Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, J.Jerry napisał:

W testach rtings nazywa się to uniformity.

Porównaj te dwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jeszcze zobacz Temporary Image Retention

Tak to wygląda na w miarę znośnych matrycach. W/w obrazki z google to nie przypadek.

Mało tego - na tych zdjęciach widzimy biały krzyżyk na środku i ciemne tło, które ma udawać czerń. Telewizor nie jest w stanie wygasić niepotrzebnych części ekranu i jednak coś tam podświeca. Jest bajzel i to widać.

A teraz wyobraź sobie nie jeden, a np. 10 takich krzyżyków na 75-cio calowym ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to samemu można zrobić, pierwszy raz trochę trudniejszy bo trzeba poczytać, odpowiednie rzeczy pościągać (plansze testowe) i mamy 95% tego co doprecyzowałyby przyrządy, a to już pomijalna różnica. Mam kolorymetr w domu ale nawet bie chciało mi się go wyciągać na ostatnio ustawianych tv.... Z drugiej strony jak kogoś stać na lepszy tv to żaden problem zapłacić te kilka stówek za kalibrację bez studiowania co i jak. Oczywiście pod warunkiem że będzie to profeska, tj. kalibracja z dodatkowymi odcieniami, gamma 10 pktowa itd. 

14 minut temu, konradskala napisał:

Fabryka ma zrobić jak najtaniej, to odwieczne prawa rynku. A kalibracja (każdego) TV kosztuje. To najprostsza z odpowiedzi.

Nie tyle kosztuje co jest nierealne bo tv to produkcja masowa, na każdy egzemplarz trzeba by stracić dodatkowo minimum 30 minut pracy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, J.Jerry napisał:

A miałeś możliwość porównać egzemplarz bez/z kalibracją obok siebie?

Nie, to był efekt na który czekałem korzystając jedynie z trybów ISF jasna i ciemna przestrzeń dla SDR oraz kino i kino domowe dla HDR.

Natomiast porównywałem do C2 bez kalibracji i w tych trybach porównując do mojego C1 po kalibracji nie ma dużej różnicy, poprawili to (przynajmniej w tym egzemplarzu co miałem do porównań).

7 minut temu, don111 napisał:

Nie tyle kosztuje co jest nierealne bo tv to produkcja masowa, na każdy egzemplarz trzeba by stracić dodatkowo minimum 30 minut pracy

Dokładnie, w fabrykach liczą nawet... ilość kartonu do zapakowania TV, a co dopiero kalibracja...

7 minut temu, don111 napisał:

Z drugiej strony jak kogoś stać na lepszy tv to żaden problem zapłacić te kilka stówek za kalibrację bez studiowania co i jak.

Zgadza się - przecież nie robię tego co pół roku i nie będę kupował przyrządów, uczył się obsługi, szukał softu itd.

Druga sprawa, że faktycznie, przy kupnie TV za 2-3 tys. kalibracja żeby była za 50 zł i tak nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, konradskala napisał:

Na oko to chłop w szpitalu umarł, właśnie w tym jest pies pogrzebany...

Byłbym zapomniał. Po ustawieniu na oko nie dałem rady ustawić dokładnie tego samego, ale efekt i tak jest niezły

kalibrvskalibrnaoko407.png.5a0c19eebf66a1292dfc38067c0f42db.png

Żółtego i niebieskiego nie da się ustawić, po prostu jeden ekran wyświetla więcej kolorów.

Stały dwa, mniejszy bliżej, sfotografowałem sprzętem Sony na AWB za dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, konradskala napisał:

Natomiast porównywałem do C2 bez kalibracji i w tych trybach porównując do mojego C1 po kalibracji nie ma dużej różnicy, poprawili to (przynajmniej w tym egzemplarzu co miałem do porównań).

Może na oko nie ma.

Sprawdziłem próbnikiem kolorów w programie swoją kalibracje , to dwa kolory są zbliżone tak jak odcienie szarości, czyli prawie wszystko się nie zgadza.

Ten ustawiony na oko lepsze kolory...żywe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, J.Jerry napisał:

Może na oko nie ma.

Sprawdziłem próbnikiem kolorów w programie swoją kalibracje , to dwa kolory są zbliżone tak jak odcienie szarości, czyli prawie wszystko się nie zgadza.

Ten ustawiony na oko lepsze kolory...żywe.

Ja zauważyłem pewne podobieństwo do TV jak na tym teście z Bondem. Mój C1 (po kalibracji) zachowywał się właśnie tak ja na tym filmie - skalibrowany (tryb kino dla HDR) utrzymywał tego typu szczegóły, po zmianie na tryb np. kino domowe cześć z nich uciekała. Dodam, że kolory pomiędzy tryb kino i kino domowe rzecz jasna nieco się różnią, ale szczegóły pozostają jednak lepsze w skalibrowanym trybie kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedzieliśmy się od Wybitnego Fahoffca (błędna pisownia zamierzona) że podstawową sceną, jaką najczęściej oglądamy i której jakość przesądza o telewizorze jest 10 białych krzyżyków na czarnym ekranie.

