu.

Chyba nie jest to jedyna możliwość zrobienia kalibracji, można mierzyć każdy fragment, ale nie mam wiedzy, czy każdy soft to umożliwia i czy tak się praktykuje.

Weźmy tv z krawędziowym podświetleniem. Czasem robią zdjęcia z długą ekspozycją i wtedy widać nierównomierność, i kolory inne niż biały, rozumiem że to się dodaje do białego i powstają inne barwy. Jednak jest problem, bo na środku przeważnie jest najmniej tych tzw, wycieków światła no i kąt patrzenia dodatkowo to wzmacnia.

26 minut temu, konradskala napisał:

Oczywiście że się da, tylko po co?

To tak jakby tryb "sklepowy" gdzie wszystko wali na maxa ustawiać dla uzyskania... no właśnie czego?

Przecież to jest najgorszy tryb, można poświęcić tego preseta bez żalu, ale ma np. temp daleką od 6500, więc może dlatego się na tym nie robi?

29 minut temu, konradskala napisał:

Nie można zrobić kalibracji np. na wyświetlanych konkursach skoków do wody. Obrazy testowe muszą być statyczne. Polepszacze nie są przeznaczone jedynie do dynamicznych scen. Dynamiczne mogą być zawody formuły 1, piłki nożnej, hokeja czy normalnego filmu. Kalibracja wyciąga co najlepsze i optymalizuje zachowanie matrycy przy dowolnie odtwarzanym materiale.

To robię sobie kalibracje do oglądania fotek? A co z meczem? Mam oglądać bez trybu sport, bez poprawiaczy...może na stop klatce było by odpowiednio?

Piszesz, że dowolny materiał, czyli mecze i F1, fotki na jednym trybie, poprawiacze off, czyli będę miał jakiegoś golasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, J.Jerry napisał:

Chyba nie jest to jedyna możliwość zrobienia kalibracji, można mierzyć każdy fragment, ale nie mam wiedzy, czy każdy soft to umożliwia i czy tak się praktykuje.

Jedyny (chyba) pomiar całego ekranu robi się dla ustalenia jasności matrycy np. w laptopach. W jakimś dziadowskim HP wynik wyszedł jak na obrazku poniżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, konradskala napisał:

Niestety wraz z tymi osiągami pojawiło się bardzo duże smużenie i koszmarne rozdwajanie obrazu (ghosting).

Ale dostał dużo punktów w sumie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - według niego mimo wszystko warto, a konkurencja droższa np. X950H ale nie w ciemnych pomieszczeniach...Q900TS byłby dobrym wyborem za większą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, J.Jerry napisał:

Weźmy tv z krawędziowym podświetleniem. Czasem robią zdjęcia z długą ekspozycją i wtedy widać nierównomierność, i kolory inne niż biały, rozumiem że to się dodaje do białego i powstają inne barwy. Jednak jest problem, bo na środku przeważnie jest najmniej tych tzw, wycieków światła no i kąt patrzenia dodatkowo to wzmacnia.

Mniemam, że masz na myśli taki efekt. Pomiar czegokolwiek dookoła ekranu nie ma przecież sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, konradskala napisał:

Jedyny (chyba) pomiar całego ekranu robi się dla ustalenia jasności matrycy np. w laptopach. W jakimś dziadowskim HP wynik wyszedł jak na obrazku poniżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No właśnie o to mi chodzi. Czy kalibracja tv z różnym świeceniem może wyrównać jasność na całej powierzchni i wtedy będzie super obraz na całym ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ajothe napisał:

Nie wiem o czym mówicie....przecież zawsze są ze dwa tryby eksperckie dla użytkownika?

Tak, ale zazwyczaj kalibruje się jeden z nich dla trybu SDR.

1 minutę temu, J.Jerry napisał:

No właśnie o to mi chodzi. Czy kalibracja tv z różnym świeceniem może wyrównać jasność na całej powierzchni i wtedy będzie super obraz na całym ekranie.

Jedyne co można zrobić to dodać sobie wyniki z tych wszystkich dziewięciu pół i podzielić przez 9. Będziesz miał średnią jasność i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, konradskala napisał:

Mniemam, że masz na myśli taki efekt. Pomiar czegokolwiek dookoła ekranu nie ma przecież sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aż tak źle to chyba się nie zdarza, ale o to chodzi - mamy tęczę, a miernik jest tam gdzie najmniejsze problemy,  ale gdyby go przyłożyć w wielu punktach i wyciągnąć średnią? Może tak by wyglądała fabryczna kalibracja - rozsądny kompromis?

8 minut temu, konradskala napisał:

Jedyne co można zrobić to dodać sobie wyniki z tych wszystkich dziewięciu pół i podzielić przez 9. Będziesz miał średnią jasność i nic więcej.

Moim zdaniem na początek trzeba wybrać tv z dobrą matrycą z równomiernym podświetleniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, J.Jerry napisał:

Aż tak źle to chyba się nie zdarza,

Nie??? Dostaniesz bąbli na wskazującym palcu od przewijania obrazków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach rtings nazywa się to uniformity.

Porównaj te dwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jeszcze zobacz Temporary Image Retention

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, J.Jerry napisał:

Może tak by wyglądała fabryczna kalibracja - rozsądny kompromis?

Fabryka ma zrobić jak najtaniej, to odwieczne prawa rynku. A kalibracja (każdego) TV kosztuje. To najprostsza z odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.