Miłego oglądania i pasjonujących wrażeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nasz nieoceniony NANO-celebryta dołoży wreszcie coś mądrego od siebie i poda swój przepis na dobry obraz?

Jako piewca wszelkich nowości technicznych, istnej "rewolucji" 8K, procentowych wyników sprzedaży - na pewno nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.

A tymczasem jego własna recepta na TV i co za tym idzie "bijący na łeb" obraz (jeszcze tylko nie wiem co i gdzie) kształtuje się tak:

- matryca IPS

- 32 strefy wygaszania

- kontrast 1600:1

- oglądanie w trybie "standard"

A to wszystko uzyskał na telewizorze posiadającym wszystkie w/w cechy i zajmującym jakieś 80-te miejscu w rankingu...

 

Takiego fachowca to ze świecą szukać, naprawdę.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, J.Jerry napisał:

Byłbym zapomniał. Po ustawieniu na oko nie dałem rady ustawić dokładnie tego samego, ale efekt i tak jest niezły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żółtego i niebieskiego nie da się ustawić, po prostu jeden ekran wyświetla więcej kolorów.

Ale co to niby przedstawia? To po lewej jest ze skalibrowanego TV? Nie chce mi się wierzyć... czerń nie jest czarna, kolory są wyblakłe. To na pewno nie jest dobrze skalibrowany TV albo aparat znów coś przekłamuje.

Powiem Wam tak, jeśli chcecie bawić się w tzw. kalibrację na oko, to naprawdę wymaga sporo czasu i samozaparcia. To nie jest tak, że zrobisz to w godzinę czy dwie i po kłopocie. Oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać. Wyłapywać szczegóły i zmieniać ustawienia, poprawiać, aż osiągniemy taki obraz, że dalsze poprawki nie będą już potrzebne. I nie ma co się przejmować, że w pomiarach nie wyjdzie idealnie - jeśli czegoś nie dostrzega nasze oko, to nie warto tego regulować, bo i po co? Rozumiem osoby, które muszą mieć robioną profesjonalną kalibrację, bo mają pewność, że zrobił to profesjonalista, ale ja tam jednak wole sam się pobawić. Jeśli ktoś robi to za nas, niczego się nie uczymy 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czytacz testów i parametrów zrozumie wreszcie że najważniejsze jest czy obraz się mnie podoba? Telewizor jest dla mnie. Nie odwrotnie. Miejscami w rankingach podniecają się dzieci w szkole podstawowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, qbakos napisał:

Powiem Wam tak, jeśli chcecie bawić się w tzw. kalibrację na oko, to naprawdę wymaga sporo czasu i samozaparcia.

Dokładnie ja dopiero po 2 latach ustawiłem sobie obraz na oko tak że mi się podoba, są szczegóły, kolory nie są za mdłe jak i nie za ostre, biel jest biała a szczegóły w czerni robią robotę 🙂 

Dodam że ja lubię bawić się od zawsze ustawieniami sprzętu ale dla laika polecam profesjonalną kalibrację.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kalibracji mam ambiwalentny stosunek. To jest jak gdybym kupował w salonie samochód nówkę a tam mi mówią abym teraz pojechał do serwisu, gdzie mi wszystko co trzeba doregulują.

Nie. Wszystko ma być OK już przy wyjeździe z salonu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój przykład z nowym autem z salonu jest fajny lecz twoja riposta nie trafiona, a właśnie że tak się dzieje jak ktoś kupuje nowe auto to zaraz robi a to wosk/ceramikę/alufelgi itd czyli jednym słowem upiększa! to samo jest tutaj upiększamy 🙂

A co do LG i ostatniej serii C to faktycznie coś im tam się rozregulowało, bo B i A po wyjęciu z pudełka są całkiem ok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk, ceramika czy alufelgi to są bajery mające znaczenie estetyczne, ale nie mające żadnego przełożenia na techniczne parametry eksploatacji samochodu. Jeżeli już jesteśmy przy tym samochodowym przykładzie - to bardziej trafne byłoby abym samochodem nówką musiał jechać z salonu prosto do serwisu, gdzie ustawiliby jak trzeba geometrię kół, doregulowali hamulce tak aby spełniały wymogi norm oraz ustawili odpowiednio zapłon. 

Zapowiada się ciekawie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka historia z nowym autem (hybryda):

- po tygodniu jazdy okazało się, że pokładowe Atari pokazuje głupoty np. ilość pozostałych do przejechania km - wizyta w serwisie, przeprogramowanie, sprawdzenie - dzień z głowy

- po kolejnym tygodniu - czujniki parkowania zaczęły pipczeć w losowych momentach, np. na trasie gdzie najbliższy samochód był chyba z 300 m przede mną - wizyta w serwisie - dzień z głowy (nie rozwiązano problemu)

- po miesiącu start-stop przestaje działać, znowu jakiś błąd czujnika - wizyta w serwisie - dzień z głowy

A do tego dealer "zapomniał" (a ja nie sprawdziłem) razem z autem dołożyć ładowarkę typu Rapid... wymagana dopłata 1800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych samochodach jest cała masa elektroniki, często w ogóle niepotrzebna bądź niewykorzystywana. A potrzebna czy nie - lubi sprawiać problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłośnikom parametrów z dedykacją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle są warte testy telewizorów Samsung, wykrywane w nich rewelacyjne parametry i wynikające stąd czołowe miejsca w rankingach, które niektórych tak niesamowicie podniecają że przesłoniły im rozsądek i trzeźwość myślenia. A tu się okazuje że to jedno wielkie oszustwo. 

Testy, testy, testy. Parametry, parametry, parametry. Miejsce w rankingu jako obiekt kultu, im wyższe tym więcej szpanu i powodów do zadzierania nosa. A gdy ktoś ma to wszystko w d..ie i dla niego podstawowym kryterium oceny jest jak mu się podoba obraz na danym telewizorze - to jest dyletantem, ignorantem i nieszkodliwym  dziwakiem. 

Niektórzy mają odwrotną kolejność: najpierw zapoznają się z wynikami testów, następnie na tej podstawie stwierdzają czy obraz im się podoba. A tu się okazuje że te wyniki to kłamstwo i ściema. 

Tak wychodzi się na wała.

Wielokrotnie próbowano tu wmawiać jakie miejsca w rankingach mają telewizory QNED i NanoCell, a przed nimi pysznią się modele z matrycą VA, wystarczy sprawdzić że chodzi o Samsunga właśnie. Wyszło że te wysokie miejsca mają dzięki oszukańczym manipulacjom.

W sporcie proszę Państwa za doping grozi dyskwalifikacja, unieważnienie rekordów i odebranie mebli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodziło o jasność .. bo tylko jasność męczy matrycę na maksa,co nie zmienia faktu że Samsunga nigdy nie kupię po brata przebojach.18tys zł js9500 pierszy uhd z szeroką i hdrem.Strefy zaczęły siadać, odesłali po gwarancji i pół matrycy miało inny odcieni masakra,ale kasę po przebojach odzyskał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, darulok napisał:

Tu chodziło o jasność .. bo tylko jasność męczy matrycę na maksa

Masz rację z męczeniem matrycy, ale nigdzie nie jest napisane że chodziło tylko o to. Napisane jest o "podkręcaniu parametrów", liczba mnoga. 

Jest zresztą otwartym tekstem: 

"W tym przypadku zmieniono kolory, aby były bardziej dokładne".

A więc z tym parametrem też robiono machlojki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł o "oszustwie" powołuje się np. na Vincenta - testera telewizorów, który jak już wszyscy wiemy, jest przecież kłamcą, oszustem i manipulantem.

Śmieciowa informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym telewizorem z matrycą IPS, który zajmuje wysoką pozycję (17-te miejsce) jest Hisense U9DG i to tylko dlatego, że dzięki podwójnej matrycy osiągnięto porywający natywny kontrast 24775:1

Kolejne telewizory są ciurkiem na matrycach VA - jakieś 15 modeli. Później dwa Samsung na matrycach IPS (miejsca 33 i 35, później znowu same VA i kolejny TV na IPS - LG Nano - miejsce 45 i poniżej kolejny LG. Na 50 telewizorów jest 5 z matryca IPS, niżej nie zaglądałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpaczliwie żałosna próba ratowania twarzy w sytuacji gdy się wyszło na wała.

Po pierwsze: powołuje się nie tylko na Vincenta.

Po drugie: zaprzeczenie zaprzeczenia jest potwierdzeniem w logice formalnej. Dwa minusy dają plus w matematyce. Natomiast w życiu oszukańcze testy (w wyniku których "wyszło" jakież to wspaniałe parametry mają telewizory Samsung i jak wysokie to im zapewniło miejsca w rankingach) wykonane przez kłamcę, oszusta i manipulanta nie staną się prawdą, a wprost przeciwnie: są łgarstwem do kwadratu. 

Okazało się że w tym rankingowym wyścigu niektórzy zawodnicy biegli na dopingu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.